Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka lub blank pod gumę cast 230cm 20lb-szukam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 22 marzec 2013 - 13:26

Witam szukam markowego sprawdzonego kija/blanku pod wędkę castingową multik -Team Daiwa Z-100H

Wędka pod gumę główki max 30 gram+guma do 4 cali ,moc linki 20lb,kij dobrze by dał radę podbić główkę,

łowisko Wisła czasem jezioro -brodząc,ryba sandacz/przyłowy szczupak i boleń wielkość ryb około 60cm zdarzają się i dużo większe i mniejsze, jak to na rybach

 

preferuję coś w 2/3 kawałkach,cena raczej mniej istotna,chciał bym ,by był to mocny sprawdzony zawodnik.Rozważam też coś   z Japońskich gotowców jeśli ktoś miał styczność z kijem o podobnych parametrach

 

liczę na pomoc

 

Pozdrawiam


Użytkownik Kornel Miklas edytował ten post 22 marzec 2013 - 13:27


#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 14:18

Witam,

 

Ja standardowo czyli polecam Phenixa w tytanach, jak by co cos odbilo to zostaja inne propozycje jak Talon, Lamiglas czy nie daj boze Composite Developements, te ostatnie juz niekoniecznie na tytanach :) :) :)


  • robbox4 lubi to

#3 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 15:25

Witam,

 

Ja standardowo czyli polecam Phenixa w tytanach, jak by co cos odbilo to zostaja inne propozycje jak Talon, Lamiglas czy nie daj boze Composite Developements, te ostatnie juz niekoniecznie na tytanach :) :) :)

Autor wątku chyba bardziej jest zainteresowany konkretnym modelem blanku ,niż preferowanym przez Ciebie sposobem zbrojenia.Może jakiś konkretny model z w/w marek?



#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 19:23

Witam,

 

Toc tych modeli jest doslownie garstka- x-fasty Talona, 2-3 modele CD, pewnie z 1 badz 2 w Lamiglasie, cos zapewne w Phenixie i tyle.Czy ktorys bedzie jakos znaczaco lepszy od innych szczerze watpie i sugeruje po uprzednim sprawdzeniu co ma na stanie najblizsza pracownia udac sie tam i uzbroic. Zadne zachwyty w necie nie moga sie rownac do samodzielnego obmacania w pracowni.

 

Bujo



#5 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2013 - 20:02

jak znajdziesz prostą sztukę (ja się poddałem) :) to TX-715, bardzo mocny, a lekki

 

jak doleci do mnie nowy Xtreme 20lb, to napiszę czy da radę

 

chyba, że chcesz wydać 2,3-2,5 tyś za gotowca, to w JP można coś poszukać z Daiway Steez lub kilku modeli Megabassa (ale o tych mam małą wiedzę)

 

jak chcesz taniej, a nawet nieźle to Major Craft Beneryo lub Grafiteleader Veloce (jak ma być w 2 kawałkach) jak w jednym to MC Arrival


Użytkownik bazyloss edytował ten post 22 marzec 2013 - 20:03


#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 21:13

jak znajdziesz prostą sztukę (ja się poddałem) :) to TX-715, bardzo mocny, a lekki

 

jak doleci do mnie nowy Xtreme 20lb, to napiszę czy da radę

 

chyba, że chcesz wydać 2,3-2,5 tyś za gotowca, to w JP można coś poszukać z Daiway Steez lub kilku modeli Megabassa (ale o tych mam małą wiedzę)

 

 

jak chcesz taniej, a nawet nieźle to Major Craft Beneryo lub Grafiteleader Veloce (jak ma być w 2 kawałkach) jak w jednym to MC Arrival

Ale stwierdzasz po jednej sztuce,czy wiecej.Ja zbroiłem 3 , a macałem trochę więcej i nie stwierdziłem krzywizn.Fakt można mieć pecha i trafić trafić na feler w każdej  z dziedzin,ale to uogulnienie daleko idące. 



#7 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2013 - 22:41

stwierdzam, po w sumie 4 różnych modelach, które widziałem i opinii zbrojącego, że wszystkie z tej partii takie były i nie daje gwarancji jakie będą tegoroczne, a że nowej dostawy doczekać się nie można, to się poddałem.



#8 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 23 marzec 2013 - 10:40

Widzę temat nie jest łatwy :( Nie chciał bym wbijać się w coś co nie spełni moich oczekiwać,Kij jakiś super lekki być nie musu,dobrze by był mocny nie jakiś papierowy zawodnik.Dzwoniłem trochę po pracowniach ciężko będzie gotowy kij pomacać w pracowniach. Zazwyczaj marudny nie jestem i jakieś drobne niuanse w stylu ,omotka inny kolor lub korek zamiast piany mi nie przeszkadzają,ale ważne by kij /Blank nie był masowym chrustem,chcę zainwestować w coś dobrego i nie zmieniać przez najbliższe parę ładnych lat.Znalazłem Polskie blanki Blaas ale to chyba świeży towar i nie wiem jak do nich się ustosunkować.

Najchętniej to ogarnął bym jakiś sprawdzony japoński kij który można szybko nabyć.Bo z terminowością u Rodbuilderów to różnie bywa,kij potrzebny mina Szwecję na koniec kwietnia,potem tylko Wisła,i jeziora.

 

Znacie coś poza Daiwą i Megabassem w co można by śmiało zainwestować?



#9 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 marzec 2013 - 11:12

Praktycznie każda wyższa marka JDM (Ever Green, Megabass, część Daiwy, Nories) to TOP, ale ifo raczej kiepskie i możliwość pomacania praktycznie żadna.

 

Ja wybrałem na razie blanki St.Croix Xtreme, ale mocno rozważam dokupienie Daiwa Steez Flanker lub Harrier (16-30lb, ale podobno czuje już od 10g do 30g)

 

Flanker:

 

 

Najpierw Flanker (kiedy mówi coś w stylu FRANKAR) i potem Harrier

 

 

all.daiwa21.com/fishing/item/rod/bass_rd/steez_bt/index.html

 

nie kupiłem jeszcze tylko ze względu dość oczywistego - brak możliwości pomacania w EU :) - oba w tej chwili to 2300zł z przesyłką (bez cła i vat)

 

jeśli chodzi o niższe marki jak Major Craft to kilka osób ma, np @Rolen


Użytkownik bazyloss edytował ten post 23 marzec 2013 - 11:14


#10 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 23 marzec 2013 - 11:30

To wszystko modele 2 cz tak? no te minimum 230cm max 240 niech będzie.Japońskie kije widziałem kiedyś Ever greena bardzo pozytywnie się prezentowały ,tylko te 2 kawałki mi potrzeba.

pozostaje poszukać w sieci u Japończyków bo chyba mają większy wybór niż nasze rodzime zasoby.



#11 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 marzec 2013 - 11:39

No niestety, z wyższej półki to praktycznie wszystko w jednym kawałku

 

w dwóch to to co pisałem wcześniej, półka znacznie niższa, ale przyzwoicie wykonane, lekkie i zbrojone w Tytanach (całość lub górny skład) - za to przesyłka 3 razy tańsza :)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 23 marzec 2013 - 11:40