Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryby drapieżne a noc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Arturro

Arturro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Lokalizacjakoło Chojnic

Napisano 19 wrzesień 2007 - 16:02

Witam. :D Mam pytanie odnoście połowu szczupaka i okonia nocą na zwykły zestaw spinningowy na jeziorze. Czy ktoś już może próbował tak łowić? Czy ma to w ogóle jakiś sens? I jakich przynęt stosować obrotówek czy wahadełek czy jeszcze jakichś innych (np gumowych)
Pozdrawiam
Artur :mellow:

#2 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 19 wrzesień 2007 - 20:44

Z moich skromnych obserwacji.
Wiosna i latem szczupak bral u mnie do zachodu slonca i nawet dosc dlugo po. Teraz mam problem z wyciganieciem jednej sztuki na godzine przed zachodem.

#3 OFFLINE   kamil

kamil

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjaszprotawa

Napisano 19 wrzesień 2007 - 21:02

W mojej miejscowości szczupak i okoń birą tylko w nocy przez okres od końca maja do połowy września a puzniej nad ranem i o zmierzchu bo w ciągu dnia tylko pistolety i małe pasiaki

#4 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 wrzesień 2007 - 21:47

szczupak i okon w nocny spii :lol: jak blisko wschod slonce od razu spining!to bedzie latwo brac okon i szczupaka bo oni jest bardzo glodny!jezeli popoludniu to jest 50% brac!najlepszy blisko wschod slonce B) to bedzie brac na 100%!lepiej od 4 rano do 11!

pozdrawiam lukexio :D
  • perchmajster lubi to

#5 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 07:25

szczupak i okon w nocny spii :lol: jak blisko wschod slonce od razu spining!to bedzie latwo brac okon i szczupaka bo oni jest bardzo glodny!jezeli popoludniu to jest 50% brac!najlepszy blisko wschod slonce B) to bedzie brac na 100%!lepiej od 4 rano do 11!

pozdrawiam lukexio :D



Witam,
Przyznam szczerze, że nie rozumiem tego co napisałeś powyżej. Proszę wyrażać się jasno, na temat i przede wszystkim używać polskich znaków!

Administrator

#6 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 20 wrzesień 2007 - 10:02

[quote]
szczupak i okon w nocny spii :lol: jak blisko wschod slonce od razu spining!to bedzie latwo brac okon i szczupaka bo oni jest bardzo glodny!jezeli popoludniu to jest 50% brac!najlepszy blisko wschod slonce B) to bedzie brac na 100%!lepiej od 4 rano do 11!

pozdrawiam lukexio :D
[/quote]


Witam,
Przyznam szczerze, że nie rozumiem tego co napisałeś powyżej. Proszę wyrażać się jasno, na temat i przede wszystkim używać polskich znaków!

Administrator
[/quote]

Znam lukexio. Proszę o wyrozumiałość w stosunku do lukexio - jest osobą niesłyszącą, stąd brak polskich znaków czy błędy gramatyczne i stylistyczne - w tym już się nie poprawi. A to ze pisze nie na temat, osobiście zwróciłem mu uwagę - mam nadzieję że się poprawi :mellow:

Pozdrawiam

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2007 - 10:10

Dzięki za info, @Pirania74 :D

#8 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 20 wrzesień 2007 - 10:10

Witam. :D Mam pytanie odnoście połowu szczupaka i okonia nocą na zwykły zestaw spinningowy na jeziorze. Czy ktoś już może próbował tak łowić? Czy ma to w ogóle jakiś sens? I jakich przynęt stosować obrotówek czy wahadełek czy jeszcze jakichś innych (np gumowych)
Pozdrawiam
Artur :mellow:


o ile sobie przypomnę czasy, kiedy to próbowałem łowić na spinning w nocy i to w dodatku na jeziorach, wyniki miałem kiepskie - do 22:00 - 23:00 szczególnie latem dawało się złowić okonia na przynęty jaskrawe - żółte fluo i tym podobne - szczupaka na jeziorze to nigdy nie złowiłem później jak do 22:00, choć wiele razy próbowałem przy okazji zasiadek na węgorze W miarę jak czas płynął - tzn. już po 21:00 ilość brań malała - nie wiem czemu - możliwe że ryby, szczególnie okoń podchodziły pod brzeg za drobnicą ( zaznaczam że łowiłem z łodzi), stąd systematycznie malała ilość puknięć aż do całkowitego zaniku Możliwe że ryby zapadają w letarg? Nie mam w tej kwestii dużego doświadczenia...


