Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Proszę o opinię o wędzisku Vision Cult Fiber


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 27 kwiecień 2013 - 10:35

Witam Szanownych Kolegów!

Proszę o uwagi dotyczące tego wędziska ,szczególnie modelu 6,6 stopy.Poszukuję krótkiego wędziska 3 lub 4 częściowego i to jest jedna z możliwych propozycji.Malutkie rzeczki kuszą,a mój kijek 7,6 stopy wielokrotnie chwytałem w czasie rzutu 20 cm powyżej rękojeści.Tak więc....trzeba krócej ;)

pozdrawiam-Paweł



#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 kwiecień 2013 - 10:42

Machałem tym na sucho w Krakowie, fajny tylko technika wymachów wymaga przestawienia się na spowolnienie przez duże "S". Ładnie wykonany, pracuje całe przed ramie.



#3 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 16 maj 2013 - 17:07

Faktycznie Andrzeju  ładnie wykonany,lekki,pięknie się ugina i......przypomina dawne czasy,Pierwsze próby na trawniku zachęcające-linka dt 4 f leci względnie  daleko,przy niewielkim moim wkładzie :D .Ten króciak(ostatnio na takie mnie napadło) będzie niedługo wypróbowany nad strumieniem mojej młodosci.To pierwsze wędzisko Vision ,które posiadam,ale na razie jestem mile,bardzo mile zaskoczony :)

A może dlatego,że dostałem rabat? :o

Jakie są Wasze doświadczenia z nowoczesnymi  wędziskami z włókna szklanego?

Pozdrawiam-kardi

 



#4 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 maj 2013 - 17:33

Bardzo dobre- w skrócie :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

A bardziej poważnie to są bardzo specjalistyczne wędki, doskonale nadające na małe zarośnięte ciurki w których trzeba wykonywać rzuty nie opisane w żadnym podręczniku a ideałem by było puszczanie rolki spod wody :lol:  :lol:  :lol: . 
Mimo swojej pozornej delikatności doskonale radzą sobie z większymi mieszkańcami tychże cieków i powodują że rzeczka uważana za nie muchową staje się nagle prawie w pełni do obłowienia muchą, używam dwóch takich kijów:

Seeker e-glass 7" AFTM 4 (seryjny blank)

do mokrych,- intermedium full clear (w wiekszych dystansach WF#4) do nimfy i suchara DT#4 w bardzo trudnych warunkach krzaczanych #5 jest dużo lepsza dla wykonania rzutu i dobrej prezentacji

Sevier 6"6' AFTM 5 (ciety z jednoczęściowki ze spigotem)

kij do wszystkiego obsługujący linki od #4 do #6 i potrafiący na siłę zatrzymać letniego 50-taka.

 

Ps

Generalnie trochę się trzeba przestawić jak chodzi o sznury i nie bać się cięższych sznurów, szczególnie tam gdzie ciasno ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 maj 2013 - 17:38


#5 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 16 maj 2013 - 17:50

@Rheinangler- cóż mogę powiedzieć -tak -wydaje mi się ,że to doskonałe wędzisko muchowe :) .Widzę,że połowy w strumykach nie są Ci obce.Mają swoją specyfikę,którą doskonale opisałeś.Czasem po prostu 2 metry to za dużo- biorąc pod uwagę długość wędziska ,jak i .... długość rzutu.Naprawdę fantastyczne jest łowienie na suchą muszkę w małej rzece,bez możliwości ponowienia rzutu,przesuszenia,według  zasady" wszystko ,albo nic".Po prostu jeden rzut :D .Snajperska sprawa :)

A czytam,że u Ciebie 2 karabiny i to ciekawe egzemplarze!!!..Pozdrawiam-kardi



#6 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 maj 2013 - 16:05

Kardi, jestem przekonany, że spodoba Ci się to łowienie. Wydaje mi się, że to sprawia przyjemność wielką ale dla dobrze już wyłowionego wędkarza.

W takich ciurkach otwiera się nowy świat, świat jednego decydującego rzutu, podchodów, po prostu polowania często na grubego dzikiego zwierza, który do tej pory mógł co najwyżej widzieć kilka nieudolnie prowadzonych przynęt, najczęściej spinningowych :lol:  :lol:  :lol:  :lol: .

Wszystko jest tam ważne i dochodzi jeszcze jedna najczęściej pomijana w większych rzekach praktyka, szczególnie przy suchej. Chodzi o to że nie tylko muszka musi być dobrze położona ale i reszta sznura.... bo jak się dobrze położy cały sznur to często można jej pozwolić spory kawałek podryfować i napłynąć tam gdzie trzeba ;) dlatego dobrze sprawują się relatywnie duże i cieniutkie przelotki pozwalające na wydawanie sznura bez zbędnych zahamowań. 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 17 maj 2013 - 16:06


#7 OFFLINE   teethar

teethar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Bie...ski

Napisano 11 grudzień 2015 - 01:06

odświeżam temat, ktoś ma jakieś doświadczenia z tym szklakiem? 6'6 w klasie #4-5 Cult Fiber. Wszelkie opinie mile widziane.

PozdrawiamB






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych