Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyprawa do Wisconsin - nie tylko na ryby - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 25 sierpień 2007 - 22:19

Darek :D czekam na wiesci jak Ci sie polowi . Mnie interesuje ten rejon a szczegolnie jezioro troszke w lewo od Iron River o nazwie Lac Vieux Desert ...jest tam polska lodga i sa muskie .
O przejezdnosc drog tez sie martwie bo za tydzien bede jechal do Ontario a cale Wisconsin i czesc Minnesoty bedzie po drodze . sorry ze tak na inne tematy nawijam :mellow: ale licza sie wszystkie wiesci B)

#22 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 25 sierpień 2007 - 23:59

Ha, Lac Vieux Desert....z tego jeziora pochodzi rekord swiata tiger musky (ponad 50 lb), tak ze jest za czym plywac. Oczywiscie dam znac jak poszlo.

#23 OFFLINE   Ramay

Ramay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaAthlone, Ireland

Napisano 26 sierpień 2007 - 11:11

tekscik miodzi, swietnie sie czyta, tego brakowalo, dzieki, gdyby jeszcze tylko, jakies zdjecia okolicznosci przyrody.... :lol: , ale to pewnie nastepnym razem, czekam wiecej B)

#24 OFFLINE   Vojtek "The pentelka"

Vojtek "The pentelka"

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaMarengo, Illinois USA

Napisano 26 sierpień 2007 - 19:03

Mnie brakowało informacji na jakiej zasadzie wyznacza sie miejsce na przelotki?

Miejsce na przelotki wyznaczane są przez laser sterowany komputerem .O umiejscowieniu decyduje projektant po sprawdzeniu ugięcia blanku przy pomocy komputera i lasera na specjalnym ekranie.Oczywiśćie znaczenie ma też opinia profesjonalnych wędkarzy testujących kije.Raz ustlone położenie jest precyzyjnie powtarzane na każdym blanku o tych samych parametrach. Jeśli nie satysfakcjonuje cię odpowiedz to mogę poprośic naczelnego inżyniera i v-prezydenta ST.CROIX-DAVE SCHLUSTER'A o odpowiedz.Jest to mozliwe ponieważ posiadamy swojego człowieka w ST.CROIX.
Jest nim GREG THE PROWLERWILCZYNSKI

#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 sierpień 2007 - 19:14

Mnie brakowało informacji na jakiej zasadzie wyznacza sie miejsce na przelotki?

Miejsce na przelotki wyznaczane są przez laser sterowany komputerem .O umiejscowieniu decyduje projektant po sprawdzeniu ugięcia blanku przy pomocy komputera i lasera na specjalnym ekranie.Oczywiśćie znaczenie ma też opinia profesjonalnych wędkarzy testujących kije.Raz ustlone położenie jest precyzyjnie powtarzane na każdym blanku o tych samych parametrach. Jeśli nie satysfakcjonuje cię odpowiedz to mogę poprośic naczelnego inżyniera i v-prezydenta ST.CROIX-DAVE SCHLUSTER'A o odpowiedz.Jest to mozliwe ponieważ posiadamy swojego człowieka w ST.CROIX.
Jest nim GREG THE PROWLERWILCZYNSKI


O dziekuję Vojtku za odpowiedż. Jesli jestes w stanie podać jeszcze jakieś informacje na ten temat to chyba wszysscy zainteresowanii rodbuildingiem na tym forum bedą naprawdę wdzięczni.

Pytałem o ten aspekt, bo wiem, ze blanki nawet renomowanych producentów takich jak ST croix z jednej partii moga się minimalnie różnić. Wiec teoretycznie zbrojenie powinno uwzględniac takie niuanse.

Dlatego zawsze kij budowany przez fachowca na dobrym blanku może być lepszy niż seryjny. Wiem również, że producent gotowych wędek lubi podczas produkcji kija dać więcej przelotek, niż wymaga tego charakterystyka blanku co ma ta zalete, ze uodparnia gotową wędkę na udary czy przeciażenia.

Jednak odbywa się to najczęsciej kosztem dynamiki blanku i jego akcji. Mam tez jeszcze jedno pytanie. czy kije z serii Legende Elite, a dokładnie EC66MF maja przelotki montowane tą samą technologią co Avidy?
pozd JW :D


#26 OFFLINE   Vojtek "The pentelka"

Vojtek "The pentelka"

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaMarengo, Illinois USA

Napisano 26 sierpień 2007 - 19:14

Dokładnie 60 cali i 60lb.OSOBISCI WIDZIAŁEM TEGO MUSKIE.Wisi wypchany w bait-shopie nad jeziorem.

#27 OFFLINE   Vojtek "The pentelka"

Vojtek "The pentelka"

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaMarengo, Illinois USA

Napisano 26 sierpień 2007 - 20:12

Rozmawiałem przed chwilą z ekspertem czyli GRZEGORZEM WILCZYNSKIM .Grzegorz włączy się do dyskusji gdyż ma zamiar przedstawic sens i bezsens budowania wędek na blankach ST.CROIX oraz odpowie na pytania .Tak nawiasem mówiąc to uczłem się łowic na łęgach Dębinskich nad Wartą.Poznanik ci ja .Poznaniak w kraju kowbojów inajwiększej obfitosci ryb.

#28 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 26 sierpień 2007 - 20:14

Przyznam, że i mnie interesuje projektowanie rozmieszczenia przelotek :D

#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 sierpień 2007 - 20:14

Vojtek tej obfitosci i dzikosci to Ci zazdroszcze... choć i ja mam na szczescie tutaj swoje szczubelki :mellow: i nawet czarna mambe na nie :mellow: czyli takie odpowiedniki zza oceana :mellow:

#30 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 sierpień 2007 - 20:19

.... bezsens budowania wędek na blankach ST.CROIX ...



Cheynie wysluchałbym argumentów za powyższym stwierdzeniem.

:D

pozd JW :D :D

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 sierpień 2007 - 21:43

Rozmawiałem przed chwilą z ekspertem czyli GRZEGORZEM WILCZYNSKIM .Grzegorz włączy się do dyskusji gdyż ma zamiar przedstawic sens i bezsens budowania wędek na blankach ST.CROIX oraz odpowie na pytania .Tak nawiasem mówiąc to uczłem się łowic na łęgach Dębinskich nad Wartą.Poznanik ci ja .Poznaniak w kraju kowbojów inajwiększej obfitosci ryb.


Witaj Wijtku,
Mowisz o legach debinskich? Hmmmm kolo Krajkowa czy w strone Rogalina? Chyba tutaj jest wiecej Poznaniakow.

Wojtku, zycze przyjemnosci na forum!

Pozdrawiam
Remek

#32 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 sierpień 2007 - 20:41

Pozytywnie zaskoczony artykułem. Podobnie jak Remek, zaskoczony jestem zdjęciami z procesu produkcyjnego, nieco inaczej wyobrażałem sobie też taką fabrykę.
Ogólnie świetny artykuł.
Witam nowych Forumowiczów. :D

#33 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 sierpień 2007 - 15:24

@Vojtek The pentelka,

witaj na naszym forum Wojtku. Miło, że dołączyłeś do nas :D
Bardzo fajny tekst. Czekamy na więcej.



#34 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 sierpień 2007 - 15:25

Na prośbę @Jacka (jackybrown) wykasowałem jego ostatnie dwa posty.



#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 sierpień 2007 - 11:13

Np. jedna z moich ulubionych firm produkujących wędki :D http://www.megabass....nside/index.htm

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych