Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nikaragua, ogromne tarpony - ktoś chętny na wyprawę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 14 maj 2013 - 19:40

Jeśli ktoś ma czas, fundusz oraz ochotę przyłączyć się do wyprawy, która prawdopodobnie 
ostatecznie zniszczy jego wędkarska psychikę, to... Zapraszam do Nikaragui... 


Szczegóły w linku: http://www.salmo-adv...eki-san-juan-59

 

Albo od razu można kliknąć w zakładkę ,,Wyprawy studyjne'' na 
www.salmo-adventures.com 

Pozdrawiam, 
Bigos 



#2 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 16 maj 2013 - 06:03

Jeremy Wade z "River Monsters" lowil tam w towarzystwie jednego z panow "Tapam"


Użytkownik Darecki72 edytował ten post 17 maj 2013 - 04:57

  • kocmyrz lubi to

#3 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 16 maj 2013 - 18:51

Poprobujemy. 3 pazdziernika wymarsz...Jak sie zlapie to sie zlapie, a jak sie nie zlapie, to sie zlapie w dogrywce za rok :) Ty masz dobra lokalizacje. Gdybym mieszkal w USA, to mialbym w szafie tylko wedki od 10 klasy w gore i karnet na bilety lotnicze do Ameryki Lacinskiej :) Pozdro



#4 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 16 maj 2013 - 20:35

Dla mnie Florida Key's w zupelnosci wystarcza. O wiele blizej i taniej a ryby takie same. Co do kolekcji to 10 wt
juz jest teraz rozgladam sie za 12wt.
Polamania zycze

Ps. Przy kupnie 10 tki wzorowalem sie troche na tym filmiku bo ten wlasnie kupilem.


Użytkownik Darecki72 edytował ten post 17 maj 2013 - 05:11


#5 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 16 maj 2013 - 22:26

Floryda okejos jesli brac pod uwage same ryby, na Twoim miejscu tez bym tam regularnie zagladal. W Nikaragui oprawa lowienia jest zupelnie inna i dosyc niesamowita pod katem tego gatunku. Chyba glownie dlatego siedzi mi to we lbie jak wrzod...

Zainwestuj dobra kase w 12, bo ja zrobilem eksperyment z Orvisem w tej klasie za 200 euro i po 3 dniach lowienia rekojesc rozpadla sie na kawalki...Mysle ze w tego typu wedkach kompromisy nie istnieja. Albo mercedes, albo lepiej siedziec w domu. Pozdro



#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 maj 2013 - 22:59

Ja to ciekaw jestem czy i jak na takich lowach by się np TFO TICRX spisał. Lefty trochę tych ryb złowił a wg legendy blank on projektował.



#7 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 16 maj 2013 - 23:11

Wiesz Kuba, w tym Orvisie blank na przyklad jest bardzo OK, nie mam uwag - rzucalem jak i gdzie chcialem, w dodatku cegla. Ale co z tego jak mi zostal goly patyk w dloni, bo ktos wykombinowal, ze korek od wina nadaje sie na uchwyt i bedzie taniej...Trzeba kilka stowek wydac na cos co zostalo wielokrotnie sprawdzone przez ludzi majacych jakies doswiadczenie i miec nadziej , ze nie bedzie przeszkadzalo w lowieniu. Zreszta z jedna wedka tez czlowiek nigdzie nie pojedzie, zatem kazdy zestaw to jest u mnie razy 3 ...Wlasciwie na kazdej wyprawie cos niszcze. W Nikaragui bedziemy mieli sprzet, wiec nie trzeba inwestowac. Ja zainwestuje, bo lubie lowic swoim zestawem, ktory mi pasuje i znam jego mozliwosci. 

Pozdro



#8 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 16 maj 2013 - 23:40

Zobaczcie to. Jak ta linka wchodzi w przelotki po zacieciu ryby i co sie pozniej dzieje...

 


  • Guzu lubi to

#9 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 17 maj 2013 - 05:27

Floryda okejos jesli brac pod uwage same ryby, na Twoim miejscu tez bym tam regularnie zagladal. W Nikaragui oprawa lowienia jest zupelnie inna i dosyc niesamowita pod katem tego gatunku. Chyba glownie dlatego siedzi mi to we lbie jak wrzod...

Zainwestuj dobra kase w 12, bo ja zrobilem eksperyment z Orvisem w tej klasie za 200 euro i po 3 dniach lowienia rekojesc rozpadla sie na kawalki...Mysle ze w tego typu wedkach kompromisy nie istnieja. Albo mercedes, albo lepiej siedziec w domu. Pozdro

Pod katem sprzetowym to mysle tak samo, przy tej rybie nie ma drogi na skroty poczawszy od kija a konczac na wezlach. 

