Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciężki multik na głowatke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 wrzesień 2007 - 14:34

Witam
Chciałem prosić Was o pomoc i poradę - szukam dla mojego kolegi multika do ciężkiego łowienia - na głowatki, choc pewnie i sporadycznie na suma. Ma być na PRAWĄ rękę. Wstępnie myślałem nad C3 6500 lub cardifem 300A (jaka jest różnica między 300 a 300A??) ale może macie jakieś inne pomysły??

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 01 wrzesień 2007 - 14:40

Witaj Kuba

Zainteresował mnie twój post chociasz nie wiem dlaczego. Może dlatego, że sam lubię łowić salmonidy. Czy można zadać dwa dodatkowe pytania. Na jakiej rzece ten twój kolega chce łowić te głowacice i na jakie woblery. Nie interesuje mnie ich rozmiar w centymetrach ale masa. Chodzi o to ile ważą?
Wtedy będzie łatwiej zaproponować kołowrotek z ruchomą szpulą.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2007 - 15:06

osobiscie 6500 odpuscuilbym sobie w zupelnosi. jest jak dla mnie - nawet na moje wielkie lapy - za szeroki. pod tym wzgledem wole juz mojego caimana... jesli ma byc cos mocnego, niezawodnego i tak dalej i tak dalej to wez mu doradz TICA CAIMAN. dla niego na szczescie caimany tylko w wersji praworecznej robione są w rozmiarach 100,150 oraz 200. wersje leworeczne dostepne tylko jako 201 nad czym cholernie ubolewam... na TT jest test caimana 150. polecam uwadze. moim zdaniem to mocno niedoceniany sprzet - zupelnie nieslusznie...

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 wrzesień 2007 - 15:31

Będzie łowił na Dunajcu, przynęty... Sam nie wiem ile mogą ważyć ale gabarytowo to pewnie +- między 13 whitefishe a 18, z tym że dunajcowe wynalazki są cięższe, myślę że3 od 20 g do +-50?? Kolega jest bardzo wprawnym głowacicowcem (jaki ciekawy wyraz :D ) i na spina nie ma problemu, a tak w ogóle to łowi na muchę.

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2007 - 15:35

moj caiman 201 buja sie spokojnie od kilkunastu gram. z mepsem aglia 7 cz yinnymi marabutami lata tak ze az sam sie zdziwilem... wchodzi na to to 270 m PP30lb wiec jak widac nie ma problemu by braklo sznurka :mellow:

tu masz test stopięćdziesiątki http://www.tackletou...wticaca150.html

#6 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 01 wrzesień 2007 - 15:45

Kuba nie chcem ale muszem zgodzić się z kol. Mifkiem. Jego propozycja jest najciekawszym rozwiązaniem.
Co prawda znam kilku głowacicowców muchowych ale oni nigdy by do ręki nie wzieli ciężkiego spiningu nie mówiąc już o tej śmiesznej konstrukcji z kołowrotkiem na górze. Jednak Caiman f.Tica to najrozsądniejsza propozycja do tych woblerów. Do tego jak znajdzie na górskiej rzece taką prostkę na 270 metrów to aż boję się pomyśleć jaka to będzie frajda?
Kuba, a czy Ty przyjedziesz popatrzeć jak on łowi?

pozdrawiam

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2007 - 15:52

wlasnie pogrzebal troche i... sie zakochalem ... jest nowa wersja caimana. plytka szpula i w ogole... mniejszy rozmiar... ehhhh tylko czemu nie ma wersji na lewa manke !!!!!!

http://www.castawaylakes.com/images/graphics/ticacaimandj.jpg

nawet cena rozsadna... 170$ :D

nawet raczke ma zbajerzona... taka modna :mellow:

#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2007 - 15:57

Kuba nie chcem ale muszem zgodzić się z kol. Mifkiem.

pozdrawiam




thymallus bo se jeszcze pomysle ze zgadzac sie z mifkiem to zle :o albo hańba :mellow: ;)

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 wrzesień 2007 - 15:58

Wiesz, za tą ticę na szczupaki Ramay nienawidzi mnie do dzisiaj :D , ale może rzeczywiście byłaby to dobra opcja?? Szczególnie ta 150?? Myślicie że to lepsze niż cardiff 300??
Ja też abu odradzam bo moim zdaniem najsłabsze z wymienionych propozycji, ale się spodobało i na nie jest chęć. Dobra polookam za tą 150 i zobaczę co dalej.
Wielkie dzięki za podpowiedzi.

A i widziałem jak łowił głowatki na spina, bo tak sie poznaliśmy i dużo podpatrywałem na początku.
Na muchę.... dzięki niemu zaraziłem się tą metodą na jakieś dwa lata only mucha.
Na multika łowił dopiero u mnie szczupaki ale zarazek zadziałał i się spodobało :mellow:

#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 wrzesień 2007 - 16:02

Kuba, a czy Ty przyjedziesz popatrzeć jak on łowi?

pozdrawiam



Dopiero teraz doczytałem.
Wygląda powoli na to że nieoczekiwanie zjawię się w Polsce jesienią.... odebrać starego landa (stara miłość nie rdzewieje-jest z aluminium :mellow: ) więc na pewno będę chciał skorzystać i pojechać na głowatki nad Duanjec spróbować sił z castingiem, myślę że sprzęt jerkowy będzie w sam raz na tą rybę. Pewnie z mefisto, albo jak się będę bał podróży i uszkodzeń to z premierem. Powinna być super zabawa, nawet jak nic nie złapię :D
Szczerze mówiąc mam coraz większego home sick'a i zastanawiam się nad powrotem :unsure:

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2007 - 16:19

tak sie jakos zlozylo ze 15otka ostatnimi czasy doczekala sie licznych modyfikacji. rozne kolory a nawet duza porzadna raczka w sam raz na takie oranie :mellow:

#12 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 01 wrzesień 2007 - 16:26

mifku@ ja tylko użyłem sformułowania naszego poprzedniego prezydenta z Pomorza.

pozdrawiam

#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 17:07

Standerus
Nigdy nie łowiłem głowacic, a w Dunajcu raptem nogi moczyłem tylko!
Ale, z tego co czytałem o połowach głowacicy na tej rzece i co wiem na temat samej ryby. To do debiutu w jej połowach kupiłbym Curado 201DPV, na pewno wytrzyma rzuty dużymi woblerami czy cięższymi wahadłami. Ściąganie tych wabików nawet pod ostry nurt przy przełożeniu 5;0 i dłuższym kiju byłoby bezproblemowe.

Gdybym siedział na skrzynce z pieniędzmi, to rozejrzałbym się za Team Daiwa Z Big Bait Special, albo pewnie chętniej AnTares Scorpion Ver. 2

Jak chcesz rounda to w grę wchodzi tez Daiwa millionaire CV-Z, albo Millionaire 203 SW.

pozd JW :D


acha wszystkie te młynki sa dostępne na prawą io lewą rękę..

#14 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 20:26

Chłopaki, a coś takiego do czego służy ?
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info.php?cPath=21 _39_43_74&products_id=3917

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 20:36

Ta saltiga Z to raczej nie do rzucnia, no chyba, ze klockami typu fatso 14. Pojemnośc szpuli 20 lbs 440m to zastosowanie stricte morskie. Takie multiki to bardziej wyciągarki cieżkich jigów z dużych głebokości. Ja wybrałbym m.in tego:

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info.php?cPath=21 _39_43_76&products_id=116

Pojemnosć szpuli akurat, konstrukcja sprawdzona, millionaire są na rynku bardzo długo. Duży rozstaw korbki i co istotne zsynchronizowany wodzik z hamulcem walki. Magforce V też do najgorszych nie należy. :D

Utrudnieniem moze być tylko jego ustawianie. Polega to na wciśnięciu bocznego panela i przesunięciu go na odpowiednią pozycję. Nie jest to takie ease zwłaszcza jak na tych głowatkach będzie zimno, mokro i jeszcze trzeba będzie łowić w rękawicach.
pozd JW :D

#16 OFFLINE   Ramay

Ramay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaAthlone, Ireland

Napisano 02 wrzesień 2007 - 13:51

[quote title=standerus napisał(a) dnia Sat, 01 September 2007 04:58]Wiesz, za tą ticę na szczupaki Ramay nienawidzi mnie do dzisiaj :D ,



no juz nie przesadzaj, co prawda nie ma tu takich szczupaków, ale na rekiny sie nadaje :mellow: , jak widziales <_<

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 wrzesień 2007 - 16:16

A i jeszcze jedno ważne kryterium - na multika ma wchodzić 150m linki 0,40mm - wejdzie tyle na caimana 150??

#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 wrzesień 2007 - 16:53

skoro wchodzi niby 200m -.3mm to tej .4 powinno byc cosik okolo... chyba :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

#19 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 wrzesień 2007 - 17:24

Wielkie dzięki mifek, wychodzi że masz u mnie już z pół skrzynki piwa :mellow:

#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 wrzesień 2007 - 17:42

standek mozesz mi ewentulanie splacic w drucie tytanowym