Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

4 i 8 splotowe plecionki Varivas


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 kwiecień 2013 - 16:47

Bardzo byłbym wdzięczny za parę słów, szczególnie od osób używających ich od więcej niż przedwczoraj  :P  i z pominięciem wątku CENY!!!!!!!!!!

Proszę tylko o uwagi z użytkowania, bo pierwsze wrażenia mam niezłe,- ale już tak kilka razy miałem z rożnymi plecionkami a potem była kupa :angry:


  • Kingfish lubi to

#2 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 25 kwiecień 2013 - 18:09

Miałem 8 splotową kolor biały chyba 14 lb i po 1/3 sezonu do wora.

Siepała się okrutnie, teraz skusiłem się na 4 splotową od kolegi z tego forum

i pierwsze wrażenia positiv. Tą 8 splotową  używałem do sandaczowania

na zbiornikach i jeziorach , może z raz na rzece. Dobrą jej cechą niewątpliwie

jest to że nie słychać jej na przelotkach, jest mega śliska. Wytrzymałość na początku poprawna po

kilku wypadach znacznie słabsza. Z uwagi że cenowo kosmos bo coś pod 220 zł

dałem za nią , postanowiłem się wyleczyć z tych śliskich.



#3 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 22:18

Uzywalem 4 splotowa varivasa kilkanascie razy i jestem bardzo zadowolony. Wspaniala plecionka, dla mnie nr. 1 do momentu jak nie kupilem 8 splotowej.

8 splotow varivasa to szczyt japonskiej technologi, nie wiem jak wypada w porownaniu z amerykanskimi 8 - splotami, bo z tych jeszcze nie mialem okazje poznac. Jednak miazdzy wszystko co do tej pory poznalem. 

Osmio-splotowa jest jeszcze bardziej miekka, a jednoczesnie jeszcze bardziej nabita w przekroju, bardziej sliska od 4 splotow.  

Co ciekawe, zadna z nich nie ma przekroju bliskiemu kola. Jak kojarze to np; takumi momoi przekroj miala blizszy kola, tylko ze ona, mimo, ze gesta to miala sploty jakby na wierzchu, w porownaniu z tymi wyzej ;]

8 -splotowa jest zauwazalnie lepsza od 4. Jednak zarowno z 4-splotowej jak i z 8-splotowej przynnety lataja jak z krowiej du.. ;) poezja.

Zadna sie nie strzepi, po przelotkach slychac delikatny swist, ale to niebo, a ziemia w porownaniu np. z takumi momoi czy barkleya. Kolor naturalnie kazda linka traci ;/

Dziwi mnie troche to, ze koledze wyzej nie przypadla do gustu. 

 

Piszac, ze plecionki nie maja przekroj bliski kola, nie chce aby ktos pomyslal, ze maja przekroj tasiemki (jak to czasem bywa z pp) nic z tych rzeczy, przekroj jest jak najbardziej okey. Jednak idac ta droga trzeba sobie uczciwie powiedziec, ze sa na rynku plecionki, ktore   przekroj maja bardziej zblizony do kola niz varivas. 


Użytkownik blackabyss edytował ten post 25 kwiecień 2013 - 22:36


#4 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 kwiecień 2013 - 22:37

Czy na Wiślanych zmaganiach dłużej by trzymała swoje wartości od pozostałych??? :rolleyes:



#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 kwiecień 2013 - 05:53

Czy na Wiślanych zmaganiach dłużej by trzymała swoje wartości od pozostałych??? :rolleyes:

Na Wisłę jeszcze nie opracowali plecionki.Musi być 16splotowa i pokryta tytanem aby wytrzymała jej chemię :) .

A ryby w niej żyją i dobrze się mają :) .

Też mam zamiar w tym sezonie testować plećkę varivasa 4-ro splotową jak czas pozwoli.


Użytkownik Jozi edytował ten post 26 kwiecień 2013 - 05:54

  • Alexspin i gerwazy lubią to

#6 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 kwiecień 2013 - 06:18

Czy na Wiślanych zmaganiach dłużej by trzymała swoje wartości od pozostałych??? :rolleyes:

Przestawiaj się już Mariusz z Wisły na Ren, dziś woda na przyborze a mimo to na metr widać dno ;) .

tu u mnie jest tylko jeden problem z plecionką, - przetarcia. Do tej pory dwie się sprawdziły jedna na krótko ale każdego dnia byłem z niej zadowolony choć po 3 miesiącach łowienia zaczęła sie w rękach rwać (Sufix 832) i druga która sprawdziła sie w 100% i wytrzymuje ok 2 sezonów i jest to Power Strike 20lb.



