Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

internet z Netii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 10:51

Witam wszystkich , jako że kończy mi się umowa z dostawcą netu pomyślałem o zmianie operatora na netię i tu pytanko bo czytałem wiele nieciekawych opinii czy ktoś korzysta i może się podzielić wiedzą na ten temat ( dodam że cena w netii 20mb jest niższa niż płacę teraz za 12mb )



#2 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 19 kwiecień 2013 - 13:15

Miałem netię przez rok i podziekowałem, niestety częste braki sygnału w dodatku niby duża prędkość a co innego pokazywał licznik. Często zamulało strony. Jednak jeśli wszystko było ok to wszystko pięknie pracowało - tyle że tych momentów w przeciągu roku nie było za wiele. może 3 miesiące bezawaryjnej pracy. Nie wiem jak jest teraz ale na ekipę naprawczą czekałem czasem 7dni i za brak neta nie zwracali twierdząc że usługa była świadczona. Osobiście nie polecam, inni może mają mniej problemów - dodam że net śmigał tylko na laptopie w okresie lat studenckich czyli jakieś 5 lat wstecz. Być może zmieniło się na lepiej.



#3 OFFLINE   xnt@

xnt@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 19 kwiecień 2013 - 14:03

Mam netię około 4 lat. W ciągu tego czasu zdarzyły się 3 awarie, trwające nie dłużej niż 12h. Korzystam z opcji 20mb, nie zamula, jedynie przy włączeniu bit cometa zdarza się, że chwilę zamuli. Jedyne co mnie denerwuje, to podejście do klienta, błędy przy naliczaniu faktur. Ciężko też spisać umowę, bo panie przez telefon zaznaczają opcję jakie im się podoba, przychodzi do podpisania a tu nic się nie zgadza, i od nowa spisywanie i czekanie. Ale to już chyba wszędzie tak jest.



#4 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 kwiecień 2013 - 19:11

Ja też mam internet z Netii i musiałem "chwilkę" poczekać aż otworzyłem ten wątek żeby napisać posta. Po włączeniu BitCometa nie ma opcji, żeby wejść na jakąkolwiek stronę. Ale w sumie co tu dużo wymagać, to przecież jedyne 40mb/s :angry:



#5 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 19 kwiecień 2013 - 20:32

Czyli jednak mało się zmieniło na to lepsze



#6 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 22:20

czyli chyba sobie odpuszczę



#7 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 kwiecień 2013 - 22:26

Witam, też stoję przed wyborem nowego operatora. Miałem neostradę do tej pory i z tego co się orientowałem chyba najlepiej w porównaniu wychodzi upc(przynajmniej u mnie) mam w domu 20mbs i rzeczywiście tyle jest. Nic się nie wiesza. Dzwonili do mnie z netii żeby przedstawić swoją ofertę ale wypadają blado przy upc. Neostrady(Orange) w ogóle nie biorę pod uwagę.



#8 OFFLINE   daras

daras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaLeszno

Napisano 19 kwiecień 2013 - 22:43

Mam netię od 4 lat,nie narzekam,chodzi ładnie.Miałem przez ten okres 4 awarie,ale po wysłaniu pisma odliczyli parę zł od faktury..Na pewno lepiej jeśli jest możliwość wypada UPC.Odkąd zamieniłem BitCometa na uTorrenta nie mam problemów z otwieraniem stron.



#9 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 10:14

UPS ma naprawdę dobrą ofertę , niestety u mnie brak możliwości podłaczenia



#10 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 20:48

Netia z tych, którzy oferują Internet na DSL jest chyba najlepsza. Co do awarii, to trzeba pamiętać, że wielu dostawców wykorzystuje sieć TPsy/Orange. Natomiast ci, bardzo nie lubią konkurencji, której muszą świadczyć usługi tylko ze względu na regulacje UKE



#11 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 24 kwiecień 2013 - 12:21

Zaryzykuję pewne stwierdzenie, że przy obecnym poziomie technicznego zaawansowania wszystkie firmy świadczące dostęp do internetu można brać pod uwagę, a kryterium decydującym powinna być cena. Są osoby, które z Netii będą absolutnie niezadowolone, są inne który nigdy nic nie wezmą w Orange czy innej Vectrze, itd. Niestety są umowy i jak się ktoś w coś wpieprzy to trzeba się bujać przynajmniej 12m-cy.. choć słyszałem o umowa na 9-mcy. Później się zmienia operatora i jest lepiej... zakładam, że przy powrocie do operatora na którego byliśmy obrażeni też będzie dobrze bo to co mieli spieprzone to pewnie już poprawili.

Tam gdzie nie ma technicznych możliwości ludzie muszą korzystać z tego co im Bozia da... jak jest tylko Orange to jest tylko Orange, a jak jest tylko Netia to jest tylko Netia i wyboru nie ma.

Każdej z tych firm zdarzają się wpadki i każda z nich może mieć problemy techniczne. Jeżeli nie wystąpią to jesteśmy zadowoleni z operatora, a jeżeli wystąpią to wieszamy na nim psy. To loteria, niestety. No i oczywiście kwestia szczęścia na kogo trafimy na infolinii. Jak będzie to matołek, który już 3 tydzień tam pracuje, bo przyszedł tylko na wakacje popracować to możemy się nie doczekać rozwiązania problemu, jak trafimy na lenia to też... w sumie to też loteria.



#12 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 01 maj 2013 - 21:38

Jeśli chodzi u usługi Netii mogę dużo podpowiedzieć, ale głównie w sektorze firmowym. :)