Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wisła w okolicach Nowego Brzeska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   smerda jajeczny

smerda jajeczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 17 kwiecień 2013 - 11:59

Witam kolegów. Czy łowiliście już na Wiśle pomiędzy Niepołomicami a Nowym Brzeskiem. Jakie przynęty się tam sprawdzają?



#2 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 17 kwiecień 2013 - 12:15

Witaj kolego jest tam jasiek bolek  i klen brzana ,aczkolwiek sporo mniej niż przed powodzią,teraz proponuje łowic wobkami 2-3cm 



#3 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 kwiecień 2013 - 16:59

Opaska przed mostem była bardzo dobrym jaziowym łowiskiem, na którym często wiosną trafiały się bolki, resztę znajdziesz bez trudu sam, trzeba tylko trochę połazić po okolicy ;)



#4 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 17 kwiecień 2013 - 18:57

Most w Niepołomicach I główki poniżej też ok. Nie wiem jaka woda teraz w Wiśle ale z roku na rok było tam coraz płyciej



#5 OFFLINE   smerda jajeczny

smerda jajeczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 18 kwiecień 2013 - 07:26

Opaska przed mostem była bardzo dobrym jaziowym łowiskiem, na którym często wiosną trafiały się bolki, resztę znajdziesz bez trudu sam, trzeba tylko trochę połazić po okolicy  ;)

O który most i opaskę ci chodzi?



#6 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 07:56

Moje okolice :)

Wodę uwielbiam. Nie dlatego, że łowię nie wiadomo co, choć specjalnie nie narzekam. Jakiegoś specjalnego uroku za wiele nie ma, zwłaszcza same okolice Niepołomic, ale najważniejsze, że woda coraz czystsza. A porównując z tym, jaki szit płynoł jeszcze kilka lat temu to niebo a ziemia. Dlatego jak ktoś chciałby coś z Wisły zabraś w celach konsumpcyjnych, to niech się lepiej chwilę zastanowi - mnie by to przez gardło nie przeszło. Inna sprawa, że w tej zasyfionej wodzie wszelkiej ryby było masę. Teraz trzeba się przykładać, żeby cokolwiek ciekawszego złowić. Nalepsze dla mnie w tej wodzie jest to, że w każdej chwili mogę wyskoczyć. Nieraz zdarza się, że jak mam czas to wyskoczę dwa razy dziennie. Zwłaszcza w lecie, i zwłaszcza w łikend , kiedy nad okolicznymi żwirowniami robi się czasem tłoczno. Nad Wisłą mało jest miejsc z dojazdem do samej wody, więc sporo spokoju dla spiningu. Co do ryb to przede wszystkim kleń, boleń. Jaź też, choć sam go nie łowię. Niewiele sandacza, czasami szczupak. Jest sporo brzany i to pięknej. To mój taki cel na przyszłość. Do tej pory jak mi się jakaś trafiła to przy okazji jako przyłów. Ostatnimi czasy woda w sezonie przeważnie bardzo niska. Może przez to, jak chodzi o wyniki, to szału nie ma.



#7 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 18 kwiecień 2013 - 08:01

Przed Nowym Brzeskiem jest tam ciekawe miejsce z zatopioną barką albo innym dużym plywadłem.

Wg mnie jednak ujście Raby i tamte rejony to jest to!



#8 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 11:26

Jak chodzi o Wisłę poniżej Krakowa to generalnie im dalej od Krakowa tym ciekawie,j ładniej i wogóle.


  • Braco lubi to

#9 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1363 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 kwiecień 2013 - 11:58

Jak chodzi o Wisłę poniżej Krakowa to generalnie im dalej od Krakowa tym ciekawie,j ładniej i wogóle.

 nie do końca z tym się zgodzę, wędkuję tylko na Wiśle i znam piękne i łowne miejsca przed Krakowem w samym Kr i za :) w tym że za Krakowem jest więcej syfu, w zeszłym sezonie podjechałem do miejscowości Ispina i gnój jaki płynął rzeką skutecznie mnie zniechęcił do spinningowania. Moje obserwacje wody są następujące:), jeśli chodzi o Wisłę poniżej Kr to jest Ok do Niepołomic, poniżej syf, później długo nic i dopiero od Uścia Solnego jest Ok:)



#10 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 12:54

Wisła w Krakowie to zupełnie co innego. Też tam łowię. Jak chodzi o spinning to tylko z pontonu. Powyżej Krk prawie nie łowię. Co do odcinka o który pytano, tzn. od Niepołomic do Brzeska, to syf na Wiśle zaczyna się powyżej Niepołomic, bo nie bierze się z Niepołomic tylko z Krakowa. Zrzuty wszystkiego co najlepsze są tuż poniżej stopnia Przewóz, tak z lewej jak i prawej strony. Od 3-4 lat i tak jest fajnie, bo ostatecznie uruchomiono oczyszczalnię dla prawej strony Krakowa. Kto zna okolicę to wie ile i jakiego syfu płynęło śmierdziuchą. Ponoć zdarza się, że od czasu do czasu nocą puszczają nieoczyszczony syf. Jak za starych dobrych czasów :wacko: Jak już pisałem, odcinek poniżej Krk na wysokości Brzegów, Grabia, Niepołomic, Woli Batorskiej ma najmniej uroku. Gdzieś tak od ujścia Raby zaczyna być fajniej. Co oczywiście nie znaczy, że wyżej dla wytrwałego łazika nie znajdą się przyjemne miejsca do połowienia.


Użytkownik tadekb edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 12:55


#11 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1363 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 kwiecień 2013 - 15:09

tadekb co ty opowiadasz ? poniżej przewozu jest syf ? to jest prawie górski odcinek Wisły, woda prawie przeźroczysta ! jak by Wisła wyglądała tak jak na tamtym odcinku to by było super ! zjedź 10-15 km dalej a woda zaczyna się robić brunatna i ruda, na opaskach kamiennych widać zaschniętą maź w kolorze brązu i ..... wie czego tam jeszcze.

#12 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 15:30

Potwierdzan słowa PePe.

Sam wędkuję na odcinku poniżej zapory na kujawach i mogę potwierdzić że fajny, dziki i czysty odcinek. Mam tam na koncie kilka sumów, sandaczy o kleniach nie wspominając. Kamieniste głowki dają dużo możliwości.



#13 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 19:03

Panowie, może po prostu trochę inaczej się rozumiemy i może mamy trochę inne odczucia, ale piszemy o czymś, czego obwałowania widzę z okna  :)  Odcinek poniżej stopnia jest ok. Ale ile go jest? Max 2 kilometry? Nie trzeba jechać 10-15km. 500m poniżej stopnia wpada "śmierdziucha". Dziś na szczęście niesie oczyszczone ścieki (przeważnie). Po kolejnych 700-800m z lewej strony jest „wodospad” czyli zrzut z lewobrzeżnej oczyszczalni . Teraz krótki spacer w dół i już z prawie górskiego odcinka zostało wspomnienie. Niecałe 2km poniżej „wodospadu” na wys. Grabia i żwirowni w Przylasku z lewej strony wpada syf z hałd. Często przejeżdżam ul. Branicką. Z mostku fajnie widać żółte … coś. Jakieś 500-600m niżej, tym razem z prawej strony wpada Podłężanka, ale ona wiele nie syfi. Już powyżej niej nie ma już żadnej różnicy w jakości wody w porównaniu z Podgrabiem, Niepołomicami, Wolą Batorską, Zabierzowem B. itd. Różnicy być nie może, bo od Podłężanki  nic do Wisły nie wpada. Nie licząc potoku kościelnickiego po lewej stronie poniżej  mostu w Niepołomicach, ale on nie syfi. Cały opad atmosferyczny oraz zrzuty z oczyszczalni z terenu Grabia, Podgrabia, Niepołomic, Woli B. itd. Są odprowadzane do Drwinki i wpadają do Wisły dopiero jakiś kilometr od ujścia Raby. A jak chodzi o lewy brzeg Wisły, czyli warzywnicze  zagłębie – Pobiednik, Igołomia itd. To tam też nic nie wpada. Kanalizacji tam nie ma, a co do przydomowych szamb, to są „zagospodarowywane”. Tak się składa, że szambo to najlepszy nawóz i pięknie po nim warzywka rosną  :D  Generalnie i tak jest o niebo lepiej niż jeszcze kilka lat temu i liczę, że będzie jeszcze lepiej. Tak więc może na koniec , jak autor wątku ma chęć niech wpadnie, przejdzie kawałek tu i tam. Na pewno warto. Choćby po to żeby zobaczyć nową dla siebie wodę. Na jakieś spektakularne wyniki bym nie liczył – będzie mniejsze rozczarowanie. Choć kto wie, może woda będzie dla „nowego” łaskawa i pozwoli trafić coś fajnego.


Użytkownik tadekb edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 19:11


#14 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 18 kwiecień 2013 - 19:08

Na Przewozie dno jest kamienisto - żwirowate. Stąd taka iluzja, że jest czyściej niż poniżej. Ale prawdą jest, że rzeka czystsza niż lata temu.



#15 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 18 kwiecień 2013 - 19:48

Iluzja iluzją, ale tuż poniżej stopnia faktycznie jest czyściej niż 1-2 km niżej.

Coś mi się przy okazji przypomniało. Kiedyś na jesieni zrobiłem sobie wolne i pojechałem popływać do Krakowa za sandaczem. Przy okazji chciałem przepłynąć nowy dla mnie kawałek tzn.  od stopnia Dąbie w dół do  mostu poniżej. No i przepłynołem. Szału nie było.  W porównaniu do miejsc gdzie normalnie pływam, woda szybsza, płytsza,  brudna , mętna, widoczności praktycznie zero. Spłynołem, spakowałem się i po pół godzinie wypłynołem trochę niżej, czyli w okolicy Przewozu. Kto zna ten wie, że tam koryto szersze, średnia głębokość prawie dwa razy większa. Przepływ w m3 prawie taki sam, czyli w porównaniu do okolic poniżej Dąbia woda prawie stała. Wystarczyło kilka Km, żeby przejrzystość wynosiła ok metra. Ta sama woda , ten sam dzień a woda nie do poznania.



#16 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 18 kwiecień 2013 - 20:02

Tamten odcinek jest dość nudny oprócz zakrętów na wysokości Łęgu. Do prawie 9m głębokości na zewnętrznych łukach. Aż mi się zatęskniło za ojczyzną :)



#17 OFFLINE   smerda jajeczny

smerda jajeczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 19 kwiecień 2013 - 07:54

Dzięki za taką ilość informacji. Wpadnę na pewno w maju i pospaceruję. Na razie muszę skompletować trochę przynęt bo raczej wędkuję na jeziorach. Może ktoś mi coś poleci?



#18 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 10:26

Na odcinku, o który pytasz łowię praktycznie tylko na wobki. Po pierwsze woda dość płytka, a po drugie po prostu lubię woblery :)



#19 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 22 maj 2013 - 04:54

Witam panowie czy coś się dzieje w rejonach Nowe brzesko, i Niepołomnice, prosze o podpowiedz co się w tej chwili tam dzieje, jaka woda i co sie tam łowi

 

Pozdrawiam

Danek



#20 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2013 - 07:08

Wywiad środowiskowy przed "Lajkonikiem"?:P

 

W weekend woda zdawałoby sie idealna do łowienia- nieznacznie podniesiona i tracona. Osobiscie byłem na boleniach,a te jakakolwiek aktywnosc wykazywały w godz 4.00-5.30 ,potem cisza,gdzieniegdzie jakis spław. O ile mi wiadomo jazie sa bardzo chetne do wspópracy ;)