Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciekawa boleniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 21 sierpień 2007 - 20:33

Witam.
Zaciekawił mnie ten wobek przeznaczony do połowu boleni.
Czy ktoś łowił na te woblery?

http://www.spinn.pl/product_info.php?cPath=239_42_56_57& products_id=3234&osCsid=6adab2c818b0a6fe1a99bcd85011af66

#2 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 sierpień 2007 - 20:57

no też jestem ciekaw ja to pracuje ...

#3 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 sierpień 2007 - 21:00

Te woblery ktoś z jerkabita robi, przynajmniej tak mi się wydaje:D

#4 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2007 - 21:14

To jest wobler kujawski - w załączeniu link do strony producenta. Z moich znajomych nikt na to rap nie połowił, ale ponoć Bassy w Irlandii za tym szaleją.
Pozdrawiam,
P.
http://woblerytaps.republika.pl/

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 sierpień 2007 - 21:31

Przecież to Tapsy. Zapytaj na naszym forum Tapsa on je produkuje. Chodzą tak samo jak tarnusy.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2007 - 07:39

Mam, od niedawna, ale już potestowałem. Kapitalnie wyważony, lata jak przecinak. Chodzi płytko i bardzo płytko, znakomicie daje się prowadzić ze smużeniem po powierzchni. Musiałem nieco podgiąć oczko bo za bardzo wyskakiwał na powierzchnię. Miałem kilka ataków, narazie bolka nie wyjąłem.

#7 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 22 sierpień 2007 - 09:36

mam równiez od niedawna - lata daleko, smurzy po powierzchni. Narazie nic nei złowiłem na niego, jednak kolega miał wyjscie ładnego bolenia do tego woblera ale nie zaciął ryby.

http://woblerytaps.republika.pl/ - strona producenta, ma on tez woblery na rapy - maielm pare bran ale nie zacialem :(.

#8 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 22 sierpień 2007 - 19:41

Te Tapsy są bardzo interesującą przynętą,świetnie imitującą ukleje.Są skonstruowane by smużyly po powierzchni przy szybkim boleniowym tempie.Niepowiem bo mialem wyjścia bolków ale z powierzchni niestety nic niezlowilem.Troszkę niebardzo pasuje mi ten typ pracy więc je przerobilem dodając ster i wtedy ilość brań bardzo się zwiekszyla.Pracuje podobnie do hermesa drobnym ściegiem.Z wszystkich kolorów jakie są dostępne najlepszy okazal się ten na zdjęciu oliwkowy.Z dostępnych wielkości lepsza byla 6 chociaż 9 lepiej rzucalo sie z multika.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Tapsik.jpg   97,1 KB   586 Ilość pobrań


#9 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 22 sierpień 2007 - 19:43

@Trout

A mógłbyś zrobić dokładne zdjęcie wklejonego steru? :mellow:

#10 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 sierpień 2007 - 20:35

@Trout

A mógłbyś zrobić dokładne zdjęcie wklejonego steru? :mellow:


... oraz podać jego wymiary i kształt :mellow:

Coś czuję, że w najbliższym czasie zwiększy się sprzedaż tych wobków - nie ma jak info na j.pl :D

#11 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 22 sierpień 2007 - 20:48

Kolega też mial branie na oliwkowego, ale rozmiar 9 cm.

#12 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 22 sierpień 2007 - 20:58

@Trout

A mógłbyś zrobić dokładne zdjęcie wklejonego steru? :mellow:


Niestety nie,gdyż w domu będe dopiero po sezonie :mellow: a tam mam sprzęt :D

#13 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 23 sierpień 2007 - 06:08

Kiedyś Tarnusy (zwane wcześniej przez niektórych Furmanami ) były tajną bronią na bolenie. Waliły w nie bez opamiętania. Teraz już niestety w niektórych miejscach bolenie nauczyły się je poznawać z daleka :D
Widzę zna je już cała Polska...
Co do sposobów prowadzenia:
1) klasyczne szybkie równomierne ściąganie po powierzchni - niezbyt skuteczne
2) j.w ale z ciągłym podszarpywaniem z częstotliwością zbliżoną do obrotów korbki kołowrotka - dużo skuteczniejsze niż powyżej - wobek pracuje jak prawdziwy jerkbait
3) W trochę głębszych miejscach sprowadzanie po łuku bez zwijania kołowrotkiem (ewentualnie tylko wybieranie luzów linki) z podszarpywaniem woblera z częstotliwością około 2 sekundową. - Jak zawodził drugi sposób ten często okazywał się lekarstwem.

Ciekawostką jest to, że woblery te pierwotnie miały stery, a kumpel wpadł na pomysł aby je wyłamywać, co znacznie zwiększało ich skuteczność.

Pozdrawiam


#14 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 23 sierpień 2007 - 17:23

Praca tego wobka bez steru jak dla mnie anemiczna:(. Wygląd i wykonanie idealne. Zacząłem kombinować z wklejeniem steru i trzeba zastosować duży ster, aby go nie wywracało w nurcie. Po moich doświadczeniach z tym woblerem, może on być bardzo dobrą przynętą na nocne rapy.

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 sierpień 2007 - 22:57

Tarnusy przypominają mi ruch uciekających uklejek (taki ślizg po powierzchi wody) po ataku bolka. Jak się dobrze wstrzelisz to ... może być killerek. Ja tarnusa dostałem tydzień temu. Na razie nie złowiłem na niego nic ale wiem, że są skuteczne. Przyjdzie czas i na mojego.

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 24 sierpień 2007 - 00:02

chyba też sobie sprawie ze dwa takie bo wyglądają super :D

#17 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 sierpień 2007 - 10:11

W Irlandii na te woblery biorą nie tylko bassy, ale też makrele, rdzawce i trocie wędrowne.
Wiem, że niedawno połowiono na nie piękne bolenie w Polsce. Szczegóły zna Taps

#18 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 24 sierpień 2007 - 16:40

Już chyba wszystko dotyczące pracy tej przynęty było powiedziane.Jedynie mogę dodać,ze także udaje mi się tę przynęte poprowadzić tak aby wyskoczyła z wody.Jezeli jest ona tuż pod powierzchnią i pracuje jednostajnie,z wyczuciem trzeba szarpnąć wedziskiem.Wyskoczy ona 10-15cm nad powierzchnię.Udało mi się w ten sposób sprowokować kilka ryb do brania.
Do prowadzenia jerkowego należy założyc gruby fluorocarbon,aby nie haczyła się linka o kotwice. Poza boleniami złowiłem na Uklejki szczupaki,okonie,belony,rdzawce i makrele.Slyszalem o pstrągach i kleniach z Brdy.Ja niestety mam za mało czasu to sprawdzić osobiście.Jak już Tomek (Tpe) wspomniał,złowiono na nie naprawde duże bolenie z zaporówki.Niestety nie dostałem jeszcze zdjęć.I pewnie facet nie chce się nimi chwalić ,aby nie zepsuć miejscówki.
A jeszcze zapomniałem.Miałem także dwa ataki z powietrza.Raz mewa śmieszka,drugi raz jakieś inne białe ptaszydło.Na szczęście nie zacięte. :D

#19 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 25 sierpień 2007 - 22:19

Już chyba wszystko dotyczące pracy tej przynęty było powiedziane.Jedynie mogę dodać,ze także udaje mi się tę przynęte poprowadzić tak aby wyskoczyła z wody.Jezeli jest ona tuż pod powierzchnią i pracuje jednostajnie,z wyczuciem trzeba szarpnąć wedziskiem.Wyskoczy ona 10-15cm nad powierzchnię.Udało mi się w ten sposób sprowokować kilka ryb do brania.
Do prowadzenia jerkowego należy założyc gruby fluorocarbon,aby nie haczyła się linka o kotwice. Poza boleniami złowiłem na Uklejki szczupaki,okonie,belony,rdzawce i makrele.Slyszalem o pstrągach i kleniach z Brdy.Ja niestety mam za mało czasu to sprawdzić osobiście.Jak już Tomek (Tpe) wspomniał,złowiono na nie naprawde duże bolenie z zaporówki.Niestety nie dostałem jeszcze zdjęć.I pewnie facet nie chce się nimi chwalić ,aby nie zepsuć miejscówki.
A jeszcze zapomniałem.Miałem także dwa ataki z powietrza.Raz mewa śmieszka,drugi raz jakieś inne białe ptaszydło.Na szczęście nie zacięte. :D


Michał witam Cię nie masz czasu ??????

a to ciekawe a Piotrek mówi że cały czas ćwiczysz na pontonie :lol: :lol: :lol:

jutro mam trening na Odrze , wyskoki z wody poćwiczę :huh:

:huh:
Ps. Pozdrów koszykarza :mellow:

#20 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 26 sierpień 2007 - 11:44

Chciałbym cały czas ćwiczyć na pontonie.Wczoraj byłem.Musiałem trochę porzucać.Ale poza trzydziestakami nic wiecej nie widziałem.Skutery,i inne hałasliwe pływadła owszem.Niech się skończą wakacje-będzie cisza.Dzisiaj to już miałem łowić na Sanie,lecz pan o podobnej fryzurce do Twojej zarzucił mnie wzorami wędek.Ale we wrześniu nie odpuszczę.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych