Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Echosonda dla początkującego na płytką wodę w przyzwoitej cenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Grendziu_*

Guest_Grendziu_*
  • Guests

Napisano 26 marzec 2013 - 22:53

Witam,
mam RIB 4,7m długości przystosowany do wędkowania (oczywiście przez mnie) przyszedł w końcu czas na pierwszą w życiu echosondę. Chciałbym się zmieścić w 2000zł, na co mam przede wszystkim zwrócić uwagę?

Najczęściej będzie ona używana do 3-6m głębokości, sporadycznie jak zaplanuję wyjazd na inny akwen, wtedy pewnie będzie stosunkowo głębiej. Czytam i czytam i każdy zachwala, że jego jest najlepsza. W zasadzie dziś ponoć sonary są lepsze, ale czy na wodzie do 4m one mają jakieś lepsze zastosowanie? A może na głębokościach 2-4m nie warto inwestować w taki sprzęt?


  • immortal lubi to

#2 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 27 marzec 2013 - 11:28

Musisz jeszcze okreslic czy chcesz kolorowy ekran czy wystarczy obraz w kolorach szarosci

Jakiej wielkosci ma byc ekran?

Czy ma miec wbudowany odbiornik GPS (jezeli tak to czy zapisuje logi z wypraw na kartach pamieci)

Sa dostepne rozne stozki transducera np 20 czy 60 stopni (im szerszy stozek tym wiekszy obszar pokazuje pod lodzia lecz jest mniej dokladny).

Czy menu ma byc w j. polskim czy moze byc w angielskim.

do 2000 tys masz spory wobor.

Ja uzywalem echo z ekranem mono pozniej zmienilem na kolorowe ktore bardziej mi przypadlo do gustu. GPS dla mnie tez jest rzecza niezbedna, chyba ze uzywasz zewnetrznego. Sam plywam w wodach o glebokosciach takich jak Ty i jezeli chodzi o pokazywanie ryb na glebokosci do 2m to raczej zapomnij. Glebokosci powyzej 5m juz fajnie pokazuja co faktycznie jest w wodzie. Echosondy uzywam nawet na zbiornikach 1.5m w celu obrazowania dna (male dolki, kamienie itd).

Im drozsze echo tym bedzie mialo wiekszy wyswietlacz wiec  obraz wiekszej rozdzielczosci a co za tym idzie wiecej szczegolow zobaczysz.

Echosonda w cenie 1000zl czy 2000zl  bedzie w rownym stopniu skomplikowana bo w obydwu bedziesz operowal tymi samymi parametrami (skala kolorow, czuloscia i zakresem glebokosci). Czyli nawet w echu z jezykiem chinskim kazdy by sobie poradzil :)


Użytkownik termin edytował ten post 27 marzec 2013 - 11:38


#3 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 27 marzec 2013 - 16:39

Proponuje na początek we własnym zakresie zapoznać się z aktualną ofertą producentów tego typu sprzętu, poczytać o technologiach w nich wykorzystywanych i obejrzeć chociażby klipy na Youtube na ich temat. Po tym wszystkim można porozmawiać które funkcję będą dla Ciebie niezbędne a które są magnesem dla ludu :)

 

W zasadzie przy twoim budżecie najbardziej sensownymi opcjami są Lowrance Elite 5x oraz Lowrance Elite 4 i moim zdaniem powinieneś się z nimi na początku zapoznać.

 

P.S. Jeśli chciał byś się pobawić w mapowanie swoich jezior to jest teraz ciekawa aplikacja na telefony iPhone albo z Androidem; DrDepth Nomad, kosztuje 50zł i trzeba wykonać sobie kabel który podłączasz pod port NMEA w takiej echosondzie, mapowanie dna odbywa się w czasie rzeczywistym i nie trzeba mieć wtedy echosondy z GPS, wystarczy żeby w takową opcję był wyposażony telefon. Sam w tym roku mam zamiar sobie ten kabel zrobić i kupić ten program.



