Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Baza wędek "travel"


  • Please log in to reply
981 replies to this topic

#741 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 posts
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Posted 25 March 2022 - 14:39

Favorite x1 travel powinien spelnic Twoje oczekiwania :)
Jest sporo modeli w roznych dlugoscia. Uzywalem 704ML bardzo przyzwoita wedka w cenie ponizej 400zl
Nie wiem jak aktualnie z dostepnoscia poszczegulnych modeli. Zajzyj do stepanow fishing.

#742 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 27 March 2022 - 14:44

Mam pytanie jak się sprawdzają obecnie nowe spinningi w wersji travel (własności użytkowe, czułość, trwałość)? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem pod kątem kija na troć z plaży i na rzekę na lekko. W sumie po co męczyć się z dwuskładem w czasie transportu, gdy można rozłożyć kij na 4 części i wygodnie włożyć do bagażnika samochodu.

#743 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,419 posts
  • Lokalizacjairlandia

Posted 27 March 2022 - 20:41

Durzy Poatrz czy w twinyopach shimano takiego nie znajdziesz. Kije stc sa dosyc spolegliwe jak na swoj cw wiec nawet ciupke mocniejsze na papierze moge byc ok (zaleta shimano jak dobrze trafisz twin tipa masz 2kije w 1 wadze). Okuma blackrock jest wyraznie szybsza przy tym samym cw. Wersja co 40czy 60g jest (mam) do 25 chyba tez.
Macalem troch traveli w cw kolo 40 60g i na ogol sa sporo wolniejsze od blackrocka.

Edited by gooral, 27 March 2022 - 20:42.


#744 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 posts
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Posted 08 April 2022 - 23:24

 

 

Bardzo ładną wędką jest Shimano Norden 10-35 g 9'. Z fajną tubą. Niestety cena ok. 700 PLN.

Lowiles tym kijem? 



#745 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Posted 30 May 2022 - 11:04

Cześć wszystkim,
Próbowałem się przywitać we wskazanym miejscu, ale niestety nie działa mi poniższy link:
http://jerkbait.pl/t...rkbaitpl/page-1
w związku z tym przejdę od razu do rzeczy:

Przymierzam się do zakupu wędki, której podstawowym przeznaczeniem będą Wiślane bolenie i sandacze łowione głównie na woblery. Dobrze gdyby był to 4-częściowy travel lub w ostateczności jakiś udany teleskop.

Wędka ma mieć 270-300cm i jakieś 5-25g realnego zakresu wyrzutu. Musi dobrze ciskać woblery już ok. 6-7g, ale też utrzymywać w nurcie takie wobki 10-12cm i dalej mieć zapas mocy do wcięcia sandacza.

Preferowana akcja med-fast/fast i ugięcie pół-parabola do paraboli. Prawdopodobnie wędkę połączę z kołowrotkiem 3000 i plecionką 12lb lub żyłką 0.25.

Przeczytałem ten temat, zweryfikowałem aktualne oferty rynkowe i obecnie najbardziej czaję się na te pozycje:
- Mikado Rival Travel Spin 275 5-25,
- DAM Iconic Travel XP 270 7-28,
- Abu Garcia Tormentor Travel Spin 274 7-28.

Są jeszcze Abu Garcia Diplomat Spinning 305 15-35, Ron Thompson Travel Spin XP (270 7-28 lub 300 12-36) czy Nomura Aichi Narita Spin 270 15-40...

Niestety nie mam ich gdzie pomacać więc moje pytanie brzmi: czy możecie powiedzieć mi coś więcej o tych wędkach? Czy są dobrze opisane, a jeżeli nie to jaki jest ich realny zakres cw, akcja i ugiecie? Jestem też ciekaw czy te Ron Thompson XP mają jakiekolwiek podejście do legendarnego Tyrana NX, a jeżeli tak to który konkretnie model odpowiadałby moim wymaganiom?

W tej chwili ze spinningów tej klasy posiadam Dragon Guide Select Veltica 260 7-28, który ogólnie jest bardzo ok, ale jego realny cw jest powyżej 40g (chociaż od dołu rzeczywiście sensownie ogarnia te 7g). W dodatku jest wybitnie mocnym i szybkim kijem o ugięciu szczytowym więc chciałbym go uzupełnić czymś delikatniejszym i bardziej spolegliwym do woblerów (ale wciąż z zastosowaniem sandaczowym).

W ten gładki sposób przechodzę do kwestii ceny, która jest ruchoma w zależności od uniwersalności kija, tzn:
- jeżeli będzie to kij taki jak opisałem to chciałbym się zmieścić w ok. 300 zł, - - jeżeli będzie kijem typu salmon & steelhead czyli będzie pięknie rzucał lekkie woblery, a z drugiej strony nadawał się nawet do połowu belon lub troci to może to być i ok. 500 zł,
- jeśli będzie moim złotym graalem na kształt legendarnego Avida AVS90MHF2, czyli wielkorzecznym uniwersałem, który z jednej strony ładnie rzuci lekki wobler, z drugiej sprawnie podbije w nurcie gumę na główce 15-20g i dodatkowo ogarnie każdy przyłów... To wtedy przeboleję i okolice tysiaka. Dlatego wpadł mi w oko również Shimano Dialuna XR Spinning 274 6-28, ale tak naprawdę nie wiem czy pokrywa opisane wymagania. W dodatku dochodzi tu minus w postaci kolejnych 4-7 stówek na kołowrotek bo przecież nie podepnę do niego Ecusimy, którą akurat mam wolną :)

Rozpisałem się, ale mam nadzieję, że w miarę przekazałem o co mi chodzi. Z góry dziękuję za porady, szczególnie za opinie na temat wymienionych wędek.

Pozdrawiam,
Paweł

#746 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 posts
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Posted 31 May 2022 - 17:01

Ja do takich zadan (mniej wiecej) kupilem Westin W3 Spin 2nd 9'/270cm M 7-30g 4sec za jakies 450pln. Jak go przetestuje to cos skrobne. Moglbys rzucic okiem na serie Okumy Epixor. Wersja EPI-S-964ML dobrze opisana. Problem w tym, ze te wedki juz sie prawie skonczyly w sklepach wiec musisz szukac innego zrodla. 

 

Ps Mialem w reku Ron Thompson Travel Spin XP. Pewnie nawet wersje o ktora Ty pytasz ale to byla witka. Za delikatny i przeszacowany. Taki dlugi kij na pstraga IMHO. 



#747 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Posted 31 May 2022 - 21:12

Wielkie dzięki za odpowiedź. Co ciekawe machałem w sklepie Okumą Epixor 288 cm 32g i jakoś mnie nie urzekła bo wydawała mi się za szybka (biorąc pod uwagę, że x-fasta już mam, a trzeba mi coś głównie pod wobki).

Może to być jednak tylko wrażenie jako, że obok niej machałem dwoma różnymi parabellum: 279 cm 7-24g (kluska bardziej kleniowa jak dla mnie) i 307 cm 12-35g (już trochę ciekawszy kijek, ale chyba nie wart 5 stów).

Może rzeczywiście spróbuję dać jeszcze jedną szansę tej Okumie bo jeżeli nie polecicie mi jakiegoś sztosa, którego można brać w ciemno to darmową dostawę i darmowy zwrot (żeby przetestować kijek w domu) znalazłem tylko dla:
- Nomura Aichi Narita 270 cm 15-40g - ktoś wie czy trafnie jest opisany ten teleskop?;
- Shimano Dialuna XR 274 6-28g, który nie dość, że kosztuje ponad tysiąc to jeszcze pewnie pociągnie za sobą zakup odpowiedniego kołowrotka więc naprawdę musiałby być odpowiednikiem Avida żebym się zdecydował na zakup...

W międzyczasie z kijków 270+ znalazłem jeszcze:
- Daiwa Megaforce Travel 270 15-50,
- Rumpol Super Warriors 270 7-23 xD

Będę wdzięczny za informacje o wszystkich wymienionych kijach. Pzdr

#748 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 posts
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Posted 31 May 2022 - 23:05

Znawca nie jestem ale powiedzmy ze ta Okuma jest kijem szybkim z fajnym ugieciem. Na pewno nie wybralbym go do malych przynet. Testowany na szczupakach ok 80cm. Mozna bylo sobie pozwolic na twardszy hol w zielsku. 35g rzuca sie ok ale ma sie z tylu glowy swiadomosc, ze nie mozna machac "bez zastanowienia". Dodaj moze do swojej listy MC Crostage Mobile. Ta stara wersja (nie wiem jak nowa) nie jest tak szybka (sztywnawa) jak Epixor i moze Ci sie spodobac. Wersja do 21g 6-12lb dobrze opisana choc i 30g wyrzuci. Wyholowalem ta wedka wiele fajnych rybek. Super ugiecie. W sumie jedna z moich ulubionych wedek.

 

Oprocz tego zwrocilbym uwage na jedna rzecz. Jest roznica pomiedzy 2.7m a 3.05m. Jesli beda badyle nad glowa lub lowienie z wody w mniejszych rzekach to bym nad tymi 3 m sie zastanowil.

 

Na Skandynawskich stronach jest kilka wedek ktore moglby Cie zainteresowac ale cena wysoka np Daiwa Ballistic travel. No i koszt wysylki.

 

Biorac pod uwage, ze kupno nie macanej wedki to zakup kota w worku w zakup drogiego kija bym sie nie pchal. A przynajmniej ja na dzis mam taka zasade. Zbyt wiele razy moje oczekiwania rozjechaly sie z rzeczywistoscia.

 

Ps wspomniana Okuma moglaby miec jak dla mnie troche dluzszy dolnik.


Edited by Luckyguliver, 31 May 2022 - 23:11.


#749 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Posted 01 June 2022 - 11:54

Czyli ta Okuma do woblerów 6-8g jednak niekoniecznie? To chyba ją odpuszczę bo to dla mnie dość ważny element układanki w tym momencie...

Na pewno nie będę żadnej wędki kupował w ciemno, ale jakbyście coś bardzo polecali to zaryzykowałbym ewentualne koszty zwrotu paczki. Dlatego chyba wstępnie zamówię ten teleskop Nomura bo ma darmowy zwrot. Liczę po cichu, że kij jest przeszacowany i będzie rzucał lekkie wobki :)

Co do długości to po prostu w tym Dragonie 260 czasem mi jej brakuje (mimo krótkiego dolnika) więc rozważam wędki 270+. Wiadomo, że 3-metrowa szpada nie jest na każde warunki, ale jednak gdyby akurat taki kij mi podszedł, to mógłby ciekawie uzupełnić mój arsenał.

Chętnie bym sprawdził ten Major Craft co piszesz, ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Jest w ogóle dostępny w PL?

#750 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 posts
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Posted 01 June 2022 - 17:18

A nie 6-8g to juz kawal woblera :) A zwlaszcza z duzym sterem. Nie wiem dlaczego ale pomyslalem, ze chciales rzucac kleniowo-pstragowymi wobkami wiec Okuma powinna byc ok. Niestety zaraz po zakupie zlamalem szczytowke i nie przetestowalem go na wszystkich przynetach jakie mam. Moze ktos z forum Ci pomoze? 

 

Stara seria: https://www.majorcra...em/4431?lang=en

Nowa https://www.majorcra...em/8801?lang=en

 

Pogadaj z kolega marcysiem. On sie zna na temacie oraz zajmuje sie dystrybucja MC jesli sie nie myle. Tylko ten kij o ktorym pisalem nie pyknie gumy na 20g glowce w nurcie. 


Edited by Luckyguliver, 01 June 2022 - 17:19.


#751 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Posted 01 June 2022 - 17:42

Główny cel tej wędki to nocny sandacz z Wisły + boleń więc ogólnie woblery 7-12cm 6-20g.

O dodatkowym podbijaniu gumy w nurcie wspomniałem w ramach poszukiwania uniwersalnego świętego Graala na rzekę - wtedy stałaby się to moja główna wędka do wszystkiego w przedziale 1/4oz - 1oz.

Ale spokojnie przygarnę bardziej spolegliwy kijek w rozsądnej cenie żeby był głównie woblerowy i żeby nie wstyd go było traktować tak jak travela należy hehe.

Te MC zawsze mi się podobały, dzięki za wskazówki. Nigdy nie zamawiałem nic z JP dlatego uznałem, że te wędki nie są dostępne

#752 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 01 June 2022 - 18:56

Ja osobiście przetestowałem wiele traveli , te MC a mam 4szt bardzo mi pasują, sprawdź kije westin w4 macałem to może Ci podpasować jako uniwersał
  • DeepRunner likes this

#753 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Posted 01 June 2022 - 20:22

Chętnie bym pomachał tym Westin W4 Spin 4sec 2.70m 7-30g, jak również jego odpowiednikiem W3, o którym pisał Luckyguliver, ale chyba nie mam gdzie...

Co do Major Craft Crostage to raczej takie mięsiste medfasty typowo woblerowe czy mają wystarczającą szybkość do niezbyt ciężkiego opadu? Bo jeżeli opcja A to brałbym raczej wersję 9,6' a jeżeli opcja B to raczej 9'. Z tego co widziałem to kosztują na japońskiej stronie 480-490 zł, czyli całkiem spoko. Orientujecie się jak wyglądają koszty i czas wysyłki do PL?

#754 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Posted 01 June 2022 - 21:24

Chyba nie umiem jeszcze edytować wypowiedzi, ale prawdopodobnie znalazłem W3 travel do obczajenia na żywo w Rybce :) W4 niestety tylko w dwuskładzie, ale obstawiam, że to niewiele zmieni we wrażeniach na sucho.

#755 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Posted 04 June 2022 - 09:32

Zamawiał ktoś z Was coś z tego plat.co.jp?

Marcyś nie odpowiada, a próbowałem sprawdzić koszty przesyłki i chyba są darmowe, ale doliczają 2500 lub 4000 yenów za przewalutowanie przelewu, a nie ma zwykłej płatności kartą tylko jakiś securecode lub paypal... Nie ogarniam tej strony.

#756 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 904 posts
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Posted 04 June 2022 - 12:12

musisz zapytać na maila, zlikwidowali cennik wysyłki... za wysyłkę płaciłeś + coś za pakowanie itp... raczej będzie drogo, z ebay'a wysyłki z japoni teraz chyba tylko kurierem, pocztą nie wysyłają od czasu c-19...

załóż sobie paypala...


Edited by czarny1, 04 June 2022 - 12:14.


#757 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Posted 04 June 2022 - 15:18

Dzięki, tak zrobiłem :)

Byłem dzisiaj w Rybce i nestety nie mieli Westinów w travelu. Machałem co prawda W3 w dwuskładzie, ale mi nie podszedł... W ogóle te Westiny gdyby nie logo to wyglądają jak wędki z dużo niższej półki cenowej.

Okuma Epixor też dziwne ma to ugięcie bo zgina się od razu w 1/3, a nie progresywnie (jakby przrsztywnienie części szczytowej).

Spodobały mi się o dziwo Abu Garcia Tormentor do 28g i jakiś Pezon Michel do 25g, ale... Abu przy swoich 272cm ma 47cm dolnika więc części roboczej pozostaje mu tylko tyle co w moim obecnym Guide Select 260cm (czyli trochę za mało). Pezon za to jest w 3-składzie co go dyskwalifikuje... Do tej pory nie mogę sobie wydarować, że ulubione kije karpiowe (służące mi głównie do stacjonarnego łowienia drapieżników) wziąłem w wersji 3sec... Oszczędność długości transportowej w porównaniu do dwuskładu jest żadna, za to ile nerwów jak przy składaniu/rozkładaniu gotowych zestawów coś się poplącze :/

#758 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6,240 posts
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Posted 04 June 2022 - 19:15

Chciałbym tylko nieśmiało zauważyć, że ten dolnik to właśnie część robocza. No chyba, że planowałeś krowy tłuc po grzebiecie. Wtedy nie i odradzam travela. Kij boleniowy, moim zdaniem, musi mieć długi dolnik i pełny korek/piankę etc. Po to żeby było jebnięcie. Musisz mieć punkt podparcia i żadnej magii nie szukaj. Długi dolnik na bolenie, możliwie krótki do jerkowania. Te dwie rzeczy oszczędzą Ci forsy :) chcesz wiedzieć ile kosztuje dobry travel? Kup 3m na Toray'u i oddaj do krojenia u porządnego rzemieślnika. Jak Ci ktoś zrobi porządnie 6 skład to ja do tej roboty dokładam flakon. I namiary poproszę. Ostatnie co bylo w szóstce, to Black Bull hyper Cormorana. Powodzenia w szukaniu :P
PS. Ładny avatar, Friko Cię zabije.

#759 OFFLINE   telep

telep

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Paweł

Posted 04 June 2022 - 19:27

Raczej szukam 4sec, ale rozważę każdą sensowną opcję (czyt. parzysta liczba składów). Co do dolnika to tym razem nie upieram się na krótkim, ale chce mieć przy tym również więcej zasięgu.

Chyba teraz, czekając na odpowiedź z plat.co.jp, zamówię ten teleskop Nomura bo ma darmowy zwrot jakby co.

#760 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 posts
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Posted 05 June 2022 - 10:38

Zamawiał ktoś z Was coś z tego plat.co.jp?

Marcyś nie odpowiada, a próbowałem sprawdzić koszty przesyłki i chyba są darmowe, ale doliczają 2500 lub 4000 yenów za przewalutowanie przelewu, a nie ma zwykłej płatności kartą tylko jakiś securecode lub paypal... Nie ogarniam tej strony.

 

Cos czuje, ze wyjdziesz na tym jak Zablocki na mydle. Jezeli doplacisz za przewalutowanie 1/3 lub 1/4 wartosci wedki, do tego za przesylke a potem na sam koniec 20% vatu od tego wszystkiego to na pewno uzbiera sie spora suma. Poszukaj na forum watku na temat zakupow w Japonii. Jestem pewien, ze ten temat kilka razy obil mi sie o oczy.