Co do Florydy to...wrocilem ze slonecznego stanu w niedziele, z wakacji rodzinnych a nie z tarponow :( ( dobrze ze zona nie slyszy :D ) chociaz te byly w planach na ten rok ale uzbieralo sie wiele innych rzeczy ktore musielismy uporzadkowac tak jak min. Disney World- w koncu dzieciakom tez sie cos nalezy a ja mam juz swiety spokoj i moge juz planowac cos na przyszlosc.

Poza tym kilka dni spedzilismy nad zatoka Meksykanska gdzie na wachadlowke i  male jerki dziesiatkowalem male jacki( ta rybka tez ma power) oraz kilka tarponow dla ubogich -ladyfish. Duzo wpatrywalem sie w wode zeby zobaczyc moze jakies silver kingi lecz nic nie widzialem , na wysokosci Tampa Bay woda niestety niedawno przekroczyla magiczny numer jak to mowia lokalni 74 F. Przedluzajaca sie zima dala sie w znaki nawet w tej czesci Florydy i tu najlepszego mozna spodziewac sie pod koniec maja. 

Teraz pozostaje cwiczyc na esoxach, w zimie zaczac wdrazac plan w zycie a na majowke za rok na key's.


Użytkownik Darecki72 edytował ten post 17 maj 2013 - 05:45


#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 maj 2013 - 08:58

Zobaczcie to. Jak ta linka wchodzi w przelotki po zacieciu ryby i co sie pozniej dzieje...

 

Cholerka, #8 fenwicka chyba nie dałaby tu rady... :D



#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 maj 2013 - 09:06

w Twoich rękach pewnie nie... ale... ;)



#12 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 maj 2013 - 09:12

Zobaczcie to. Jak ta linka wchodzi w przelotki po zacieciu ryby i co sie pozniej dzieje...

 

 

POTEGA!



#13 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 maj 2013 - 09:18

Zobaczcie to. Jak ta linka wchodzi w przelotki po zacieciu ryby i co sie pozniej dzieje...
 

Cholerka, #8 fenwicka chyba nie dałaby tu rady... :D


Jesteś Kuba człowiekiem małej wiary...
:rolleyes:

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 maj 2013 - 09:19

"Wiary mało we mnie nie jestem Chasydem" :D



#15 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 17 maj 2013 - 10:26

Jesteś Kuba człowiekiem małej wiary...
:rolleyes:

 

Wiara w nim chyba wielka, bo tarpona juz zlowil. Oczywiscie jaki kraj, takie tarpony...:)



#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 maj 2013 - 10:28

Bo to jest tarpon na miarę naszych możliwości. My tym tarponem otwieramy oczy niedowiarkom!

Mówimy - to jest nasz tarpon, przez nas złowiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!



#17 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 17 maj 2013 - 12:55

Bigos jak wyglada ten zestaw na tarpony, jaki podklad jaka linka i przypony z czego?



#18 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 18 maj 2013 - 05:18

Bigos jak wyglada ten zestaw na tarpony, jaki podklad jaka linka i przypony z czego?

Zanim Bigos sie wypowie pozwole "wrzucic cos do pieca" :ph34r:

Podklad od 30 lb. w gore, kiedy kolowrotek nie jest zbyt pojemny niektorzy wedkarze radza sobie w ten sposob ze ucinaja pol running line zeby nawinac wiecej podkladu.

Sam przypon to rozne grubosci FC LEADER. Najlepiej pokazane jest to tu.



#19 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 19 maj 2013 - 00:40

Dzieki Darecki, dobre video. Mysle ze warto zakleic wezly elastycznym klejem UV, takim jak do woderow. Ja na podklad mam nawinieta plecionke 80 lbs- na wszystkich kolowrotkach. Bo to jest cos nie do uszkodzenia w zasadzie, a do tego cienkie i nie stawia oporu duzego w wodzie. Czytalem madrych ludzi i pisza , ze przypon musi byc conajmniej 10 stopowy z grubego fluoru, bo moze luskami albo pletwami uszkodzic...Nie wiem...Jak dasz wiecej jak 30 lbs, to linke urwie...Troche sie tych ryb boje szczerze mowiac :) Niech sie palec zlapie w linke i bedzie go mozna zdjac ze szczytowej przelotki po odjezdzie ryby...:)



#20 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 19 maj 2013 - 04:16

Tez sie balem... jak zadnej ryby nigdy przedtem, balem sie ze nie dam rady... ale jak to mowia "Co Cie nie zabije to Cie wzmocni" 

W moim rozumowaniu na baby tarpon -do 50lb. uzywal bym 30lb. podkladu, na duze okazy 50lb. podkladu. Wyzej chyba nie ma co isc bo jaki kij muchowy to wytrzyma??? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych