Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędki St Croix na sandacza


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#61 OFFLINE   raffik4

raffik4

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts

Posted 12 September 2016 - 13:22

Dzięki za odpowiedzi mam jeszcze pytanko czy lepiej zbroić w pracowni blank czy kupić gotowy.



#62 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 12 September 2016 - 13:29

Najlepiej to zrobić samemu :) ,pracownia to jednak lepszy wybór bo skroisz sobie kij pod siebie a z gotowcami to trzeba brać taki jaki jest .Słyszałem że wcześniejsze modele były za ciężko zbrojone więc ludzie przerabiali , teraz zbroją w Torzitte i nie wiem na jakim secie , moż ktoś wymierzy i poda fabryczne zbrojenie ,wtedy będzie można się odnieść.



#63 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 12 September 2016 - 13:33

Phenix SP862MH, bardzo ciekawa propozycja pod takie łowy. Miałem patyk na tym blanku i to fajny kij sandaczowy.

 

Zdecydowanie zbroić w pracowni, zwłaszcza jeśli celujesz w StC, bo to co oni wypuszczają seryjnie to woła o pomstę do nieba...


  • delux64 likes this

#64 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Posted 12 September 2016 - 13:41

.. bo to co oni wypuszczają seryjnie to woła o pomstę do nieba...

 

A Kolega widział/macał chociaż najnowszą serię ES ? Ta już o pomstę nie woła


Edited by pmiszk1, 12 September 2016 - 13:44.

  • Raffaello likes this

#65 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 12 September 2016 - 13:52

Phenix SP862MH, bardzo ciekawa propozycja pod takie łowy. Miałem patyk na tym blanku i to fajny kij sandaczowy.

 

Zdecydowanie zbroić w pracowni, zwłaszcza jeśli celujesz w StC, bo to co oni wypuszczają seryjnie to woła o pomstę do nieba...

Z Phenixów  dobrym wyborem będzie też nowy Black Chrome 8'8" 8-17 lb 8-35 g  (którego mam ) lub M1 8'6"ft i  17 lb, nie znam tego  SP862MH więc nie będę się wypowiadał


  • darek3523 likes this

#66 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,264 posts
  • Imię:Przemek

Posted 12 September 2016 - 13:55

Kuba ale Phenix tylko w tytanach :-) nie mieszajcie mu w głowie bo chłopak zgłupieje i będzie następny opętany :-) Wątpie zeby wiedział jak chce miec zbrojony kij skoro pyta czy się wogóle nadaje....

#67 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,263 posts
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Posted 12 September 2016 - 14:06

A czemu stare są źle uzbrojone?posiadam i starszy model i najnowszy wypust i tak nie uważam!ale jak zwykle Polak mądrzejszy od internetu!już widziałem różne ulepce pracowniane!.

Moje zdanie:kupuj seryjniaka!przynajmniej wiesz co do Ciebie dojdzie! i z GW nie ma problemów!.


  • Doman and pmiszk1 like this

#68 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 posts
  • Imię:Andrzej

Posted 12 September 2016 - 14:06

Szybki fajny kij na sandacze , sprawdzi się w 100 % ,łowię już parę ładnych sezonów i to topowy kij .Dobrze radzi sobie też z boleniami zatrzyma i da radę sporej troci w końcu to S&S :)  . Będziesz zadowolony w 100%. Jako uniwersalny to trzeba spytać "szczupakowców", na klenia to już zdecydowanie za duża armata :)

 

Mam takowy sprzęt. Jest super. :wub:

Jednak niedawno zachorowałem na: SUZUKI  RXF 16lb 862.

Porównanie nad wodą wykazało, że RXF lepiej "obsługuje"

sandaczowe (i nie tylko) woblery. Elitka zostanie do gum.

 

Postanowione, powiększam swój haremik. ;)



#69 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 12 September 2016 - 14:15

A czemu stare są źle uzbrojone?posiadam i starszy model i najnowszy wypust i tak nie uważam!ale jak zwykle Polak mądrzejszy od internetu!już widziałem różne ulepce pracowniane!.

Moje zdanie:kupuj seryjniaka!przynajmniej wiesz co do Ciebie dojdzie! i z GW nie ma problemów!.

Miałeś może możliwość połowić DOBRZE i LEKKO uzbrojonym StC ? stare były ciężko zbrojone co je muliło i traciły na szybkości oraz ciętości , obniżało się ponadto c.w takiego kija bo blank musiał pracować z  przyciężkawymi przelotkami .Kij bardzo wolno "gasł" po wyrzucie i dlatego ludzie zaczęli przezbrajać fabryczne kije .Ten wędkarz który nie miał porównania nie zauważy niczego bo niby skąd miałby to wiedzieć i podejrzewam że właśnie jesteś takim wędkarzem i jeszcze jedno ,dobra pracownia daje gwarancję zarówno na blank jak i na błędy wykonania wędki więc nie wciskaj kitu .Wycieczki typu "Polak mądrzejszy od internetu"   podaruj sobie bo znam parę pracowni które robią kosmiczne kije i fabryczniaki wymiata , są też partacze ale tak jest na całym świecie i tego się nie zmieni .


Edited by mrWhite7, 12 September 2016 - 14:19.

  • marek_moto likes this

#70 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,263 posts
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Posted 12 September 2016 - 14:28

Więcej widziałem i miałem niż Ci się zdaje!



#71 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Posted 12 September 2016 - 14:35

Nie przesadzajmy z tymi "przyciężkawymi przelotkami". Owszem teraz jest moda na Torzite, ale czy jest sens je pakować do kija klasy medium. medium-heavy czy heavy? Jest masa ludzi lowiacych i chcaca miec elitki z poprzedniego wypustu nawet kosztem odschoolowego stylu zbrojenia



#72 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,963 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Posted 12 September 2016 - 14:45

Sorry , że się wtrącam , ale w tym wypadku to raczej Ja się też nie zgodzę :

- moim skromnym zdaniem jedyną wadą w ST.CROIX , a w szczególności dłuższych kijkach ( 2,6 - w górę ) to zbyt krótka rękojeść . Dlatego takie wrażenie , że kij leci na "pysk" lub nie "gaśnie" szybko, ale ten o którym mowa , nawet zbrojony fabrycznie w starszej wersji jest szybszy niż szpada ZORRO  :D  ;) .

Natomiast w "lżejszych" kijkach , faktem jest ,że troszkę za ciężko zbrojone co niektóre, ale co niektóre!!!!  ;)  i faktycznie lepiej jest ich "odchudzić" czasami.



#73 OFFLINE   raffik4

raffik4

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts

Posted 12 September 2016 - 14:45

Dzięki za odpowiedzi wynik z tego taki iż elitka będzie lepsza pod gumy,Suzuki rx 862 11-21gr miałem go na uwadze ale on bardziej pod woblerka.Na koniec jaką pracownie polecicie do zbrojenia st.croix.



#74 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,963 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Posted 12 September 2016 - 14:55

Witam forumowiczów i mam pytanie odnośnie tego blanku czy sprawdzi się jako uniwersał rzeczny ale w szczególności pod sandacza.Parametry

dł. 2,60

c.w.10-28gr

linka 8-17Ib

Jeżeli mówisz o łowieniu z główek lub łódki to na pewno , lecz gdy chodzi o łowienie z opaski, burty -  to wybrał bym najmniej model dłuższy (2,7m)  a nawet dwa  2,9m).



#75 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,963 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Posted 12 September 2016 - 14:57

......................................................Na koniec jaką pracownie polecicie do zbrojenia st.croix.

tu liczy się ekonomia - najtańszą i najlepszą i najbliższą - aby w trakcie budowy wymarzonego kijka w miarę na bieżąco dokonywać " przymiarek "  :)  by nie było rozczarowania  ;) .


