Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3333 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 23 marzec 2010 - 17:36

http://img217.imageshack.us/img217/2573/p1260114.jpg

Ja wsiadam w coś takiego, za miesiąc rusza produkcja, wtedy wpłacam zaliczkę.

#362 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 24 marzec 2010 - 23:29

Baterie słoneczne instalujesz? Chyba słabo się z niej będzie łowić, mało miejsca.
m.

#363 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 25 marzec 2010 - 06:55

http://img148.imageshack.us/img148/5470/p1260117.jpg

Z tyłu jak dla mnie w zupełności wystarczy i to dla dwóch. Z przodu jak konstrukcja pozwoli to dam gniazdo fotela i po sprawie. Wszystko zależy co komu do czego potrzebne. U nas na południu jest srefa ciszy prawie wszędzie. Na zbiorniku gdzie będzie stała ta łódka też. Może w tym roku uda mi się załatwić pozwolenie na silnik, ale spodziewam się, że na mały, więc nie ma sensu kupowanie łódki chodzącej w ślizgu. Mam mało czasu na ryby, więc jak się już wyrwę to na dwa trzy dni. Na łódce można mieszkać we dwie osoby całkiem wygodnie i to mnie urządza. Ma małe zanurzenie tj 15cm. Z obciążeniem pewnie do 20. Jak pływasz na zaporówce gdzie jest kupa płytkich rozlewisk to jest to istotne. Ja wolę mieć kabinkę gdzie mogę się kimnąć, wstać o trzeciej w nocy i za sandałem porzucać, niż 30km i Lindera, bo i tak nie mam gdzie tego wykorzystać. Moją starą otwartą łódkę zostawiam na wypady w inne miejsca.

#364 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 25 marzec 2010 - 19:25

Kumata konstrukcja ( szczegolnie mam tu na mysli te zanurzenie 15 cm..) Ogolnie calkiem ladna lajba i bardzo kameralna ;)


#365 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 25 marzec 2010 - 20:15

Co to za łódka, jak weźmie wielki sum to wędkarza wciągnie do wody od strony rufy :lol:Krzysiu to tylko żart. Ale chyba nie uda się na dziobie fotela zamontować , a po drugie po co? Pozdrawiam Tornado

#366 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 marzec 2010 - 08:48

@tornado, myślałem tylko tak o fotelu jako dodatek. Łódka ma 4,5m waga w zależności od zabudowy to jakieś 250-280kg. Ja mam zamiar robić jak najlżej. Geneza była taka, że wzięto stare skorupy z malutkiej mieczówki coś jak micro polo, Bez lub inne takie. Przerobiono je tak, żeby dno było płaskie z trzema kilami. Zlikwidowano skrzynkę mieczową przez co w środku jest na prawdę wystarczająca ilość miejsca dla dwóch osób. Kabinka w porównaniu z oryginałem jest trochę obniżona bo w mieczówce był balast, tu go nie ma. Chodziło o obniżenie środka ciężkości. Ja mam zamiar dodać jeszcze dwie żelowe setki w środku w najniższym punkcie gdzie będzie się dało. Te zdjęcia są z targów i łódka była robiona na szybkiego, żeby zdążyć. Nie ma odbojnicy, nierdzewek pod uchwyty na trolla i paru innych gadżetów. Ogólnie ma to być taka landarka do pływania po jednej zaporówce o pow 900ha.

#367 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 26 marzec 2010 - 09:18

Fajnie Krzysiu, pochwal się jak będzie gotowa. A z tą wagą to tak szaleć nie musisz bo będzie za bardzo chybotliwa.Te dwa aku na pewno sporo ją ustabilizują no i dostaniesz prądu jak z Bełchatowa :lol: Pozdrawiam Tornado

#368 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 marzec 2010 - 19:50

Dzięki @tornado. Swoją drogą nie wiem czy dalej planujesz wśiąść w ten jachcik Dominika, ale jak dla mnie bomba, aż chciałoby się popływać. Tylko, że na moje warunki za duży. Ale takie skorupy mieć to cacuszko, jeszcze jak się trochę wie co i jak z zabudową albo ma znajomych od tego to można by z niej zrobić taką łajbkę, że głowa mała.

