Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3333 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Subaru

Subaru

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 październik 2008 - 08:19

Mam drugą identyczną nową i chcę ją sprzedać.

#342 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 listopad 2008 - 18:50

najbardziej przypasowała mi ta łodka, właśnie pod wzgledem stabilności, a miałem okazję kilka razy pływać w szwecji na metrowej fali podobnie na Turawie, nie wiem natomiast dlaczego przystosowana jest do silnika 5KM, ja zapodałem 6KM, a myśle że 15KM było by ok, pływałem również sportsmanem 400 z silnikiem 15KM i był dużo, duzo mniej stabilny. Zanim ją kupiłem dobrze odrobiłem lekcje i jestem zadowolony, również istotnym parametrem jest waga i mobilność, bez problemu z 14letnim synem przenoszę ją przez wał na Odrze czy Warcie i woduje z ostrogi,
czy samemu swobodnie przy łagodnym brzegu pakuje ją z wyposażeniem na wózek.




Witaj
Mam pytanie - obecnie posiadam właśnie sportsmana 400 ale miewam czasem kłopoty z mobilnością - nie ma najmniejszej szansy zeby go gdziekolwiek we dwóch przenieść.
Piszesz że 440 jest bardziej stabilna - tzn na fali czy stabilna poprzecznie? Rozmawiałem kiedyś z komanczem i mówił ze do tej łodzi jego zdaniem maksymalnie 10hp. Mógłbyś coś napisać w ramach porównania obu łodzi?? Nie znam nikogo innego kto miałby z obiema do czynienia. Sportsman jest super, ale czasem myślę o extra miejscu dla 3 osoby i możliwości swobodnego wodowania w mniej dostępnych miejscach gdzie nie zawsze podjadę autem (szlabany)

#343 OFFLINE   cardinal C4

cardinal C4

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 04 listopad 2008 - 09:56

Jak byłem w Kilonii, widziałem sensowny wózeczek do nieodległego transportu łodzi typu Linder, z duralu, składany teleskopowo dyszel, dość duże koła, ok. 300 euro.
100kg to 100kg. Kiedyś zakładałem szelki z pasem, długie korki i nie było łódki, której bym nie pociągnął. Największy kłopot podczas samotnych wypraw jesiennych był z naprowadzeniem łódki na dupsko niewiadówki i jednoczesne pokręcanie wyciągarką (przy silnym wietrze bieganina przód-tył, przód-tył). Potem, po operacji kręgosłupa, używałem rolek z rur hydraulicznych PCV, wreszcie wyciągarki mocowanej wprost do haka z długą przedłużką (poliamidową lub kevlarową), nawet 80-metrową. Po wstępnym wyciągnięciu łódki z pochyłości dopiero brałem się za normalne ładowanie. Niestety, z biegiem lat to wszystko trwa coraz dłużej, a wystarczyłoby dwóch zdrowych facetów. Wózka kilońskiego sam dotąd nie używałem, ale może tej wiosny kupię wraz z Linderem 440 do którego się przymierzam już kilka lat (póki co mam w Szwecji Crescenta42 - bardzo wdzięczną, laminatową łódź jeziorową). Łaknę od Ciebie i Robsona wszelkich wiadomości o alumkach, staram się przed zakupem odrobić lekcję.

#344 OFFLINE   cardinal C4

cardinal C4

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 01 maj 2009 - 11:30

W ostatnią sobotę byłem u sympatycznego szkutnika w Kętrzynie po łódkę 430cm, która okazała się prawie odpowiadać moim potrzebom. Jeszcze myślę, może ją kupię - sporo poprawek dostosowujących, ale wykonanie solidne, bez okradania lódki z laminatu.
Usłyszałem tam sympatyczną anegdotę o kliencie, który prosił o łódkę, ale żeby była wykończona na srebrny metalic. Zdumiony szkutnik próbował dojść przyczyny takiego podejścia (odbicia światła? niewidzialnośc dla ryb? itp.) i wtedy usłyszał - taki mam samochód i przyczepę (!) a lubię, żeby grało kolorystycznie ...
Wędkarze są na ogół dość praktyczni - nie zdajemy sobie sprawy jakie potrzeby artykułują inni klienci - krzesełeczko dla wnuczka, haczyk ubaniowy, podpórka na torebkę żony, czy wtyk do parasola ogrodowego ...

#345 OFFLINE   diverek

diverek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 02 maj 2009 - 10:13

bardzo stabila,przy 15km- przelot 35km/h,bardzo dobrze wykonana,360cm długości ,180cm szczerokości.3-bakisty.

Załączone pliki

  • Załączony plik  solar1.jpg   33,28 KB   2246 Ilość pobrań
  • Załączony plik  solar.jpg   31,51 KB   2222 Ilość pobrań


#346 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 02 maj 2009 - 13:50

A jak stabilność tych łódek wygląda w dryfie?? Da się w nurcie pospinningować na stojąco??

#347 OFFLINE   diverek

diverek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 03 maj 2009 - 14:55

Bez problemu.

#348 OFFLINE   Arek Gdańsk

Arek Gdańsk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 grudzień 2009 - 14:24

Może i ja wstawię moją zabawkę. Pływam nią głównie po Zatoce Gdańskiej i Martwej Wiśle.

Załączone pliki



#349 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 31 grudzień 2009 - 14:30

@ArekGdańsk,

Ty to masz SUPER łajbę :mellow: Możesz napisać więcej? Jaki kształt ma dno łodzi (pod łodzią), parametry - długość, szerokość, jaki dziób itp, waga łodzi, jak się pływa, stabilność itp Z góry dzięki

#350 OFFLINE   Arek Gdańsk

Arek Gdańsk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 grudzień 2009 - 14:42

Jest to troszkę przebudowany kadłub Crescenta. Długość łodzi 5,6m szerokość 2,1m waga jakieś 450kg silnik Yamaha 50KM , zapasowy Tohatsu 5KM. Całość dobrze się spisuje, łódź jest bardzo stabilna , dobrze wchodzi w Bałtyckie fale, od razu wchodzi w ślizg. jest to identyczny kadłub jak ten : http://www.crescent-.../552bjornen.htm

#351 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 31 grudzień 2009 - 15:03

Pierwyj sort
A gdzie garażuje

#352 OFFLINE   Arek Gdańsk

Arek Gdańsk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 grudzień 2009 - 16:47

Trzymam ją na Martwej Wiśle w klubie

#353 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 grudzień 2009 - 16:54

nie no arek faktycznie malenstwo i w ogol etaka mila dla oka zabaweczka

#354 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 31 grudzień 2009 - 18:01

Trzymam ją na Martwej Wiśle w klubie

To wiem ,tylko gdzie, w Stewie ,bo tam mam pływadlo

Załączone pliki



#355 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 styczeń 2010 - 11:29

Arek :huh: :huh:

#356 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 styczeń 2010 - 11:29

Może ktoś ją widział albo coś o nie wie. Interesują mnie wszystkie możliwe dane na temat tego jachtu Dominika a w szczególnie jej producent adres itp;

Załączone pliki



#357 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 styczeń 2010 - 11:31

Załączone pliki



#358 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 styczeń 2010 - 11:40



Jej wymiary
Dł.6,20m
Sze. 2,35
Tyle wiem. Czyż nie fajna zabawka na rybałkę.Już liczę za ile swoją mogę puścić.

Załączone pliki



#359 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 29 styczeń 2010 - 18:03

Tu masz chyba producenta skorup u niego dowiesz się więcej.Wydaje mi się że w jego okolicach ktoś te skorupy uzbraja.
http://www.moto.allegro.pl/item894258992_skorupa_lodzi_motor owej_dominika_promocja.html

Jans

#360 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 styczeń 2010 - 20:21

To już coś mam, Jans wielkie dzięki.Jutro dzwonię i wyjaśnię parę spraw związanych z tym jachtem.
Na moich zdjęciach występuje z rufą pod silnik zaburtowy na moto allegro z rufą pod stacjonarny i już dwie spotkałem o różnych wymiarach.Jedna pod nazwą SONAX ma 6,2m Dominika twoja 6,7m jak by nie było to piękna łajba bynajmniej dla mnie bo na bazie tych skorup można zrobić cacko aż się ślinię do niej Embarassed




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych