Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
982 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 03 grudzień 2022 - 05:43

Poprawianie co kilkanaście minut oczywiście działa… natomiast łatwo o tym zapomnieć, w momencie gdy są intensywne brania.
Lakier grafitowy - muszę sprawdzić.

#822 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 03 grudzień 2022 - 14:12

W pewnym zakresie pomaga też stearyna ze świeczki. Ale oczywiście nie zastąpi ona dokładnego dopasowania zbieżności segmentów w złączu.



#823 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 03 grudzień 2022 - 17:08

Też słyszałem o smarowaniu świeczką od kogoś kto tak robi i poleca.

#824 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 04 grudzień 2022 - 08:37

Próbowałem świeczki, ale to się nie sprawdza w moich kijach.
Żadnych. Ani w spigotach, ani w innych

#825 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 grudzień 2022 - 10:37

Ja tej metody w swoich kijach nie stosowałem, bo nie musiałem, ale wiem, że działa: zwykła taśma izolacyjna do owinięcia złączy.



#826 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 04 grudzień 2022 - 18:03

Sprawdź daiwe procaster game travel abo dawię powermesh travel dystrybucja na rynek francuski

No faktycznie wyglada to dobrze tylko ciekawe jak to wyglada w pracy



#827 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów

Napisano 04 grudzień 2022 - 19:32

Mam procaster game travel 2.70 20-80 oraz 2.7 30-120 pierwszym łowie drugim potrząsam od czasu do czasu (nawet wystawiałem go na forum ale brak chętnych) mega gruba ścianka i bardzo dobre wyważenie ten cięższy zbrojony na pod omotkach, ten do 80- gram wystarczająco czuły i dobrze opisany



#828 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 grudzień 2022 - 08:59

O 1 nie wiedzialem: ze abu robi tormentora w wersji "heavy" do 60 czy 80g i dlugosci 244. Mam tormentora 244 do bodaj 25g i to jest miekki miesisty kijek (przy rybie ca 6kg masz wrazenie, ze juz nawet uchwyt kolowrotka sie luzuje na blanku). Jak wroce z delegacji to zamowie go do sklepu wezme swojego stc i je porownam na zywo.
  • STREMER i Luckyguliver lubią to

#829 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 13 grudzień 2022 - 23:23

Czy jest ktoś chętny na zakup Ron Thompson Travel XP 3,60 m cw. 25-65 g sześcioskład ze sklepu w Holandii?
https://www.naturelh...delig-25-65-gr/
Sklep na swojej stronie nie ma opcji wysyłki do Polski ale temat przesyłki jest już dogadany (22,50€).
Koszt wędki i połowy przesyłki to ok 92€.

#830 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 grudzień 2022 - 12:26

Ja za to jednak chetniej bym kupil cos o podobnej lub nieco mniejszej mocy ale o akcji cieplejszej /glebszym ugieciu jak stc xxh.

Jak chcesz zobaczyć jak pracuje stc do chyba 120g to możesz zobaczyć mój film z Ugandy jak łowimy okonie nilowe.
https://m.youtube.co...4OZvZHY&t=1288s

Użytkownik wujek edytował ten post 20 grudzień 2022 - 12:27


#831 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 grudzień 2022 - 12:48

Teraz zostaje mi tylko przekonac ryby biorace na MOJEGO stc by byly DUZO WIEKSZE a stopke moich kolowrotkow by sie SKURCZYLY a hamulce WZMOCNILY bo slammer nawet ze spilowana stopka i skrecony na maxa to dalej malo by wykorzystac w pelni mojego stc i bede mial perfecta zamiast po wiejsku wedke kupic nowa dopasowana do reszty sprzetu i polawianych ryb... :)

A tak serio to abu mam zamowiona a do stc rowazam kupno najwiekszego legalisa lt pod mocniejsze ryby.
Ps stc czy stc monster? Bo nawet shimano nie raczylo mi odpisac czym sie rozni "zwykly" od "monstera" o identycznym opisie. Bo cw to sobie w buty mozna wsadzic- wedki do gt nieraz uzywane sa z linkami po 50lb++ a w opisach maja rzadko cw powyzej 200g (podczas gdy wedki morskie w klasie 50lb bywaja opisane i 700g + cw.....)

