Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Spin & cast - czyli 2 w 1


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam si臋 zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 post贸w

Napisano 09 luty 2013 - 18:47

Niech mi kto艣 bieg艂y w temacie wyt艂umaczy, ot贸偶 :
w sklepach mo偶na kupi膰 w臋dziska (偶adna nowo艣膰), kt贸rych zbrojenie umo偶liwia podpi臋cie tradycyjnego ko艂owrotka jak i multiplikatora, w臋dki nie maj膮 pazura.
Przecie偶 po wyznaczeniu kr臋gos艂upa w kt贸rym艣 po艂o偶eniu takie w臋dzisko musi traci膰 na akcji, przynajmniej tak mi si臋 wydaje. Dodam 偶e chodzi o w臋dki morskie, chyba 偶e w tym wypadku skoro i tak jest to 艂owienie w pionie nie odgrywa to wielkiej roli.
Jest sens takiego zbrojenia czy to raczej poroniony pomys艂 ?

#2 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 post贸w
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imi臋:Bartosz

Napisano 09 luty 2013 - 19:18


w sklepach mo偶na kupi膰 w臋dziska (偶adna nowo艣膰), kt贸rych zbrojenie umo偶liwia podpi臋cie tradycyjnego ko艂owrotka jak i multiplikatora, w臋dki nie maj膮 pazura.
 

Widzia艂em kiedy艣 w jakim艣 sklepie pazur przykr臋cany do dowolnej w臋dki spiningowej  celem urzadzenia casta na szybko. :)


  • Guzu lubi to

#3 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 post贸w
  • LokalizacjaHamburg
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 09 luty 2013 - 23:04

Chodzi o ci臋偶kie w臋dki morskie i  miano spinn jest nadu偶yciem a raczej obowi膮zuje okre艣lenie bootsrute (do po艂ow贸w z 艂odzi gdzie rzuty s膮 niekonieczne a spuszcza si臋 pionowo pilka czy te偶 inny zestaw). W takich w臋dkach mo偶liwe jest zamontowanie korby. Jak jest wyznaczany kr臋gos艂up i czy w og贸le producent to robi艂 to w膮tpliwa sprawa .Mo偶na tak膮 w臋dk膮 po艂awia膰 du偶ym multkiem jak i korb膮 . Mam kilka takich w臋dek i raczej u偶ycie tego jako klasycznego spinna lub casta  sprawi艂oby troch臋 k艂opotu, ale jak kto艣 ma tak膮 fantazj臋 i par臋 w 艂apie to czemu nie ?

Pr贸bowa艂em czym艣 takim rzuca膰 z 艣rednim multkiem Shimano TLD 25 oraz pikiem 300 gr. Lecia艂o nawet nie藕le ,czasami robi艂a si臋 broda a czasami zestaw l膮dowa艂 nie koniecznie tam gdzie chcia艂em ale DA SI臉 z korb膮 jeszcze lepiej to wygl膮da. Nie mo偶na nazwa膰 tego jednak spinnocastem tylko w臋dziskiem do po艂ow贸w z 艂odzi


U偶ytkownik mrWhite7 edytowa艂 ten post 09 luty 2013 - 23:09


#4 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 post贸w
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imi臋:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 10 luty 2013 - 09:10

Mam Xzogi  kt贸rymi daje si臋 艂owi膰 zar贸wno w opadzie jak i typowo spinnguj膮c i nie ma najmniejszego problemu uzbroi膰 tego typu kije zar贸wno pod multika jak i pod korb臋. I nie jest to 偶adna pa艂a a zgrabnie wygl膮daj膮cy  spining/cast.

No mo偶e nie jaki艣 light ale z raczej ci臋偶szego przedzia艂u. Tym nie mniej 艣rednia jerk贸wa przy nich b臋dzie  okrutn膮 pa艂膮.

 

 

Czasy sie zmieni艂y i kije ,pot臋偶nej mocy kije nie musz膮 wygl膮da膰 jak  dyszel od wozu. Mo偶na je zbroi膰  w typowe przelotki i spokojnie 艂owi膰 nimi  na r贸偶ne sposoby bez jakich艣 stereotyp贸w 偶e kij morski nie nada si臋 do innego 艂owienia jak  jedynie opuszczenie g贸ra d贸艂.


