Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PODSUMOWANIE 2007 ROKU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 24 grudzień 2007 - 08:33

Jak wędkarsko wyszedł wam mijający rok,bo mi mizernie,żadnych okazów,troszkę pstrągów,szczupaków,okoni i kilka ton dorszy :lol: :lol: :lol: ,ot taka normalka.

#2 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 24 grudzień 2007 - 09:17

Mi na tą małą ilość wyjazdów na rybki w tym roku,sezon mogę zaliczyć na plus.Było parę wyjazdów na pstrągi,parę na bolki zakończonych pelnym zadowoleniem z dobrej zabawy.Ze szczuplymi niestety ten rok bardzo slaby :( zaledwie parę krótkich besti :D
Za sukces tego roku mogę uznać to że złowiłem nowe dla mnie gatunki ryb Makrele,Rdzawce i Sea Bassa :D naprawdę niezapomniana morska przygoda która wciągneła na dobre.
W jednym zdaniu jestem zadowolony z ubiegajacego sezonu :D

#3 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 24 grudzień 2007 - 09:59

U mnie raczej w tym roku słabiej niż w pprzednich latach ale cieszę się z tego co udało się złowić :mellow: choć mogło być lepiej bo kilka fajnych ryb zeszła z haczyka ale to normalka :D inaczej łowienie było by nudne gdy nie było efektu adrenalny po stracie dużego okazu :D

#4 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 24 grudzień 2007 - 10:36

u mnie rewelka jestem zadowolony na 99% :D
Dzieki coraz lepszej wiedzy i doświadczeniu Top Water złowiłem kilkadziesiąt szczupalków ,parę garbusów i jednego sandacza 73 cm. :D
2-3 ryby zacięte nie dały się popdrowadzić do pontonu mase fajnych przygód i nowych doznań. :D
Powoli opanowuje łowienie boleni ,kleni i jazi choć narazie z małymi sukcesami ale są :D
pozdrawiam wszystkih Top Water i całą reszte wspniałych łowców.
warciak



#5 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 24 grudzień 2007 - 11:06

Dla mnie ten roczek był przeciętny, co prawda złapałem pare szczupaczków i okni ale nie wtrafiłem na ani jednego sadnałka ani suma... Ale jaki był taki był mam nadzieje że nowy rok bedize lepszy :D

#6 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 grudzień 2007 - 11:12

Jeden z najleprzych sezonów od kilku ładnych lat.
Po pierwsze zawitałem TU co miało też swoje konsekwencję póżniej.
Dzięki paru artykółom i poznanym wirtualnie (część osobiście)kolegom zainteresowałem się kilkoma nowymi dla mnie gatunkami.
Bespośrednim efektem jest kilkanaście ładnych bolków i poprawianie życiówki co 2 wyjazd.
Poza tym nowa życiówka szczupaka i pstrąga, pierwsze ryby na muchówkę i casting, pierwsze wspólne spotkanie nad Bugiem i Popradem.
Z tego wszystkiego najbardziej się cieszę z poznanych ludzi i nowych miejsc.
Dobrze jest jak człowiek ma gdzie i do kogo pojechać, wiedząc że jest tam mile widziany (przynajmniej mam taką nadzieję)


#7 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 24 grudzień 2007 - 11:19

Dla mnie mijający rok był pod względem wędkarskim podobny do poprzednich. Na plus w tym roku zalicze: dopracowanie metody połowu makreli i dorszowatych w morzu na spinning oraz podzielenie mniej więcej pól na pól wypraw pstrągowych na te z muchówką i te ze spinem. W ubiegłych latach muche traktowałem troszkę po macoszemu w tym roku sie to zmieniło a wyniki przerosły moje oczekiwania :mellow:
No i najważniejsze wędkarskie wydarzenie roku czyli rozpoczęcie przygody z castingiem :D

#8 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 grudzień 2007 - 11:21

U mnie sezon trochę kiepski ale no cóż czasu się nie da cofnąć. Poprzez forum bardzo dużo się dowiedziałem o różnej maści technikach które w nadchodzącym roku chce wypróbować(czy tez będę miał szczęście :lol: )

Pozdrawiam
Slider :D

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 grudzień 2007 - 12:46

Dla mnie jeden z najgorszych sezonów pod względem ilość czasu->wyniki. Sezon na mojej łodzi - Start miły - w pierwszy weekend stycznia PB szczupaka i wygląda na to że może być to jedyna metrówka w tym roku na łodzi. Styczeń->koniec marca praktycznie bez ryby, jakieś sporadyczne króciaki do 70cm. Kwiecień-maj spore ożywienie nad wodą, kilka ładnych ryb złapanych, żadna nie przekracza metra, choć kilka osób poprawiło swoje PB i było wiele radości. Później upały, zmiana łodzi, neverending problem z silnikiem, zapomniałem o pstrągach i przesiedziałem najlepsze momenty w domu, Ramay w tym czasie nieźle połowił. Jesienią krótki wypad na morze i obłowienie się pollocków i makreli po uszy, wielkie plany na wyjazd rekinowy z którego nic nie wyszło.... Za to odżywa łódka i łowimy kilka ryb, ja jak zwykle albo na zero albo jakieś króciaki, inni łowią i zadowoleni. Znowu kilka 90 pod rząd - chyba 3 czy cztery w dwa weekendy. Ostatnie dni sezonu łososiowego i wreszcie dzięki sprytowi kolegów z Polski udaje się zabookować łowienie w Galway, każdy łapie po rybie, dl mnie pierwszy łosoś z którym wygrałem, w dodatku na muchę :D , to chyba największy sukces sezonu! Później już bywa różnie, rybowo - pogodowo masakra, choć Peresada jak zwykle łowi......... Choć jest z miesiąc kiedy nawet jego zabiegi nic nie dają i jesteśmy bez kontaktu z rybą.... No i teraz w poprzedni weekend 98cm znowu Peresada, ale chodza słuchy że jezioro ożyło i wreszcie normlnie się łowi, z tym ze teraz trolling na dużych głębokościach, dzięki Bogu Salmo dało nam percha 14 SDR - ten potworek na 8metrach ryje po dnie :huh: . Został jeszcze tydzień sezonu, od 27 zamierzam mocno łowić, bo w zeszłym roku był to najlepszy moment, niestety ale mocno tu opustoszało, chyba tylko Roch zostaje w odwodzie, bo dla mnie pływanie zimą samemu to jak picie w trupa do lusterka - słaba zabawa

#10 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 grudzień 2007 - 13:29

Dla dość udany, choć z pewnym niedosytem sezon. Nowy rekord szczupaka(nie mam szczęścia do tych ryb), kilka nowych, obiecujących miejscówek na przyszłość, spore grono nowo poznanych osób. No i w końcu powalczyłem z sandaczami- choć brak zdięć to ilość łowionych ryb rekompesowała to jak i wielkość, choć uczciwie trzeba powiedzieć że 2 szt koło 100cm przy łódce mnie przechytrzyły, ale w przyszłym roku zemszcze się :mellow:

#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 grudzień 2007 - 13:35

U mnie, po mocno slabym 2006, ten rok konczy sie owocnie. Na tyle na ile mi sie udaje polowic...
Trzy zyciowki, szczegolnie ta sumowa cieszy.
Do tego drugi sum tez jakby (zyciowy).
Ponadto klenik 54 cm (zaledwie o centymetr poprawiona zyciowka).
Z nowosci to bassy pierwsze polapalem.
A z porazek to 2 zyciowe szczupaki mnie pokonaly - na dwa rozne sposoby.

Przyszly rok pod wzgledem planow zapowiada sie podobnie(a moze lepiej) wiec i wyniki powinny byc conajmniej takie, a moze lepsze.

Pozdrawiam

Guzu

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 grudzień 2007 - 13:38

Moje podsumowanie będzie po świętach dopiero :D Dużo przemyśleń i jak się tak dobrze zastanowiłem to dużo nowych doświadczeń.

pozdrawiam
Remek

#13 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 24 grudzień 2007 - 13:44

W moim przypadku sezon raczej przeciętny, ze względu na bardzo małą liczbę wyjazdów na ryby. Niemniej kilka ładnych szczupaków udało mi się złowić z czego jestem bardzo zadowolony. Z innymi gatunkami było słabo lub bardzo słabo.
W tym roku straciłem największego szczupaka jakiego kiedykolwiek miałem na kiju (a jednocześnie chyba największą rybę z jaką miałem przyjemność).
Na wielki plus mogę zaliczyć udział w spotkaniu nad Bugiem i na Zalewie Sulejowskim.
Czekam z niecierpliwością na kolejny sezon i kolejne ryby.

#14 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 grudzień 2007 - 16:53

Ja jestem zadowolony:)
Sporo pięknych chwil w pięknych okolicznościach przyrody.To wystarcza ,żebym wspominając ten rok uśmiechnąć się szeroko :mellow:

Było też troszkę pięknych ryb i adrenaliny związanej z ich połowem.Zostały fajne fotki i wspaniała świadomość ,że wszystkie moje tegoroczne zdobycze dalej pływają w wodzie:)

Poznałem też w tym roku wielu wspaniałych wędkarzy , kolegów i kolezanki(pozdrawiam Monia :D ).To bezcenne :D

#15 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 24 grudzień 2007 - 21:34

Ach ten sezon.. Myślę że był bardzo udany. A wszystko zaczęło się 1 mają kiedy to jerzy zaraził mnie castem. Potem to już było z górki tzn krótkie oczekiwanie na sprzęt i jazda. Sporo szczupakow może nie okazów ale zabawa była no i zyciowka 86cm. Może dla nie których to mało ale mnie cieszy że złowiony na casta no i w ukochanej Warcie . Przyszły sezon zamierzam poświęcić bolkom. Powodzenia panowie i życzę wszystkim by następne podsumowanie tzn za rok było dla nas wszystkich lepsze.

#16 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 grudzień 2007 - 22:14

Mało było wyjazdów wędkarskich. Zawsze chciałem łowic jak amerykańcy na przynęty powierzchniowe -
w tym sezonie, po skompletowaniu 2 sensownych zestawów - połowiłem w ten sposób. Do metra zabrakło 12 cm - ale konsekwentnie dążę do celu :)- życiówka 88cm( dla mnie kolos ;) ). Pełnię wedkarskiego szczęscia dopełniło poznanie ciekawych ludzi dla których - tak jak dla mnie - celem nie jest pozyskanie fileta.

#17 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 25 grudzień 2007 - 00:30

Ja swoje podsumowanie podam dopiero 1 stycznia, bo ostatnie dni roku 2007 mam zamiar przeznaczyć na ukochaną Wisełkę :D

#18 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 25 grudzień 2007 - 00:48

To byłwspaniały wedkarski rok. A dlaczego? Spedziłem nad Wisła poł roku :huh: wspaniałe chwile przezyte w samotnosci, wsród odgłosów natury, zdala od miejskiego zgiełku. Były i ryby, były piekne zdjecia do ktorych bede wracał nieraz. Byc moze wiele ryb ktorym mimo to uratowałem byt.

Pamietam jak w zeszym roku w myslach i podsumowaniach chwaliłem cały 2006. Zastanawiałem sie czy kolejny moze byc lepszy?
Panowie, może byc lepszy!! Niech tak bedzie...
Poznałem kilku wspaniałych zapalencow, ktorym snieg, wiatr i powodz w wawie nie jest przeszkoda do realizownia Naszego hobby.


#19 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 25 grudzień 2007 - 09:32

Dla mnie, jezeli chodzi o poglebianie wiedzy łowienia na rzece, oraz zwiekszanie mozliwosci castingowych rok byl nawet bardzo dobry. Co do ryb to raczej słabo, zaledwie dwadziesciapare szczupaków powyzej 50cm, praktycznie 1 wiekszy sandacz i okonie do 33cm....


Co roku moge sie dowiedziec jaki bedzie sezon po sezonie trociowym :mellow: jak w styczniu nie połowie to rok bede miec kiepski, tak mialem w zeszlym roku wiec mam nadzieje ze Trocie 2008 mnie obdarują :mellow:

#20 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2007 - 15:02

Dla mnie sezon 2007 był bardzo udany :D
Złowiłem wiele odrzańskich kleni, boleni i szczupaków. Były także piękne jazie i okonie :mellow:
Zaliczyłem pierwszy poważny, męski nocny spinning B)
Wygrałem także kilka zawodów i wystartowałem w MP co było moim celem :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych