Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Bydgoszczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 28 czerwiec 2013 - 08:29

Witam

Wybieram się na weekend do znajomych,a w zasadzie żona, a ja to raczej kierowca :D więc, żeby nie marnować czasu to jakiś fishing chcę uskutecznić w Bydgoszczy lub okolicach. Polecicie jakieś łowisko(wiadomo najbardziej chodzi mi o spinna, ale zabieram cały majdan gruntowo-spławikowy również). Będę już dziś, ale wędkować będę w sobotę i niedzielę. Z góry dzięki za info, jakby ewentualnie ktoś się gdzieś wybierał mogę się podpiąć B) Szukałem na forum o okolicznych wodach ale znalazłem tylko odrobinę o Brdzie i Wierzycy-chyba,że gdzieś coś więcej było to proszę o przeniesienie mojego postu.

W razie co podam tel jakby co :) 692489963



#2 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 28 czerwiec 2013 - 11:44

woda opadła ,jedź nad Wisłę.Zabierz kalosze,bo będzie błotko i coś na komary.



#3 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 28 czerwiec 2013 - 20:13

Witam ponownie.
Okazalo się, że rezyduję całkiem blisko Wisły(mniej niz kilometr:-))więc na jutro wybór dokonany. Jestem na Starym Fordonie kolo mostu więc możliwość łowienia z obydwu stron. Czy ktòraś strona jest łowniejsza tudzież mniej obłowiona? No i ostatnie natrętne pytanko- na co się nastawić? Kleniojaziowanie? Boleniowanie? Bo o coś innego raczej przy tej wodzie będzie ciężko pewnie? Chyba, że się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu. Pozdrawiam

#4 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 28 czerwiec 2013 - 21:50

Ryba tam wszelaka ale dojście trudne raczej bo woda wysoka. A komary ssą jak z cyca...

#5 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 10 lipiec 2014 - 20:36

Panowie mam pytanie.

Jestem właśnie przejazdem w Bydgoszczy, zatrzymałem się na Fordonie tuż poniżej mostu na początku ulicy Bydgoskiej. Niestety nie mam wędęk, ale wieczorem przeszedłem się brzegiem z nadzieją na pogadanie z miejscowymi wędkarzami. Woda wyglada na rybną ale wędkarzy jak okiem sięgnąć ani śladu. Są tu fajne główki, ale ścieżki prowadzące do nich są pozarastane wysoką trawą i widać, że prawie nikt tu się nie kręci.

Co jest grane? Nie ma tu ryb? Woda zatruta? Czy macie w okolicy lepsze łowiska?

Pytam, bo w przyszłym tygodniu znów zatrzymam się tu na 1-2 noclegi i mam ochotę poszukać tu ze spinem sandacza / szupaka / suma.

Czy mam sobie nie robić nadziei?

Gdzie tu mozna 1-2 dniowe pozwolenie załatwić?



#6 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 lipiec 2014 - 17:27

Jedź na Brdę Jachcice/Piaski/Opławiec. Zabierz smużaki. Kleni całe stada.Dziś byłem.Kilkanaście w ciągu dnia żaden problem.



#7 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 12 lipiec 2014 - 19:20

Czesc, bierz sie za Wisle, koledzy z Bydgoszczy twierdza ,ze jest rybna



#8 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 13 lipiec 2014 - 12:18

Dzieki panowie,

z kleniami nie mam doświadczenia ani odpowiednich przynęt, zwykle głównie za sandaczem chodzę,

jutro jadę i poszukam ich na Wiśle.



#9 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 25 czerwiec 2018 - 13:12

Siema , wybieram się do Bydgoszczy w ten weekend , mam zamiar pierwszy raz polowic na królowej polskich rzek :) Na który odcinek najlepiej Waszym zdaniem się wybrać z zastrzeżeniem , ze dojazd tylko komunikacją miejską będzie wchodził w grę. Jako , ze nigdy nie złowiłem bolenia , a na Wiśle chyba duża jest na niego szansa, to prosiłbym o porady jaki zestaw na niego przygotować ( grubość FC na przypon, przynęty itd ) . Z góry dziękuje za podpowiedzi :) a jakby ktoś miał ochotę zabrać mnie i dziewczynę nad wodę i osobiście pokazać co, gdzie i jak to byłoby super :D

Użytkownik podlasiak edytował ten post 25 czerwiec 2018 - 13:23


#10 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 25 czerwiec 2018 - 17:53

Komunikacją miejską nad Wisłę powiadasz...
Kilka lat już w Bydzi nie mieszkam, kiedyś jeździło się 57 na Brdyujście (od slipu LOKu w dół do Zbożowca i dalej do mostu) albo na Osiedle Nad Wisłą 94 i 70.
Tramwajem dojedziesz na Łoskoń,trochę do Wisły trzeba drałować z pętli, ale główki ciekawe w miarę są. Za boleniem raczej okolice wspomnianego Zbożowca bym odwiedził, piękny kleń też może się trafić. Z przystanku 65 (Fordońska - Zakłady Zbożowe bodajże) kawałeczek, nie sposób nie trafić.
Z FC nigdy się nie bawiłem. Wisła to nie wrocławska Odra, szczególnie po ulewach. Przynęty ... boleniowe. Trudno powiedzieć w jakich warunkach przyjdzie łowić za tydzień.

#11 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 26 czerwiec 2018 - 08:34

Dzięki za odpowiedź :) A lowiles kiedyś w dół od mostu fordonskiego ? Bo tam duże główki na google Maps znalazłem. I mam jeszcze pytanie czy jest sens w ogóle próbować za sandaczem chodzić ?

#12 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 26 czerwiec 2018 - 12:40

Jeszcze jedno pytanie mam , gdzie można w Bydgoszczy kupić pozwolenie 3-dniowe na wody Toruńskie?

#13 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 26 czerwiec 2018 - 12:46

Jeszcze jedno pytanie mam , gdzie można w Bydgoszczy kupić pozwolenie 3-dniowe na wody Toruńskie?


http://www.pzw.torun...dek-okresowych/

#14 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 26 czerwiec 2018 - 16:27

Dzieki foxy , ale wolałbym gotówkowo - puste konto , musiałbym iść do banku wpłacić pieniądze na konto ... życie bidnego studenta :)

#15 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 25 lipiec 2018 - 13:36

Cześć
Poleci ktoś jakieś jezioro w bliższej lub dalszej odległości od Bydgoszczy gdzie jest szansa na złowienie okoni?(z brzegu,chyba ze mozna przy okazji lódke wypożyczyć?).

#16 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 25 styczeń 2021 - 11:38

Mam pytanie o dojazd nad Wisłę w okolicach Ostromecka po prawej stronie rzeki. Słyszałem że droga w okolicach Mozgowina jest dostępna, ale wole zapytać czy ktoś z niej korzysta, bo już pare razy nadziałem się na znaki 'teren prywatny'... Na mapie główki wyglądają tam dość ciekawie.

Załączone pliki


Użytkownik ShadowStalker edytował ten post 25 styczeń 2021 - 11:38


#17 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2021 - 12:42

Teraz raczej nie dojedziesz. Chyba że full terenówką. Będzie w tym miejscu rozjechana błotnista gruntówka. W lato przy suchej pogodzie jak najbardziej. Przy takiej ilości opadów myślę, że jedyny dostępny dojazd do rzeki "normalnym" autem będzie pod mostem fordońskim.

 

Miejscówka ta nosi potocznie nazwę "słupy" i jest mocno oblegana przez gruntowców w sezonie.


  • ShadowStalker lubi to

#18 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 25 styczeń 2021 - 13:45

Teraz raczej nie dojedziesz. Chyba że full terenówką. Będzie w tym miejscu rozjechana błotnista gruntówka. W lato przy suchej pogodzie jak najbardziej. Przy takiej ilości opadów myślę, że jedyny dostępny dojazd do rzeki "normalnym" autem będzie pod mostem fordońskim.

 

Miejscówka ta nosi potocznie nazwę "słupy" i jest mocno oblegana przez gruntowców w sezonie.

Dzięki, o to mi chodziło. Zawsze można auto zostawić bliżej drogi, troche się przejść to też nie problem w końcu.



#19 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 26 styczeń 2021 - 15:44

Masz tam fajny beton do zostawienia auta i pewnie coś około 500m spacerkiem do wody

#20 OFFLINE   Tylex

Tylex

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaSzubin
  • Imię:Michał

Napisano 13 maj 2021 - 12:36

Witam wszystkich serdecznie! 

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego chciałbym się najpierw przywitać ze wszystkimi :) Mam na imię Michał, mam 28 lat. W temacie spinningu jestem dość zielony, choć łowie już tak ponad rok to bez większych wyników. Jednakże chciałbym poruszyć temat wód okręgu PZW Bydgoszcz, konkretniej chciałbym dowiedzieć się czy w okolicach Bydgoszczy są wody na które warto jeździć za szczupakiem? 

Próbowałem póki co na Noteci (Dębinek, Antoniewo, Tur) ale bez wyników... Nie wiem czy tylko odnoszę takie wrażenie czy w okolicach Bydgoszczy nie jest zbyt dobrze jeśli chce się połowić "pike'a". 

Jest tu może ktoś bardziej obeznany w wodach tego okręgu, kto mógłby mi doradzić gdzie mógłbym się ewentualnie udać na łowy? Dodam że wyznaje zasadę "no kill" i łowię raczej tylko z brzegu więc dobrze jeśli byłby dobry dostęp do wody. Ostatnio przez brak jakichkolwiek wyników czuje się bardzo wypalony jeśli chodzi o spinning... Tym bardziej że przed rozpoczęciem sezonu zakupiłem sporo sprzętu, nową wędke i młynek, pozwolenie pzw... Żeby nie było, pod koniec zeszłego roku wróciłem z Irlandii i tam zaczynałem swoją przygode ze spinningiem, łowiąc na tamtejszych rzekach i kanałach... 

Panowie, proszę doradźcie coś... może lepiej się przeprowadzić i przenieść do innego okręgu? Chyba zaczynam świrować  :lol:

 

Pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych