Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Slipowanie łodzi do Bałtyku w zachodniopomorskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:03

Mam pytanie do szanownych kolegów dotyczące możliwości slipowowania łodzi na zachodniopomorskim wybrzeżu Bałtyku. Poszukuję slipu który jednocześnie zapewniałby możliwość bezpiecznego pozostawienia pojazdu wraz z przyczepą podłodziową. Może to być miejsce odpłatne ale ważne aby było bezpieczne. Być może ma któryś z kolegów jakieś doświadczenia z wodowania bezpośrednio z plaży ? Łódź nie jest przesadnie duża, 5 m długości około 500-600 kg masy z gratami (bez załogi). Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i podpowiedzi.



#2 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:31

Z plaży to raczej nie. Tak mi się wydaje. Nie wolno wjeżdżać samochodem. Pozostają porty jachtowe i przystanie. Tutaj masz dosyć szeroki wybór. Poczynając od Świnoujścia ( marina w basenie Północnym ), poprzez Dziwnów, Kołobrzeg, Ustkę. Są jeszcze jakieś malutkie porciki rybackie, ale tych nie znam bo tam nigdy nie wchodziłem ze względu na zanurzenie ( pływam jachtami/żaglowcami ). Warto mieć na pokładzie radio UKF z kanałami morskimi, wystarczy małe, ręczne.



#3 OFFLINE   Stocentymetrów

Stocentymetrów

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:33

Przyłączam się do pytania,interesują mnie okolice Władysławowa i zatoki .



#4 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:37

Tak się składa że znam porty nad Bałtykiem ale jako turysta. Szukam jednak sprawdzonych miejsc do slipowania. Ale gdzie na przykład w Dziwnowie jest slip ?



#5 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:48

Sorki. Nie ;) doczytałem 


Użytkownik popper edytował ten post 09 lipiec 2013 - 21:05


#6 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 09 lipiec 2013 - 21:01

Prosiłem o informacje dotyczące zachodniopomorskiego  :)  Darłówek oczywiście się łapie ale myslałem o wybrzeżu do Kołobrzegu. Jeżeli to możliwe to z prostymi danymi miejsca, ul. adres, itp. fajnie jakby ktoś podzielił się swoimi odczuciami co do takiego miejsca. Bo informacja o tym że w Świnoujściu jest marina nic nie wnosi jeżeli nie mogę tam zaparkować. Cały zestaw to jednak 11 m długości. Gdzieś to wszystko  musi na mnie zaczekać aż wrócę


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 09 lipiec 2013 - 21:08


#7 OFFLINE   zlotowlosy

zlotowlosy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGoleniów / Szczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 lipiec 2013 - 23:03

Na plażę i pas ochronny wydm nie wolno wjeżdżać samochodami.

W Międzyzdrojach jest port rybacki na plaży, może spróbować tam, po zagadaniu do rybaków? :)

 

W Świnoujściu tak jak kol. @skippi66 wspomniał można skorzystać z mariny w basenie północnym, jest miejsce na samochód, slip, nowoczesna marina od tego sezonu i bosmani jakby bardziej przyjaźni po modernizacji ;-) http://www.osir.uzna...jachtowy/cennik

 

W okolicy jest też przystań w Karsiborze - http://www.karsibor.com.pl/

Na Starej Świnie, więc do morza ze 4Mm będą, ale za to nad Zalew bliżej i nie trzeba przeprawiać się promem.

 

Również polecam zaopatrzenie się w UKF'kę, zwłaszcza jeśli planujesz slipowac w Świnoujściu - ułatwi Ci to zorientowanie się w ruchu statków przy wychodzeniu w morze i pozwoli uniknąć mijania z promami, lub większymi stateczkami w główkach (oczywiscie po kursie SRC :) )

 

W Dziwnowie z tego co pamiętam na samej przystani parkingu jako takiego nie było, ale cumowałem tam dość dawno temu, może coś się zmieniło...



#8 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 10 lipiec 2013 - 00:26

Na plażę i pas ochronny wydm nie wolno wjeżdżać samochodami.

W Międzyzdrojach jest port rybacki na plaży, może spróbować tam, po zagadaniu do rybaków? :)

 

W Świnoujściu tak jak kol. @skippi66 wspomniał można skorzystać z mariny w basenie północnym, jest miejsce na samochód, slip, nowoczesna marina od tego sezonu i bosmani jakby bardziej przyjaźni po modernizacji ;-) http://www.osir.uzna...jachtowy/cennik

 

W okolicy jest też przystań w Karsiborze - http://www.karsibor.com.pl/

Na Starej Świnie, więc do morza ze 4Mm będą, ale za to nad Zalew bliżej i nie trzeba przeprawiać się promem.

 

Również polecam zaopatrzenie się w UKF'kę, zwłaszcza jeśli planujesz slipowac w Świnoujściu - ułatwi Ci to zorientowanie się w ruchu statków przy wychodzeniu w morze i pozwoli uniknąć mijania z promami, lub większymi stateczkami w główkach (oczywiscie po kursie SRC :) )

 

W Dziwnowie z tego co pamiętam na samej przystani parkingu jako takiego nie było, ale cumowałem tam dość dawno temu, może coś się zmieniło...

Z tym SRC nie przesadzaj. Chłop zwyczajnie chce sobie rybki połowić a nie opływać Horn. :)



#9 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 10 lipiec 2013 - 00:33

Istnieje jeszcze Trzebież nad Zalewem Szczecińskim. Jest slip, dźwig, duuużo miejsca do parkowania, mały hotelik, knajpy z wyszynkiem i cały ogromny Zalew z dużą ilością ryb. A jak już głupie ryby się znudzą, można się załapać na rejs morski. Albo na wrześniowo - październikowe wędkowanie na Bałtyku z pokładu żaglowca " Kapitan Głowacki ". Ja tam będę... :)



#10 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 lipiec 2013 - 12:10

Koledzy, jakoś nie mogę uwierzyć, że nikt nie korzysta ze slipów (lepszych lub gorszych) na odcinku wybrzeża od Świnoujścia do Kołobrzegu. Duże porty takie jak np. Świnoujście trochę mnie przerażają. Po sezonie przyjdzie mi zabrać ze sobą rower i przejechać się plażą w poszukiwaniu jakiegoś slipu  :wacko:



#11 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:48

Nie wiem czy pomogę, ale zobaczymy ^_^.

 

W Dziwnowie ul.Dziwna jest Marina Polmax, w tamtym roku stało tam trochę jachtów tak motorowych jak i żaglowych.

Ponadto możliwość rozbicia namiotu, piwko i żarełko na miejscu.

Jakieś 150m przed mariną jest prywatny ośrodek wypoczynkowy z domkami holenderskimi, całkiem pokaźny plac z pomostem i możliwością wodowania.

Na placu stały łodzie motorowe na przyczepach czekające na przyjazd właścicieli, plac zamykany.

Oba miejsca są praktycznie u wylotu rz.Dziwnej do morza.

 

Jeśli Ci odpowiada to z drugiego miejsca mam namiary i mogę poszukać.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 12 lipiec 2013 - 15:49


#12 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 lipiec 2013 - 16:31

Dzięki @Zwierzu, takich informacji właśnie szukam. Jak masz namiary to myślę, że jak podasz je na forum, to nie naruszymy regulaminu a ktoś jeszcze z nich skorzysta. Może masz jakieś osobiste odczucia i przemyślenia dotyczące tych miejsc ? Może jakieś namiary na miejscówki zarówno na morzu jak i na zalewie ? 



#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 lipiec 2013 - 08:02

paprykarz daj numer tel do pogadamy. jak sie wybierzemy razem to ci pokaze fajna opcje slipowania 100km od szczecina :P



#14 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 26 lipiec 2013 - 09:05

Mifas ja już chyba znam ten slip hahahahah. :)



#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 lipiec 2013 - 09:06

jesli myslisz o tym przy ktorym sie spotkalismy u LOLKA to... nie ten.... myslalem o czymś innym :P



#16 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:30

Mifek, prawie zawsze jestem do złapania pod numerem 533888788. 



#17 OFFLINE   surfcasting

surfcasting

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaDziwnów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 19:49

w dziwnowie sporo osób slipuje przy moście nie ma tam specjalnych warunków jednak uwag do slipowania nie ma, do wyjscia w morze jest jakies max 500m



#18 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 08 maj 2024 - 17:50

Witam czy ktoś może potwierdzić że ten darmowy slip przy moście w Dziwnowie nadal istnieje? Chce się pierwszy raz wybrać na Bałtyk przybrzezny za beloną, może śledziem i zastaniwam się gdzie się wodowac

#19 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 maj 2024 - 18:54

Jesienią jeszcze był. A jak by go zlikwidowali to 60m dalej masz płatny. Wystarczy zadzwonić i spytać ile taka usługa.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
  • robbertzam lubi to