Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wakacje na Dolnym Slasku , ryby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   AdamLca

AdamLca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 27 kwiecień 2013 - 18:59

Witam. Doradzi ktos gdzie mozna wybrac sie na wakacje z rodzinka na dolnym slasku ?

Chodzi mi konkretnie o jezioro przyjazne dla wędkarza spiningowego , problem w tym ze raczej bym łowil z brzegu. Planowałem Mietków ale z tego co wiem to teraz ciezko tam z rybami :( 

 



#2 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:19

witam , słabo jest z sandaczem

ale jak chcesz wędkować z brzegu, to można połowić przyzwoitych szczupaków i pięknych boleni.

Powstało kilka ładnych drewnianych domków do wynajęcia(stanica pzw)



#3 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:38

Kolego Adamie a kto Ci lepiej doradzi jak nie ty sam pochodząc z Legnicy znasz województwo może rzeki bardziej by Cię zainteresowały i sceneria z nimi związana.A z brzegu  może tak na Słupie zacząć :)



#4 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:48

Witam, Ja Mietkowa  nie polecam. Odbudowa rybostanu na tym akwenie potrwa lata a ośrodków wypoczynkowych jak na lekarstwo. Fajnie warunki są na ośrodkach wczasowych nad j. Otmuchowskim, kilka do wyboru, przystępne ceny. Po brzegu za bolkiem można się uganiać, w sezonie gotuje się.. Zander tylko łódka :mellow:

 

Wspominam o Otmuchowe jeżeli masz tolerancję w km - tj. 20 km, bo to już opolskie ;)



#5 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:54

nawet nie jak na lekarstwo,jest tylko ta stanica i chyba 3 czy 4 domki.



#6 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:55

Zbiornik Witka niedawno zalewali, po zerwaniu tamy, podobno ładnie zarybili. Wolno śmigać tylko z brzegu. Baza turystyczna taka sobie. Na wiele bym nie liczył http://mapa.nocowani...djecia/8441535/

PS.

Niestety sam mimo, że niedaleko, niewiele więcej wiem ale może odezwie się ktoś, kto zna temat bliżej.

Sam, jeśli tam nocowałem, to wyłącznie pod namiotami.


Użytkownik popper edytował ten post 27 kwiecień 2013 - 19:58


#7 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 kwiecień 2013 - 21:52

Dla "rodzinki" poleciłbym Radków ..... jest całkiem fajny (przynajmniej kiedyś był) ośrodek nad jeziorkiem (zbiornik zaporowy). Nie wiem jak tam z rybami, ale niedaleko jest Ścinawka i można za rybkami pochodzić. Jednak przede wszystkim Góry Stołowe po obu stronach granicy ....... super miejsce na wakacje :)

 

blisko.jpg



#8 OFFLINE   AdamLca

AdamLca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 27 kwiecień 2013 - 22:26

Dzieki za odpowiedzi. Oczywiscie ze wolałby rzeke ale to ma byc pobyt z kobieta i 5 letnia córeczką wiec raczej jeziorko :( co do kosztów to nie grają duzej roli :) chodzi oto zeby było dosyc blisko domu i fajnie bo nie wiem czy załatwie sobie transport :(



#9 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 kwiecień 2013 - 06:51

Fanie to wyglada i niedalek do kropków :) Choć z Legnicy kawałek, dojechać tam komunikacją miejską będzie problem.  


Użytkownik duzers edytował ten post 28 kwiecień 2013 - 06:52


#10 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 12:09

Radków jest zamkniety do wedkowania wode spuszczają, zdjęcie jest nie aktualne bo ten mały zbiorniczek oddzielony mostkiem to jest kąpielisko dla dzieci. W ogole zalew Radkowki jest jednym wielkim kąpieliskiem w lecie wiec na odpoczynek nie polecam. Jesli chcesz poplywac nad jeziorem to tylko jezioro głebinowskie. Dostaniesz tam łódz i domek i duzo wody do plywania. Otmuchów kaput wode spuszczają znowu w zeszłym roku zeszła prawie cała ryba z niego, teraz wiem ze jakies leszczyki łowią z brzegu, ale na te jeziora musisz miec doplate bo to opolskie. Fajne jezioro to tez Topola i kozielno ale łódki nie wypozyczysz i nie wszedzie namiot postawisz, chyba ze w kozielnie jakas wolna kwatere dostaniesz. Ogolnie w dolnośląskiem lipa z turystyka wedkarska.



#11 OFFLINE   AdamLca

AdamLca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 28 kwiecień 2013 - 12:49

no własnie ciezko cos wybrac , dzieki wam za pomoc , licze ze jeszcze ktos poleci cos ciekawego :)