Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozlany lakier od omotki na blank - pytanie laika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 04 marzec 2013 - 18:08

Cześć

 

Zacznijmy od tego, że nie znam się kompletnie na budowaniu wędzisk.

 

Zakupiłem niedawno w sumie niedrogi kijek, który niestety musiałem sprowadzić do siebie przez internet.

 

Jego blank nie jest wcale lakierowany albo tylko jakoś tam delikatnie.

 

Mam z nim następujący problem - widać na blanku lakier, który nie wiem czy rozlał się z omotki czy nie wiem jak to tam się stało i w od razu popękał. Sytuacja wygląda tak jak na foto. I tu mam w sumie jedno czy dwa pytanka, a nie chciałbym się bawić w odsyłanie i użeranie z wysyłkami:

 

Czy może to wpłynąć na wartości użytkowe kijka czy może tylko jest to problem estetyczny? Czy można go po prostu spróbować jakoś powoli poodłamywać (ten lakier) z nielakierowanej części blanku czy będzie z tym problem, bo jak widać na jednej z fotek pęknięcie kończy się już na omotce? A może po prostu nic sobie z tego nie robić i łowić, bo po za estetyką w niczym to nie powinno przeszkadzać?


Z góry dzięki za pomoc ;)

 

17829474.png


48701762.png
 



#2 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 marzec 2013 - 18:28

Sporo tego lakieru , już sama jego ilość będzie przeszkadzać. Można oczywiście łowić tym kijem i "nie zauważać" kleksa, ale przyznam ci się że dla mnie byłoby to sporym wyzwaniem :) Ze zdjęcia widać że lakier jest popękany, więc prędzej czy później z opcją na prędzej przelotka odleci. Podgrzej lakier ,odetnij przelotkę po stronie stopki , wyczyść nożem do tapet resztę lakieru , podszlifuj papierem wodnym 2000 a potem pastą , wytrzyj alkoholem ,zaomotkuj i polakieruj i sądzę że będzie nie do poznania że była przewinięta omotka . Opiów na forum jak to wykonać jest bez liku więc nie jest to problemem a jak sam nie dasz rady to poproś kogoś kto już coś takiego już wykonywał



#3 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 04 marzec 2013 - 18:35

Hoho xD to mi teraz dałeś wyzwanie ;) "...odetnij przelotkę po stronie stopki...zaomotkuj i polakieruj..." dobre :D i może Tobie łatwo się mówi, ale dla mnie to byłby nie lada wyczyn i chyba na tą chwilę to ja nie podołam.



Dzięki bardzo jednak za informację i chyba bez odesłania się nie obejdzie chyba, że ktoś z moich okolic próbował już takich operacji i byłby w stanie to wykonać.



#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 marzec 2013 - 18:58

Podołasz

Ja dałem radę, a manualnie to jestem trochę w czornej dupie.

http://jerkbait.pl/b...8-skórkowaniec/



#5 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 04 marzec 2013 - 19:24

Możliwe, że jakoś w przyszłości dzięki uprzejmości @Lesiewicza i jego pomocy się z tym uporam, ale na wszelki wypadek zadam tutaj jeszcze jedno pytanko:

 

Kijek można normalnie użytkować (trochę porazi w oczy ale cóż) do momentu, aż ten lakier do końca nie popęka, a omotka się odsłoni i przelotka zacznie ruszać? Teoretycznie chyba do tego momentu kijek będzie sprawny, a jedynie estetyka będzie trochę kuła w oczy tak ?



#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 20:05

Możesz też obkleić taśmą papierową dookoła w mirjscu gdzie powinna kończyć się omotka +1mm na zakończenie lakieru,a to co zostanie potraktować mało agresywnym preparatem do usuwania powłok lakierniczych.Poczekać ok pół godzinki i twardym materiałem z plastyku zdjąć zmiekczonego kleksa .Lub jeśli nie masz dojścia do takiego preparatu pobawić sie nożykiem do tapet ,ale bardzo wolno i ostrożnie :)



#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 marzec 2013 - 16:59

Możesz też obkleić taśmą papierową dookoła w mirjscu gdzie powinna kończyć się omotka +1mm na zakończenie lakieru,a to co zostanie potraktować mało agresywnym preparatem do usuwania powłok lakierniczych.Poczekać ok pół godzinki i twardym materiałem z plastyku zdjąć zmiekczonego kleksa .Lub jeśli nie masz dojścia do takiego preparatu pobawić sie nożykiem do tapet ,ale bardzo wolno i ostrożnie :)

Dąbek chyba chcesz robić wklejkę na tym blanku proponując koledze nożyk :) .To raczej dla doświadczonych takiea skrobanka ;) .



#8 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 17:02

Oczywoście pełne skupienie i rozwaga ,a jeden głębszy na start zawsze pomaga :D



#9 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 marzec 2013 - 17:42

Zawsze można po takim "zabiegu" jak coś pójdzie nie tak z tym nożem spigota zrobić :)