Edited by miramar69, 12 September 2016 - 15:00.


#76 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,581 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Posted 12 September 2016 - 15:18

Miałeś może możliwość połowić DOBRZE i LEKKO uzbrojonym StC ? stare były ciężko zbrojone co je muliło i traciły na szybkości oraz ciętości , obniżało się ponadto c.w takiego kija bo blank musiał pracować z przyciężkawymi przelotkami .Kij bardzo wolno "gasł" po wyrzucie i dlatego ludzie zaczęli przezbrajać fabryczne kije .

Tak, szczególnie Elitki 17 lb , one są bardzo "wrażliwe" na ciężkie zbrojenie w SIC-ach ...
Ludzie zaczęli przezbrajać St.C po tym co montowali fabrycznie w Triumphie lub WildRiverach , chyba, że naczytali się jerkbaita , to pewnie za Elitki też się wzięli :lol: Nawet są tacy co je skrobali - panowie fanatyzm czasem przyćmiewa odbiór rzeczywistości ;)


Edited by Szymon82, 12 September 2016 - 15:29.

  • rolen, NAD BUGIEM, Raffaello and 2 others like this

#77 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 12 September 2016 - 15:44

..przy 12lb warto uzbroic lekko..17lb to kawał kija i seryjne Sic`ki krzywdy jej nie robią. Mi nie pasował uchwyt i korek, także mam dwa customy ;)


  • Robi72 likes this

#78 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 12 September 2016 - 15:44

Tak, szczególnie Elitki 17 lb , one są bardzo "wrażliwe" na ciężkie zbrojenie w SIC-ach ...
Ludzie zaczęli przezbrajać St.C po tym co montowali fabrycznie w Triumphie lub WildRiverach , chyba, że naczytali się jerkbaita , to pewnie za Elitki też się wzięli :lol: Nawet są tacy co je skrobali - panowie fanatyzm czasem przyćmiewa odbiór rzeczywistości ;)

Sporo już zrobiłem Elitek a szczególnie wspomniany model 8'6" 17 lb .Jest spora różnica gdy blank był uzbrojony w KR (Alconite) od 25 H do 4,5 KT tunel (nie było wtedy Torzitte) a uzbrojony w KR Torzitte od 20 H do 4 KT tunel .Kij dużo zyskał na szybkości .Fabrycznie były zbrojone w SiC kończąc  na 5tkach czy też 6stkach, więc wyobrażam sobie jak tym kijem bujało :) a co do pracowni to jeżeli chodzi i StC dobrym adresem będzie ArtRod http://www.art-rod.com/blanki goście wiedzą doskonale o co kamman w tej zabawie :) Co ciekawe ciężej zbrojony nie docinał ryb na krótkich dystansach (może była to wina blanku ) nie wiem ale jakiś problem był .Arek wie więcej bo kij kupił jego kolega i z tego co wiem nie za bardzo był zadowolony .Następne blanki były zrobione jeszcze lżej (na Torzitte) i kij wymiata pod względem zacięcia jak i trzymania ryb nie wspominając już o długości rzutu oraz  natychmiastowym gaśnięciu czy też dobremu wyważeniu .Poza tym Szymon po to się robi CUSTOMA aby był naj,naj naj :) więc jak najlżej i pod siebie (dotyczy to balansu jak i uchwytu ,ergonomii itp. Elitek nie skrobie ,no może poza jedną ,ogołociłem z lakieru i dałem do polakierowania a teraz czeka sobie na swoją kolej :) aż przyjdzie chęć i natchnienie to ją zbuduję na nowo.


Edited by mrWhite7, 12 September 2016 - 15:59.


#79 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Posted 12 September 2016 - 15:46

ESa nie trzeba ruszac 😉, ale wszystkich pogodzic sie nie da

#80 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,264 posts
  • Imię:Przemek

Posted 12 September 2016 - 16:30

@mrWhite troszke na wyrost napisałeś o tej pracowni ale to tylko moje zdanie....
  • delux64 likes this