#369 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 marzec 2010 - 20:00

Aha jeszcze jedna rzecz, kolega kilka postów wcześniej wspomniał o panelach słonecznych, może to śmieszne ale na prawdę myślałem o takim rozwiązaniu, tylko, że... jak wszyscy wiemy żelówki ładuje się specjalnym prostownikiem(chyba impulsowo czy jakoś tak). I nie wiem jak to się ma do paneli, bo u mnie będą w grę wchodziły tylko akumulatory o głębokim cyklu rozładowania. Czy jest jakiś sposób podpięcia ich do paneli? Czekam na wypowiedzi biegłych w tej kwestii. Panele to nie nowy wynalazek są stosowane na wielu żaglówkach w firmach czerterowych na mazurach. Tylko, że z racji rozweselenia na rejsach, nigdy nie miałem czasu obejrzeć jak działa to ustrojstwo i czy jest podpięte do żelówki, czy do zwykłego aku.

#370 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 26 marzec 2010 - 22:31

Dominika mnie strasznie rajcuje i chyba na nią postawie mam troszkę negatywów o niej że potrzebuje dużo mocy, ale ja już się wyszalałem na ścigaczach,i teraz pora na typowy relaks.Co do pomocników to mi nie są potrzebni tylko by przeszkadzali w mojej twórczości rzeźbienia :lol:poza tym na pewno rufa pójdzie pod nóż bo muszą tam być silniki zaburtowe,główny i pomocniczy np.do trola.Poza tym trudno by było utrzymać reżim wagowy, z wypasem o jakim mi się marzy.Chciałbym ją zrobić tak aby nie schodzić na ląd przez paręnaście dni.A co mnie najbardziej rajcuje to to że z aktualnej łajby prawie cała galanteria przejdzie na nią a to jest bardzo i to bardzo dużo kasy w kieszeni na inne wydatki.Tornado

#371 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2010 - 14:34

Sa ladowarki, ktorymi mozna ladowac np. 3 typy akumulatorow: takie jak do samochodu, takie jak do lodzi deep cycle i zelowe.

Jesli chodzi o zasilanie baterii slonecznych to moze byc trudno o wskazowke uzytkownika. Samemu nie da rady cos wyczytac?

O np. Tu http://pl.farnell.com/jsp/search/browse.jsp?N=1000749&Nt k=gensearch_001&Ntt=panels+solar&Ntx=

Gumo

#372 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 27 marzec 2010 - 19:33

@ Tornado jak już rufa idzie pod nóż to ja na pewno poszedł bym w tym kierunku.
http://www.armstrong...om/brackets.htm

jans

#373 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 27 marzec 2010 - 22:35

Witaj Jans, to rozwiązanie jest i fajne i proste w sumie do wykonania, dla mnie jednak zaczynają się problemy nie z wykonaniem a raczej z gabarytami całej łajby.Producent kadłuba o nazwie Soneck podaje długość prawie 7m.I tu zaczynają się problemy;
Długość całkowita wyszła by około 8,5m z silnikiem, na lawecie gdzieś około 9-9,5 z dyszlem lawety. Gdzie to chować na zimę.Kłopot z transportem i mobilnością i tak już nie wspominam czy dam radę to ciągnąć samochodem jaki posiadam, bo coś mi się wydaje że bez konkretnego suwa ani rusz, i samo slipowanie na przypadkowych miejscach, jest tych nie wiadomych dużo tym bardziej że u mnie brak wody koło domu gdzie warto by było się zacumować na dłużej.
A z ciekawości czy już swoją zabawkę odebrałeś w stoczni? Serdecznie pozdrawiam Tornado

#374 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 29 marzec 2010 - 10:42

@ Tornado łódz odbieram po świętach z tydzień w domu na podłączenie elektroniki i na zatokę.

Jans

#375 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 29 marzec 2010 - 15:01

kolego @jans czy ty to ten sam @jans z forum motorowodnego

#376 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 29 marzec 2010 - 18:59

Może to trochę nieładnie, ale odpowiem za pytanego- TAK.

Jest nas tam więcej z takimi samymi nickami jak na j.pl B)

#377 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 30 marzec 2010 - 09:10

Witaj Jans mam nadzieję że się pochwalisz Twoją zabawką.I pytanie mało delikatne czy będzie wykorzystywana do celów komercyjnych,jak tak to się piszę.Pozdrawiam Tornado

#378 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 30 marzec 2010 - 11:43

Oczywiście że pokażę a przeznaczenie do użytku osobistego.

Jans

#379 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 01 kwiecień 2010 - 15:47

Aha jeszcze jedna rzecz, kolega kilka postów wcześniej wspomniał o panelach słonecznych, może to śmieszne ale na prawdę myślałem o takim rozwiązaniu, tylko, że...


Wspominałem, bo wspominał o takim rozwiązaniu konstruktor tej łajby podczas niedawnych targów wędkarskich. Miałyby być dwa, na nadbudówce.


#380 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 05 kwiecień 2010 - 12:16

Motorowka 3,30 x 140 zwodowana 5.04.10 na elektryku smiga jak sarenka.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych