Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Panstwowa Straz Rybacka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2007 - 17:25

Witam,chcialbym poruszyc temat o Panstwowej Strazy Rybackiej,wedkuje na rzece Bug w okolicach Nura bardzo czesto,3-4 dni w tygodniu i jak do tej pory nie widzialem straznikow na wodzie,jeszcze ani razu nie bylem skontrolowany przez te sluzby,chcialbym sie dowiedziec jak to jest na innych akwenach

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 18 listopad 2007 - 17:34

Siemka
Ostatnio w moim rejonie Chłopcy zaczeli sie często pokazywać,i chwała im za to :)zaczeli się brać za Ldzi na Bzurze efektem sporo mandatów,rewizje sietek z rybami ,zezwolen dokumentów itd,dlamnie super wreszcie się wzieli do roboty,martwi to ,że niestety dużo pseidowędlarzy łąmie przepisy,biorą ryby jak leci i ile sie da :angry: Teraz po paru kontrolach sytuacjia jest lepsza każdy pilnuje każdego,napewno rybki na tym skorzystają :D
Niestety są miejsca gdzie Straznika nie widziano od lat :(
mniejmy nadzieje ,że ulegnie to poprawie :D

#3 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 18 listopad 2007 - 17:35

Ja jak w 1988 roku wyrobilem sobie karte wędkarską to przez te 19lat bylem tylko 2 razy kontrolowany :( Napewno są miejsca i akweny gdzie mozna się spodziewać częściej kontroli,ale w większości lowisk ilość kontroli bedzie podobna jak na moich lowiskach :( .

#4 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 listopad 2007 - 10:51

http://www.psr.waw.pl/

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 11:50

Ogólnie sytuacja się nieco poprawiła.
Policja mocno działa na odcinku warszawskim i podwarszawskim. Jeżeli chodzi o PSR to nie ma po nich śladu...
Od zeszłego roku PSR dość prężnie działa zarówno na środkowej Narwi, jak i na środkowo-dolnym Bugu. W tym roku widziałem ich kilkakrotnie. Najczęściej działają na 3 grupy. Jedna na prawym brzegu, druga na lewym, a trzecia płynie łodzią. Taki rodzaj łapanki.

Najczęściej pilnują wiosną okolicy dużych starorzeczy, a w ciągu roku sprawdzają wiele odcinków rzeki.

Niestety mimo wszystko, strażników jest nadal zbyt mało aby skutecznie walczyć z kłusownictwem...



#6 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 22 listopad 2007 - 14:52

Ogólnie sytuacja się nieco poprawiła.
Policja mocno działa na odcinku warszawskim i podwarszawskim. Jeżeli chodzi o PSR to nie ma po nich śladu...
Od zeszłego roku PSR dość prężnie działa zarówno na środkowej Narwi, jak i na środkowo-dolnym Bugu. W tym roku widziałem ich kilkakrotnie. Najczęściej działają na 3 grupy. Jedna na prawym brzegu, druga na lewym, a trzecia płynie łodzią. Taki rodzaj łapanki.

Najczęściej pilnują wiosną okolicy dużych starorzeczy, a w ciągu roku sprawdzają wiele odcinków rzeki.

Niestety mimo wszystko, strażników jest nadal zbyt mało aby skutecznie walczyć z kłusownictwem...




Potwierdzam do PSR nawet dodzwonić się nie można :(

#7 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 22 listopad 2007 - 15:16

A ja powiem tak odkąd mam karte byłem kontrolowany tylko raz!!! i to jeszcze wiedziałem że tam będe bo to zbiornik specjalny! na naszym odcniku raz widziałem straż ale byłem po drugiej stronie kanału więc nie mogli przypłynąć bo nie mili czym. Słyszałem pary raz że byli na naszym odcinku ale to tylko tak od słowa do słowa a czy byli naprawde ciężko powiedzieć. O wiśle nie będe wspominał bo nawet szkoda! I nie to że bym na rybach bywał raz na ruski rok, bo bywam praktycznie co dzień w sezonie. I wątpie by u nas się to zmieniło gdyż podobno jest tylko 2 strażników na nasz okręg!