Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Karasie 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 czerwiec 2013 - 18:43

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Daiwy Exist gdzieś trzeba było kołowrotek wypróbować i wybrać gatunek, padło na karasie. Łowieniem tego gatunku z premedytacją zajmuję się od ubiegłego roku i w okresie letnim karasie potrafią dostarczyć wiele emocji. Dziś z Tomkiem złowiliśmy 14 sztuk o długości od ok 25 do ponad 30cm, kilka ryb masą przekroczyło na pewno 0,5kg. Ryby brały na jigi (główka 1g na hakach nr 8). Jednej mimo żyłki 0,14 nie udało się zatrzymać.

URL=http://www.fotosik.pl]2d683b33bb174ebamed.jpg[/URL]

ce39b1f88bee06e0med.jpg

8bd891ad291d4378med.jpg

Na naszych w "większości rybnych wodach" to alternatywa żeby poczuć coś na wędce. Pozdrawiam 


Użytkownik skalka edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 18:44

  • Mariano Mariano, Apioo i kokosz77 lubią to

#2 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 20 czerwiec 2013 - 18:46

karaś to fajna,waleczna ryba... :) zabawa przednia,zwłaszcza na spina...gratulacje... :) pzdr


  • tost lubi to

#3 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2013 - 19:12

...Na naszych w "większości rybnych wodach" to alternatywa żeby poczuć coś na wędce. 

To nas czeka na emeryturze, karasie, krąpie, certy i zgłębianie tajemnic mikrospinningu, wzdręgowego smużenia, karasiowego opadu czy też agresywnego, jazgarzowego dżerkowania mormyszką ze sztuczna ochotką. A po całym dniu wypełnionym wrażeniami, adrenaliną i odjazdami okazów na żyłce 0.07 zasiądziemy przy zagranicznym piwku z krajowego browaru i wertować będziemy stare roczniki prasy wędkarskiej, podziwiając szczupaki, sandacze, bolenie...niczym egzotyczne dla nas dzisiaj łososie...

 

 

@skalka - rybki śliczne i waleczne, ostatnio przywalił mi w bączka karaś w rzecznym warkoczu, myślałem, że mam przyzwoitego klonka. :)



#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2013 - 19:55

Sam się kiedyś zdziwiłem jak złowiłem 3 karaski na spinning - było to w czasach bocznego troka jeszcze - wlokąc zestaw z bocznym przez płytka mulistą zatoczkę. Ale poza tym jednym przypadkiem świadomie nie próbowałem nigdy tych ryb łowić.

 

Mógłbyś @skalko napisać coś więcej o tych jigach i o tym jak je prowadziles ?



#5 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 20 czerwiec 2013 - 20:31

Chyba założę tematy: Płotki 2013 i Krąpie 2013 :D  W niedzielę pojechałem na wzdręgi, ale oprócz nich złowiłem jeszcze leszcza, 2 krąpie i 3 płotki. Ryby nie za duże - maksymalnie 25 cm, ale satysfakcja spora, bo złowiłem je na moje malutkie wahadełka. Odgrzebałem je po paru latach i nadal łowią. Trzeba się będzie z nimi przeprosić i łowić na nie częściej. Widziałem też kilka karpi do 4 kg oraz jak sądzę ładne jazie, ale niestety ich nie udało mi się skusić do brania. Jeszcze ;)

Kolego Skalka - ładne rybki. Napisz jak je łowisz, bo w niedzielę planowałem jechać właśnie na karasie, tyle że z matchówką i robalami, a tak może wezmę Mikrosa :)



#6 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 czerwiec 2013 - 21:14

Jako przynęt używam oprócz jigów małych twisterów Relaxa  w rożnych kolorach. Prowadzę je powoli pod prąd. Jigi (lekkie (0,5-1g) na małych hakach nr 8,10,12 w kolorach brąz, szary, czarny) prowadzę również bardzo powoli bez agresywnych pod szarpnięć (za szybko prowadzonej przynęty ryba nie zassie) bo trudno to nazwać uderzeniem czy typowym braniem. Często obserwuję ryby z karasiami jest podobnie jak z jaziami (późną jesienią) na moich łowiskach. Przepływa obok przynęty np. ok. 15 ryb żadna nie reaguje do czasu aż trafia się ryba, która po prostu chce. Trudno mi wytłumaczyć to zjawisko z łowieniem krasnopiór jest np. całkiem inaczej tam jak jest stadko to działa konkurencja przy kleniach też to obserwowałem.  Trzeba jeszcze sprawdzić na jakiej głębokości są ryby (szczególnie na wodzie stojącej) czasem brania są przy dnie czasem wyżej.  


  • kokosz77 lubi to

#7 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 20 czerwiec 2013 - 21:27

Dzięki muszę popróbować, bo karasia na spinning jeszcze nie złowiłem. Chodzą mi po głowie jeszcze te karpie, o których pisałem, ale wyglądało jakby się tylko wygrzewały pod powierzchnią, więc może być ciężko skusić je do brania.



#8 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 czerwiec 2013 - 21:37

Kiedyś miałem okazję łowić na odcinku rzeki do którego uciekły ryby ze stawu hodowlanego. W półtorej godziny złowiłem 4 liny, 2 karpie kilka okoni i karasi. To podobno był pikuś wcześniej łowili po 13kg ryby w 3 godziny. Trzeba próbować jak widzisz te karpie to powinno się udać. Pozdrawiam 



#9 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 20 czerwiec 2013 - 21:50

Tyle, że u mnie to niewielki zbiornik ze stojącą wodą, a te karpie ostatnio widziałem pomiędzy konarami zatopionego drzewa i specjalnie się stamtąd nie ruszały. No i dla jasności - chcę je oczywiście skusić na spinning, bo jak się uda, to satysfakcja dla mnie będzie większa. Również pozdrawiam.



#10 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 21 czerwiec 2013 - 04:57

Ciekawy temat mam kilka miejscówek z karasiami musze spróbować ,jak możesz panie @skałka to wklej fotke takiego karasiowego jiga

#11 OFFLINE   smerda jajeczny

smerda jajeczny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 21 czerwiec 2013 - 09:29

W zeszłym roku kolega na Kanale Gliwickim miał jako przyłów karasia ok. 1 kg. Wziął na 7 cm gumę i zaczepiony był głęboko wewnątrz pyska.



#12 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 czerwiec 2013 - 14:36

Jig jak jig mam słaby aparat (jak dam radę zrobię i wstawię) aby tylko był na małym haku trochę jeżynki i krótki ogonek z marabuta. Dziś łowiłem na świstry i dało radę jedna ryba o świcie ok.1kg.

URL=http://www.fotosik.pl]1c02617d74a1c96bmed.jpg[/URL]

URL=http://www.fotosik.pl]f129fabaf7694a11med.jpg[/URL]

Łowiliśmy z Tomkiem od 3 do 8 w sumie chyba ok. 12 ryb. Pozdrawiam



#13 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 23 czerwiec 2013 - 14:05

gratuluję Kolego systematyczności w łowieniu tak "wybitnie" nie spinningowej ryby... :) pierwszy karaś fajny bo spory ale ten drugi ładniejszy bo "nasz"... ;)



#14 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 czerwiec 2013 - 15:06

Ten drugi to też srebrzysty nie "nasz". Pozdrawiam 


  • tost lubi to

#15 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2013 - 15:14

Tych "naszych" to już dawno na oczy nie widziałem, jest ich niestety coraz mniej. A tak fajnie się je za berbecia na "gliste" łowiło...



#16 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 23 czerwiec 2013 - 15:31

Ten drugi to też srebrzysty nie "nasz". Pozdrawiam 

można się naprawdę pomylić... :huh: w takim razie super ubarwiony i prawie jak "nasz"... ;) pzdr

 

Tych "naszych" to już dawno na oczy nie widziałem, jest ich niestety coraz mniej. A tak fajnie się je za berbecia na "gliste" łowiło...

faktycznie ubywa nam tych rybek...kiedyś w każdym kaczym dołku było go pełno a teraz to ewenement (przynajmniej w moich stronach) pzdr



#17 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2599 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 23 czerwiec 2013 - 15:48

  Nasz :lol:


karach__880110.jpg


Użytkownik bobesku edytował ten post 23 czerwiec 2013 - 16:01

  • patu, krzysiek i krystiano1981r lubią to

#18 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 18:02

też na twisterka trafiłem takiego okrąglaczka.

Załączony plik  Rim05u51c71710d47cf.jpg   49,38 KB   207 Ilość pobrań

ten palec to nie do was.



#19 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 23 czerwiec 2013 - 21:13

Próbowałem dzisiaj je łowić i muszę koledze podziękować za pomysł na te spinningowe karasie. Ogólnie mam duży niedosyt, bo żadnego nie wyjąłem, ale miałem kilka brań i parę sztuk mi spadło, w tym jeden ok 0,6 kg już na powierzchni. Muszę spróbować na mniejsze haczyki, bo dzisiaj łowiłem główką 0,9 g na małe twisterki na haku 10. W tygodniu dojadą do mnie główki na haczyku 12 - może będzie im takie łatwiej zassać. Na troku pewnie nie było by problemu, ale poza zawodami brzydzę się tą metodą ;)  Dzisiaj miałem problem, żeby wyczuć właściwy moment do zacięcia. Trzeba poćwiczyć...

Na koniec przyciąłem na Mikrosie coś (myślę, że ponad 2 kg), co po paru minutach holu poszło niestety w zatopione drzewo i było po temacie. Najgorsze, że nie wiem co to było, bo nawet nie udało mi się podciągnąć jej do powierzchni - cały czas szła przy dnie na głębokości ok. 1 m. Duży karaś? Karp? Szczupak???



#20 OFFLINE   loopez

loopez

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 21:20

A moze Ladnyy Leszcz ;] ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych