Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki mulitool dla wędkarza?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 21 listopad 2007 - 08:27

Witam.
Czy używacie multitooli? Jeśli tak- doradźcie, proszę, jakiś fajny model do wędkarskiej kamizelki. Taki, żeby było można tym zagiąć groty kotwiczki, przeciąć jakiś drucik, coś rozkręcić itp. Jednak coś solidnego. Przyglądam się ofercie internetowej i wpadły mi w oko dwie firmy: Leatherman z modelami- Charge lub Wave albo Victorinox z modelami- Swiss Tool albo Spirit. Obawiam się tylko, że są trochę za duże na codzień do wędkarskiej kamizelki.
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 21 listopad 2007 - 10:06

Witam cie serdecznie.
Akurat tak się składa że handluję Viktorinoxem i mogę ci polecić coś ciekawego.
SwissTool ma kilka wersii i różnią się między sobą ilością ostrzy a ich waga to ok 285g.W standardzie posiadają miarkę na rękojeści 23cm.
SwissTool Spirit są wygodniejsze mają te same ostrza ale są lżejsze ok 205g.Nie posiadają miarki.
Osobiście polecił bym Spirit. :D

#3 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 21 listopad 2007 - 11:35

Dzięki za info.
Zastanawiam się tylko czy brać multitoola z dodatkowym kluczem i kompletem nasadek, czy też bez tego. Myślę, że do normalnego wędkarskiego użytku na codzień zestaw końcówek nie będzie aż tak mocno przydatny, jak myślisz?
Powiedz mi jeszcze proszę, bo tych narzędzi nie miałem nigdy w ręku (tylko kiedyś PST Lethermana)- czy to prawda, że szczęki kombinerek Spirita są nieco dłuższe i delikatniejsze od szczęk Swiss Toola?
Generalnie, z tego co się dowiedziałem w sieci multitool Leathermana jest nieco nowocześniejszy (lepsza stal na ostrzu, jest lżejszy, wygodne otwieranie ostrza głównego i ząbkowanego jedną ręką, możliwość doczepienia klipsa mocującego) ale do cięższych zadań to raczej narzędzia Victorinoxa, jako solidniejsze, mocniejsze, staranniej wykonane. I całe narzędzie Victorinoxa jest z lepszej stali, w Leathermanie Charge (top firmy)tylko ostrze jest b. dobre, reszta narzędzia już z bardziej pospolitej (choć też dobre) stali.
Na codzień, jak na razie, noszę w kamizelce scyzoryk Spartan Victorinoxa (genialny) i małe chirurgiczne kombinerki.
Pozdrowionka

#4 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 21 listopad 2007 - 13:44

ZESTAW KLUCZ + NASADKI W WĘDKARSTWIE RACZEJ SĄ NIE POTRZEBNE.
A JEŚLI CHODZI O WYTRZYMAŁOŚĆ KOMBINEREK TO SĄ TAKIE SAME W SWISS TOOLU JAK I SWIS TOOL SPIRIT
SPARTAN TO JEDEN ZE STANDARDOWYCH SCYZORYKÓW VICTORINOXA,JA NOSZĘ ZE SOBĄ MODEL WORK CHAMP KTÓRY ŚWIETNIE SPRAWDZA SIĘ W WĘDKARSTWIE I NIE TYLKO.


#5 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 listopad 2007 - 14:06

Osobiście polecił bym Spirit. :D


Po Spiricie to nie polecam zabaw multitoolem,mozma sie pokaleczyć :lol:

tak poważnie to widziałem tego Spirita i się nawet nim bawiłem wygłada na solidny a zarazem nie ciazy w kieszeni :D
,aha nie radzę kupna nikomu takich zabawek w marketach budowłąnych straszna kicha(sprawdzone)

#6 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 21 listopad 2007 - 14:27

Spirit też polecam na zimowe wieczory ale tylko w małych ilościach ew.jako lekki prądzik do cherbatki nad wodą. :lol:

#7 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 21 listopad 2007 - 18:08

Witam
Kolego @lesiewicz, powiedz mi jaka jest wydolność kombinerek zamontowanych w scyzorykach Victorinoxa- np. w Twoim WorkChamp. Co można nimi zrobić? Da się nimi np. mocno pozaginać zadziory w kotwiczkach? Albo przeciąć drut kotwiczki :unsure: ? Czy kombinerki w innych modelach Vicków, np. w modelu Angler są takie same czy mniejsze niż w Twoim WorkChamp'ie?
Czy wiesz może ile waży Twój WorkChamp? Widzę, że ten scyzor jest full wypas, może byłby u mnie zamiast toola?
Pytam, bo bogactwo oferty Victorinoxa jest taka, że mam trochę trudności z optymalnym dla siebie wyborem.
Przy okazji- mocno polecam Kolegom wyroby tej szwajcarskiej firmy. Są niezawodne, z dobrych materiałów, znakomicie przemyślane i wykonane. A stosunek jakość/cena jest wprost genialna- moim zdaniem.
Pozdrowionka.


#8 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 21 listopad 2007 - 18:41

Strasznie dużo pytań :huh:
Jeśli chodzi o wydolność kombinerek to jest niewielka,są to małe kombinerki ale przy użyciu większej siły spokojnie mogę zaciskać stalowe koszulki na przyponach,zaginać zadziory,wyciągać niezbyt głęboko połknięte przynęty,przeciąć stalowy drut o śr.0,8mm
Jeśli chodzi o wagę to nie pamiętam ale chyba coś około 150gr.
Powiem szczerze że tool jest o niebo lepszy.

#9 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 21 listopad 2007 - 18:50

Strasznie dużo pytań :huh:


No, ba ja taki szczególarz jestem :D

Dziękuję za konkretne informacje. Przeglądam teraz oferty tooli na Allegro, d. duży wybór i dobre ceny. Jednak chyba najpierw muszę wziąć toto do ręki :D
Pozdro

#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 listopad 2007 - 23:51

Sam używam Leathermana i jestem bardzo zadowolony :D

#11 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 22 listopad 2007 - 00:32

jw.
moim zdaniem nie ma nic lepszego niż Leatherman.
jakość i wykonanie perfekcyjne. tool na lata :D
polecam!

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 listopad 2007 - 06:21

victorinox ma model noza oficerskiego, ktory sie nazywa fischer, kilka podstawowych kling plus male obcazki :D
miesci sie w kieszeni krotkich spodenek ;)

#13 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 listopad 2007 - 08:11

Do Leathermana dołączony jest pokrowiec. Ja mam z cordury i noszę go przy pasku tak że wogóle go nie czuję. Pokrowiec zapinany na rzep więc nie ma prawa wypaść. Z tego co wiem Leatherman jest często używany przez służby i niejednokrotnie widziałem go u obsług technicznych. Widocznie sprawdził się w wielu sytuacjach. Gdybym miał trafić na bezludną wyspę to właśnie z tym multitoolem.

#14 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 22 listopad 2007 - 16:05

Tak, z mojego wywiadu wynika, że na rynku użytkowników multitooli liczą się głównie 2 firmy- Leatherman i Victorinox. Ten drugi też jest komplecie w kaburą- do wyboru- ze skóry lub z cordury, noszone horyzontalnie lub jest model do noszenia wertykalnie. Victorinox ma też w ofercie kaburę, która ma obrotowy zaczep- można to nosić poziomo, a można sobie przekręcić i nosić przy pasku pionowo. Są też dostępne mniejsze kabury dla samego multitoola, bez zestawu klucz+końcówki. Full wypas czyli czego dusza zapragnie :D To żeśmy, Panie, dobrobytu doczekali :D
Pozdrowionka

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 listopad 2007 - 17:49

zapomniales jeszcze o swietnej firmie wenger, ktora wyposaza szwajcarska armie ;)

#16 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 22 listopad 2007 - 19:55

Niewiem czy wenger ma multitoole,nie widziałem.Scyzoryki miałem,różnica między victorinoxem a wengerem jest jak między pepsi a cocacolą.Aczkolwiek wenger robi lepsze nożyczki w scyzorykach i ma lepszy patent na śrubokręty.

#17 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 23 listopad 2007 - 17:02

Victorinox, Leatherman, Gerber... Jest tego troche wiecej...
Osobiscie nie rozstaje sie z moim Leathermanem nigdy (no, chyba ze siedze w samolocie :wacko: ) - jest codziennie w uzytku. Perfekcyjne wykonanie, az zdumiewajace, ze to seryjna masowka...
Victorinox tez ma wysoka klase... mozna obie firmy polecic... :D

Pozdrawiam --Yacar--

#18 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 05 grudzień 2007 - 16:13

Witam.
Właśnie otrzymałem paczuszkę z multitoolem Victorinox Spirit. Lekki, mocny, estetycznie wykonany, dobra ergonomia, dobra cena. Bajka.
Pozdrowionka.


#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 grudzień 2007 - 18:54

gdyby ci sie popsul, to wyslij go tutaj http://www.victorinox.ch masz gwarancje na cale zycie, wiem, bo korzystalem

#20 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 13 grudzień 2007 - 17:42

Dla zainteresowanych tematem. Dzisiaj miałem okazję zapoznać się z innym Toolem Victorinoxa- Swiss Tool. To juz potężne narzędzie, do ciężkiej pracy. Ma potężniejsze szczęki kombinerek niż Spirit, można przyłożyć większą siłę (dłuższe ramiona). Wydaje mi się, że to starsza konstrukcja niż Spirit. Moim zdaniem dla wędkarza Spirit jest bardzo dobrym wyborem, jest lżejszy niż Swiss Tool, ma lepszą ergonomię, jest wystarczająco mocny.
Pozdrowionka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych