Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Promocje wędkarskie (około wędkarskie...)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5456 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:01

Trzeba było, ja tak zrobiłem :D

Takie śliczniusie, że sam bym ugryzł gdyby nie te kotwy hehe


  • psychowobsy lubi to

#242 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:30

Wchodze w linka za izumi shad 145 a tam 90% pozycji wyczesanych :|

#243 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:31

Zobaczycie (kto nie widział) jak się w wodzie zachowują :) - poezja!

Też zakupiłem ;), bo miałem okazję podziwiać jesienią mniejsze modele.Szok!



#244 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:33

Zamówienie 101 poszło ;)

"Przyda się" :)

Trochę się spóźniłem, kolorów których chciałem już nie było, ale coś jeszcze dobrałem.

#245 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:41

Promocja roku - gdyby taki konkurs ogłaszano. Tylko myślałem, że Japan - ale czego sie spodziewać za niecałe 4 dychy. Trzeba poszperać i producenta w Chinach namierzyć. Tylko , że cena w Chinach za taki wobek to minimum 6-7 dolarów przy detalicznym zakupie kilku-kilkudziesięciu sztuk.

 

 

Najlepszy test z pracą tylko w wersji ze sterem (Diver):

 

 

Wziąłem kilka do trolla. Myslę , ży przy długim wypuście 30-40 m na lince 20 Lb ten z wieksza łopatą zejdzie na 6-8 metrów a ten z mniejszą na 3-5.



#246 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:43

Andrzej jak dobrze poszukasz to na allegro można dorwać woblery "ilure" chinole które są takie same tylko w innych kolorach.

Poza tym większa cześć przynęt sygnowanych "JAPAN" jest robiona w chinach jako produkt OEM który każdy może zamówić w jakim sobie chce kolorze, haczyk jest taki że minimalne zamówienia to zazwyczaj 1000sztuk.

#247 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:51

Andrzej jak dobrze poszukasz to na allegro można dorwać woblery "ilure" chinole które są takie same tylko w innych kolorach.

Poza tym większa cześć przynęt sygnowanych "JAPAN" jest robiona w chinach jako produkt OEM który każdy może zamówić w jakim sobie chce kolorze, haczyk jest taki że minimalne zamówienia to zazwyczaj 1000sztuk.


te wobki "ilure" sprzedaje ta sama firma Shani z Gietrzwałdu.

#248 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:04

Faktycznie, są. Model 10,5 cm za 25 zł.



#249 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:06


Wziąłem kilka do trolla. Myslę , ży przy długim wypuście 30-40 m na lince 20 Lb ten z wieksza łopatą zejdzie na 6-8 metrów a ten z mniejszą na 3-5.

 

Na podstawie czego tak wnioskujesz?

 

Łowiłem już trochę tymi woblerami w trollingu z moich doświadczeń 5-5,5m to max (biorąc pod uwagę podane przez Ciebie parametry linki i wypustu), 8m bez "dopału" jest nierealny. Chyba, że się mylę ;) to niech mnie ktos poprawi. Skoro woblery te stały sie sporym obiektem Waszych zainteresowań podaje graf przedstawiający w jakim pasmie pracują te przynęty (to ze na rysunku przynęty nie maja sterów tym sie nie sugerujcie). Z tego co pamiętam ktoś z okolic Szczecina te przynęt bardzo zachwalał ja niestety nie połowiłem na nie (ale wiara i nadzieja zostały).

 

Załączony plik  deep.jpg   100,11 KB   9 Ilość pobrań Alive Diver



#250 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:10

Ja swoim DD145 na 8m przyorałem w dno - Stren 20lb, wypust 40m, prędkość 3,5km/h. Wobler fajny ale wędka raczej w uchwyt - wyrwirączka z niego niezła :D



#251 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:23

Na podstawie czego tak wnioskujesz?

 

Łowiłem już trochę tymi woblerami w trollingu z moich doświadczeń 5-5,5m to max (biorąc pod uwagę podane przez Ciebie parametry linki i wypustu), 8m bez "dopału" jest nierealny. Chyba, że się mylę ;) to niech mnie ktos poprawi. Skoro woblery te stały sie sporym obiektem Waszych zainteresowań podaje graf przedstawiający w jakim pasmie pracują te przynęty (to ze na rysunku przynęty nie maja sterów tym sie nie sugerujcie). Z tego co pamiętam ktoś z okolic Szczecina te przynęt bardzo zachwalał ja niestety nie połowiłem na nie (ale wiara i nadzieja zostały).

 

attachicon.gifdeep.jpg Alive Diver

Na podstawie doświadczeń z innymi wobkami. Generalnie w przypadku Salmo i Rapali można je poprowadzić dużo głębiej.

Moim zdaniem wartości maksymalnych głębokości osiąganych przez wobki są zaniżone. Testy są prawdobodobnie przeprowadzane na krótszych dyszlach i grubszych linkach lub też podniesionych wędkach.



#252 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:27

Ja swoim DD145 na 8m przyorałem w dno - Stren 20lb, wypust 40m, prędkość 3,5km/h. Wobler fajny ale wędka raczej w uchwyt - wyrwirączka z niego niezła :D

Tak myślałem. Poparłeś faktami moją tezę. Tylko ciekawe dlaczego @Wojti osiągał max. 5-5,5 metra, Może łowił tymi lżejszymi MD albo w słonej wodzie  :ph34r: 



#253 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 styczeń 2014 - 21:30

Andrzej jak dobrze poszukasz to na allegro można dorwać woblery "ilure" chinole które są takie same tylko w innych kolorach.

Poza tym większa cześć przynęt sygnowanych "JAPAN" jest robiona w chinach jako produkt OEM który każdy może zamówić w jakim sobie chce kolorze, haczyk jest taki że minimalne zamówienia to zazwyczaj 1000sztuk.

Ilure od samego początku robi dla Izumi.

Dla Abu i Daiwy też. ;)



#254 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:45

W RODPRO do 6 stycznia promo - 20% .

Trzeba wpisać kod NYS

 

Pozdrawiam



#255 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 styczeń 2014 - 23:28

Na podstawie doświadczeń z innymi wobkami. Generalnie w przypadku Salmo i Rapali można je poprowadzić dużo głębiej.

Moim zdaniem wartości maksymalnych głębokości osiąganych przez wobki są zaniżone. Testy są prawdobodobnie przeprowadzane na krótszych dyszlach i grubszych linkach lub też podniesionych wędkach.

 

Rapala akurat podaje precyzyjnie rodzaj linki jaki stosuje do testów i dostarcza bardzo dokładne grafy z głębokością pracy przynęty uwzgledniajac paramety V, długosci wypustu i rodzaju linki  - robią to naprawdę bardzo profejonalnie, pozostałe firmy moga pomarzyć. O salmo to się nie wypowiadam, te modele woblerów co używam to akurat schodzą zdecydowanie płycej niz zakłada producent nie zadaszyło mi sia aby cos zeszło głębiej niż podane jest na pudełku (chyba ze z dopalami).

 

Łowie w słodkich wodach wiec albo woda jest u mnie inna albo u Was więcej zanieczyszczeń niz ryb w wodzie pływa i dlatego o coś haczycie :D

 

PS

Na podstawie czego tak wnioskujesz?

Na podstawie doświadczeń z innymi wobkami.

:D :D :D


Użytkownik @Wojti edytował ten post 03 styczeń 2014 - 23:30


#256 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2014 - 23:49

Możesz podać linka do tych wykresów? Bo na razie wszystkie wobki Rapali które próbowałem schodza dużo niżej niż opis na pudełkach wskazuje. Odnieś się jeszcze, proszę, do tego co Łukasz napisał. Bo wartości są skrajnie odmienne.

Sprawdzę to, ale pewnie dopiero w kwietniu.

Może to kwestia mocowania? Generalnie trolluję z łódek z niskimi burtami i wędka prawie dotyka wody.



#257 OFFLINE   MrozikEl

MrozikEl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 04 styczeń 2014 - 08:37

:)) to udało mi się promocję w porę wyszukać - jak hiena padlinę:)) Super, że sobie zapasy zrobiliście:)) Przydaje się ten temacik.



#258 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 styczeń 2014 - 20:59

Na podstawie doświadczeń z innymi wobkami. Generalnie w przypadku Salmo i Rapali można je poprowadzić dużo głębiej.

Moim zdaniem wartości maksymalnych głębokości osiąganych przez wobki są zaniżone. Testy są prawdobodobnie przeprowadzane na krótszych dyszlach i grubszych linkach lub też podniesionych wędkach.

 

Potwierdzam. Wszystko, czego używam ww. marek schodzi dużo głębiej niż deklarowana głębokość pracy w trollu.



#259 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:23

Szkoda że mniejszych modeli nie ma na wyprzedaży.

#260 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 06 styczeń 2014 - 05:46

Macie może namiar na europejski sklep gdzie mozna nabyć w dobrej cenie Vanquisha 4000? Ja do tej pory najtaniej znalazłem we Włoszech za 389 Euro.

Z góry dziękuję