Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie odnośnie malowania wobków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 12 kwiecień 2013 - 08:11

Na początku pragnę serdecznie powitać kolegów :)

Niedawno zacząłem przygodę ze struganiem wobków i mam dwa pytanka do bardziej doświadczonych kolegów. Podejrzewam że pytania już padały, ale mimo moich szczerych chęci i kilku dobrych godzin spędzonych na szukaniu nie udało mi sie znaleźć odpowiedzi. Chodzi mi o sprawdzony sposób na przechowywanie lakieru domalux, tak żeby nie wysychał obecnie rozlałem go w dwa słoiki jeden duży, a drugi mały po koncentracie pomidorowym, oba są odwrócone do góry dnem i stoją w chłodnym i ciemnym miejscu, wcześniej również trzymałem lakier w słoiku tyle że nie do góry dnem i wytrzymał tak ok 2 miesiące, po czym zgęstniał i zrobiła się galaretka, druga sprawa to jakich używacie markerów, pisaków czy flamastrów, aby nanosić szczegóły czy też tekst na Wasze wyroby? Oczywiście chodzi mi o to żeby gotowe ozdóbki nie gryzły sie z domaluxem i nie spływały. Wkrótce wrzucę parę moich cudaków :)



#2 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 kwiecień 2013 - 08:21

Witaj na forum.

 

Odnośnie przechowywania lakieru i nie tylko znajdziesz informację w tym wątku:

http://jerkbait.pl/t...odzioba/page-10

 

Co do malowania flamastrami nie będę się wypowiadał bo tego nie praktykowałem.

 

Życzę miłej przygody z J.pl



#3 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 12 kwiecień 2013 - 08:32

O przechowywaniu lakieru nie będę pisał bo Kolega wyżej podał link, a co do podpisywania wobków to polecam Ci długopisy żelowe lub cienkopisy Uni Pin fine line.

Pozdrawiam i Witam



#4 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2013 - 08:33

Witaj. Tak jak doradzili mi Koledzy tutaj na forum to cienkopis Uni Pin Fine Line będzie git. Masz tam kilka rozmiarów kreski. pozdrawiam.



#5 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 12 kwiecień 2013 - 13:58

Wielkie dzięki koledzy już wiem dlaczego wszyscy polecali mi to forum :) kupiłem dziiaj komplet żelowych długopisów, ale co do lakieru to nadal nie znam sprawdzonego sposobu na jego przechowywanie...:( jedni mówią tak inni tak u jednych jeden sposób się sprawdza a u innych nie i sam już nie wiem...



#6 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 12 kwiecień 2013 - 14:24

a ja proponuje kupic cieniutki pedzelek i farbki akrylowe sam tak robie i nic sie nie gryzie

jesli nie chcesz wielkiej straty w lakierach zakup zywice epoksydowa... troszke wiecej zabawy ale jak sie postarasz nawet kropli nie zmarnujesz.... oczywiscie nie bierrz tego az tak doslownie ...ale stac moze dlugo i sie nie popsuje.