Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
980 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 08 sierpień 2021 - 10:47

Uniwersalnie myślę 10 - 30 gram.

Ja mam do 14g w 5-cio składzie. Nie było wiele okazji jeszcze do łowienia ale wędeczka bardzo dobrze wykonana i przyjemna w pracy.

#682 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6227 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 sierpień 2021 - 03:31

Tzn wieloskłądy czy czy teleskopy?

Teleskopy, STC i starsze Exage. Realny CW jest poniżej 10g a góra tak do 20 moim zdaniem. STC ma tą przewagę, że złącza się nie zakleszczają, a w Exage potrafią, szczególnie kiedy popada i blank jest mokry. Miałem zamiar na początku kupić STC w travelu ale teleskop wygrał ze względu na bardzo krótki skład po demontażu. Dolnik kija (rear grip) jest też bardzo fajnie zrobiony, bo dopasowany do długości całej wędki tj. 2.7m. To jest badyl, który naprawdę mieści się do plecaka. No i są fartowne obydwa :) Często jak biorę tele szimańca do plecaka tak na wszelki wypadek, to trafiam ładnego kabana 😎

#683 OFFLINE   mestre16

mestre16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 10 sierpień 2021 - 18:45

Panowie a co sądzicie o SG Salmonoid w 4ro składzie?

#684 OFFLINE   maxmaj

maxmaj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Max
  • Nazwisko:Maj

Napisano 14 sierpień 2021 - 01:01

Panowie a co sądzicie o SG Salmonoid w 4ro składzie?


Posiadam, byłem z nim na dwóch wypadach. 270cm 7-25g. Rzucałem 20g in-linem i keitechem 4” z 18g główka - w obu przypadkach bardzo przyjemnie wedka się ładowała. Przyłów w postaci 40cm dorsza i 20cm (pierwsza w życiu) troci wiele nie mówi. Wykonanie bardzo fajne, elegancki pokrowiec w komplecie. Korek zdecydowanie na plus. Jeśli taniej to chyba parabellum, ale nie miałem tego drugiego w ręku. Dodam ze wedka dość czuła :).
  • mestre16 lubi to

#685 OFFLINE   mestre16

mestre16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 16 sierpień 2021 - 22:35

Czy ktoś z forumowiczów posiada wędkę:
Konger Vectron Spin Tele Travel 2.4m 5-25g?
Złamałem przedostatni element szczytowy i chciałem go dorobć ale potrzebował bym zmierzyć długosc elementu
Bardzo bym prosił o pomoc :)

#686 OFFLINE   maxmaj

maxmaj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Max
  • Nazwisko:Maj

Napisano 27 sierpień 2021 - 14:32

Cześć! Ktoś może posiada bądź użytkował shimano dialune w wersji travel? Ona występuje jakoś w 2.7m, 7-28g. Pytanie czy podejdzie na troc morska. Mam salmonoida, jestem zadowolony, ale mam okazje dobrze go sprzedać i próbować czegoś nowego, obowiązkowo w travelu pod trocie. Jakieś inne propozycje? :)

#687 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 29 sierpień 2021 - 09:14

@maxmaj , osobiście niezmiennie polecam Ron Thompson Tyran travel 2,70/15-45g - CW w moim odczuciu jest nieznacznie zawyżone, realnie bym ocenił na 10-35g. Używałem co prawda na belony, ale samo łowienie i przynęty podobne. Kij szybki, jakkolwiek pod rybą pracuje głęboko. Świetnie tez posyła sbirulino na kosmiczne odległości. Może być już ciężko go dostać ale warto polować.

Ze swojej strony tez mam pytanie do kolegów:
Nieustające poszukiwania pstrągowego gralla w travelu.
Co byście polecili w następujących parametrach:
- duże przelotki żeby nie obmarzały w lutym (warunek konieczny!)
- długość 2,13-2,30
- akcja medium, głębokie ugięcie
- CW 3-15g
- w 4 kawałkach.

Przerobiłem już kilka traveli i każdy wykazywał jakieś wady. Mikado Sensual - za delikatny szczyt utrudnia zacinanie. Mikado Excellence Journey - malutkie przelotki i nie do końca właściwe zbrojenie ogranicza zasięg i zamarzają na mrozie, kij słabo współpracuje z żyłką. Abu Diplomat - blisko ideału ale oryginalne zbrojenie było potwornie ciężkie, a „przezbrajacz” założył bardzo małe przelotki i na mrozie nie da się łowić.

#688 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 29 sierpień 2021 - 12:01

STC mini  2,40m- (teleskop do 14g)ładna, lekka, praktyczna, łamie się jak słoma podczas rzutu 7g przynętą. Schimano zwraca kasę ale weekendowy wyjazd na ryby nie zostanie zwrócony nigdy.

 

Westin W4 2,85 (4roskład do 15g) nie łamie się podczas wystrzwlenia 25g blachy "z całej pety" poza obszar galaktyki qrwinox i nawet nie jęknie.


Użytkownik Kaziq edytował ten post 29 sierpień 2021 - 12:06

  • WalterW lubi to

#689 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 31 sierpień 2021 - 02:03

Czy Savage Gear Parabellum CCS Travel 10-30g 244 cm oraz wersja 7-21g sa dobrze opisane jesli chodzi o CW?



#690 OFFLINE   Mundurowy

Mundurowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaWolna Polska

Napisano 29 wrzesień 2021 - 17:08

Szukam budżetowego trawela o dł. 2.75 - 3.0 m  i cw do 12 g

generalnie kij z przeznaczeniem pod brzany i klenie, co byście polecili..



#691 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów

Napisano 30 wrzesień 2021 - 18:32

Był kiedyś taki 3.00 ron thompson tyran travel



#692 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 01 październik 2021 - 07:40

Mikado da Vinci travel 2,75 - opisany co prawda jako 5-17/20-25g, ale ta delikatniejsza szczytówka realnie ma dużo mniejsze CW.
Ten sam blank odrobine inaczej ubrany i z jedną szczytówką, występuje pod nazwą Mikado Rival travel 5-20g. Tez nie należy sugerować się CW.
Cała „rodzinka” tych traveli - bo w ofercie Mikado są od lat tylko nazwa się zmienia - bardzo fajnie się sprawdza. Trzeba tylko pamiętać ze to baaaardzo budżetowe kije, mają często za dużo lakieru na omotkach który po kilku sezonach pęka, a uchwyt kołowrotka łapie luz. Rekompensuje te wady dobrze pracujacy blank, a w wersjach z dwoma szczytowkami duża uniwersalność kija dająca w jednej tubie narzędzie do łowienia od okoni na boczny trok po szczupaki na obrotówki.

Ron Thompson Tyran obecnie już trudno dostać, widziałem jeszcze w sprzedaży wersje 2,70/7-25g.
Tyrany mają delikatnie zawyżone CW - mój 2,70/15-45g oceniam realnie na 10-35g, powyżej 40g kij już trochę klęka i wyrzut jest mało komfortowy, z kolei bez problemu ładuje się przynętami 8-10g skupionej masy.
Ekstrapolując na ten 7-25g, brałbym go pod uwagę na klenia i zwłaszcza brzanę. Tyran to kij na całe życie, chyba ze wsadzisz go w drzwi i trzaśniesz.

#693 OFFLINE   Mundurowy

Mundurowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaWolna Polska

Napisano 01 październik 2021 - 08:16

dziekuje za informacje ,trawela o którego pytałem powyżej już zakupiłem..

 

 

teraz nastepny trawel, co polecicie : 2.20-2.40 m  i cw do 15 g - x-fast ,taki pod sandacza na lekko



#694 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 01 październik 2021 - 16:11

Mikado da Vinci 2,40…
Ale to nie X-Fast.
Z znanych mi traveli najbliżej akcji „fast” są :
-Tyrany - tu będzie ciężko o sandaczowy do 15g, istnieje 2,10 5-20 w trzech kawałkach.
- Dragon Voyager Trout w starej wersji (w piance a nie korku), 2,40, 4-21g, 4 kawałki, bardzo dobrze wykonany kij, który w moim odczuciu zupełnie nie pasuje do pstrągów właśnie z racji szybkiej i szczytowej akcji.

Opcja z kombinowaniem:
Kupić travela chińczyka na Ali, szybkiego i sztywnego,( np. Kingdom) , i oddać w ręce @Mekamila żeby przerobił na wklejkę.
Przy czym należy pamiętać, że chińskie kije maja CW kompletnie z d… opisane w 90% przypadków.

#695 OFFLINE   kajojeq

kajojeq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa (ex Suwałki - Białystok)
  • Imię:Karol

Napisano 24 październik 2021 - 18:33

Panowie czy ktoś miał okazję trzymać i zaopiniuje (szukałem na forum i nie widzę):
 

DAM Cult-X Travel Spin 15-40g (trans: 58cm, 103 g) 4 elementy
VOYAGER 240CM/15-40G ZANDER SPIN ROBINSON (trans:52cm, 182g) 5 elementów

VOYAGER 240CM/10-30G PIKE SPIN ROBINSON (trans:52cm, 170g) 5 elementów
 

Cenowo blisko siebie, wyrzutowo też a wagowo różnica spora. Szukam szybkiego, mocnego nie super drogiego travel

dzięki



#696 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 25 październik 2021 - 08:21

@kajojeq, tu masz praktycznie niezniszczalny kij w parametrach jakie podałeś, prawdziwy fast co w travelach jest dość rzadkie, CW opisany 10-30 - to będzie w tym wypadku po prostu uncjowy kijek (seria ma bardzo lekko zawyżony CW, w sensie komfortu a nie pełnej możliwości) nie znam wagi - ale seria Tyran jest dość ciężka, 3 kawałki. Moim zdaniem kije Ron Thompson Tyran są wśród wędzisk budżetowych tym, czym kołowrotki Penn Slammer i Spinfisher wśród kołowrotków. To woły robocze, którym niestraszne żadne warunki ani ryby. Wbrew pozorom są tez dość czułe.

http://sklep.thymall...ast_travel_spin

#697 OFFLINE   kajojeq

kajojeq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa (ex Suwałki - Białystok)
  • Imię:Karol

Napisano 25 październik 2021 - 10:31

@kajojeq, tu masz praktycznie niezniszczalny kij w parametrach jakie podałeś, prawdziwy fast co w travelach jest dość rzadkie, CW opisany 10-30 - to będzie w tym wypadku po prostu uncjowy kijek (seria ma bardzo lekko zawyżony CW, w sensie komfortu a nie pełnej możliwości) nie znam wagi - ale seria Tyran jest dość ciężka, 3 kawałki. Moim zdaniem kije Ron Thompson Tyran są wśród wędzisk budżetowych tym, czym kołowrotki Penn Slammer i Spinfisher wśród kołowrotków. To woły robocze, którym niestraszne żadne warunki ani ryby. Wbrew pozorom są tez dość czułe.

http://sklep.thymall...ast_travel_spin

Dzięki za info, nawet bym tą wędkę wziął i nie szukał dalej ALE nie lubię tej zakrętki do kołowrotka, tej wyżej, miałem taką w jednej wędce i była dość niewygodna. Nie mniej jednak cena jest zachęcająca



#698 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 25 październik 2021 - 13:24

Mam RT Tyran travel w wersji 2,70/15-45 i uchwyt kołowrotka uważam za jeden z najwygodniejszych jakie mam.
Profil pianki na wysokości stopki kołowrotka jest taki, że pokrętła u góry w ogóle się nie czuje w ręce, jakbym nie ułożył dłoni ta zakrętka gdzieś „ucieka” z chwytu. Kija używałem zarówno na Wiśle - boleń na ciężko, nocne łowy sandaczy i sumów, na Bałtyku z brzegu za belonami, na jeziorach - szczupak, sandacz, i do lekkiego trola z ręki. Nigdy nie odczułem dyskomfortu związanego z rodzajem uchwytu kołowrotka.
Seria Tyran już znika z rynku, nieprodukowana, a te blanki to perełka w moim odczuciu taka, jak pierwsze beastmastery - tylko o diametralnie innej akcji. Nie wiem jak nowe serie Ron Thompson są robione - ani nie ma w opisach włókna PBO, ani cena nie sugeruje ze to ta sama klasa co tyrany.

#699 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 28 grudzień 2021 - 15:25

Panowie jak myślicie, stoje nad wyborem albo DAM Quadra Safar do 60g albo daiwa megaforce do 70g.
Zależy mi na kiju do cięższego morskiego łowienia z brzegu na spinning. Oba kije wyglądają ciekawie i są tanie, więc wybór nie prosty.

#700 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 grudzień 2021 - 16:58

dziekuje za informacje ,trawela o którego pytałem powyżej już zakupiłem..

 

 

teraz nastepny trawel, co polecicie : 2.20-2.40 m  i cw do 15 g - x-fast ,taki pod sandacza na lekko

Mam okume jakas taka ze zlotymi wstawkami blackrock jej chyba jest. Byla tania opisana jest do 40ztcp i rzuca 60spoko. ~Byly lzesze modele. Moj wyciagnal bez problemow przylowionych sumkow kilka (najwiekszy gdzies 80-100cm).

 

Co do stc jest jedna siara - uchwyt kolowrotka jest tragicznie maly (mam wersje do 100g i slammer 260 nie wejdzie nawet przyciety by pasowal do innych wedek - trzeba grubo pilowac) abu soron stx40 i daiwy 2500 pasuja.