Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

okoniowka z feedera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 marzec 2013 - 19:33

Witam. ostatnio odkrywam, ze okonie neraz biora bardzo delikatnie (nigdy jakos strasznie nie nastawialem sie na okonia a jak juz to trafialem tak, ze walily jak szczupaki) ;)

wczesniej uzywalem diaflexa 2-12g, ale mase ryb mi spadalo i przerzucilem sie na mieksze kijki excelera 2-10g i roznego typu kijki do polowu kalmarow (sic!), ktore lacza moc dolnika w razie szczupaka z czuloscia szczytowki oraz duzym c.w. jak na czula wedke i do tego masakrycznie niska cene (20-25euro).

Uzywalem trabucco balentino searider o c.w. 150g, ale byla zbyt duza dysproporcja miedzy akcja szczytowki a dolnikiem by moc tym kijem rzucac (nadawal sie tylko do lowienia w pionie), ale juz jest 2 segmenty krotszy (dzieci znajomego go dostaly na makrelkach...)

kupilem wiec nowa wedke yuki unica rubby h (wersja 1.6m) kij jest wykonczony tak sobie, ale mz jest genialny na okonie (w 2 dni wyciagnalem na niego ponad 50 okoni w rozmiarach 10-38cm i kolo 20 szczupakow w rozmiarach 30-80cm) tylko niestety w czasie wyrzutu gumka 10cm na glowce 20g zaplatala mi sie plecionka o czubek i zgilotynowalem wedeczke.. (znaczy sam kawalek wchodzacy do srodka szczytowej przelotki) zdrapalem wiec przedostatnia przelotke z wedki i zalozylem szczytowa na nowy czubek (pasowala!). ale cos mi sie wydaje, ze jak udalo mi sie ja zalatwic w 2 dni to przy moim troglodyckim nastawieniu zarzne ja w kilka tygodni max. a nowa trzeba z UK ciagnac... wiec pomyslalem co by bylo jakby wziasc szczytowa czesc z jakiegos feedera i zrobic z niej okoniowke 1 czesciowa z wymiennymi szczytowkami? wydaje sie to super pomyslem zwlaszcza, ze szczytowki mozna dobierac do bran i przynet(wiatru etc) a i wymieniac duzo latwiej w wypadku wtopy.

pytania:

da sie kupic blank feedera? jest jakas firma, ktora robi podobne wedki? (chcialbym cos na lodke/kajak wiec z zakresu 1.5-2m)



#2 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 09 marzec 2013 - 00:43

Myślę że mógłbyś poszukać  w jakimś firmowym serwisie, np. mikado, albo poszukać na allegro jakiegoś uszkodzonego, np. zlamanego w dolniku.

pozdrówka



#3 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 marzec 2013 - 06:39

Tylko swing tip , nawet jak się ułamie , to wciąż będzie wskazywał najdelikatniejsze choćby brania brania . I hol niebanalny . Bez kitu ..



#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 marzec 2013 - 18:44

Slawek jesli laska prosze cie powstrzymaj swoje uwagi chyba mam prawo robic co chce i jak chce. EOT.



#5 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 10 marzec 2013 - 20:57

Swingtip jako spinning :o . Sławku tego jeszcze nie grali :wacko: :blink: .

Mogę zrozumieć sens wykorzystania blanku odległościówki. Może nawet feedera (choć przy nim raczej bym się nie upierał).

pozdrówka



#6 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 08:27

Ironia.

#7 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 11 marzec 2013 - 18:45

Czasami nie jestem pewien co jest ironią a co "wynalazkiem" .