#9 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 20 wrzesień 2007 - 10:12

Dzięki za info, @Pirania74 :D



@Friko - no problem :D

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2007 - 10:12

Na jeziorach w nocy łowić na przynęty sztuczne nie próbowałem. No, może poza jednym epizodem :lol: Otoz kiedys nie mogac zasnac, wylazłem na pomost i dla odstresowania łowiłem sobie na boczny trok na paprocha. Noc ciemna, przyneta mała, a mimo wszystko jakis okonek sie czepnal. Ale bylo ich przy pomoscie na gęsto więc może dlatego :unsure:

#11 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 13:41

[quote]
szczupak i okon w nocny spii :lol: jak blisko wschod slonce od razu spining!to bedzie latwo brac okon i szczupaka bo oni jest bardzo glodny!jezeli popoludniu to jest 50% brac!najlepszy blisko wschod slonce B) to bedzie brac na 100%!lepiej od 4 rano do 11!

pozdrawiam lukexio :D
[/quote]


Witam,
Przyznam szczerze, że nie rozumiem tego co napisałeś powyżej. Proszę wyrażać się jasno, na temat i przede wszystkim używać polskich znaków!

Administrator
[/quote]

Znam lukexio. Proszę o wyrozumiałość w stosunku do lukexio - jest osobą niesłyszącą, stąd brak polskich znaków czy błędy gramatyczne i stylistyczne - w tym już się nie poprawi. A to ze pisze nie na temat, osobiście zwróciłem mu uwagę - mam nadzieję że się poprawi :mellow:

Pozdrawiam
[/quote]

Dziękuję za informację i ze swojej strony przepraszam.

pozdrawiam
Administrator


#12 OFFLINE   Arturro

Arturro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Lokalizacjakoło Chojnic

Napisano 20 wrzesień 2007 - 19:47

Dziękuje wszystkim za rady i podpowiedzi :mellow: Teraz trzeba będzie samemu kiedyś się wybrać i popróbować. Jeszcze raz dziękuje za pomoc i do zobaczenia nad wodą <_<
Artur

#13 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 20 wrzesień 2007 - 20:12

osobiście to nocek nie wspominam dobrze, a było ich pare...
do tego spiningowanie w nocy nie należy do łatwych zadań :wacko:

#14 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 20 wrzesień 2007 - 22:21

[quote]
szczupak i okon w nocny spii :lol: jak blisko wschod slonce od razu spining!to bedzie latwo brac okon i szczupaka bo oni jest bardzo glodny!jezeli popoludniu to jest 50% brac!najlepszy blisko wschod slonce B) to bedzie brac na 100%!lepiej od 4 rano do 11!

pozdrawiam lukexio :D
[/quote]


Witam,
Przyznam szczerze, że nie rozumiem tego co napisałeś powyżej. Proszę wyrażać się jasno, na temat i przede wszystkim używać polskich znaków!

Administrator
[/quote]

Znam lukexio. Proszę o wyrozumiałość w stosunku do lukexio - jest osobą niesłyszącą, stąd brak polskich znaków czy błędy gramatyczne i stylistyczne - w tym już się nie poprawi. A to ze pisze nie na temat, osobiście zwróciłem mu uwagę - mam nadzieję że się poprawi :mellow:

Pozdrawiam
[/quote]

Dziękuję za informację i ze swojej strony przepraszam.

pozdrawiam
Administrator

[/quote]


W porządku :D Pozdrawiam

#15 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 wrzesień 2007 - 09:24

Raz łowiłem w nocy na jeziorze rzucając za sandaczem. Oczywiście będą pewnym że szczupaki w nocy śpią łowiłem bez przyponu. Prowadziłem twister skaczac po dnie i w pewnym momencie nastapiło branie z opadu po którym odrazu szupak ściął przynętę. Więcej nie próbowałem, ale myślę że miałoby to sens szczególnie na wodach poddanych bardzo silnej presji. Duże szczupaki w takich miejscach mogą przechodzić na zupełnie nocne żerowanie. Z koleji łowiąc dużo w nocy w rzekach nigdy nie miałem szczupakowego brania.

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 wrzesień 2007 - 09:28

z mojego doswiadczenia... co prawda nigdy nie probowalem lowic drapieznikow w nocy na srodku jeziora... ale moj (przyszly) tesc oraz szwagier mieli nizle sukcesy na miejskiej plazy. to jeden z nielicznych fragmentow brzegu ktory byl wysypany piaskiem w promieniu kilometra. na noc pojawialy sie tam ogromne ilosci drobnicy, kielkbie, uklejki i wszystkie inne przecinki. w ciagu dnia po plazy chodzily dwunozne rybki choc i wtedy mozna zaobserwowac pojedyncze drobne rybki (te wodne) ktore sie uwijaly pomiedzy nogami plazowiczow...

#17 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 wrzesień 2007 - 22:04

W nocny spining to nie bardzo latwo brac szczupak i okon :wacko: !!w nocny dobry branie sandacz i sum!!!na wobler plywajacy!!

#18 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 wrzesień 2007 - 23:01

Witajcie Koledzy.
Nocny spinning na wodach stojących to dla mnie obszar nieznany.
Natomiast na Oderce to wielokrotnie łowiłem w nocy z bardzo dobrymi
wynikami. Opiszę co udało mi się złowić w nocy na Bielinku. Otóż przy
pełni złowiłem na napływie główki na Rapale Oryginal niebieską 9cm
najpierw leszcza ok. 3.5kg a potem szczupaka ok. 2,5kg. Innym razem
łowiąc tym samym woblerem przez cały wrzesień (8 pobytów nad wodą) w
środku nocy między 2 a 4 złowiłem 16 sandaczy takich od 2 do 5kg,
łowiłem w klatkach między główkami blisko brzegu, zdarzały się też
szczupaki, i co ciakawe jak brały szczupaki to nie było sandaczy i
odwrotnie. Ciekawe prawda ?
Pozdrowienia Jachu

#19 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 wrzesień 2007 - 23:06

Witajcie Koledzy.
Nocny spinning na wodach stojących to dla mnie obszar nieznany.
Natomiast na Oderce to wielokrotnie łowiłem w nocy z bardzo dobrymi
wynikami. Opiszę co udało mi się złowić w nocy na Bielinku. Otóż przy
pełni złowiłem na napływie główki na Rapale Oryginal niebieską 9cm
najpierw leszcza ok. 3.5kg a potem szczupaka ok. 2,5kg. Innym razem
łowiąc tym samym woblerem przez cały wrzesień (8 pobytów nad wodą) w
środku nocy między 2 a 4 złowiłem 16 sandaczy takich od 2 do 5kg,
łowiłem w klatkach między główkami blisko brzegu, zdarzały się też
szczupaki, i co ciakawe jak brały szczupaki to nie było sandaczy i
odwrotnie. Ciekawe prawda ?
Pozdrowienia Jachu


taak bardzo ciekawy!!!!!Rapale 9cm plywajacy czy tonacy??mysle ze to plywajacy!!ale gdzei miejsce lowiles ryby??

#20 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 21 wrzesień 2007 - 23:21

Witaj @lukexio
Tak jak napisałem łowiłem na Odrze na Bielinku, ale myślę, że
podobne wyniki można mieć na każdej innej rzece, a i na wodach
stojących pewnie też. Generalnie trzeba pamiętać, że w nocy
sandacze patrolują bardzo często najpłytsze miejsca w jeziorze.
kiedyś dawno temu miałem taką sytuację, że przy zasiadce na węgorze sandacz taki ok. 5-8kg przepłynąl między podpórkami
wędziska, czyli ok 1m od brzegu.
Pozdrowienia Jachu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych