Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Curado 101d


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 maj 2013 - 15:28

Panowie,sypła mi się przekładnia w curado 101d :( Wykończyłem ją dość szybko w norwegii :D Nie wiecie przypadkiem gdzie mógłbym ją dokupić i ile taka przekładnia może kosztować.Ewentualnie może ma ktoś na zbyciu.

 

edit

Troche pogmerałem w necie i dowiedziałem się że są do tego modelu również przekładnie mosiężne, i taka interesowała by mnie najbardziej


Użytkownik fish28 edytował ten post 04 maj 2013 - 16:25


#2 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 maj 2013 - 19:46

Mefisto panie, wal w ciemno, jak nie ma to ściągnie ;)



#3 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 maj 2013 - 21:22

Właśnie w tym problem bo rozmawiałem z Mefisto i może załatwić ale ze skorpiona,tylko nie wiem czy to będzie pasić.



#4 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 maj 2013 - 21:57

Po schematach poszukaj numerków. Ten sklep też powinien mieć:

 

 http://store.dadsole...rs-pinion-gears


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 04 maj 2013 - 21:57

  • jbk lubi to

#5 ONLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 04 maj 2013 - 23:22

Właśnie w tym problem bo rozmawiałem z Mefisto i może załatwić ale ze skorpiona,tylko nie wiem czy to będzie pasić.

Generalnie to te same młynki więc powinno pasować. Różnią się kolorem i tym że scorpion na Japonię, curado na USA. Ale ja za Ciebie nie będę decydował.



#6 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 maj 2013 - 11:30

Zapytaj tego sprzedawcę, ma sporo części do kołowrotków może coś znajdzie 

 

http://myworld.ebay.pl/jdltreasures1/



#7 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 05 maj 2013 - 17:15

mam ten sam problem ,tzn u mnie w 101d przekladnia jest w porzadku ale chcialbym ja wymienic na mosiezna,gdzies na forum bodajze tacklewarhouse,dowiedzialem sie ze numery mosieznej przekladni to (kolo napedowe BNT 1514) (pinon BNT 2621),lub naped od CALAIS 201-5,ponoc przy wymianie napedu trzeba rowniez wymienic pinon,nie mozna zastosowac tego orginalnego!!!poprawna numeracje czesci podalem,  fish28 jak byc cos pogmeral i znalazl to daj znac ,ciekawy jestem jaka bylaby cena tej operacji.pozdro!!!



#8 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 06 maj 2013 - 15:28

TomCast

Czyli na 100%powinno pasować?A czy do scorpiona są też przekładnie mosiężne, bo taką chciałbym zamontować w 101d.Powinna dłużej wytrzymać bo tą zajechałem w pół roku :D

milupa

Nigdy nie zamawiałem z zagranicznych stron i pewnie miałbym problem ze złożeniem zamówienia.Z angielskim nie jestem zabardzo na ty :lol:

didi

Jak coś wymodze z tą przekładnią to dam Ci znać

 

Ps

Wczoraj na rybach przydażyła mi się dziwna historia z curado.

W pewnym momencie podczas zwijania linki szpula nagle przestała się kręcić,poprostu całkowicie się zluzowała,byłem przekonany że wyleciał bolec na osi szpuli który wchodzi w pinion.Wyjąłem szpule ale wszystko było na swoim miejscu więc zacząłem kręcić gwiazdą hamulca i stwierdziłem że strasznie jest odkręcony a był dokręcony dość mocno :huh: Próby dokręcenia nic nie pomogły,szpula była dalej luźna,więc zwinąłem sprzęt przekonany że multik pewnie już nadaje się na złom.Kiedy mieliśmy już iść do auta zakręciłem nim jeszcze raz i byłem w szoku co zobaczyłem :o Szpula powoli zaczęła się kręcić, tak jakby hamulec był popuszczony całkowicie,po chwili kręcenia szpula kręciła się już normalnie a hamulec trzymał już mocno choć przy nim wtedy nie kręciłem :oTego dnia połowiłem jeszcze troche rybek w tym swój rekord rdzawca 74cm ;)  Dziwna sprawa,dodam że dzień wcześniej rozkręcałem multika i smarowałem tarcze hamulca.A wracając jeszcze do przekładni,to conajmniej 15 zębów jest uszkodzonych dość mocno a 4 bardzo mocno.Po nasmarowaniu przekładnia zaczęła nawet nie najgożej pracować,już tak nie charczy,przynajmniej narazie.Nie przeskakuje też więc jeszcze może troche wytrzyma do czasu zamówienia nowej przekładni


Użytkownik fish28 edytował ten post 06 maj 2013 - 15:30


#9 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 maj 2013 - 19:09

@didi chyba pisał o tym wątku:

 

http://www.tackletou...0d8a808474e4e43

 

Jeśli wierzyć temu kolesiowi, to para BNT1514 i BNT2621 pasuje. Kwestia zaryzykowania zamówienia. W scorpionie była mosiężna, w jego odchudzonym odpowiedniku MG była z lekkiego stopu. 



#10 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 06 maj 2013 - 19:26

tak to wlasnie to forum,no ja gdzies wyczytalem,tylko juz nie wiem gdzie ,ze ten koles albo pracowal albo pracuje jako servisant men :)  w shimano,a jak na zlosc wszedzie gdzie szukam problem jest z pinonem BNT 2621,kolo napedu w 2 sklepach znalazlem



#11 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 maj 2013 - 19:30

No właśnie, też sobie pogooglałem i ni ma Panie 2621, może w Japani jest. Oryginalny zestaw jest tu:

 

http://store.dadsole...art-n0-bnt3375-

http://store.dadsole...ar-part-bnt3377

 

Tu lista dostępnych partów ze 101-B (źródła nie znam):

 

http://www.ereplacem...303_200624.html

 

powinno też chyba z zestawem do core 51MG zagrać. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 06 maj 2013 - 19:30


#12 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 06 maj 2013 - 19:45

no wlasnie przydal by sie ten mosiadz :D ,mozna by bylo wycisnac soki z tego 101d,myslalem jeszcze zeby cos zrobic ze spustem szpuli ,bo straszny topor,cos tam wkleic ,jakos podeprzec,nie za bardzo z tym shimance sobie poradzili,moze ktos ma jakis dobry pomysl?,ale to w 2 kolejnosci, najpierw naped,no nic szukamy dalej!!!



#13 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 13 czerwiec 2013 - 18:00

mam ten sam problem ,tzn u mnie w 101d przekladnia jest w porzadku ale chcialbym ja wymienic na mosiezna,gdzies na forum bodajze tacklewarhouse,dowiedzialem sie ze numery mosieznej przekladni to (kolo napedowe BNT 1514) (pinon BNT 2621),lub naped od CALAIS 201-5,ponoc przy wymianie napedu trzeba rowniez wymienic pinon,nie mozna zastosowac tego orginalnego!!!poprawna numeracje czesci podalem,  fish28 jak byc cos pogmeral i znalazl to daj znac ,ciekawy jestem jaka bylaby cena tej operacji.pozdro!!!

Didi,dzisiaj odebrałem mosiężną przekładnie i pinion zamówione u Mefisto.Przekładnia ze skorpionka pasuje idealnie :) Wyszło mnie to 210zł razem z przesyłką do norwegii ;)

A tutaj pokaże jeszcze jak wygląda stara przekładnia,lekko nie miała :lol:

Załączony plik  RSCN0368.JPG   40,8 KB   46 Ilość pobrań

Załączony plik  RSCN0369.JPG   46,79 KB   61 Ilość pobrań

Załączony plik  RSCN0370.JPG   41,45 KB   44 Ilość pobrań


  • mifek lubi to

#14 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 18:41

Dajesz Darek. :D Ile zajęło dojechanie tego napędu? W jakim zestawie i metodzie pracował?



#15 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 13 czerwiec 2013 - 18:42

dzieki fish 28 za posta,wlasnie juz kiedys pisalem z mefisto o tym napedzie ze skorpionka ale nie bylem pewien na 100 czy bedzie pasowal,dzieki pozdrawiam!!!



#16 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 13 czerwiec 2013 - 19:30

Dajesz Darek. :D Ile zajęło dojechanie tego napędu? W jakim zestawie i metodzie pracował?

Przekładnie zajechałem w około 8 miesięcy.Multik pracował tylko z batsonem RX6 do 1oz.Przynęty to głównie gumy na główkach 20-30g,no i pilkerki 40g.Zajechały go rdzawce i dorsze takie do 70cm.

Po ostatnim holu dorsza, multik odmówił już całkiem posłuszeństwa :)

O dziwo przekładnia nie przeskakiwała



#17 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 13 czerwiec 2013 - 19:36

dzieki fish 28 za posta,wlasnie juz kiedys pisalem z mefisto o tym napedzie ze skorpionka ale nie bylem pewien na 100 czy bedzie pasowal,dzieki pozdrawiam!!!

Didi,śmiało możesz zamawiać :)

Ja jak ją dzisiaj zobaczyłem w woreczku to byłem pewien że jest na 100% za duża.A na opakowaniu znalazłem jeszcze taki skrót CU201B :huh: ,to miałem już pełne gacie,ale na szczęście pasowała :)



#18 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 20:34

Przekładnie zajechałem w około 8 miesięcy.Multik pracował tylko z batsonem RX6 do 1oz.Przynęty to głównie gumy na główkach 20-30g,no i pilkerki 40g.Zajechały go rdzawce i dorsze takie do 70cm.

Po ostatnim holu dorsza, multik odmówił już całkiem posłuszeństwa :)

O dziwo przekładnia nie przeskakiwała

 

Dzięki za opis. No to jak na takie chucherko niezła cenzurka. Często się zastanawiałem jakie ma granice. 



#19 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 18 czerwiec 2013 - 20:53

Krzysiek,teraz to chucherko z tą przekładnią wyrosło na niezłego twardziela ;)

Po kilku dniach katowania go 30g ołowiu przekładnia się ułożyła i chodzi już całkiem maślanie.Musze jeszcze tylko kupić dobre łożyska np. bocabering,bo te które kupiłem ezo w albeco po miesiącu użytkowania zapiekło się na amen :angry:

A było to łożysko o symbolu 623.H.ZZ EZO



#20 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 czerwiec 2013 - 21:39

Na słoną wodę nie wiem czy coś poradzisz. Jak ładujesz nim po 30gr, to i tak będzie latać. Postawiłbym na coś z dobrym uszczelnieniem + rzadki smar.