Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Mosqito XUL do 3,5g

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
405 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 19 marzec 2013 - 17:52

O gustach lepiej nie dyskutować, mam pytanie-ile tak naprawdę mierzy blank mosquito?   Mam różne informacje z różnych źródeł i chciałbym doprecyzować te dane.



#82 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 marzec 2013 - 18:02

dlugosci jest kilka, u nas najczesciej 200-215cm mój bedzie mial 201cm tam podalem wczesniej link na stronie mud hole jest tabelka tych blanków



#83 OFFLINE   Grzesiek88

Grzesiek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaZawóz-Nürnberg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 19 marzec 2013 - 18:23

Nie dyskutujmy o gustach.

Dokładnie dla jednych jest to maczuga dla innych jest to ładne.To samo dotyczy korka czy innego materiału.

A z długościami blanków to nie wiem jak jest ,ale mój będzie miał 215cm.


Użytkownik Grzesiek88 edytował ten post 19 marzec 2013 - 18:24

  • Tomasz eS lubi to

#84 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 19 marzec 2013 - 18:31

No tak kto co lubi oczywiscie bez urazy ;) ale jeszcze raz spytam:

 

 

A jaki ma wpływ drewno na czułość brania w innym miejscu niż w tym w którym się trzyma wędke ?



#85 OFFLINE   Grzesiek88

Grzesiek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaZawóz-Nürnberg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 19 marzec 2013 - 18:38

Nie rozumiem pytania , a czy jakiś inny materiał ma wpływ na czułość brania w innym miejscu niż w tym w którym go dotykamy???



#86 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 18:54

A jaki ma wpływ drewno na czułość brania w innym miejscu niż w tym w którym się trzyma wędke ?

 

:D Przypomina mi się dyskusja o rezonansach.  A nawet dwie, a może więcej ich było.  :wacko:



#87 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 marzec 2013 - 18:55

:D Przypomina mi się dyskusja o rezonansach.  A nawet dwie, a może więcej ich było.  :wacko:

:lol:  :lol: :lol: Jakie czucie jest potrzebne przy takich pchłach?Mnie żadne, na takim sprzęcie na czucie nie łowię, więc rękojeść może być i z gumy :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 19 marzec 2013 - 18:58


#88 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 18:58

W rzeczy samej.  :)



#89 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 19 marzec 2013 - 18:58

Ja łowię kijami z rękojeściami drewnianymi czasami nawet przy -5.Przy 0 masz już rękawiczki na dłoniach i jest Ci wszytsko jedno.A korek moim zdaiem ustepuje drewnie pod każdym względem.No ale zależy kto co lubi każdy materiał ma swoich zwolenników i przeciwników.Ale moim zdaniem jakbyś miał okazje połowić kijem z drewienkiem i kilka brań byś poczuł to nic innego byś już nie chciał.Ja osobiście już nie  kupie spina z korkiem ani pianką.

 

 

Chodzi mi o wyższość drewnianych rękojesci i w związku z tym lepszą czułoscią . Bo moim zdaniem wpływ ma to co jest pod uchwytem kołowrotka, a nie z czego zrobiona jest rękojeść. Jakoś cieżko mi to zrozumieć.



#90 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 19 marzec 2013 - 19:01

:lol:  :lol: :lol: Jakie czucie jest potrzebne przy takich pchłach?Mnie żadne, na takim sprzęcie na czucie nie łowię, więc rękojeść może być i z gumy :) .

 

 

 

Jozi o to mi chodzi, swego czasu byli tacy zacni Panowie którzy czuli jak okoń trzymał w pysku gumkę.......

Bo gdyby połączyć rezonans z drewnem kosci by łamało przy braniu ;)



#91 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 19:04

Ja potrafię wyczuć kiedy ssie, a kiedy przygryza.... :rolleyes:  Dobra, spadam z tej dyskusji bo głupoty piszę. 



#92 OFFLINE   Grzesiek88

Grzesiek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaZawóz-Nürnberg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 19 marzec 2013 - 19:10

No oczywiście że tak ale ciężko jest dopasować uchwyt do blanku bez tulei papierowych a na  drewnie się da i nie trzeba stosowac żadnych tub rezonansowych itp.No ale wiadomo każdy łowi tym co lubi i mu się podoba.Ja pisałem, że drewno w cale nie jest gorsze od korka ,a dla mnie wręcz przeciwnie.To jest moje zdanie i tylko moje.Zachęcam do oglądnieńcia i połowienia wędką z drewnianą rękojeścią mi akurat pasuje i nie zamienię jej na korek czy gumę.Zresztą nie jestem jakimś ekspertem z robuildingu.Opisuję tylko moje odczucia znad wody.



#93 ONLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 19 marzec 2013 - 19:11

Ja potrafię wyczuć kiedy ssie, a kiedy przygryza.... :rolleyes:  Dobra, spadam z tej dyskusji bo głupoty piszę. 

I tym właśnie akcentem proponuję zakończyć temat :)



#94 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 marzec 2013 - 19:12

Ma znaczenie transmisja brania przy główkach tak od 2g ale łowionych na cienkich plecionkach, natomiasat jak  jest gówka czy jig 1gramowy na monofilu 0,10 czy 0,12 to jakie ma być czucie brania?

To raczej nierealne.W takich kijach z reguły  mam krótki fore i palec mam bezpośrednio na blanku więc zbędne są mi supertransmitery brań pod dłonią.



#95 OFFLINE   Grzesiek88

Grzesiek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaZawóz-Nürnberg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 19 marzec 2013 - 19:12

Dokładnie temat rzeka.Zawsze jest jakieś za i przeciw.Idealnego materiału po prostu nie ma :ph34r:



#96 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 marzec 2013 - 19:21

I tym właśnie akcentem proponuję zakończyć temat :)

Co zakończyć, co zakończyć i tak tym korkowym d..... Ci zleję :lol:  :lol: :lol:  :lol: . 



#97 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 19 marzec 2013 - 21:21

Raczej nie wydaje mi się, że to są blanki mirage - tamte są opisane jako moderate a mosquito to fast albo nawet ex.fast, tak przynajmniej twierdzi Kawalec. Dziwne jest to, że nie widzę w ofercie Phenixa żadnych blanków o nazwie "komara" chyba, że to nazwa własna naszego importera.

#98 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 19 marzec 2013 - 21:32

Raczej nie wydaje mi się, że to są blanki mirage - tamte są opisane jako moderate a mosquito to fast albo nawet ex.fast, tak przynajmniej twierdzi Kawalec. Dziwne jest to, że nie widzę w ofercie Phenixa żadnych blanków o nazwie "komara" chyba, że to nazwa własna naszego importera.

No właśnie, marzy mi się delikatny x-fast :). Może użytkownicy coś napiszą o akcji i ugięciu? Albo i sam twórca (oby).



#99 OFFLINE   Kunasz63

Kunasz63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 marzec 2013 - 21:55

mozliwe ze to nie jest ten mirage. ja sie sugerowalem tylko ciężarem wyrzutowym. a komar to zdecydowanie xfast a ugięcie?? na 3 stronie tego tematu jest jedna fotka. i poszukaj w sieci wedka moskito jest filmik kawalca tam go prezenuje



#100 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 marzec 2013 - 05:30

Moskito chyba  jest z którymś mirage.To raczej nie jest jakaś specjalna produkcja, Chyba że specjalnie dla Rodmasa skonstruowali co jest bardzo możliwe.W każym razie narzędzie bajeczne na lekko.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix