Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

UWAGA! Na wodach radomskich spiningujemy i wędkujemy z łodzi od 1 czerwca !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 maj 2013 - 10:40

Witam!

 

Nie wiem czy wszyscy zainteresowani zdobyli tą informację wcześniej (ja dowiedziałem się o tym fakcie wczoraj).

 

Otóż zgodnie z założeniem Okręgu PZW Radom, na wodach radomskich można spiningować i wędkować z łodzi od 1.06. Do 31 maja jest całkowity zakaz połowu na przynęty sztuczne, żywca, filet i wędkowania z jednostek pływających itp.

 

Jeżeli to możliwe, proszę o chwilowe podpięcie tematu, aby nie przepadł-sądzę, że jest trochę osób, których dotyczy ten zapis.

 

Może ktoś zna jakieś szczegóły i przesłanki?

 

 

Pozdrawiam!



#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 maj 2013 - 11:23

Zywca to bym bezwzględnie zakazał.Widziałem u siebie 01 maja jak samica sandacza taka 55cm pękata od ikry zażarła żywca na kotwicy ze stalką.Goście zaczęli kombinować z nożyczkami aż dostałem wkurwa jak to zobaczyłem, podszedłem do nich i zdanie było krótkie-nie kombinować tylko ciąć stalkę.Nic z tego, nawet po wypuszczeniu konała na wodzie do góry brzuchem-kotwica utkwiła w przełyku.Masakra totalna!!!



#3 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 04 maj 2013 - 12:41

Należę do koła nr 15 w Maciejowicach, by móc wędkować na Wiśle muszę wykupić dodatkowe zezwolenie na połów. Właśnie mam je przed sobą i nigdzie nie widzę ograniczeń o jakich piszesz. Jedynym zakazem obowiązującym na Wiśle jest zakaz połowu ryb na zimowisku w miejscowości Zajezierze. Na stronie okręgu radomskiego również nie znalazłem takiej informacji.

Ograniczenia o jakich piszesz dotyczą chyba tylko zbiornika Domaniów. Jest tam mowa o ww. zakazach.


Użytkownik Cezary.Łoskot edytował ten post 04 maj 2013 - 12:45


#4 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 maj 2013 - 13:54

To jakaś parodia. W zezwoleniu Okręgu Radomskiego PZW, zapis faktycznie istnieje, ale i wg. mnie dotyczy jedynie zbiornika Domaniów.

 

Co ma jednak pomyśleć o tym człowiek po konfronatacji z PSR, który twierdzi, że zakaz obowiązuje w całym okręgu radomskim?

 

Z jednej strony zakaz taki jest irracjonalny, z drugiej bardzo logiczny, choć trudny do przełknięcia...



#5 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 04 maj 2013 - 14:07

W razie kontroli powołam się na zapis w zezwoleniu wydanym mi przez skarbnika w którym nie mam mowy o zakazie obowiązującym na Wiśle. Zresztą wczoraj wędkowałem na Wiśle i zaobserwowałem co najmniej kilku spinningistów w tym jednego "samobójcę", który w woderach usiłował po zalanej główce dostać się do głównego nurtu.

 

zaraz wrzucę zdjęcie mojego zezwolenia

 

Załączony plik  ZdjÄ-cie0160.jpg   62,53 KB   57 Ilość pobrań

 

sorry za jakość ale robione na szybko komórką


Użytkownik Cezary.Łoskot edytował ten post 04 maj 2013 - 14:16


#6 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 04 maj 2013 - 14:47

Zapis dotyczy na pewno Domaniowa. Już w zeszłym roku było podobnie o ile się nie mylę. Patent nie jest zły.


Użytkownik deichkind edytował ten post 04 maj 2013 - 14:48


#7 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 maj 2013 - 15:06

Patent sam w sobie jest dobry. Pytanie, co się dzieje z komunikacją pomiędzy okręgiem, a osobami, które egzekwują postanowienia? Dla mnie obecnie ani SSR, ani PSR nie jest żadnym autorytetem.



#8 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 04 maj 2013 - 16:45

Ten zapis dotyczy tylko i wyłącznie zbiornika Domaniów,a to ze względu na przetrzebioną przez miesiaży populcje sandacza,która swego czasu nieżle się zapowiadała.



#9 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 04 maj 2013 - 16:57

Słowa kolegi marcin186 trafiają w samo sedno tej decyzji.

 

Wojtek nie wiem jak to jest z SSR i PSR, zresztą nie przypominam sobie jeszcze żebym przez kilkanaście lat był kontrolowany(!), więc ich wzajemna komunikacja i doinformowanie mało mnie interesuje. Na tym zbiorniku jest jeszcze postrunek Policji i na wodzie to on jako taki jeszcze respekt musi wzbudzać - a te chłopaki akurat lubią sprawdzić legalność łowienia etc. Zresztą kilku z nich łowi więc działanie ich na +.



#10 OFFLINE   dawek1

dawek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • Lokalizacjakielce
  • Imię:Dawid

Napisano 04 maj 2013 - 17:23

Dodam że na wodach Świętokrzyskich też jest zakaz spiningowania z środków pływających do 31.05.



#11 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 maj 2013 - 11:00

@deichkind- cała sytuacja w przypadku zbiornika Domaniów jest uzasadniona, nie mniej jednak jeśli zakaz ten miałby obowiązywać na wszystkich wodach okręgu radomskiego...

 

Jeżeli chodzi o wiedzę PSR, SSR, czy policji wodnej-pozostawię ją bez komentarza. Widzę co się dzieje w Warszawie,a teraz zaskoczenie ze strony radomskich służb.

 

Pozdrawiam i dziękuję za włączenie się do dyskusji.



#12 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 maj 2013 - 11:13

Co do okręgu KIELCE jest tu wszystko wyjaśnione jakie są ograniczenia w 2013r

 

OGRANICZENIA NA WODACH PZW-OKRĘG KIELCE w 2013 r.

Uchwałą nr 82 Zarządu Okręgu PZW w Kielcach z dnia 22 października 2012 r. wprowadza się na rok 2013                                                            ograniczenia na wodach Okręgu PZW w Kielcach:

1.      Zakaz wywozu zanęt i przynęt oraz zakaz wędkowania ze środków pływających na zbiornikach do 15 ha,

         z wyłączeniem zbiornika ZUK-Stąporków.
2.      Zakaz połowu metodą spinningową ze środków pływających na zbiornikach powyżej 15 ha w okresie

         od 1 stycznia do 31 maja.
3.      Zakaz połowu ryb metodą trollingową oraz kuszą na wszystkich wodach Okręgu PZW w Kielcach.
4.      Zakaz stosowania zanęt na zbiornikach w Brodach i Wiórach.
5.      Zakaz połowu ryb w porze nocnej ( 1 godz. przed wschodem słońca i 1 godz. po zachodzie słońca)

         na zalewie kieleckim na Osiedlu Szydłówek w Kielcach.
6.      Zakaz połowu ryb na rzece Morawka od upustu zbiornika do ujścia do rzeki Czarna Nida.
7.      Zakaz połowu ryb na odcinku rzeki Czarna Staszowska (po obu stronach) od zapory w dół do mostu drogowego

         przepływającej wzdłuż stawów rybnych - obręb hodowlany.
8.      Na zbiorniku Piachy w Starachowicach obowiązuje dobowy limit połowu karpia i amura - łącznie 3 szt.
9.      Na wszystkich wodach Okręgu obowiązuje ponadto:
         a. wymiar ochronny:
         -  karp                        - 35 cm
         -  pstrąg potokowy     - 30 cm
         b. okres ochronny:
         - pstrąg potokowy od 01 września do 31 stycznia
         c. limit dobowy połowu:
         - pstrąg potokowy i lipień 2 szt. łącznie ( w tym nie więcej niż 1 lipień) na wodach górskich

10.    Lokalne - w sytuacjach szczególnych, za zgodą ZO - obowiązują okresowe ograniczenia, limity dobowe i podwyższone

         wymiary. o czym informują tablice umieszczone na obrzeżach zbiorników.

11.    Uchwała obowiązuje od 01 stycznia 2013 r.



#13 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 maj 2013 - 11:16

Dodam że na wodach Świętokrzyskich też jest zakaz spiningowania z środków pływających do 31.05.

 

 

Dodam że na wodach Świętokrzyskich też jest zakaz spiningowania z środków pływających do 31.05.

Punkt 2 w/w regulaminu mówi tylko o zbiornikach a nie o wszystkich wodach w tym płynących. ;)



#14 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 05 maj 2013 - 12:09

tego typu zapisy mają na celu ochronę sandacza.

Jestem jak najbardziej za tego typu ograniczeniami na wodach, gdzie występuje ten gatunek.



#15 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 05 maj 2013 - 20:58

 Zresztą wczoraj wędkowałem na Wiśle i zaobserwowałem co najmniej kilku spinningistów w tym jednego "samobójcę", który w woderach usiłował po zalanej główce dostać się do głównego nurtu.

Nie jestem "samobójcą" i dostałem się bez problemu ;) .  Powiem, że było warto....przynajmniej tam mogłem przez chwilę odpocząć od dzwonienia setki dzwoneczków i w spokoju i cziszy posiedzieć nad wodą.



#16 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 06 maj 2013 - 17:11

He he jeśli się udało i do tego trafiłeś jakąś rapkę to gratuluję. Ale na tej niżej to troszeczkę Ci chyba kija zabrakło na tym dużym wlewie :) Ja szwędałem się troszeczkę pomiędzy zalanymi klatkami, jednak nic nie siadło. Następnym razem pojadę trochę niżej za elktro chyba.



#17 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 06 maj 2013 - 21:50

Nawet nie próbowałem....jak bym się na nią pchał przy tej wodzie to wtedy mógłbyś nazwać mnie "samobójcą" :D. Kontaktu z boleniem też nie miałem, małe kleniki ganiały pod nosem tam na szczycie to sobie popatrzyłem na nie i tyle;). Ja pojade w górę...na Kochów. Może już da się przejść w spodniobutach to przy okazji trochę sznurów po zrywam <_<



#18 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 07 maj 2013 - 17:15

Dzisiaj byłem przejazdem i woda niestety poszła w górę o jakieś 15-20 cm. Raczej na wyspę nie da rady się wbić przy takim jej stanie.