Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

krystalicznie czysta woda - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bartekz

bartekz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjazabrze

Napisano 01 czerwiec 2013 - 13:24

Witam kolegów !

Na zbiorniku na którym łowie, od kilku lat woda się bardzo wyklarowała i zrobił się problem z łowieniem ryb... W ładną pogodę na  ok. 4 metrach widać dno :(. Złowienie ryby czasami graniczy z cudem, nie wiem czy zrobiły się bardziej ostrożne ??. Czy na waszych łowiskach jest podobnie ??. Jak łowić na takim łowisku ?? gdzie szukać zębatych kolegów ??.



#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 czerwiec 2013 - 13:56

Tam, gdzie zwykle łowię okonie, woda jest pierwszej klasy czystości. W sprzyjających warunkach (mniejszy zakwit glonów-jesień) wypatrzę białego ripperka na 7 m. Bywa, że woda wygląda jak pusta ale.... to złudzenie.

Ryby na pewno zachowują większą ostrożność. Warto chyba poszukać najgłębszych dołków.

Jest jeszcze i taka rzecz, że rybę bardzo trudno wypatrzyć mimo czystej wody o ile "stoi" w bezruchu. 



#3 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 czerwiec 2013 - 14:06

No to Wam zazdroszczę "kłopotu" W mojej okolicy takie problemy nie występują :angry:

                 A tak na poważnie,jak najmniej widoczna żyłka i odpowiednie godziny

                 połowu.



#4 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 16:50

Znam jezioro ktore jest tak czyste ze dno widac na 8 metrow. Bywalem tam w piekne sloneczne dni i mialem zero rezultatow. Rok temu wybralismy sie wczesnym pochmurnym porankiem....inna bajka..Na takie wody teraz wybieram sie pochmurne dni, wczesne poranki i wieczory i nocki( tyle ze szczupak w nocy nie zeruje ale jego polnocnoamerykanski kuzyn tak) i przypon z fluo obowiazkowo i przynety koloru raczej naturalnego chociaz nie zaszkodzi rzucis jakims "disco" bo z rybami bywa roznie.



#5 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 01 czerwiec 2013 - 17:45

Znam jezioro ktore jest tak czyste ze dno widac na 8 metrow. Bywalem tam w piekne sloneczne dni i mialem zero rezultatow. Rok temu wybralismy sie wczesnym pochmurnym porankiem....inna bajka..Na takie wody teraz wybieram sie pochmurne dni, wczesne poranki i wieczory i nocki( tyle ze szczupak w nocy nie zeruje ale jego polnocnoamerykanski kuzyn tak) i przypon z fluo obowiazkowo i przynety koloru raczej naturalnego chociaz nie zaszkodzi rzucis jakims "disco" bo z rybami bywa roznie.

Moje doświadczenia z jeziorem z krystaliczną wodą się pokrywają. Z mała uwagą : SZCZUPAK W NOCY ŻERUJE. I to sztuki ponad metrowe.  Szczególnie w łowisku o dużej presji i dużym ruchu na wodzie. Kilka udało mi się już złowić jako przyłowy przy sumach.



#6 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 01 czerwiec 2013 - 20:43

Moje doświadczenia z jeziorem z krystaliczną wodą się pokrywają. Z mała uwagą : SZCZUPAK W NOCY ŻERUJE. I to sztuki ponad metrowe.  Szczególnie w łowisku o dużej presji i dużym ruchu na wodzie. Kilka udało mi się już złowić jako przyłowy przy sumach.

 

Przepraszam, że nieco poza tematem, bo u mnie woda krystaliczna nie jest, jednak szczupak w nocy bierze. Nie wiem czy żeruje, czy też został wyjątkowo sprowokowany agresywną pracą sumowego, głęboko-pływającego, woblera z grzechotką. Tak czy owak ten sam wobler w ub.roku (w całkowitych ciemnościach) i w minioną środę (zdecydowanie po zapadnięciu zmroku) przy polowaniu na suma dał efekt w postaci ładnego szczupaka (choć do metra sporo obydu brakowało).

RB.



#7 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 01 czerwiec 2013 - 20:48

Kiedyś Drama była ściekiem a Dzierżno mętnym bajorem, teraz w rzece są pstrągi a woda w zalewie czyściutka, wędkarzom nie dogodzisz.



#8 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 01 czerwiec 2013 - 20:55

Zacząłbym od przyponu fluocarbonowego. Jako że to zębaty jest ryzyko, ale przy fluo odnotowuje więcej brań bez względu na przejrzystość wody. 



#9 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 01 czerwiec 2013 - 20:57

Przepraszam, że nieco poza tematem, bo u mnie woda krystaliczna nie jest, jednak szczupak w nocy bierze. Nie wiem czy żeruje, czy też został wyjątkowo sprowokowany agresywną pracą sumowego, głęboko-pływającego, woblera z grzechotką. Tak czy owak ten sam wobler w ub.roku (w całkowitych ciemnościach) i w minioną środę (zdecydowanie po zapadnięciu zmroku) przy polowaniu na suma dał efekt w postaci ładnego szczupaka (choć do metra sporo obydu brakowało).

RB.

być może źle zrozumiałem (proszę mnie poprawić jeśli tak jest) ale z tego co się orientuję to okres na suma jeszcze trwa...przepraszam za OT..pzdr


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 01 czerwiec 2013 - 20:57


#10 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 01 czerwiec 2013 - 21:00

Kurcze a może się pozmieniało, a my o rym nie wiemy :P



#11 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 01 czerwiec 2013 - 21:34

być może źle zrozumiałem (proszę mnie poprawić jeśli tak jest) ale z tego co się orientuję to okres na suma jeszcze trwa...przepraszam za OT..pzdr

 

:wub: Nie, to ja napisałem nieprecyzyjnie i wyszedłem na "kłusola". Gratuluję czujności :ph34r:. Na suma polowałem tym wobkiem pod koniec sierpnia ub. roku, a w minioną środę była to kolejna, desperacka próba (kompletnie nic nie brało) polowania na szczupaka, dokladnie w tym samym miejscu - udana. Prawdę powiedziawszy uważam spinning za mało skuteczną metodę połowu suma (być może nie umiem). W 2012 r. trafiłem jednego na dużego woblera i zdarzenie to było dośc przypadkowe. A kłusownictwa nie toleruję. RB. 



#12 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 01 czerwiec 2013 - 21:44

dzięki za sprostowanie... ;) oczywiście bez urazy... :) pzdr



#13 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 01 czerwiec 2013 - 21:51

dzięki za sprostowanie... ;) oczywiście bez urazy... :) pzdr

 

E.... tam. Jakiej urazy ?   :D

Też bym dopytał przy takim wpisie.

Pozdro. Robert.



#14 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 04:27

Moje doświadczenia z jeziorem z krystaliczną wodą się pokrywają. Z mała uwagą : SZCZUPAK W NOCY ŻERUJE. I to sztuki ponad metrowe.  Szczególnie w łowisku o dużej presji i dużym ruchu na wodzie. Kilka udało mi się już złowić jako przyłowy przy sumach.

Przez lata wmawaino mi ze szczupak w nocy nie zeruje , sam tez nigdy tego nie doswaidczylem bo raczej nie gonilem za szczupakiem po ciemku. Skoro jest inaczej to pozostaje sie tylko cieszyc  :)



#15 OFFLINE   bartekz

bartekz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjazabrze

Napisano 02 czerwiec 2013 - 09:15

Kiedyś Drama była ściekiem a Dzierżno mętnym bajorem, teraz w rzece są pstrągi a woda w zalewie czyściutka, wędkarzom nie dogodzisz.

W tym mętnym bajorze łowiło się wtedy sandacza a teraz kicha totalna... Kolejnym minusem tak czystej wody jest zarastanie płytszych partii zbiornika. Czasami do takiego stopnia, że na silniku nie da się pływać...



#16 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 02 czerwiec 2013 - 10:08

bardzo fajne łowisko.jeśli przynęty naturalne zawodzą proponuję zwykłego żółtego ripera np.mansa.skuteczny może być np.z dragona reno killer lub fatty kolor pgr poprowadzony np w opadzie.z woblerów w czystej wodzie stawiam na shad rap kolor 'w' lub tym podobne.poprowadż woblera tak żeby szczupły nie miał czasu dobrze się mu przyjrzeć-expresowo 3-5m i krótki przystanek 1-2 sekundy i znowu szybko lub kombinacje w tym stylu.znaczenie także może mieć wielkość przynęty ale do tego już musisz sam dojść.w miejscach mocno zarośniętych proponuję jerki ale także nie baw się z nimi tylko szybko z podszarpnięciami i krótkie stop.w tych miejscach szczupaka powinno być najwięcej-przy tak czystej wodzie bankowo tam siedzi.zwróć uwagę na miejsca gdzie się kończy pas zielska i zaczyna otwarta woda.myślę że to co napisałem znacznie ci pomoże.powodzenia.  



#17 OFFLINE   miquelos

miquelos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Imię:Michał

Napisano 01 luty 2014 - 09:13

bardzo fajne łowisko.jeśli przynęty naturalne zawodzą proponuję zwykłego żółtego ripera np.mansa.skuteczny może być np.z dragona reno killer lub fatty kolor pgr poprowadzony np w opadzie.z woblerów w czystej wodzie stawiam na shad rap kolor 'w' lub tym podobne.poprowadż woblera tak żeby szczupły nie miał czasu dobrze się mu przyjrzeć-expresowo 3-5m i krótki przystanek 1-2 sekundy i znowu szybko lub kombinacje w tym stylu.znaczenie także może mieć wielkość przynęty ale do tego już musisz sam dojść.w miejscach mocno zarośniętych proponuję jerki ale także nie baw się z nimi tylko szybko z podszarpnięciami i krótkie stop.w tych miejscach szczupaka powinno być najwięcej-przy tak czystej wodzie bankowo tam siedzi.zwróć uwagę na miejsca gdzie się kończy pas zielska i zaczyna otwarta woda.myślę że to co napisałem znacznie ci pomoże.powodzenia.  

 

 

Ja również mam "taki" problem, woda aż zbyt czysta :mellow:  No cóż dzięki busz 231 za rady, jak tylko zejdą lody to trzeba będzie testować. W przyszłości łódź pomoże w polowaniach :)



#18 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 23 luty 2014 - 00:44

polecam łodz lub ponton bez silnka spinning ul.cisza cisza żeby tylko było słychąć komara