Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 czerwiec 2008 - 21:54

Witam
Jako że mój bassboat zrobił jeden krok za daleko i idzie pod nóż, znaczy młotek to zacząłem się rozglądać za jakąś alternatywą. Na razie widze w zasadzie dwie
-Linder sportsmen 400, z 15konnym czterosuwem taki jak np to:
http://www.apolloduc....phtml?id=58520

albo

-Quicksilver 500 z 30konnym 4suwem tohatsu - taki jak np to:
http://www.apolloduck.co.uk/image.phtml?id=68201&image=3

I tak się zastanawiam nad nimi, ale może ktoś zna jakąś alternatywę?? do 6tyś euro z silnikiem i przyczepą?

#182 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 czerwiec 2008 - 22:12

Miałem okazję wędkować kilka razy na tej z alu. Fajnie wykończona, super chodziła pod Endura 30.
Zbiornik na którym pływałem zezwala tylko na silniki elektryczne.
Jest lekka przez co oszczędna dla aku.
Wada - na fali niesie straszny rezonans po skorupie.
Wszelkie stuknięcia w burtę mocno przenoszą się do wody - straszą ryby.

#183 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 czerwiec 2008 - 08:07

obie są z alu :unsure: :lol:

#184 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 10 czerwiec 2008 - 08:08

Wszelkie stuknięcia w burtę mocno przenoszą się do wody - straszą ryby.

Nie uwazam tego za udowodnione... zalezy tez moze jakie ryby... i gdzie... drapieznikom nie powinno to raczej zbyt przeszkadzac - w innym wypadku naplywanie na miejscowki na silnikach mialoby ten sam efekt. Na Shannon szczupaki nie przejmowaly sie zupelnie pracojaca na rufie sruba, a i widzialem, jak w holenderskich kanalach lapali je trolingojac bezposrednio w warkoczu po srubie, dwa-trzy metry za rufa...
Pozatym mozna lodz wyscielic tlumiacym materialem...
Dla mnie tylko alu :D

Pozdrawiam --Yacare--

#185 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 10 czerwiec 2008 - 08:19

Czesc Standerus,

co sie stalo z bass-boatem?

Zerkaj moze tez na ebay.de - tu bywaja dobre okazje-tak mi sie wydaje, jak by co, moge sie tu skontaktowac.

PS: Mate jeszcze bedzie - sami jedziemy na ostatkach, ale wroble cwierkaja, ze wyskoczymy na wakacje na inny kontynent :D to bedzie dostawa.

Pozdrawiam --Yacar--

#186 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 czerwiec 2008 - 11:03

Moim zdaniem jednak ryby reagują na dźwięki z łodzi alu.
Łapałem na zbiorniku Dziećkowice, na muchę. Podchodziłem duże klenie. Ryby stały tuż pod powierzchnią wody takie około 50-70cm. Każde dogodne ustawienie się do podania muchy (musiałem stać) gdzieś tam coś potrąciłem. Na wodzie tylko wir i po rybie. Latem na inne przynęty to tylko loteria. W trolingu łódka super. Bardzo zwrotna i problem akustyki nie istnieje. Miała drewnianą podłogę...
Prywatnie gdybym miał potrzebę też bym na nią zaglądał, jest bardzo ładna i dopracowana. Można dokupić sporo osprzętu. Cena w Polsce jest jednak bardzo wysoka.
Tą na której pływałem była do wynajęcia. Miałem jeszcze okazję pływać na prawie dziewiczej. Dzisiaj po kilku latach eksploatacji widzę, że jest nadszarpnięta przez rodzimych wędkarzy. Nie moje, to nie dbam... Takie jest nastawienie wielu na przystani.
I tak wygląda super zestawiając rocznikowo z innymi krypami.

#187 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 10 czerwiec 2008 - 14:27

Lady D,

niektore ryby reaguja nie tylko na dzwieki z lodzi alu ;)
Wtedy trzeba sie cicho zachowywac w kazdej lajbie.

