Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery na okonia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 04 wrzesień 2007 - 11:34

Ostatnio (dzięki castingowi) polubiłem łowienie na woblery. DO tej pory okonie kusiłem wyłącznie na gumki. Stąd moje pytanie: Na jaki woblery można z powodzeniem łowić okonie? Chodzi mi głównie o ich wielkość. Dla przykładu: czy Gloog Hektor 6cm się nada?

#2 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 04 wrzesień 2007 - 11:46

Hornet 4 - mój faworyt nr.1

Kurde zapomniałem jeszcze o Sławkowym okonku :D

Załączone pliki

  • Załączony plik  slawku.jpg   37,78 KB   2433 Ilość pobrań


#3 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 04 wrzesień 2007 - 11:57

Dzięki!

Horneta mam, ale 5cm (realnie 5,5cm). Myślę że się nada..

Ktoś jeszcze łowi okonie na woblery? Jakieś propozycje?

#4 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 04 wrzesień 2007 - 12:33

Kiedyś na gumy, teraz biorą na wobki i to szalone czyli powierzchniowe typu Rover. Z hornetów mam 5 cm (a nie 5,5) w różnych kolorach i tym staram się kusić. Mam też małego wertykalnego (czyli taki jak Rattlin Rapali) o nazwie Bill Lewis Rat'L'Trap. No i coś z jerkabaitów czyli Slider 7. To tylko przykłady.

Pozdr.

Salmo

#5 OFFLINE   Rivera

Rivera

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaTrepcza/Sanok - podkarpacie

Napisano 04 wrzesień 2007 - 12:40

ja mam dwa małe 4cm albo 5cm hektorki ale jeszcze na nie nic nie złapałem :wacko: wiem że okonie lubiały taką blaszke:

jakiej wielkości okonie uważacie za duże??

Załączone pliki



#6 OFFLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 04 wrzesień 2007 - 12:43

U mnie sprawdził się najmniejszy Shad Rap.

#7 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9511 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 wrzesień 2007 - 13:03

Dzięki!

Horneta mam, ale 5cm (realnie 5,5cm). Myślę że się nada..

Ktoś jeszcze łowi okonie na woblery? Jakieś propozycje?


@Dawid, 5 a 4cm, to w hornetach akurat znacząca różnica.

#8 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 04 wrzesień 2007 - 13:28

http://images26.fotosik.pl/74/fded3c3113611356.jpg

Hornet rzeczywiście jest 5cm. Ta obrotówka też sprawdza się na okonie, ale temat jest o woblerach. Mam pytanie odnośnie woblerów pokroju Glooga widocznego na zdjęciu. Macie jakieś wyniki na przynęty tego kalibru?


#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 17:32

od 4 do 8 cm, wszystko co gleboko i spokojnie plywa, bedzie brane przez pasiaki, sciagaj wabia jednym, spokojnym ciagiem i polowisz

#10 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 wrzesień 2007 - 18:57

Hornet 4 - mój faworyt nr.1

Kurde zapomniałem jeszcze o Sławkowym okonku :D


Ten okonek będzie miał niedługo ...cm
Bym się rozpędził a to dopiero na zlocie :D

#11 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 04 wrzesień 2007 - 18:57

Pitt, u mnie odwrotnie :D Najlepsze woblery na okonia na mojej rzece sa woblerki wielkosci np 4cm, ktore maja juz przy najmniejszym ruchu, lub nawet najslabszym nurcie wodnym, agresywna akcje. Ja prowadze je nawet wolno, robiac od czasu do czasu wieksze przerwy aby wobler postal w miejscu i potanczyl. Podkreslam agresywna akcje. Dobry wobler na okonia jest moim zdaniem Dorado Invader 4cm. Kolor zalezy od lowiska.

Sprobuj tez twiczowanie, naprawde bardzo skuteczne. Jezeli nie wiesz co to jest, napewno pomozemy.

#12 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 05 wrzesień 2007 - 01:35

od 4 do 8 cm, wszystko co gleboko i spokojnie plywa, bedzie brane przez pasiaki, sciagaj wabia jednym, spokojnym ciagiem i polowisz



O to mi właśnie chodziło. Chciałem poznać realną, skuteczną wielkość. Nie chcę łowić na paprochy ale też nie chcę pozbawiać się szansy na okonia :D

#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 05:28

to zalezy jakiego okonia szukasz, jak ja wiem, ze duze okonie sa tam, gdzie ich szukam, to zakladam 12 cm gumy ;)

#14 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 05 wrzesień 2007 - 13:21

U mnie na Wiśle (przynajmniej na odcinku miejskim) przeważa okoń i sandacz. Jakoś nie przepadam za jigowaniem, więc pozostaje okoń. Nie chcę się nastawiać na niego z paprochami i delikatnym sprzętem, bo Wisła lubi zaskoczyć ładnym szczupakiem lub sumem. Chciałbym dobrać wielkość przynęty tak, żeby móc skusić jednocześnie okonia, nie tracąc szansy na coś większego. Stąd moje pytanie. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :D

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 wrzesień 2007 - 16:16

U mnie na Wiśle (przynajmniej na odcinku miejskim) przeważa okoń i sandacz. Jakoś nie przepadam za jigowaniem, więc pozostaje okoń. Nie chcę się nastawiać na niego z paprochami i delikatnym sprzętem, bo Wisła lubi zaskoczyć ładnym szczupakiem lub sumem. Chciałbym dobrać wielkość przynęty tak, żeby móc skusić jednocześnie okonia, nie tracąc szansy na coś większego. Stąd moje pytanie. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :D


Hmm, ile razy zostałeś zaskoczony na krakowskiej Wiśle ładnym sumem lub szczupakiem?? Od razu piszę że to nie żadne złośliwe docinki co normalne pytanie - mocno myślę nad opcją ew powrotu i chciałbym wiedzieć czy coś się rusza tam jeszcze?? I co rozumiesz przez ładnego szczupaka?? Ponad 90?? Jak z sandaczami?


#16 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 05 wrzesień 2007 - 16:51

W tamtym tygodniu ojciec złowił szczupłego na ponad metr, a parę dni później takiego koło 70. Zaznaczam że cały czas nastawiał się na małe i średni ryby. Ja też nie chcę rezygnować z okonia i równocześnie nie tracić szansy właśnie na coś takiego. Myślę że jakby się celowo nastawić na coś większego, to efekty będą. Na pewno nie zachwyci liczba złowionych sztuk, ale już ich rozmiar będzie słuszny. Na Wiśle poza Krakowem jest lepiej, bo koryto węższe i sama rzeka płynie przez to szybciej. Jest też więcej potencjalnych stanowisk ryby.

#17 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 05 wrzesień 2007 - 18:56

@dawid
Wybor napewno bedzie uzalezniony od danego lowiska .Napewno 6 cm ploteczka czy okonek bedzie dobrym kaskiem na garba .A co bede sie wymadrzal zerknij ,kilka okoniowych i praktycznie kazdy jest dobry ale
http://www.fotosik.p...5d57ab3fdf.html
najgorzej wypada zielona rapala
okonek i flagowiec -to chyba podstawa ,te maja okolo 5-6 cm .

#18 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 wrzesień 2007 - 16:44

Na poczatku czerwca moje okonki lubily bawic sie w chowanego z wzdregami w trzcinach. Nie wiem co tam wyprawialy, ale wesolo bywalo. Az sie trzciny trzesly (ze smiechu?). Wtedy nie bylo lepszej broni jak 3,5-4cm woblerek powierzchniowy w okolicach srebra. Z kolega sie zakladalismy kto wiecej wzdreg zlowi, bo okonie byly w kazdym rzucie.

Za sporego okonia uwazam powyzej 25cm. Powyzej 30 to juz rzadkosc. 40-taka nie zlowilem jeszcze :(

#19 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 wrzesień 2007 - 16:45

Jeszcze jedna rzecz. Wedlug mnie najlepsza uniwersalna przyneta na okonia jest Mepps Black Fury nr2. Nie zdarzylo mi sie jeszcze, zeby na co innego braly, a na to nie. Dla mnie the best.

#20 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 08 wrzesień 2007 - 02:17

[quote]
U mnie na Wiśle (przynajmniej na odcinku miejskim) przeważa okoń i sandacz. Jakoś nie przepadam za jigowaniem, więc pozostaje okoń. Nie chcę się nastawiać na niego z paprochami i delikatnym sprzętem, bo Wisła lubi zaskoczyć ładnym szczupakiem lub sumem. Chciałbym dobrać wielkość przynęty tak, żeby móc skusić jednocześnie okonia, nie tracąc szansy na coś większego. Stąd moje pytanie. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :D
[/quote]

Hmm, ile razy zostałeś zaskoczony na krakowskiej Wiśle ładnym sumem lub szczupakiem?? Od razu piszę że to nie żadne złośliwe docinki co normalne pytanie - mocno myślę nad opcją ew powrotu i chciałbym wiedzieć czy coś się rusza tam jeszcze?? I co rozumiesz przez ładnego szczupaka?? Ponad 90?? Jak z sandaczami?

[/quote]

Czy przed ewentualno-opcjonalnym powrotem przewidujesz jeszcze jakieś pływanie po Lough Ree???