#4 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 27 marzec 2013 - 17:35

Witam,jestem żywo zainteresowany wspomnianym program i kablem !!!garść szczegółów był bys kolego  tai chętny  do wspópracy :D



#5 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 27 marzec 2013 - 18:34

Sorry za pisownię. :wacko: Jest jeszcze program lokus może któryś z bardziej obeznanych kolegów z elektroniką zainteresował by się tym? ^_^



#6 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:05

W zasadzie przy twoim budżecie najbardziej sensownymi opcjami są Lowrance Elite 5x oraz Lowrance Elite 4 i moim zdaniem powinieneś się z nimi na początku zapoznać.

 

Z funkcją DSI, czy bez? Obie są w podobnej cenie.

 

Korzystając z okazji również podepnę się pod temat. Taki zakup mam ustalony na rok 2014.



#7 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 15:48

Mam Echo z DSI/DI i powiem Ci tak jak mówiłem już nie raz. Jeśli DSI to tylko jako dodatkowa opcja, nie zastąpi to tradycyjnego stożka. Często pływam na podzielonym ekranie gdzie na jednym mam tradycyjny sonar a na drugiej połowie Down Imaging, taka konfiguracja się sprawdza całkiem nieźle.

 

Najlepszą "wędkarską" echosondą na obecny czas jest moim zdaniem Humminbird 598ci HD SI Combo bo ma wszystko w lekkiej zwinnej obudowie, GPS, zwykły sonar, downimaging i side imaging i przy funkcjach jakie zapewnia ma przyzwoitą cenę.



#8 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 kwiecień 2013 - 12:08

Najlepszą "wędkarską" echosondą na obecny czas jest moim zdaniem Humminbird 598ci HD SI Combo bo ma wszystko w lekkiej zwinnej obudowie, GPS, zwykły sonar, downimaging i side imaging i przy funkcjach jakie zapewnia ma przyzwoitą cenę.

 

Masz racje ciekawa opcja. Szkoda tylko, że w USA.

 

A taka propozycja na jeziora - Lowrance Elite-7x HDI z przetwornikiem 83/200/455/800 kHz z GPS lub bez. W tym roku jeszcze droga, bo ponad 3 tys.(nowość na 2013), ale w przyszłym roku? Myślę, że cena trochę spadnie.

W innym temacie ma raczej pozytywne opinie.



#9 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 05 kwiecień 2013 - 08:32

U nas jest dostępna Humminbird 597ci HD SI Combo.,z Polskim softem.

Kupiona w Polsce z  gwarancją itp .



#10 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 05 kwiecień 2013 - 09:32

Możesz podzielić się info gdzie zakupiony został  Humminbird 597ci HD SI Combo.,z Polskim softem.???



#11 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 05 kwiecień 2013 - 17:42

Np. tutaj: http://www.sonarskle...nym-p-1069.html



#12 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 06 kwiecień 2013 - 09:39

Na  Allegro jest ciut taniej ale  gość nie daje  osprzętu .

Ja brałem od gościa z Allegro ,odbierałem osobiście.

Bardzo fajna zabawka .Polecam.



#13 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 11:51

Na  Allegro jest ciut taniej ale  gość nie daje  osprzętu .

Ja brałem od gościa z Allegro ,odbierałem osobiście.

Bardzo fajna zabawka .Polecam.

 

Piszesz o "zetkrzys" z allegro? Ja mam od niego 597ci HD DI i też działa wszystko bez problemu.



#14 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 06 kwiecień 2013 - 14:09

"Zetkrzys" ma jeszcze nornalne ceny tych zabawek.



#15 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 06 kwiecień 2013 - 15:07

Tak u niego brałem 1.5 roku temu.

Pojechałem do niego po echosonde Di a kupiłem to  combo bo mi doradził.

I to była dobra rada.