Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

VERSITEX rod and blanks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 08:11

cześć

Czy ktos coś wie na temat tych wedzisk, blanków itd.. ja pierwsze słyszę... :unsure:

http://www.versitex....sitex/home.html


pozd JW :D

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2007 - 08:24

Jurek,

versitex to dealer, nie producent. Moze cos zamawiaja pod swoja marka, jak np. mudhole, ale nie zauwazyle. Maja w ofercie prawie wszystkie marki :D

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 08:37

o popatrz ! zbóje jedne ! Kliknąłem na jeden z linków googla o otworzyła mi się strona z kijami marki versitex. Byłem/jestem ciekawy gdzie budują swoje wędki i na czym.
JW :D

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2007 - 10:18

jedno nie wyklucza drugiego, moga u któregos z producentow zamiawiac blanki i sprzedawac pod wlasna marka, moze nawet gotowe kije. Ja kojarze ich glownie jako dostawce komponentow roznych firm, tak jak mudhole, aglersworkshop itp

#5 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 17:41

Witam,
Kilka lat temu Versitex montował wyłącznie na blankach Pacific Bay, nie zmieniając nawet kolorystyki. Kije montowane są bardzo przyzwoicie.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 18:23

IM dziękuję za odpowiedź. Moje zdumienie zwróciło montowanie dwustopkowych przelotek do samego szczytu na kijach bassowych... Przyznam się szczerze, ze nie spotkałem sie z takim rozwiązaniem ani w markowych kijach seryjnych ani tym bardziej na kijach custom...Czy moze pan wyjaśnić jaki sens ma montowanie takiego zbrojenia na relatywnie delikatnych kijach??

pozd JW :D

#7 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 grudzień 2007 - 18:23

Stary Design Fishing lansował go w swoim czasie w kraju . Także Fenwicka mieli w ofercie . Z tego ostatniego wykreował sie Dragon , mocarz lokalny ..
Niewiele firm ma swoje własne zaplecze produkcyjne . Zamawia się i kupuje elementy czy finalne wyroby .
Versitex i inne , amerykańskie firmy tego segmentu rynku , nie czynią tajemnicy ze swojego pośrednictwa między klientem a wytwórcą . Wszystko dzieje sie bez zbędnej tajemnicy . Dostajesz towar i pełną wiedzę o nim .
My też mamy swoje lokalne Versitex-y . Jakże odmienne jednak od oryginału .
Który prawdę Ci powie ?
Trzeba mieć b. grube pokłady zaufania /o co , nota bene , nawet premier wnosi / , tudzież naiwności .

Prócz naszego , transparentnego rodbuildingu , naturalnie ..

#8 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 19:29

@Jerzy, na jakim blanku montują te przelotki? Chodzi mi o symbol i parametry.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
ps. proszę bez panów.

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 19:39

ponizej link, trudno mi powiedzieć na jakich blankach zbudowane sa kije ze zdjeć, jednak po długości dolnikow wnioskuję,z ę sa to wędziska poniżej 20 lb..

http://www.versitex.....html?Id=VMTBCR

pozd Jurek

#10 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 19:54

Są to blanki typu Magnum Bass i opis linki może nieco zdziwić, gdy taki blank weżmie się do ręki. Tak jak w opisie Versitexa są to wędki do łowienia dużych bassów. To są blanki bardzo szybkie, zazwyczaj o głębokim ugięciu, jednocześnie bardzo mocne. Obrazowo, mam w swoim arsenale kij na blanku Mag/Bass cw. 1/4-3/4oz, 17lb. Bez problemu rzucam siłowo przynęty w wadze 40 gram. Stąd zbrojenie w dwie stopki, choć 15 lb jest dla mnie też dziwne. Uważam, że w tym typie blanku dwie stopki należą się od 20 lb.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 20:08

No właśnie to zwróciło moją uwagę. Miałem w rękach kij castingowy zbudowany na blanku shikari 15 lb. Niby nic, ale kij robił wrażenie lekkiej jerkówki. To był Magnum taper. Ilośc mięsa w dolniku imponował. Pierwsze skojarzenie jak zobaczyłem przekrój blanku Magnum taper to....podwójny kebab :mellow:

Mój Lamiglas o dwa funty mocniejszy wygladał jak kleniowa witka.

Mnie się wydawało, ze dwustopkowe przelotki montuje sie na kijach bardzo mocnych <25 lb ponieważ przy holu sporych ryb obciążenia blanku sa spore i takie przelotki lepiej rozkładają siłe na blanku. Mimo wsztystko decydując się na 15 czy 17 funtowy kij na blanku MT wolałbym w sekcji szczytowej przelotki jednostopkowe...
pozd JW :D

#12 OFFLINE   bobin3

bobin3

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Sebastian

Napisano 16 marzec 2013 - 09:30

Witam

Czy orientuje się ktoś czy ta strona jeszcze działa.Wysłałem tam zapytanie o blank i cisza nikt nie odpowiada.Zamówienie da się złożyć ale kontaktu zich strony nie ma.

Z góry dzięki Seba