Ps2 filmu calego nie obejrzalem bo mam internet slaby, na jedej z czesci masz monstera stc wiec inna wedke. Na 2giej czesci gdzie okon ladyje jakas niebieska wedka byla grana

Użytkownik gooral edytował ten post 20 grudzień 2022 - 12:53

  • wujek lubi to

#832 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 20 grudzień 2022 - 16:14

bo na tych gt masz rzucić 200g popera za horyzont, a na tych drugich to tylko ruszasz ciężkim pilkerem przy burcie...


  • wujek lubi to

#833 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 grudzień 2022 - 17:41

Teraz zostaje mi tylko przekonac ryby biorace na MOJEGO stc by byly DUZO WIEKSZE a stopke moich kolowrotkow by sie SKURCZYLY a hamulce WZMOCNILY bo slammer nawet ze spilowana stopka i skrecony na maxa to dalej malo by wykorzystac w pelni mojego stc i bede mial perfecta zamiast po wiejsku wedke kupic nowa dopasowana do reszty sprzetu i polawianych ryb... :)

A tak serio to abu mam zamowiona a do stc rowazam kupno najwiekszego legalisa lt pod mocniejsze ryby.
Ps stc czy stc monster? Bo nawet shimano nie raczylo mi odpisac czym sie rozni "zwykly" od "monstera" o identycznym opisie. Bo cw to sobie w buty mozna wsadzic- wedki do gt nieraz uzywane sa z linkami po 50lb++ a w opisach maja rzadko cw powyzej 200g (podczas gdy wedki morskie w klasie 50lb bywaja opisane i 700g + cw.....)

Ps2 filmu calego nie obejrzalem bo mam internet slaby, na jedej z czesci masz monstera stc wiec inna wedke. Na 2giej czesci gdzie okon ladyje jakas niebieska wedka byla grana

Tak to Shimano Stc Monster, myślałem że to to samo. Kij ma pełne ugięcie, ale to wędka pod duże ryby, sumy, okonie. Pod GT nie sądzę żeby się nadała bo ma dość miękki szczyt. Pod GT wędki muszą być dedykowane, półśrodki źle się kończą. To musi pociągnąć poppera więc szczyt musi być dość sztywny a w holu musi się giąć, czyli nie może się poddać pod popperem a pod ryba. Te wędki mają bardzo gruba ściankę przez co dużo waża, a ciężar wyrzutu jest dostosowany do wagi przynęty. Jak masz 180 to optymalny będzie 150 przynajmniej w mojej Daiwy Saltigi GT80.
Pod szczupaki i sumy ten kij się nie nadaje. Mam Black Cata do 150g ale przy Daiwie to badylek. Biorę go na GT do stickow do 120g jako lekki kij bo poppera on nie pociągnie.
A ten niebieski to Westin właśnie do poppingu.
Pozdro

Użytkownik wujek edytował ten post 20 grudzień 2022 - 17:52

  • Luckyguliver lubi to

#834 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 grudzień 2022 - 23:05

Nie uwierzycie moze, ale wiem czym sie rozni wedka typu "boat" od wedki typowo "spinningowej" (tzn czym sie rozni charakterystyka jej pracy. Fakt, ze 2 wedki opisane z tym samym cw moga miec zupelnie inny profil pracy.

Dalej nie wiem czy monster ugina sie glebiej czy nie od mojego stc ;) na pewno monster ma "normalny" uchwyt kolowrotka co ulatwi dobranie czegos z mocnym hamulcem.

I wychodzi, ze i stc i slammer to dziwne urzadzenia - jedno "nie do zajechania" a z hamulcem jak na "srednie" ryby a drugie to mocna wedka z uchwytem na niewielki kolowrotek.

By nie bylo STC tez sie ugina (ciezko o porownanie bo go pro ma tendencje to "zaginania" wedki na filmie a komorki na filmiku wyglada jakbym nawet 50% mocy kija nie uzywal - zreszta na tym, twoim filmi tez wygladalo, ze ten monster jeszcze mial sporo mocy w zapasie w okoliocach 8-10 minuty a hamulec w daiwe bg 5000 z 2 razy jak nie lepiej mocniejszy niz w slammerze + nie wiem jak go miales ustawionego ) ale w moim przypadku hamulec byl na maxa - katalogowo z 5-6kg? i bez wymiany kolowrotka wiec ugiecia nie specjalnie by sie dalo osiagnac)

Załączony plik  1.jpg   43,54 KB   10 Ilość pobrań

 

 

ten westin to w6 popping travel? (jesli tak to ktory model?)  wyglada, ze nawet nie jest jakos kosmicznie drogi na wedke do gt (naogladalem sie jakis kosmicznych cudow po 1k euro na necie...) ile realnie hamulca trzeba w kolowrotku by go dobrze pouginac? Pytam bo znowu opisy sa zwodnicze np najmocniejszy z tych w6 jest opisany jako max 22kg co niby plasuje go w kategorii 50 lbs o ile to mozna przeliczac w ten sposob.

Musze sobie kiedys jakis uchwyt sporzadzic by fotki kijow pod obciazeniem robic bo "czucie" i "widok zza kija" sa zwodnicze. Mam kij opisany jako c.w 1000g i klasa 80 czy nawet 100lb i sie zastanawiam czy to tego typu paly trzeba na gt czy poprostu wedka musi miec bardzo szczytowa prace?



#835 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 grudzień 2022 - 12:17

Na tym STC Monster mieliśmy dwa duże okonie ale przetarły plecionkę, ryby na pewno kilkadziesiąt kilo, na filmie jest pokazane jak jednego holuję. Tu już była granica wytrzymałości dla tego kija, tym bardziej że był tam silny nurt. 

Westin to ten do 140g i bez problemu poradził sobie z największym, wyjąłem go w 10min. Co do mocy hamulca to nie wiem, po prostu wziąłem mocne kołowrotki więc nie bałem się że coś padnie. Ja łowiłem BG 5000 a żona Stella 14000.

Slammer mi nie podchodzi bo wolno zwija, wolę kołowrotki z szybszym nawojem.



#836 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 984 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 22 styczeń 2023 - 16:14

Czy ktos ma wedke DAIWA Fuego Camo Travel 2.4m CW 15-50? Jesli tak to jak jest ta wedka wywazona? Jaki jest realny CW oraz odleglosc stopki kolowrotka od konca wedke? Z gory dziekuje.

 

https://max-fish.pl/...ixoC3QQQAvD_BwE



#837 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 27 styczeń 2023 - 18:38

Serwus travelarze.
Czy kojarzycie walizkowca 9'6/20lb/50g w 5 składach?
Budżet 1k PLN.

#838 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6254 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 styczeń 2023 - 19:46

Hyper Bull cormorana, ma chyba nawet 6 składów, ale znaleźć już ciężko.

#839 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 27 styczeń 2023 - 21:50

Czołem wszystkim. Miał ktoś może styczność, albo nawet używał/używa wędki Purelure Creek dance w 4 składach ? Szukam czegoś na pstrągowe wypady pociągiem na Lubelszczyznę i ostatnio przez przypadek natrafiłem na taką firmę i serię na Aliku.
Najbardziej interesujące dla mnie jest to, czy model 1-7 g pozwoli na komfortowy zarówno dla wędkarza jak i ryby hol pstrąga powiedzmy 40 cm, czy jednak to będzie za delikatna wędka?

#840 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 28 styczeń 2023 - 12:50

Hyper Bull cormorana, ma chyba nawet 6 składów, ale znaleźć już ciężko.

Mam.Może sprzedam. :)