Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Luz na pinion-ku ceratka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 luty 2013 - 22:58

Załączony plik  ceratka.jpg   48,4 KB   236 Ilość pobrań

 

Witam

 

Moja nowa ceratka 2500R  ma luzik na pinionie . Na schemacie zaznaczyłem co podejrzewam tzn , że japońce nie wsadzili tej podkładki lub troszkę za cienko dali . Kosz odkręciłem i sprawdziłem , że pinion ma luzik , dalej nie odkręcałem na razie  ;)  . Porównanie mam do innej ceratki na tym samym korpusie gdzie ani drgnie jop jego mać B)  Help plz :)



#2 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 13 luty 2013 - 23:04

attachicon.gifceratka.jpg

 Help plz :)

Czary-mary, czary-mary, abrakadabra....

 

Pomogło?

 

Otwórz se obie, porównaj, a potem w tej gorszej zrób tak jak jest w tej dobrej i cała filozofia... :D



#3 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 luty 2013 - 23:13

:rolleyes: gdzie tam te czary mary to do siemaniaków chyba , tutaj trza fachofca ;)  No powiedz mr zorro czy ja chociaż dobrze podejrzewam przyczynę :)



#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 13 luty 2013 - 23:26

Prawdopodobnie słusznie ale jak nie rozbierzesz, to nadal będzie tylko prawdopodobnie...

Rozbieraj równolegle obie na raz, śrubka z jednej, śrubka z drugiej i pewnie w końcu znajdziesz różnicę i powód luzu nadmiernego.



#5 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 luty 2013 - 23:31

:)  ja mam nadzieje , że zlikwiduje ten luzik niewielki . Wyczekałem się na nią a tu jeszcze z luzikiem extra mnie dali japońce garłate :ph34r:



#6 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 14 luty 2013 - 08:18

Po odkręceniu rotora musisz miec delikatny  luz na pinionie.Dokrecajac rotor,podnosi on  pinion do gory do łozyska i go stabilizuje.Luz wzdluzny czesto jest na tym gorny lozysku piniona,jedne maja mniejszy inne wiekszy.Podkładka pod pinionem ma nie pozwalac na podnoszenie sie dolnego lozyska w gniezdzie bo jest podkladką sprezynujacą,jednak w jakims stopniu tez stabilizuje pinion.Moze byc za malo podgieta,musisz porownac z druga certate.Grubsza podkladka tam raczej nic nie da,bo bedzie sztywno,ale kolowrotek straci na kulturze pracy.Tak ja to widzę,ale masz dwa mlynki wiec idealna sytuacja zeby to rozkminic.pzdr


  • Guzu lubi to

#7 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 luty 2013 - 11:05

Ok , to zapytam wprost , czy da radę bez rozkręcania obudowy, tak po kolei od rotora , oporówka , pinion , tak jakby góra tylko  . Czy w tym typie to raczej wszystko trza rozbebeszać ? <_<  Ze schematu wychodzi mi , że da radę ale to moja pierwsza ceratka , którą będę poprawiał :)

 

ps. juz wiem , że da radę , do espaniji dzwoniłem tam to są spece ;)


Użytkownik Mateush edytował ten post 14 luty 2013 - 11:17


#8 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 luty 2013 - 20:50

Podziękował Wszystkim , rozebrałem dwie bo ...... i znalazłem :)  Poniżej też fotki . Podkładka w tej co ma luz jest kompletnie płaska i taka musiała być włożona , koloru srebrnego dla scisłości. W tym bez luzu podkładka ładnie wygięta i koloru złotego . Teraz to się zastanawiam czy te garłate samuraje z tymi kolorami czegoś nie wykombinowali jop ich mać . Spróbuję podgiąć na wzór tej złotej i powinno być ok , jak nie to trza bedzie do nowego reel-a nową podkładkę właściwą zamówić , ot japan style :rolleyes:

 

Załączony plik  podkl2.jpg   8,13 KB   114 Ilość pobrań  Załączony plik  podkl1.jpg   15,63 KB   115 Ilość pobrań

 

Dodam , że w tej lepsiejszej nowej po odkręceniu kosza na pinionie nie czuć setnej luziku , czyli wyszło mi na to , że ma go tam nie być B)

 

 



#9 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 14 luty 2013 - 21:37

Podkladka musi byc sprezynujaca,a ta srebrna na taka nie wyglada.Podmien je na chwile i zobacz jak pracuje kolowrotek na tej tej wygietej.Luz na pinonie masz napewno tylko musisz go wcisnac do dolu  bo ta  podkladka sprezynujaca automatycznie podnosi go do gory.I na pewno w tej "dobrej" certacie tez luz jakis tam masz,tylko zlap reką za rotor i poruszaj korbą,wtedy to czuc najbardziej.Tak musi byc.


Użytkownik maicke82 edytował ten post 14 luty 2013 - 21:46


#10 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 luty 2013 - 22:16

Poprawiono  , podgiąłem tą srebrną i po luziku . Myślę , że za jakis czas i tak trzeba będzię oryginał sprężynujący zamówić , @maicke82 niech Ci będzie z tym luzem  tzn wyluzuj :lol:  Bo zaraz jakiś miłosnik stellki sie pojawi i pozamiata ;)



#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 luty 2013 - 22:24

Good.


A miales czekac do weekendu.

 

Dziwna ta podkladka w tej 2500R...



#12 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 14 luty 2013 - 22:29

Panie Mateusz bo w Stelkach tak nie trzeba kombinować raczej hehe.Pozdro

#13 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 luty 2013 - 22:36

Panie Mateusz bo w Stelkach tak nie trzeba kombinować raczej hehe.Pozdro

chaliera wiedziałem :lol: :lol: :lol:



#14 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 14 luty 2013 - 23:01

Najważniejsze ze już wszystko gra.Jeszcze tylko jakieś próby rybkowe by sie zdały.

Użytkownik suli102 edytował ten post 14 luty 2013 - 23:02


#15 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 marzec 2013 - 00:17

Dzisiaj były ale jaja :lol:  Rozebrałem drugą nową  ceratkę na części drobne  i dowiedziałem się czegoś na temat tej srebrnej płaskiej podkładki niewłaściwej pod pinion ( z pierwszej ceratki ) . Ta srebrna to nr 66 ze schematu , podkładka dystansowa łożyska koła posuwu szpuli . A z kąd to wiem , bo w tej drugiej nowej ceratce nie było jej  :blink:  Samurajów pogięło , w jednym wepchali " zamiennik " a w drugim wcale nie dali  :angry:  A poza tym to masła tam jak na lekarstwo w tych nowych daiwkach no i zajebiste dwie sztuki mi się trafiły  :rolleyes:  Dobrze , że Mefisto jest :D

 

ps . czekam na stellkę teraz i mam przeczucie , że się będzie działo kuźwa mać :ph34r:



#16 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 09:25

 A poza tym to masła tam jak na lekarstwo w tych nowych daiwkach 

 

To taki nowy trend jest. Wszystko jedno z jakiego segmentu jest młynek smaru jest mało albo w ogóle. Chodzi o to żeby pierwszą rzeczą po zakupie, jeszcze przed łowieniem, była rozbiórka i smarowanie. Podobno to tworzy więź pomiędzy użytkownikiem i sprzętem.  :rolleyes:


  • Guzu, popper i haja1978 lubią to

#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 marzec 2013 - 09:55

To taki nowy trend jest. Wszystko jedno z jakiego segmentu jest młynek smaru jest mało albo w ogóle. Chodzi o to żeby pierwszą rzeczą po zakupie, jeszcze przed łowieniem, była rozbiórka i smarowanie. Podobno to tworzy więź pomiędzy użytkownikiem i sprzętem.  :rolleyes:

:lol:  :lol: :lol:  :lol:  



#18 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 marzec 2013 - 11:11

 Podobno to tworzy więź pomiędzy użytkownikiem i sprzętem.  :rolleyes:

 

Tak , czuje się uwiązany , poniekąd to samo znaczy ;)



#19 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 807 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 12:11

Tak , czuje się uwiązany , poniekąd to samo znaczy ;)

Nasuwa się pytanie  - pokąd ? ;) 



#20 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 marzec 2013 - 18:39

Dzisiaj były ale jaja :lol:  Rozebrałem drugą nową  ceratkę na części drobne  i dowiedziałem się czegoś na temat tej srebrnej płaskiej podkładki niewłaściwej pod pinion ( z pierwszej ceratki ) . Ta srebrna to nr 66 ze schematu , podkładka dystansowa łożyska koła posuwu szpuli . A z kąd to wiem , bo w tej drugiej nowej ceratce nie było jej  :blink:  Samurajów pogięło , w jednym wepchali " zamiennik " a w drugim wcale nie dali  :angry:  A poza tym to masła tam jak na lekarstwo w tych nowych daiwkach no i zajebiste dwie sztuki mi się trafiły  :rolleyes:  Dobrze , że Mefisto jest :D

 

ps . czekam na stellkę teraz i mam przeczucie , że się będzie działo kuźwa mać :ph34r:

Najpierw zlikwiduj luzy na wormie, później uzupełnij masło bo pewnie mało albo wcale. Broń Boże, nie kręć na sucho w domu :D . Zabierz nad wodę. Może przeżyjesz piękne chwile :lol:  :lol:  :lol: