Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dlaczego nikt nie chce "dłubać" dużych przynęt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 26 styczeń 2013 - 00:19

Szanowni Koledzy,

z czego wynika to, ze nikt z Was nie podejmuje się robienia dużych trollingowych przynęt?

  • zbyt duże koszta?

  • czy duże przynęty trudniej wykonać?

  • za mały rynek zbytu?

Sporo widziałem przynęt na zachodzie w których łączy się elementy drewniane z gumowym ogonkiem (woblery a nawet jerki) i jestem bardzo zdziwiony, ze nikt jeszcze w Polsce nie zaczął iść w tym kierunku.



#2 OFFLINE   teki77

teki77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 26 styczeń 2013 - 00:30

Moim zdaniem takie przynęty są zbyt selektywne jak na nasze przelowione wody. Machając przynętą 6cm masz szanse na wiele gatunków o różnych rozmiarach , a takim klocem powiedzmy 20 cm szanse połowienia znacznie się zmiejszają ,ale to tylko moje zdanie ;)



#3 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 26 styczeń 2013 - 07:27

To nie do końca tak jest że nikt nie robi dużych przynęt. Wydaje mi się że u nas w Polsce utarło się ze uniwersalną wielkością przynęty to 8-10cm. Wielu wędkarzy stwierdza że wystarczy mieć spining o wyrzucie 10-40g i będzie to kij uniwersalny na który praktycznie złapie większość drapieżników. Oczywiście mowa o przynętach na wody typu jezioro- zbiornik zaporowy. Przy rzekach te proporcje trochę maleją.

Jeśli ktoś robi duże przynęty to na pewno pod niewielką ilość wędkarzy którzy wiedzą czego szukają w wodzie, ewentualnie wysyłają do krajów gdzie jest większy popyt na takie przynęty.

Jak by nie było wielkie przynęty są mniej handlowe i przez co są droższe w produkcji , co nie znaczy że u nas w kraju nikt ich nie produkuje.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  28cm.jpg   92,13 KB   286 Ilość pobrań


#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 08:48

to chyba nie tak, ze nikt, jednak popyt jest tak maly, jak niszowi sa uzytkownicy takich wabikow, znakomita wiekszosc dlubie okonki, paproszy wklejka i ULajtuje, a jak w polandzie ktos lowi na kopyko 7 cm, to pisze przy tym, ze sie uzywa 'wiekszych gum' itd

tak bynajmniej ja to postrzegam :)



#5 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:07

Ja myślę że powodów jest sporo jeszcze jeden to taki że na duże przynęty najlepiej łowić na późną jesień, a niektórym paniczom jest zimno. Podejrzewam że jeśli dałbym komuś zleconko na dużą przynętę to spokojnie kilka osób będzie zainteresowanych :D



#6 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:09

Szanowni Koledzy,

z czego wynika to, ze nikt z Was nie podejmuje się robienia dużych trollingowych przynęt?

  • zbyt duże koszta?

  • czy duże przynęty trudniej wykonać?

  • za mały rynek zbytu?

Sporo widziałem przynęt na zachodzie w których łączy się elementy drewniane z gumowym ogonkiem (woblery a nawet jerki) i jestem bardzo zdziwiony, ze nikt jeszcze w Polsce nie zaczął iść w tym kierunku.

 

 

EEEE koledzy już łączyli elementy drewniane z gumowymi w swoich przynętach poszukaj lepiej :D

 

Uppsss zamiast edytuj kropnąłem następny post jak można to proszę o złączenie bo nie widzę tutaj opcji usuń


Użytkownik Wędkamojehobby edytował ten post 26 styczeń 2013 - 09:10


#7 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:20

A ja właśnie zacząłem sam robic woblerki i jako pierwsze wystrugałem jerki około 13cm i w planach mam większe.Koleś w pracy był w szoku,że ja na takie wielkie przynęty łowie szczupaki.A ja jemu mówię,że on chyba nie widział dużych przynęt.No ale dla niego przynęta numer jeden na szczupaki,to 7 cm kopyto.



#8 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:27

Ja osobiście kocham duże przynety.W chwili obenej na swoim warsztacie mam kilkanaście modeli(ohółem 25) z których znaczna większość to zabawki tylko do trolingu.Są tam wobki od 5 do 34 cm.Miedzy nimi sporo dwudziestek itp.W swoim czasie to wszystko zobaczycie.Co do produkcji i kosztów to fakt - nie sa najmniejsze.Sama budowa też nastręcza troszke wyzwań technicznych.Budowa tych naprawdę dużych wobków to troszke inny temat krótko mówiąc.



#9 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:32

Ja lubię od czasu do czasu wystrugać coś większego.

Ku mojemu zaskoczeniu na jerki długości 15 ,18cm potrafiły się uwiesić niewiele większe zębate. Kompletnym zaskoczeniem było kiedy na ok 30cm łamańca (imitacja szczupaka) wyjąłem ledwie 20cm braciszka. Nie wiem czy ten fakt jest związany z presją wędkarską na dane łowisko, bo na małe przynęty raczej marne efekty. Inni wędkarze patrząc na mnie śmieją się ,ale miny im rzędną kiedy widzą efekt.

Niestety tak jest tylko na tym łowisku,dlatego zabieram na nie tylko największe gumy i wobki.



#10 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:42

Swego czasu bodjaże na forum widziałem własnie opis sutuacji w której szczupaczek 20 cm połakomił sie na jacusia 18cm.



#11 OFFLINE   Maras

Maras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:25

Presja na małe przynęty jest większa niż na duże. Po prostu 99% wędkarzy używa wobków  max 10cm  a powyżej 20cm to już skrajne odosobnione "przypadki"

Poza tym koszt wyprodukowania takiego klocka jest znacznie wyższy niż standardowego wobka.

Co nie znaczy że nikt takich nie robi bo na 100% wielu lurebuilderów ma takie na warsztacie ... ja też pomimo że okropnie nie lubię ich robić -wolę drobnicę ;)

 

Załączony plik  8.jpg   90,92 KB   191 Ilość pobrań

 



#12 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:27

ze nikt z Was nie podejmuje się robienia dużych trollingowych przynęt? - metoda łowienia ogranicza się do małej społeczności wędkarskiej czy minimalnej ilości stosowania pod czas większości wypadów ze spiningiem 



#13 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:28

Myślę że większość robi takie przynęty dla siebie i na zamówienie.



#14 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:48

W moim osobistym przekonaniu duża przynęta to już taka ponad 12-14cm
trolling to jedno ale jerki o długości 16-20cm???
 
Ostatnio Bartek zasypał na świetnymi fotkami z targów
pozwoliłem sobie zrobić wycinek z jednej jego fotki

Załączony plik  przynety.jpg   29,49 KB   195 Ilość pobrań
 
wybaczcie mi ale ja nie znam osoby w Polsce co dłubie takie przynęty
(jak coś proszę wyprowadzić mnie z błędu – łączenie drewna z gumowym ogonkiem)
poniekąd wiem ze te przynęty robią od dłuższego czasu spora furorę



#15 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:58

Wobler129, robi/robił fajne klocuszki i łączył drewno z ogonami twisterów.


  • wobler129 lubi to

#16 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:59

 

A, tam, zaraz nikt...

Ten ma "tylko" 15 cm, wielkość i wykończenie są sprawą wyłącznie zasobności kupującego. 

Załączone pliki

  • Załączony plik  stadko.JPG   67,78 KB   230 Ilość pobrań

Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 26 styczeń 2013 - 11:00


#17 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:00

Ludzie chyba mało takie konstrukcje znają.

Wystawiłem kiedyś takie łączone z gumowym ogonkiem Bikini Bait i zero zainteresowania.

http://jerkbait.pl/t...25cm/?hl=bikini



#18 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:03

Duże woblery niestety duuuużo większe koszty. Nieadekwatne dla robiących woblery na sprzedaż. Ja dla siebie na warsztacie mam w tę zimę trochę większych, szczupaki już pokazałem - teraz doszły płetwy będą okonie i płocie wymiarowe. 



#19 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:32

Tak to chyba wygląda, ze w temacie mniejszych przynęt na pstrągi czy bolenie ... i inne

nasi Domowi Producenci są już na tyle znani, ze ilości które są w stanie wystrugać

są mniejsze niż zapotrzebowanie na nie więc po co tracić czas na szukanie czegoś nowego

 

szukanie nowych rozwiązań wiąże się z tym ze trzeba poświecić temu sporo czasu na testy

a często produkcja przynęt nie jest jednym źródłem utrzymania naszych majsterkowiczów a z czegoś trzeba żyć

to dziś nawet "ksiądz się dla pieniędzy modli” ;)

zapał i pomysły pewnie upadają na wykonaniu kilku prototypów dla własnego użytku

a szkoda, możliwe ze niedługo wiodący krajowy producent przynęt wprowadzi na rynek

to co testował już rok temu, wówczas może, że pewne trendy się zmienia



#20 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 26 styczeń 2013 - 11:32

Moje węgorki od 15cm do 20cm już niedługo będą ukończone. Ogon oczywiście zakończony gumą, co dodatkowo wydłuży przynętę.

Jeszcze jedno moje spostrzeżenie; a mianowicie co do zbrojenia takich przynęt. Zapewne wielu z Was zauważyło,że łowiąc na tak duże przynęty brakuje nam czasami tej jednej kotwicy więcej. W wielu przypadkach kończy się to pustym pobiciem albo spadem.

Ja w swoich dużych przynętach ostatnio zacząłem kombinować i umieszczam kilka oczek po to aby metodą prób i błędów trafić w najlepsze umieszczenie kotwic. Oczywiście dotyczy to przynęt powyżej 20 cm,bo z mniejszymi nie ma potrzeby kombinacji