#7 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 26 kwiecień 2013 - 09:21

Ja w tym roku też będę testował Power Strike (8lb - klenie na mniejszych rzekach w Alzacji i 10lb na Renie)

Przestawiaj się już Mariusz z Wisły na Ren, dziś woda na przyborze a mimo to na metr widać dno ;) .

tu u mnie jest tylko jeden problem z plecionką, - przetarcia. Do tej pory dwie się sprawdziły jedna na krótko ale każdego dnia byłem z niej zadowolony choć po 3 miesiącach łowienia zaczęła sie w rękach rwać (Sufix 832) i druga która sprawdziła sie w 100% i wytrzymuje ok 2 sezonów i jest to Power Strike 20lb.



#8 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 kwiecień 2013 - 10:10

Ja w tym roku też będę testował Power Strike (8lb - klenie na mniejszych rzekach w Alzacji i 10lb na Renie)

Te cieńsze też miałem ale jakoś mi mało pasowały,słyszałem też, że mają nienajlepsze opinie,- poza białą 8lb, która mam od niedawna, ale już kilkanaście razy nią łowiłem i jest ok.

Co do 10lb PS to muszę powiedzieć że jej "średnica' w stosunku do 20lb jest niewiele mniejsza a co za tym idzie wybrałem 20lb bo to zawsze większa tolerancja na przetarcia, które nie zawsze zauważę w porę w amoku łowienia...  ;)



#9 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 26 kwiecień 2013 - 10:19

Też kupiłem białą. Te plecionki chyba ogólnie są dość nieszacowane jeśli chodzi o moc (albo poprawnie oszacowane w porównaniu do konkurencji)

O 10lb i 20 lb słyszałem wiele pochlebnych opinii i na tym portalu i w innych miejscach. Ze Spiderwire miałem ten problem strzępienia i dość szybkiej eksploatacji + dość zaskakująco słabo wypadała na węzłach (Przy zaczepach) 



#10 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:35

Od jakiegoś czasu (ok pół roku) wiążę ostanie 0,5- 0,7m z kevlaru 20lb, który fajnie się łączy z PS i problem odcinania ostatniego metra po każdym łowieniu w Renie odpadł, a czasem w ciągu całego dnia gumowania odcinałem kilka razy!!!

Myślę że ten sam zabieg przy Varivasie również zda egzamin ;)



#11 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 kwiecień 2013 - 11:57

O varivasie tyle ,że brakuje mi ośmiosplotowego fluo ( do opadu ) , reszta pomijając cenę ;) ,  to rok świetlny do przodu w porównaniu do standardowych linek :)  Nie mam zamiaru w najbliższym  czasie zakładać innych , chyba , że ta sama technologia B)



#12 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 kwiecień 2013 - 12:39

Na Wisłę jeszcze nie opracowali plecionki.Musi być 16splotowa i pokryta tytanem aby wytrzymała jej chemię :) .

A ryby w niej żyją i dobrze się mają :) .

Też mam zamiar w tym sezonie testować plećkę varivasa 4-ro splotową jak czas pozwoli.

Wiem Jozi,że Wisła każdą linkę potrafi "zjeść".Dlaczego więc Varivasem Wszyscy sie tak zachwycają???Dłuższe rzuty,lepiej się układa w podobnych lb, ma większą moc,nie przeciera się???Czy poprostu wynik tego,że to Japan powoduje te podniety???Przecież Daiwa Tournament 8xBraid też jest sliska,ma podaną dużą wytrzymałość.

 

Staram się @Arku ale mam obawy czy mój 17lb BLR podoła wyzwaniu jak tam taakie rybony pływają ;)  W razie czego zostaje jeszcze Pike L :lol:


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 26 kwiecień 2013 - 12:51


#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 kwiecień 2013 - 08:05

Dobrych opinii już parę się nazbierało. Dzięki za odzew! A miał ktoś jakieś nieprzyjemne zaskoki? W jakich okolicznościach?



#14 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:03

Jakby ktoś chciał te varivasy to mam 0.8 - 240 zł, 1.0, 1.2, 1.5 - 220 zł ;)



#15 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:09

I w dostępnych znanych mi miejscach taniej nie znalazlem. Brawo Mefi!!!!

W dojczlandi kosztuje 86E,- bez wysyłki.

Za to 4 splotowa limonka ok 46E także bez wysyłki.



#16 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:20

Artur, przejrzyj tę ofertę. Będę zamawiał dla siebie, mogę dla innych. Zwłaszcza iż, od 50 eur. przesyłka gratis ;)



#17 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:24

65,80EUR x 4,10 = 270 zł ...rzeczywiście "świetna" cena :D Ja ci mogę sprzedać za 220 zł + 15 zł wysyłka do Dojczlandii :)


Użytkownik MefistoFishing edytował ten post 27 kwiecień 2013 - 09:25


#18 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:27

Mefisto, jest tam tego trochę i nie wiem o jakim produkcie mówimy :( .



#19 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:29

aha ;) AVANI SEABASS MAX POWER PE...takie mam od ręki, ale inne tez mogę mieć jakby co...



#20 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 kwiecień 2013 - 09:33

Jeśli szpule po 150m. to zdecydowanie taniej jest u Ciebie :) . Przepraszam za zamieszanie :) .