U偶ytkownik MIGOTKA edytowa艂 ten post 10 luty 2013 - 09:12


#5 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 post贸w
  • LokalizacjaHamburg
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 luty 2013 - 10:47

M贸wimy tu o spinnocascie a nie o Xzorgach kt贸re "najmniejszego problemu uzbroi膰 tego typu kije zar贸wno pod multika jak i pod korb臋'' ,pewnie 偶e nie ma najmniejszego problemu uzbroi膰 taki kij pod korb臋 ALBO pod multka bo nie bardzo wyobra偶am sobie aby dopasowa膰 tak uzbrojenie aby spe艂nia艂o wymagania do obu sposob贸w. Ju偶  kwestia przelotki otwieraj膮cej sprawi problem do do tak pot臋偶nych zastosowa艅 musi by膰 spora korba a wi臋c 30 to minimum (mo偶na "od biedy" otworzy膰 25 ale wtedy stracimy na d艂ugo艣ci rzutu) co k艂贸ci si臋 z uzbrojeniem castingowym , dalej jest tylko gorzej bo pod korb臋 dobry by艂by sto偶ek a偶 do topa a pod casta kr贸ciutki sto偶ek i potem wi臋ksza ilo艣膰 ma艂ych przelotek prowadz膮cych ,wi臋c pytam si臋 o rodzaj tego bezproblemowego uzbrojenia jak kolega czy te偶 kole偶anka Migotka pisze , mo偶e zostan臋 "o艣wiecony" i sobie zrobi臋 wed艂ug rad Migotki taki kij (planuj臋 zreszt膮). Czekam zatem na jakie艣 konkrety rozwi膮zania kwestii uzbrojenia takiego spinnocasta



#6 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 post贸w
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 10 luty 2013 - 13:49

A zeby by艂o ciekawie to wlasnie Xzoga w swoich w臋dziskach z serii Mastery proponuje rozwiazanie pod spina i casta.

 

W臋deczki zbrojone w przelotki Fuji seria LowRider.

 

Sprawdzaja si臋 i w spinie w cascie.



#7 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 post贸w
  • LokalizacjaHamburg
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 luty 2013 - 16:11

Ogl膮da艂em te low Reidery a w艂a艣ciwie LCSG Low Rider s膮 w dziesi臋ciu wielko艣ciach od nr 20 do nr 5 numery 16 oraz 12 s膮 w dw贸ch wysoko艣ciach 16 i 16M ,12 i 12M .Mog膮 si臋 sprawdzi膰 w kijach 艣redniej klasy wagowej .Ja chc臋 zbudowa膰 sumowy kij na blanku Taka G 7523i jako艣 tego nie widz臋 otworzy膰 20 stk膮 o wysoko艣ci 45,5 mm (ale mo偶na to rozwa偶y膰)pod korb臋 Shimano 5000 ,por贸wnuj膮c do popularnych MN o wysoko艣ci 30 stki 49.8 mm co te偶 jest 偶adn膮 rewelacj膮. Mo偶e kto艣 ju偶 co艣 takiego wykona艂 bo jestem ciekaw takiej hybrydy i jej osi膮g贸w. Pozatym trzeba by by艂o zastanowi膰 si臋 nad jakim艣 sensownym uchwytem pod korbomultka



#8 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 post贸w
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 10 luty 2013 - 16:33

Taka G 7523 to gotowy kij, Blank do niego ma oznaczenie Taka G-75 12kg. Budowa艂em na morskie 艂owienie kija na tym blanku, bo multika i zwyk艂膮 korb臋. dzia艂a, klient zadowolony, nawet jakiego艣 halibuta du偶ego na tym powozi艂.

Pod korbe uzywa na sumy i sobie chwali.  Tyle wiem. Koncepcja sprawdzona. pazura nie uzywa bo nie ma takiej potrzeby w 艂owieniu morskim. Kupi艂 jakiegos przypinanego, ale nie u偶ywa.


U偶ytkownik robbox4 edytowa艂 ten post 10 luty 2013 - 16:33


#9 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 post贸w
  • LokalizacjaHamburg
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 luty 2013 - 17:02

Rozumiem 偶e w ten spos贸b uzbroi艂e艣 blank

przelotki208.jpg

 

i sprawdza si臋 jako spinn oraz cast ?

Chodzi oczywi艣cie o blank Xzoga Taka-Pi G 7523 http://www.tackle-im...77-Blank-Pi7710

W臋dek jak wiadomo nie zbroi si臋 wi臋c sobie daruj uszczypliwo艣ci , no chyba 偶e zbroisz gotowe w臋dki wi臋c.. sorry 


U偶ytkownik mrWhite7 edytowa艂 ten post 10 luty 2013 - 17:03


#10 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 post贸w
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 10 luty 2013 - 17:18

Nie tak, ale podobnie, pierwsza przelotka ni偶sza.

To po pierwsze, po drugie 偶adna uszczypliwo艣膰, zwr贸ci艂em tylko uwage 偶e b艂ednie podajesz oznaczenie blanku, kt贸re kopiujesz za niemieckim sklepem.

Potem robi sie zamieszanie w oznaczeniach. To 偶e niemiec sobie wymysli艂 takie a nie inne oznaczenie to jego problem, trzymajmy sie oznacze艅 producenta.

Jak zauwa偶y艂e艣 niemiec ma te偶 w臋dk臋 oznaczon膮 dok艂adnie tak samo. Po prostu chcia艂 zwr贸cic uwage 偶e ta w臋dka to ten blank i tak samo sobie oznaczy艂. Nigdzie indziej niema takiego oznaczenia.

A poniewa偶 moja firma jest dystrybutorem Xzogi chce zachowac prawid艂owo艣膰 i nie wprowadza膰 ludzi w b艂膮d.



#11 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 post贸w
  • LokalizacjaHamburg
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 luty 2013 - 17:28

Taka G 7523 to gotowy kij, Blank do niego ma oznaczenie Taka G-75 12kg. Budowa艂em na morskie 艂owienie kija na tym blanku, bo multika i zwyk艂膮 korb臋. dzia艂a, klient zadowolony, nawet jakiego艣 halibuta du偶ego na tym powozi艂.

Pod korbe uzywa na sumy i sobie chwali.  Tyle wiem. Koncepcja sprawdzona. pazura nie uzywa bo nie ma takiej potrzeby w 艂owieniu morskim. Kupi艂 jakiegos przypinanego, ale nie u偶ywa.

To 偶e mo偶na za艂o偶y膰 multka czy korb臋 do ci臋偶kiej w臋dki to wiem , nawet napisa艂em, ale czy to funkcjonuje jako SPINNING oraz po dokr臋ceniu Multiplikatora jako w臋dka castingowa to druga sprawa .Piszesz 偶e klient zadowolony i powozi艂 halibuta., dlaczego nie, ale jako艣 trudno mi sobie wyobrazi膰 halibuta na klasyczny spinning a to dla mnie znaczy SPINNINGUJ膭C a nie opuszczaj膮c pilka czy te偶 kawa艂 艣ledzia na haku z burty 艂odzi czy kutra.Chcia艂em zapyta膰 czy mo偶na przy takim uzbrojeniu swobodnie spinningowa膰 oczywi艣cie troch臋 ci臋偶szymi przyn臋tami i korb膮 SH 5000 i jak si臋 ma d艂ugo艣膰 rzutu, bo s膮dz臋 偶e wykonuj膮c tak膮 w臋dk臋 sprawdzi艂e艣 to jako pierwszy przed klientem , oczywi艣cie dokr臋caj膮c multka sytuacja si臋 polepszy bo przelotki nie s膮 a偶 tak "za du偶e " do tego blanku i rozs膮dnie roz艂o偶one dadz膮 rad臋.



#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 post贸w

Napisano 10 luty 2013 - 17:37

Jak si臋 dobrze przemy艣li, ustali m艂ynki i dojdzie z przelotkami do kompromisu, to ogranicza tylko uprzedzenie. Problemem mo偶e by膰 u偶ytkowanie. Je艣li nie ma pazura, to nie mo偶na zrobi膰 efektu d藕wigni na palcu. Punkt ci臋偶ko艣ci jest na g贸rze i trzeba obj膮膰 uchwyt d艂oni膮, nie ma efektu rozlu藕nienia palc贸w. Je艣li to nie stanowi przeszkody, to czemu nie. Tak czy siak, b臋dzie to zwi膮zek pe艂en ust臋pstw. 



#13 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 post贸w
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 10 luty 2013 - 17:38

Bez problemu daje to uzbrojenie rad臋 przy normalnym spinningowaniu. Co d艂ugo艣ci rzut贸w nie zauwa偶y艂em pogorszenia. Tak na multiku jak i na krobie lata dobrze wabik.

Halibuty 艂owi sie cz臋sto na normalny spinning do艣膰 lekkimi przyn臋tami w p艂ytkiej wodzie.

 

A co pazura to jak pisa艂em. Mo偶na doda膰 w ka偶dym momencie.

 

Fakt faktem 偶e to kompromis. Ale nie taki z艂y.

 

Jezeli dodac regulacje wywa偶enia na ko艅cu w臋dki, to ca艂kiem nawet fajny kompromis.


U偶ytkownik robbox4 edytowa艂 ten post 10 luty 2013 - 17:40


#14 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 post贸w
  • LokalizacjaHamburg
  • Imi臋:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 luty 2013 - 17:58

Raczej uprzedze艅 nie mam ale troch臋 mam obawy podpinaj膮c korb臋 5000 i otwieraj膮c przelotk膮 o wysoko艣ci 45 mm czy aby k膮t jaki si臋 utwory nie b臋dzie za ostry i linka nie b臋dzie generowa膰 w tym miejscu za du偶ej si艂y no i oczywi艣cie jak ma si臋 d艂ugo艣膰 rzutu bo o multka jestem spokojniejszy a paz贸r rzeczywi艣cie mo偶na pewnie dokr臋ci膰 ale spr贸bowa膰 nie zaszkodzi ,zawsze mo偶na potem wymieni膰 przelotki jak p贸jdzie co艣 nie tak


U偶ytkownik mrWhite7 edytowa艂 ten post 10 luty 2013 - 17:59