Pozdrawiam --Yacar--

#188 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 czerwiec 2008 - 17:12

Kleni i tym podobnych wynalazków nie łowię więc problem odpada, tutejsze szczupaki potrafią żreć jak im całą pyta przeleci się nad głowami zmieniając dryf. Z resztą ciągle pływają po shannon cruisery więc musiałyby umrzeć z głodu.
LadyD - nadal nie wiem o której łodzi z dwóch mówisz - p5rzypuszczam ze o linderze, ale obie są wykonane z aluminium więc ta aluminiowa to trochę zmyłka - nie wiem która. Jak by Twoim zdaniem działała jak wieje powiedzmy dobra 4 i masz dwie osoby na pokładzie - da radę?? bo dzielność na fali też jest dla mnie ważna.
Yacare - basboat tak mnie ostatnio wpierniczył że idzie w świat bo next tajm to go normalnie własnoręcznie na puszki na cocacolę przerobie. po za tym do normalnego pływania potrzebowałbym jakieś 70koni mu wrzucić a to i paliwo żre i ciężkie jest jak cholera a już teraz mam spore problemy ze zrzucaniem i wyciąganiem łodzi w miejscach mniej oczywistych niż dwa slipy na shannon. Najbardziej kusi mnie ten quicksilver 5 metrowy, do tego jakiś 30 konny tohatsu co jest made in japan (będzie dobrze z resztą sprzętu się komponował <_< ) i jest 4 suwem - cały set wyjdzie jakieś... 150 kilo vs ponad 500kilo obecnej wagi łodzi ( a jeszcze i przyczepa...) .
Z matę to przeżyjemy (mam taką nadzieję) choć nie będzie łatwo ;)

#189 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 czerwiec 2008 - 18:45

Cześć

Miałem na myśli alu Linder. Ma około cztery metry. Nie jestem wodniakiem, jednak trzy lata przepływałem na różnych łódkach po Dziećkowicach trolując. Moja masa to +100kg, duży akumulator, silnik Endura 30. Przy takim obciążeniu łódka na 5 biegu śmigała jak się patrzy. Dziećki to jednak nie morze i Endura to nie spalinowiec.
Dla mnie to konkretne alu było do trolingu super. Miałem odczucie jak gdyby silnik był dopięty do puszki coli.
Nie pływałem tą łódką na dużej fali - Dziećkowice pod tym względem są zdradliwe.
Jedno co wiem, ten Linder był najładniejszy na całej przystani i sprawiał wrażenie solidnego. Jednak wielu wędkarzy łowiących na grunt lub spławik odpuszczało go ze względu na rezonans przy falowaniu.
Będę chyba jutro lub czwartek na przystani, zrobię fotki.
Zobaczysz jak wygląda skorupa i pokład intensywnie eksploatowane od paru lat przez wędkarzy. Na pewno jest to solidna konstrukcja.



PS
Linder którego opisuję ma cztery metry ale to nie ten wypas z Twoich fotek - reklama...

Załączone pliki

  • Załączony plik  0524.jpg   97,04 KB   1269 Ilość pobrań


#190 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 20 czerwiec 2008 - 22:42

W tym tygodniu miałem trochę wolnego i sie nudziłem.
Oto efekt tego, nowe pływadełko :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  ryds 2.jpg   90,81 KB   1218 Ilość pobrań
  • Załączony plik  ryds 1.jpg   99,7 KB   1224 Ilość pobrań


#191 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 czerwiec 2008 - 23:37

Oj niezły :huh: będziesz miał zabawę :mellow:

#192 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 21 czerwiec 2008 - 01:21

co ta nuda potrafi z człowiekiem zrobić :mellow:
rzeczywiście piękny sprzęt B)

#193 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 21 czerwiec 2008 - 09:36

Zabawa jest niezła, 30 kn robi teraz. Jest jeszcze zapas obrotów wiec pójdzie jeszcze szybciej

Teraz już sie nie nudzę. Wczoraj pół dnia grzebałem przy elektryce w przyczepie, musiałem wymienić prawie wszystko. Poprzedni właściciel wjeżdżał z nią do wody chyba po sam hak.
Dziś zabieram sie za hamulce, linki do wymiany. Musiałem je zdemontować żeby przetransportować lódź 400 km.
W przyszłym tygodniu mam nadzieje już sie sama łodzią zająć.
Pierwszy na linie strzału pójdzie bak paliwa, obecne 20 litrów to mało, na styk upcham 69 litrów ale skończy chyba sie na 55.

