Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gięcie drutu do stelaży woblerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 16 maj 2013 - 13:22

Witam

 

W zasadzie temat bardziej pasujący do działu Lurebuilding ale mam nadzieję, że tutaj również odnajdę jakąś życzliwą duszę, która coś podpowie.

Szukam  firmy, która by była w stanie przyjać zamówienie  na  wygięcie profili  z drutu 0,7 - 0,8 do woblerów ale nie w ilościach powyżej 10.000 sztuk a  bardziej 100-300.

 

Czy możecie coś polecieć, bo ja mimo poszukiwań na necie nie bardzo jestem w stanie odnaleźć coś odpowiedniego w tym temacie.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

 



#2 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 16 maj 2013 - 13:46

Trochę giąłem, to dzioba otworzę...

Albo wyginanie "na oko" za pomocą okrągłych szczypcorów, albo, jak ma być prawie nieskazitelna powtarzalność, to parę gwoździ bez łebków, deska i po chwili skupienia i przymiarek masz Pan "formę" do wyginania stelaży... 100-300 sztuk, to sobie w dwa dni niespiesznie naprztykasz... :)



#3 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 16 maj 2013 - 13:52

Super dzięki, w zasadzie to chyba ta gwoździowa metoda będzie  najskuteczniesza jeśli chodzi o niepowtarzalność, bo szczypcami to już się nawyginałem.

A tak z ciekawości jaka maksymalna grubość drutu  wcodzi w  grę, żeby  ta metoda była w miarę "bezstresowa" jeśli chodzi o wyginanie ? 

Aha i jeszcze jedno małe pytanie, czy mocujecie jakoś początek drutuczy po prostu trzeba go jakoś palcem przytrzymać  ?

 

Pozdrawiam



#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 16 maj 2013 - 14:10

Z bezstresowością, to trochę zależy jakiego drutu użyjesz... Ja wyginałem z dentalu, który troszku "sprężynował", od 0,5 do 0,8. 0,5 ciut przycienki był, to motałem tylko 0,6 do mniejszych i 0,7 do takich 7-8 cm i się nienajgorzej wywijało na gwoździach. Ten mój 0,8, to już się trzeba było trochę pogimnastykować więc olałem gięcie z tego, zwłaszcza, że to już grubość chyba na tarpony, a we Wiśle brak... :rolleyes:

A końcówkę, to albo w paluchach trzymałem, albo peanikiem z krótkimi szczękami i "się ciągło i gło"... :D



#5 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 16 maj 2013 - 14:35

No i wszystko jasne,  więc w zasadzie profesjonalną  gientarkę ręczną mogę sobie już na spokojnie zrobić,

A jeszcze pytanie, dużo tego gwoździa z dechy powinno wystawać, żeby nie było ani za mało ani za dużo  ?

 

I tak sobie myślę, że może początkowego gwoździa można wzdłużnie przeciąć i tam wkłądać początek  drutu, może to być  też jakiś sposób.



#6 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 16 maj 2013 - 14:41

u mnie wystaje z 0.5 cm gwoździa i następną zrobię z jeszcze niższymi bolcami, łatwiej zdjąć gotowy stelaż...

oczywiście wszystko zależy od techniki gięcia, ja używam deski kilku gwoździ i kombinerek.


Użytkownik osiak edytował ten post 16 maj 2013 - 14:42


#7 OFFLINE   taranek

taranek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Imię:Sławek

Napisano 16 maj 2013 - 19:15

Jeśli sprawa gięcia stelaży jeszcze aktualna proszę o kontakt na PW.



#8 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 16 maj 2013 - 19:26

A kto powiedział, że gwożdzie muszą być na stałe :). Ja na początku robiłem otwory w które wkładałem gwożdzie w trakcie wyginania. Mamy wtedy w jednej płaszczyźnie drut. Przy kilku tysiącach to sam bym zrobił giętarkę i narobił 1000 sztuk w powiedzmy 2 dni - bez stresu i z podgięciem oczek (przedniego i tylnego) na okrągło (czyli oczko).



#9 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 17 maj 2013 - 16:20

Jeśli sprawa gięcia stelaży jeszcze aktualna proszę o kontakt na PW.

 

Sławek aleś ty anonimowy :D no weź przynajmniej fotkę jakaś wstaw  czy coś :lol: medialny to ty nie jesteś nie-ma-co :D .


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 17 maj 2013 - 16:21