Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Slipowanie lodzi do Baltyku we Wladyslawowie i okolicach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:20

Witam
Zna ktoś procedurę? Wiem, ze nie ma slipu, ale chyba jest jakiś sposób na zwodowanie łódki. Próbował ktoś? Chciałbym sie powloczyc za trocia lub belona na wiosnę.
Albo inaczej. Może jest jakaś baza z namiarami na miejsca do wodowania nad Bałtykiem. Albo ktoś ambitny i mający stosowną wiedzę stworzyłby coś takiego ;-)
Bobby

#2 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 lipiec 2013 - 16:29

Nie wiem jak we Władku, ale w porcie w Jastarni jest slip. Jest to normalny zjazd betonowy do wody, gdzie można bez problemu zwodować łódkę bezpośrednio z przyczepy lub ją na nią wrzucić. Jest za to chyba jakaś niewielka opłata, trzeba się kontaktować z bosmanatem. Mają tam też duży dźwig do wodowania naprawdę dużych jednostek, ale to już kosztuje. Najlepiej znajdź w internecie namiary na port i zadzwoń, a wszystkiego się dowiesz. A miejsce  ciekawe. Cała zatoka pucka i okolice Twoja.Pozdro



#3 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów

Napisano 13 lipiec 2013 - 17:28

We Wladku nie ma slipu. Dziś pytałem Bosmana w porcie. Mówił ze powoli port sie prywatyzuje- na razie nie wiadomo co będzie grane. Jedyny znak zmian to przebywające bramki i szlabany. Trzeba będzie poczekać- może i tu dotrze cywilizacja.
A o Jastarni cokolwiek słyszałem, dzięki. Trzeba będzie osobiście sprawdzić.
Bobby