#194 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 czerwiec 2008 - 10:08

Na basspro są niezłe baki, wszelkich kształtów i wymiarów.
Napisz coś wwięcej o swojej łodzi. Tak lookając to wygląda trochę jak boston whaller. Jakiś laminat no nie? Silnik do niego masz.... 50? bo z fotki nic nie widac. Na jaką fale możesz tym przyatakować?? Ogólnie jak się ci tak nudzi to byś mógł mały referacik walnąć :D

#195 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 21 czerwiec 2008 - 11:25

Wygląda to na wagę w okolicach 500kg silnik 50 to chyba minimum w tym wypadku biorąc pod uwage jakiś zapas mocy.
Jans

#196 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 21 czerwiec 2008 - 12:44

Linder zbiera bardzo dobre opinie w prasie jako łódka do inshore. Nie jestem pewien czy ten akurat model czy większy, ale na morze się nada, a o to zdaje się też Ci chodzi.

#197 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 21 czerwiec 2008 - 17:45

Juz znalazłem na miejscu pasujący mi bak. 69 litrów, 80x35x30 cm, na wcisk ale wejdzie.

Referacik o lodzi będzie w wersji mini, cały wolny czas spędzam na doprowadzaniu przyczepy do ładu i poprawianiu błędów konstruktora :D

Kadłub to Ryds 470 GT, 470 x 190 cm z 1992 roku.
Laminat, masa ponizej 400 kg, 5 osob, max 37kW/50hp.
Atest CE-C czyli wiatr 40-50 km/h.

Silnik: johnson 50 hp, 2 takt, elektryczny start i trim/tilt, rocznik 2004.

Całość: dość rozsądna cena:)
prędkość 30-32 kn.
Dzielnie zachowuje sie na fali, dno nie jest mocno V wiec trochę tłucze ale pływałem przy 40 cm zafalafowaniu 28 kn i ani kropelka wody nie wpadła na pokład.
Większej fali będę musiał poszukać na szkierach i potestowac

#198 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 czerwiec 2008 - 18:39

Linder zbiera bardzo dobre opinie w prasie jako łódka do inshore. Nie jestem pewien czy ten akurat model czy większy, ale na morze się nada, a o to zdaje się też Ci chodzi.

Masz jakieś źródła co by mozna było o tym poczytać??
Bo w necie tylko powtórki z katalogów

#199 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 21 czerwiec 2008 - 18:49

standerus-linderki to naprawde lodzie z mozliwoscia rzobudowy ,ostanio widzialem cos takiego po tuningu .Wypas ,lajba byla niedopoznaia .
http://www.vator.com/main.asp?sivu=veneet&t=2&merkki =linder&kuvitus=linder&kieli=en&logo%5Fover=%5Bt ype+Function%5D&go=%5Btype+Function%5D&lower%5Falpha =%5Btype+Function%5D&raise%5Falpha=%5Btype+Function%5D&a mp;naytaVenemerkit=%5Btype+Function%5D&piilotaVenemerkit =%5Btype+Function%5D&naytaMoottorit=%5Btype+Function%5D& amp;piilotaMoottorit=%5Btype+Function%5D&naytaTarvikkeet =%5Btype+Function%5D&piilotaTarvikkeet=%5Btype+Function% 5D&naytaVaihtoveneet=%5Btype+Function%5D&piilotaVaih toveneet=%5Btype+Function%5D&naytaHuolto=%5Btype+Functio n%5D&piilotaHuolto=%5Btype+Function%5D
Ale dlogi link .
Vatory tez sa fajniutkie :D
harvi - zajefajna, zobaczymy jak w realu .Co mnie martwi to kolejan podwyzka skladki na bezyne . :mellow:


#200 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 21 czerwiec 2008 - 19:14

Arkip 460 lindera to fajny kadlub, problem z nim jest jeden.
Dość nowa konstrukcja i nie ma na nią dobrych cen w SH.


Zapomniałem napisać o rzeczy która bardzo mi sie spodobała w Ryds 470 GT. Woda nagromadzona w kadłubie wylewa sie sama, nie trzeba pompy która najczęściej zapycha sie piachem, roślinkami itd.