Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Petycja w obronie rzeki Bóbr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   raf7

raf7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Rafał

Napisano 23 marzec 2013 - 11:47

Witam wszystkich.
Zbieramy podpisy pod petycją w sprawie wstrzymania prac melioracyjnych na rzece Bóbr w miejscowości Wojanów.
Wszyscy chętnych do złożenia podpisu zapraszam tutaj:

http://www.petycje.p...zece_bobr..html



#2 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 23 marzec 2013 - 11:54

... bobry w rzece są pod ochroną...



#3 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 23 marzec 2013 - 14:14

Poszlo...



#4 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 23 marzec 2013 - 14:21

Podpisane :)



#5 OFFLINE   tony

tony

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 23 marzec 2013 - 15:48

Obecny.



#6 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 23 marzec 2013 - 16:02

podpisane.



#7 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9511 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 marzec 2013 - 16:03

Panowie. Podpisujcie tam. Nie tutaj  :) 



#8 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 23 marzec 2013 - 16:05

Tak też uczyniłem :)



#9 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 23 marzec 2013 - 17:52

Brawo. Podpisane



#10 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 marzec 2013 - 18:21

Podpisałem. Od siebie dodam, że byłem w okolicy niedawno...A nie wiedziałem o planowanych pracach regulacyjnych. Zastałem wystrzyżone brzegi do najmniejszego krzaczka..Serce się kraje...

 

 

 

Pozdrówka

Kamil



#11 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2013 - 19:03

Fajna petycja. Szkoda, że powstała gdy już drzewa powycinane i aby patrzeć dno rzeki wyrównane będzie.  :wacko: Zanim gdziekolwiek ta petycja dotrze będzie po sprawie. No cóż, w czasie tak długiej zimy sen zimowy trwa w najlepsze. :lol:



#12 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 23 marzec 2013 - 19:08

Poszlo.



#13 OFFLINE   raf7

raf7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Rafał

Napisano 23 marzec 2013 - 19:25

Fajna petycja. Szkoda, że powstała gdy już drzewa powycinane i aby patrzeć dno rzeki wyrównane będzie.  :wacko: Zanim gdziekolwiek ta petycja dotrze będzie po sprawie. No cóż, w czasie tak długiej zimy sen zimowy trwa w najlepsze. :lol:

 

Informację o planowanych pracach nasze koło (Grodzkie Jelenia Góra) otrzymało 4 marca tego roku - natomiast Pozwolenie Wodnoprawne dotyczące tej inwestycji  pozwalało na rozpoczęcie prac 8 marca. Także jak widzisz Kolego czasu na działanie nie mieliśmy za wiele - a ten zarozumiały sarkazm w postaci uwagi, że przespaliśmy zimę jest po prostu nie na miejscu! A ta petycja do tylko drobna część całości działań jakie prowadzimy w tym temacie i chcieliśmy, aby jej treść była możliwie prosta i zrozumiała. Natomiast pisma zawierające bardzo szczegółowe informacje i odniesienia do wszelkich możliwych dokumentów, w tym Ramowej Dyrektywy Wodnej, po konsultacjach z prawnikami trafiły już wcześniej do odpowiednich adresatów. 

 

Prezes Koła PZW "Grodzkie" w Jeleniej Górze

Rafał Kubicki


  • popper lubi to

#14 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2013 - 19:41

Panie Prezesie czy jest Pan świadomy faktu, że zanim "fryzjerzy" wzięli się za wojanowicki odcinek Bobru to wycieli w pień odcinek od Kamiennej Góry do Marciszowa ?? To ładne kilka kilometrów. Rozsądnie byłoby sprawdzić czy nie będą mieli ochoty zejść niżej. Co z resztą jak widać uczynili. Odcinek Od Kamiennej do Marciszowa poległ już chyba jesienią. Skoro ja jako mieszkaniec Legnicy o tym wiedziałem, to tym bardziej powinien wiedzieć ktoś z Jeleniej Góry. Czy w takim razie napiszecie jeszcze petycje w sprawie Bobru płynącego ponizej Kamiennej Góry ? Można jeszcze zadać pytanie.... Dlaczego nic nie zrobiono już przy poprzednich wycinkach ? Przecież to również Bóbr w Okręgu Jelenia Góra ??


Użytkownik Erin edytował ten post 23 marzec 2013 - 19:44


#15 OFFLINE   raf7

raf7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Rafał

Napisano 23 marzec 2013 - 20:03

Panie Prezesie czy jest Pan świadomy faktu, że zanim "fryzjerzy" wzięli się za wojanowicki odcinek Bobru to wycieli w pień odcinek od Kamiennej Góry do Marciszowa ?? To ładne kilka kilometrów. Rozsądnie byłoby sprawdzić czy nie będą mieli ochoty zejść niżej. Co z resztą jak widać uczynili. Odcinek Od Kamiennej do Marciszowa poległ już chyba jesienią. Skoro ja jako mieszkaniec Legnicy o tym wiedziałem, to tym bardziej powinien wiedzieć ktoś z Jeleniej Góry. Czy w takim razie napiszecie jeszcze petycje w sprawie Bobru płynącego ponizej Kamiennej Góry ? Można jeszcze zadać pytanie.... Dlaczego nic nie zrobiono już przy poprzednich wycinkach ? Przecież to również Bóbr w Okręgu Jelenia Góra ??

 

Oczywiście, że wiedzieliśmy i widzieliśmy, co zostało zrobione na Bobrze poniżej Kamiennej Góry (zresztą nie tylko na Bobrze, bo i na jego dopływach w tej okolicy m.in. na Lesku i Zadrnej). A to, że mają zamiar zejść niżej też oczywiście wiedzieliśmy wcześniej, ale dopóki nie ma konkretnych decyzji, nie bardzo jest jak się im przeciwstawiać, bo nie do końca wiadomo z kim i z czym walczyć. Natomiast to, że tamta część Bobru, to również Okręg Jelenia Góra jest sprawą oczywistą i należy się spytać koła, które opiekuje się tamtym odcinkiem Bobru i Okręgu Jelenia Góra dlaczego nic nie zrobili w tej sprawie. Ten odcinek (który aktualnie ma zostać zdewastowany) znajduje się pod naszą opieką i staramy się w miarę możliwości dobrze wypełniać rolę gospodarza i opiekuna wody.

 

Pozdrawiam

Rafał Kubicki


Użytkownik raf7 edytował ten post 23 marzec 2013 - 20:46


#16 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2013 - 20:34

No cóż. W sumie nigdy nie zagłębiałem się w prawne aspekty związane z naszym hobby.

Dziwnym jest dla mnie, że należy czekać na dewastację rzeki by następnie zacząć cokolwiek robić. Choć są przykłady w naszym kraju, że robi się coś "przed" niż "w trakcie". Waszemu klubowi mogę tylko życzyć szczęścia w walce. Wiele szczęścia. Zwłaszcza, że Waszego okręgu nie można postawić jako wzór do naśladowania w kwestii gospodarowania wodami. Mojego z reszta również.



#17 OFFLINE   raf7

raf7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Rafał

Napisano 25 marzec 2013 - 13:29

Zwłaszcza, że Waszego okręgu nie można postawić jako wzór do naśladowania w kwestii gospodarowania wodami. Mojego z reszta również.

 

Szkoda, że te dwa ostatnie zdania to niestety norma w "naszym" związku. Okręgi mają gdzieś wodę, ryby, nas wędkarzy etc. - byle tylko nie zadrzeć z RZGW, bo jeszcze nie daj boże dzierżawy nie dadzą !

 

Pozdrawiam

Rafał



#18 OFFLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 marzec 2013 - 20:54

Podpisana....

Tam miałem pierwsze swoje pstrągi...... :(



#19 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 25 marzec 2013 - 22:04

Podpisane! Oby się udało...klimatyczne miejsce



#20 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 26 marzec 2013 - 00:05

Podpisane- szkoda że Polscy pseudo inteligenci muszą mieć wszystko wyrównane i wybetonowane :angry: