Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ELITE 5 (gps) z DSI czy tradycyjna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 13 marzec 2013 - 09:40

Witam, koledzy co wybrać ELITE 5 z DSI (gps) czy tradycyjną (gps)? Czy ktoś z Was miał porównanie. Nie miałem wcześniej echa także nie mam doświadczenia. Jak widać odczyt z tego DSI ? Czy łatwo rozróżnić jakieś zapisy ryb ? Dzięki. Pozdr.



#2 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 12:09

Witam, koledzy co wybrać ELITE 5 z DSI (gps) czy tradycyjną (gps)? Czy ktoś z Was miał porównanie. Nie miałem wcześniej echa także nie mam doświadczenia. Jak widać odczyt z tego DSI ? Czy łatwo rozróżnić jakieś zapisy ryb ? Dzięki. Pozdr.

 

po jakimś czasie i tak dojdziesz do wniosku, że echo jest po to, żeby badać dno a nie toń. jeśli chodzi o identyfikacje twardości czytelniejsze będzie tradycyjne, jeśli chodzi identyfikację przedmiotów (skały, drzewa i inne zawady) to lepiej wypadnie dsi.



#3 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 13 marzec 2013 - 12:50

O co chodzi z tą identyfikacją twardości...a jak z zapisami ryb? Sorry, że tak piszę ale nie znam się na tym



#4 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 marzec 2013 - 13:30

O co chodzi z tą identyfikacją twardości...a jak z zapisami ryb? Sorry, że tak piszę ale nie znam się na tym

 

Różna twardość dna objawia się innymi kolorami na wyświetlaczu. W przypadku lowrance mocne echo - twarde dno, objawi się kolorem zółtym (ustawienia kolorów białe tło), w przypadku słabego echa - miękkie dno kolory będą od czerwonego do niebieskiego. W przypadku ekranów cz/b funkcja greyline zapewnia inne odcienie szarości przy różnej twardości dna. Tak jak pisałem ci na priv echo tylko z DSI w szczególności cz/b np mój dotychczasowy Mark DSI nie umożliwiał dobrego odczytu twardości dna.  W przypadku kolorowego DSI można już odczytać twardość (również, najlepiej na ustawieniu białe tło). Podkreślam standardowy sonar to chyba najlepsze narzędzie do odczytu twardości dna. 

 

Ryby na DSI to kropeczki ciapeczki :) na standardowym sonarze łuki. Na standardowym sonarze można również, po mocy odbitego echa ocenić mniej więcej wielkość ryby - mocne echo ryby - żółty kolor - można wnioskować większa ryba, słabe echo ryby - niebieski kolor - ryba mniejsza. Wielkość łuków z tego co wiem nie wiele mówi o wielkości ryby. Kolory opisane dla Lowrance w ustawieniu - białe tło. 

 

Jeśli znasz angielski to dość bogatą bazę wiedzy znajdziesz tutaj: http://www.hightechf....com/sonar.html


Użytkownik rower26 edytował ten post 13 marzec 2013 - 13:32


#5 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 13 marzec 2013 - 19:40

Dzięki bardzo...



#6 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 14 marzec 2013 - 09:18

po jakimś czasie i tak dojdziesz do wniosku, że echo jest po to, żeby badać dno a nie toń. jeśli chodzi o identyfikacje twardości czytelniejsze będzie tradycyjne, jeśli chodzi identyfikację przedmiotów (skały, drzewa i inne zawady) to lepiej wypadnie dsi.

 

Ja jak łowię okonie to 90% badam toń, bo wielkie chmury drobnicy stoją w pół wody przeważnie. I zawsze prawie przy takiej chmurze są okonie :)



#7 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 12:27

Ja jak łowię okonie to 90% badam toń, bo wielkie chmury drobnicy stoją w pół wody przeważnie. I zawsze prawie przy takiej chmurze są okonie :)

 

też to robię i celowo o tym nie wspomniałem, bo chmurę drobnicy można rozpoznać na najprostszym echu z wył fish ID. odnośnie "pół wody"... ryby nie grzyby ;) okonie zwłaszcza ;)