Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w doborze rozmiaru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 kwiecień 2013 - 09:13

Chłopy buty simmsa, śpiochy i kurtka. O ile odnośnie kurtki i śpiochów wybrałem L -kę ( 182 cm wzrostu) to nie wiem jak z butami zrobić. Najpierw wybrałem 11, ale po zobaczeniu tej tabelki to wychodzi ,że 12 stki bo stopę mam full 28cm. http://www.google.pl...:85&tx=54&ty=49

 

Może ktoś doda jakieś sugestie.


Użytkownik bassy edytował ten post 22 kwiecień 2013 - 09:14


#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 kwiecień 2013 - 12:32

Mam stopę 30cm i wybrałem buty 13.Pasują jak trzeba.

Pewnie 12 będzie trochę za duża, ale raczej niech ma luz jak ciasna.


Użytkownik Jozi edytował ten post 22 kwiecień 2013 - 12:48


#3 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 kwiecień 2013 - 13:44

Czyli 12 raczej. A Jozi wybrałeś idealnie zgodnie z tą tabelką. 30 cm =13 rozmiar simmsa


Użytkownik bassy edytował ten post 22 kwiecień 2013 - 13:51


#4 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 22 kwiecień 2013 - 16:09

Mam stopę 29.5 cm i podobnie jak @Jozi noszę 13. W chłodniejszych porach roku jest miejsce na dodatkową skarpetę. Nic nie uwiera, stopa nie marznie. W cieplejszych miesiącach jest trochę więcej miejsca lecz wystarczy założyć bawełnianą skarpetę na tą neoprenową i śmiało można przedzierać się po piaszczystej Wiśle bez obawy o przetarcie.


Użytkownik Cezary.Łoskot edytował ten post 22 kwiecień 2013 - 17:30


#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 kwiecień 2013 - 17:29

Czyli 12 raczej. A Jozi wybrałeś idealnie zgodnie z tą tabelką. 30 cm =13 rozmiar simmsa

Miałem simmsy na nogach i zakładałem buty na nogę :) .Komfortowo miałem, bo kolega Adam w Sanoku takie coś mi umożliwił :) .



#6 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 kwiecień 2013 - 19:06

Jozi ja zrozumialem, zauważyłem tylko że akurat Twój wybór pokrył się z instrukcją wyboru rozmiaru na stronie simms. Rozmiar wybrany na podstawie cm stopy ma być zawyżony o 1 numer w rozm. simmsa.

Tak przy okazji zapytam- miałem kupić simmsa kurtałę i gacie. Ale te tansze nie są z goretexu. Więc kupię chyba w UK równiez nie goretexowe ale onoń dobrze sprawujące się Scierra cc6



#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 kwiecień 2013 - 19:27

Buty najlepiej przymierzyć.Musiałbym kumpla zapytać on ma chyba rozmiar 43 i ma buty 11-ki i są idealne więc myślę, że Tobie też 11 potrzebne.

Patrz w tej tabeli na stopę długości 28cm masz mieć 11-ki!!

Czyli jak ja mam stopę 30cm i mam 13-ki to dla Ciebie o 2cm krótsze czyli 2 numery mniejsze :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 22 kwiecień 2013 - 19:30


#8 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 kwiecień 2013 - 09:41

No właśnie tak wyszło, że 11, tak jak Tobie 13.


Użytkownik bassy edytował ten post 23 kwiecień 2013 - 09:42


#9 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 09:50

Buty najlepiej przymierzyć.Musiałbym kumpla zapytać on ma chyba rozmiar 43 i ma buty 11-ki i są idealne więc myślę, że Tobie też 11 potrzebne.

Patrz w tej tabeli na stopę długości 28cm masz mieć 11-ki!!

Czyli jak ja mam stopę 30cm i mam 13-ki to dla Ciebie o 2cm krótsze czyli 2 numery mniejsze :) .

 

Też mam 30tkę ale do tego jeszcze płetwa szeroka więc kupiłem simmsy rozmiar 14. Jak dla mnie idealne, lekki luz techniczny mam ale bez przesady :D



#10 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 kwiecień 2013 - 12:54

Trochę przeanalizowłem kilka za i przeciw i doszedłem do zaskakujących wnisków ale za dużo pisania.



#11 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 26 kwiecień 2013 - 16:42

Jeżeli kupiłeś już śpiochy, to simms określa do jakiej wielkości stopy nadaje się poszczególne rozmiary woderów. Buty musisz zawsze kupować o jeden numer większy niż maksymalna wielkość stopy wchodząca do woderów. To jest jedyna zasada zakupu butów do woderów simmsa. Postąpisz inaczej buty będą za luźne lub za ciasne. Tabela którą się posługujesz dotyczy porównania numeracji butów a nie sposobu dopasowania do stopy śpiochów. Nic to nie ma ze sobą wspólnego. Pamiętaj, że zakładasz skarpety ( czasem dwie pary ) podczas wędkowania i gdzieś musi się to mieścić. Ja wg. amerykańskiej numeracji noszę 10, wodery są do wielkości stopy 11, a buty 12. Wg. tej zasady buty kupują moi znajomi i nikt nigdy nie narzekał.



#12 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 kwiecień 2013 - 19:45

Rozmiar buta do śpiochów Simms kupujesz taki sam jak masz rozmiar buta czyli jak na codzień nosisz rozmiar 11 to i simms do śpiochów 11. Co do kurtki to na 182 cm wzrostu L to za mało no chyba, że jesteś bardzo chudy ale i tak rękawy mogą być za krótkie.