Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2823 odpowiedzi w tym temacie

#1901 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 20 listopad 2017 - 10:31

Tak. Słyszałem jakieś odgłosy, ale ze względu na to, że nie miałem z czym porównać przyjąłem je za normę.

Tą dziwną sytuację znalazłem w sumie przypadkowo. Po złożeniu i kręceniu na sucho cisza. Ale nie mogę nic za bardzo powiedzieć dopóki nie pojadę nad wodę i nie porównam do stanu sprzed przełożenia tej tulei.



#1902 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 20 listopad 2017 - 11:39

Witam
Jeżeli któremuś z posiadaczy tatuli wydaje się, że podczas rzutu szpula dostaje jakichś wibracji lub dziwnie hałasuje, (nie zawsze ale co jakiś czas) to być może ma szpulę złożoną tak jak ja.
Ciekawe czy tylko ja miałem pecha czy jest więcej takich ? Z drugiej strony w takim sprzęcie powinno to chyba byś symetryczne.
https://youtu.be/5m5lPWtnaDI

Niestety kolego masz uszkodzoną podstawkę rotora kołnieza magnetycznego szpuli. Przykro mi ale jest to wada i jesli kupiles sprzecik nowy to prawdopodobnie dostałeś go z usterką rotoru magneryka szpuli.
  • BOB i Bułka lubią to

#1903 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 20 listopad 2017 - 15:01

Hm.

Kupiłem używkę więc nie zareklamuję.

A ta "usterka rotoru magnetyka szpuli" to jakaś znana usterka w tatulach? Jest to wada fabryczna czy można się jej dorobić przez nieodpowiednie użytkowanie?



#1904 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 20 listopad 2017 - 18:36

Do tej pory spotkałem się z 3 podobnym przypadkami. Twoj jest pierwszy jaki przytrafil sie przy tatuli lecz nie ma co sie dziwic to dosc świeża konatrukcja. Wspomniane 3 przypadki byly spowodowane z Winy użytkownika. Jak jest u Ciebie trudno powiedzieć.

#1905 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 20 listopad 2017 - 20:11

Byłem dziś nad wodą, trochę porzucałem.....i tak:

Miałem nadzieję że sobie coś sam naprawiłem, ba nawet dumny byłem z siebie.

Jednak nic się nie zmieniło są drgania i dziwne odgłosy. A więc jak wspomniał kolega Andan - wada.

Da się rzucać, zresztą kilka miesięcy rzucałem nieświadom jakiejś wady, Relax 7cm z główką 8g lata na 50-60 obrotów korbką przy zwijaniu, ale świadomość posiadania jakiejś wady tfu..... Muszę odwiedzić alliexpres lub udać się do działu giełda.


  • HaDe lubi to

#1906 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 20 listopad 2017 - 22:35

Jeżeli nie chcesz kupić drugiej szpuli i naprawiać obecnej wady, możesz zrobić funkcję stałego rotoru blokując go na pozycji "on". Sposób zblokowania zostawiam Twojej kreatywności. Chodzi o to aby rotor był wsunięty na stałe w jednej pozycji w gniazdo magnetyka w poliku multika. Musisz tak to precyzyjnie zrobić aby rotor stabilnie obracał się i nie musi być ona na maksa wysunięty, możesz 1 mm odpuścić. Jeżeli nei czujesz się na siłach do tej operacji odpuść, szpulki za ali aż tak mocno kosztowne nie są ;)

Dodam że koszt nabycia podzespołów do zrobienia stałego rotoru np w Daiwie t3 air lub daiwie ss air to 10000 jenów nie liczac kosztów wysyłki i sprowadzenia do kraju ;).

Także nie jest jeszcze tak źle w Twoim przypadku :)


  • spinnbait lubi to

#1907 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 19:59

Czy orientuje się ktoś jak wygląda (działa) hamulec z terkotką w Tatuli CT 100HSL Type R (opis z katalogu)? Czy ta "terkotka" działa podobnie jak w klasycznym kołowrotku ze stałą szpulą? W pozostałych modelach jest w opisie hamulec z Click-Systemem.


  • Patron lubi to

#1908 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2017 - 20:04

Gdy kręcisz gwiazdą, to terkocze.

#1909 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 20:05

No to jest chyba właśnie ten Hamulec Gwiaździsty z Click-Systemem



#1910 ONLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 listopad 2017 - 20:20

Czy orientuje się ktoś jak wygląda (działa) hamulec z terkotką w Tatuli CT 100HSL Type R (opis z katalogu)? Czy ta "terkotka" działa podobnie jak w klasycznym kołowrotku ze stałą szpulą? W pozostałych modelach jest w opisie hamulec z Click-Systemem.

W CT Type R jest też klikająca gwiazda hamulca przy kręceniu.Nie ma żadnego hamulca z terkotką.



#1911 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 25 listopad 2017 - 11:03



Jeżeli nie chcesz kupić drugiej szpuli i naprawiać obecnej wady, możesz zrobić funkcję stałego rotoru blokując go na pozycji "on". Sposób zblokowania zostawiam Twojej kreatywności. Chodzi o to aby rotor był wsunięty na stałe w jednej pozycji w gniazdo magnetyka w poliku multika. Musisz tak to precyzyjnie zrobić aby rotor stabilnie obracał się i nie musi być ona na maksa wysunięty, możesz 1 mm odpuścić


Wielkie dzięki. Zrobiłem jak mówiłeś, drgania i wibracje ustały. Multik nic nie stracił na lotności. Teraz słyszę tylko dźwięk wysnówającej się plecionki. Znaczna różnica w komforcie rzucania.

#1912 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4590 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 listopad 2017 - 11:16

Panowie jaka jest różnica poza wagą, kolorkami i ceną pomiędzy CT100HSL a CT100HSL type R ?



#1913 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 11:18

Panowie jaka jest różnica poza wagą, kolorkami i ceną pomiędzy CT100HSL a CT100HSL type R ?


R ma chyba lżejsza szpulkę z tego co pamietam (jak się mylę to przepraszam)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 30 listopad 2017 - 11:19


#1914 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4590 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 listopad 2017 - 12:11

R ma chyba lżejsza szpulkę z tego co pamietam (jak się mylę to przepraszam)

 

Fakt, może tak być bo wagowo type r jest w całości o całe 5 gram lżejsza i tak tu gram i tam gram i te 5 się nazbiera.



#1915 ONLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 listopad 2017 - 12:31

Katalogowo to nie wiem ale w praktyce wiem jaka różnica.Type R obsłuży niższe gramatury niż zwykła CT.(sprawdzone obie na tym samym kiju,MC Corzza do 14g).Type R- 5g.+mała gumka rzuca bardzo dobrze i komfortowo,zwykła CT startuje wyżej.Gdzieś czytałem że Type R ma inne łożyska na szpuli-nie wiem czy tak jest,nie zweryfikowałem tego w żaden sposób.Szpulki jeśli się różnią to minimalnie-tunningowa z Ali jest taka sama do CT i do CT Type R.

Poza tym z różnic jeszcze pierdoły-Type R ma gwiazdę hamulca z zaionu,zwykła CT nie.To kompletnie nie ma dla mnie znaczenia.Type R zajebisty multik,miałem,pod wpływem chwili i innych pomysłów sprzedałem ale jeszcze na pewno będę miał :) .



#1916 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 30 listopad 2017 - 13:34

Szpula ct-r waży 14g a np; abu revo stx 16g, tej wiosny ważyłem do jesieni mi przeszło :wacko: abu zostało ...



#1917 ONLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 listopad 2017 - 20:32

Szpula ct-r waży 14g a np; abu revo stx 16g, tej wiosny ważyłem do jesieni mi przeszło :wacko: abu zostało ...

Obawiam się że nie  do końca rozumiem  co chciałeś przekazać tym postem :huh: .

Porównania z STX nie mam bo nigdy nie posiadałem.Dla mnie ważny jest fakt że CT Type R podpięty do kija 5-14g doskonale radzi sobie w dolnym zakresie przewidzianym dla wędki.



#1918 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4590 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 listopad 2017 - 21:03

A ja mialem stx 3 gen. I nigdy więcej nie chcę. Już wolę kastkinga royale.

#1919 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 grudzień 2017 - 20:01

ct i ct type-r to te same kołowrotki, różnią  się materiałem użytym w hamulcu coś tam na Z w praktyce nie ma żadnych roznic. bierz ta ktora ci kolorystycznie bardziej podchodzi 



#1920 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 23:16

Czy koło główne w Tatuli 100/103 rozni się wielkością/grubością itp od koła w takiej samej Tatuli CT 100?