Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zapłata przelewem za zakupy zagraniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 10 marzec 2013 - 22:45

Witam , Czy moze mi ktos doradzic kto,lub ktora instytucja bankowa,finansowa,moze przekazac należnosc przelewem w Euro . Za zakupy na konto sklepu internetowego w Niemczech. Nie chce zakladać konta Paypal , bo to bedzie tylko jednorazowa zaplata do 150 euro. Pozdrawiam i czekam na info.


Użytkownik wobler1 edytował ten post 10 marzec 2013 - 22:46


#2 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 marzec 2013 - 22:53

akurat nie mam tyle na koncie w pl, ale od siebie ci napisze, ze zakladanie konto paypal trwa doslownie kilka minut (mam 2 polskie i irlandzkie) konta nei trzeba wiazac z kredytowka - mozna doladowywac przelewem (z kilku polskich bankow przelew "szybki" leci kilkanascie munut - niemal 0 szansy na wala jakiegokolwiek...



#3 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 10 marzec 2013 - 23:12

witaj, ja wiem ze to wszystko trwa kilka minut , ale ja nie chce zakladac konta bo mi nie bedzie potrzebne, i nie bede korzystal z niego , to po co ma wisiec bez wykorzystania,  Chce jednorazowo zrobic przelew i po imprezie.. Pozdrawiam .



#4 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 11 marzec 2013 - 00:52

W zasadzie zrobisz to z każdego banku. A kartą kredytową nie chcesz? Ja za niestety liczne swe zakupy zagranicą płacę albo paypalem, albo kartą kredytową online.



#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 marzec 2013 - 01:41

Tylko Ci się tak wydaje ;)  Niedługo bez PayPala jak bez ręki, czy komórki :)

 

Załóż konto, to nic nie kosztuje, a kiedyś Ci się na pewno jeszcze przyda.



#6 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 11 marzec 2013 - 08:13

Dzięki za info, troszkę poczytałem w necie jak założyć konto Paypal, wiem ze nie płaci się za założenie i znam instrukcje jak postępować przy zakupach . Mam wspólne konto razem ze swoja połówką w PeKaO S.A.i dlatego nie chcę założyć Paypala. Musze podzwonić po  bankach ,  i dowiedzieć się  o przelewy zagraniczne, jaką prowizję trzeba zapłacić i ktore banki to robia.Pozdrawiam. 



#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 09:17

Założenie konta to pikuś. Niestety czasem trzeba uwiarygodnić dane (niektórzy nie honorują kont niezweryfikowanych), najczęściej przez powiązanie z kontem. Wtedy trzeba założyć osobne konto, bo podłączanie codziennego konta do paypala to szaleństwo



#8 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 11 marzec 2013 - 09:28

ja zakładałem w multibanku prowizja ok prowadzenie konta nie kosztuje nic



#9 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 11 marzec 2013 - 11:18

Krzysiek_W ma racje.Tak jak wczesniej pisalem , nie decyduje sie na zakladanie kont bo mi nie beda pozniej potrzebne, a ta transakcja ktora chce sfinalizowac bedzie jedyna , i mi nie beda potrzebne konta, a po co maja wisiec na moim koncie , Zrobie przelew w banku ktory przyjmnie w euro ,oplace prowizje i po imprezie. Tylko nie wiem w ktorym banku bedzie najnizsza prowizja od kwoty okolo 150 euro.


Użytkownik wobler1 edytował ten post 11 marzec 2013 - 11:22


#10 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 marzec 2013 - 11:32

Ja swoje konto zakładałem z 8 lat temu, na jeden zakup w Kanadzie, potem miało być niepotrzebne.

A jakieś 3 lata temu siedziałem i przypominałem sobie login i hasło aby zapłacić za wobki z Francji.

Także jak ktoś mi mówi/pisze że już "nigdy" nie będzie to jakby miał plan jutro w kalendarz strzelić, ale ciekawe czy tego tez jest pewien :D.

Zamiast otwierać się na świat to się zamykasz chłopie.



#11 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 19:50

Z każdego banku można internetowo przelać pieniądze, choćby za pomocą przelewu SWIFT.

Potrzebny jest BIC oraz nr rachunku odbiorcy. - Każdy sprzedawca to ma i chętnie poda.

Wpisuje się dane, wybiera walutę w której chce się zapłacić i finito.

Pamiętać należy o:

- opłatach bankowych za przelew SWIFT,

- kursie bankowym sprzedaży waluty, który jest dużo wyższy niż kurs średni NPB sprzedaży waluty i z reguły różni się o jakieś 20-25 groszy na naszą niekorzyść.

Pozdrawiam,

SEBA



#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2013 - 22:25

Te opłaty potrafią byc horendalne za przelew zagraniczny. Wysyłałem tak zaliczkę na urlop w Chorwacji. Zabrali ze 30 EUR z 300 - tu. Opłaty zagranicznych banków. I wysyłałem z konta w EUR.

 

Lepiej załóż sobie wirtualną e-kartę np. w M-Banku. Można w walucie. Opłata 0 za założenie rachunku i 25,00 zł rocznie za e-kartę. Doładowujesz ją z głównego rachunku w MBanku. Rozliczam sie tak z Chińczykami.

Bezpieczne , bo doładowujesz kasą pod konkretna transakcje a poźniej rozładowujesz.


Użytkownik godski edytował ten post 11 marzec 2013 - 22:25


#13 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 22:40

E-karta dobra i paypal dobry. Warto mieć to i to, nigdy nie wiadomo co będzie potrzebne. Oba na zasadzie ładowania na konkretną sytuację. Doładowujesz bankowe konto duch, i potem można z tego konta albo ekartę abo paypala. Tak czy siak zawsze na koncie bankowym powiązanym z e-zakupami mamy zero. 



#14 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 12 marzec 2013 - 01:04

Dzieki panowie za informacje, jak troszke ociepli sie  to zrobie sobie wykaz bankow ktore w moim miescie funkcjonuja i pochodze do nich , Na miejscu wiecej informacji otrzyma sie od nich jak przez internet, Ale na razie nie zapowiada sie na zmiane pogody. Jeszcze raz dziekuje , Musze jeszcze sprawdzic rachunek na ktory bede przelewal ,jak napisal Fedors za pomocą przelewu SWIFT. Pozdrawiam

 

#15 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 12 marzec 2013 - 01:41

Pamiętaj, że PayPal daje dobrą gwarancję bezpieczeństwa i ewentualnego odzyskania kasy, kurs przeliczenia waluty zauważalnie lepszy niż w przelewach bankowych

 

Płacąc kartą kredytową masz ubezpieczenie transakcji i możliwość odzyskania 100% płatności w przypadku oszustwa/nie wywiązania się prze sprzedającego

Kiedyś zamówiłem szpulę RCS we Francji, nie dotarła, a kontakt ze sklepem się urwał, po zgłoszeniu reklamacji i udokumentowaniu, że nie doszło do dostawy, pogonili właściciela konta i w ciągu chyba 8dni miałem kasę z powrotem na koncie

 

a jeśli to by nie pomogło to w ciągu 30dni operator karty oddaje kasę i sam sobie rozlicza z ubezpieczenia


Użytkownik bazyloss edytował ten post 12 marzec 2013 - 01:42


#16 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 12 marzec 2013 - 13:34

Jezeli zdecyduje sie na konto Paypal. to bede musial miec karte kredytowa , bo nie chce laczyc swoiego konta i karty platniczej z nowym kontem. Z  wypowiedzi waszych tak wlasnie wynika. zeby miec karte kredytowa. Czy dobrze mysle ???

Pozdrawiam.


Użytkownik wobler1 edytował ten post 12 marzec 2013 - 13:35


#17 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 14:15

Konto Paypal możesz połączyć albo z rachunkiem w banku, albo z kartą kredytową. Jak komu wygodniej. Chodzi tylko o to, żeby nie łączyć konta Paypal na trwałe z jakimkolwiek rachunkiem na którym są pieniądze. Po pierwsze, ze względu na zwykły hacking. Po drugie, w sieci jest wystarczająco dużo relacji o tym jak  Paypal potrafi potraktować człowieka- włącznie z wejściem na rachunek bankowy. Dotyczy to, przede wszystkim sprzedających, ale  są też przypadki poszkodowanych kupujących.  Jeśli chodzi o kredytową e-kartę, to ona działa jak karta kredytowa, ale nią nie jest w rzeczywistości. Można z niej ściągnąć tylko jeśli jest doładowana. Czyli znowu, zero pieniędzy na karcie jak i na koncie z którego ją doładowujesz. Zakładasz w banku rachunek  duch, możesz tam mieć od razu e-kartę.  Ten rachunek wiążesz też z kontem PayPal. Teraz, jak chcesz dokonać zapłaty to:

 

1. Z normalnego rachunku przelewasz pieniądze na ducha

2. Z ducha możesz

 

a) doładować konto PayPal

b ) doładować e-kartę

tylko tyle ile jest potrzebne.

 

Po dokonaniu płatności na koncie PayPal lub e-karcie pozostaje zero. Jak również na rachunku duch.

To tylko ze względu na bezpieczeństwo. Takie jest moje osobiste zdanie.  


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 12 marzec 2013 - 14:16


#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9511 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 marzec 2013 - 14:36

Dzięki Krzysiek_W


Użytkownik popper edytował ten post 12 marzec 2013 - 14:36


#19 OFFLINE   stugrzeg

stugrzeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaKosmos
  • Imię:mów mi Zenek

Napisano 12 marzec 2013 - 17:34

Niechce PayPla to mu nie wciskajmy

Mój kolega tez woli robić przelewy w banku wystając pod okienkiem zamiast wygodnie przy piwku przed monitorem :lol:

A koszty przelewu zagranicznego przez bank to raptem pare euro ....



#20 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 13 marzec 2013 - 12:14

Dzieki

Krzysiek_W  ,wlasnie o to mi chodzilo , zeby nie wyparowal ze wspolnego konta z moja polowka ,dorobek calego zycia. Ale jest problem bo co miesiac trzeba bedzie placic , jak to banki ladnie nazywają "za prowadzenie rachunku". Nie jest to duza kwota , ale to bedzie uciazliwe , bo beda przychodzily monity za brak oplat. Tak zle tak nie dobrze. A banki nie daruja nam nawet grosza.Wiec jest problem czy zostac przy przelewie i chyba bede sklanial sie w ta strone , czy konto. Pozdrawiam


Użytkownik wobler1 edytował ten post 13 marzec 2013 - 12:33