Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Stowarzyszenie "PRZECZYCE i POGORIA "


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 29 lipiec 2013 - 06:04

Biję się już dosyć długo z pomysłem że chciałbym dla swojej wody zrobić coś dobrego. Nie w ramach PZW bo to dosyć skostniała struktura gdzie "się nie da" . Gdy zacząłem szukać informacji o swoim wakacyjnym jeziorze - jeziorze Dadaj , dostałem kilka informacji od ludzi mieszkających obok Dadaja a którzy założyli sobie podobny cel jak ja - przywrócić świetność swojej wodzie . Założyli "Stowarzyszenie Dadaj" i działają na rzecz jeziora .

Chciałbym to zrobić na zbiorniku Przeczyce i zbiornikach Pogoria  . Boli mnie tam kłusownictwo - od marca w sumie powywożone są zestawy , niby na węgorza ....... , tysiące skarlałych i zatasiemcowanych leszczyków pływających po powierzchni , kilka dużych miejsc kampingowych które nie mają należytej infrastruktury sanitarnej ( w sumie leją i srają do wody......) . Jako zwykły szarak wędkarz mogę to co mogę czyli nic, poszumieć tylko. Ale jak członek stowarzyszenia mogę chyba występować do instytucji i  "wiercić im dziurę w brzuchu" .

Czy byliby tutaj chętni do rozmowy na ten temat , do współpracy i wspólnej pracy . W sumie na rzecz jeziora które kiedyś było jednym z najlepszych łowisk sandacza w Polsce . Chciałbym (temat do dyskusji rzecz jasna) zacząć od kilku spraw :

- wspólnych kontroli ( członkowie Stowarzyszenia powinni zdobyć uprawnienia SSR) z PSR i Policją miejsc o których wiemy ze kłusują

- kontrola zarybień i jakości zarybień ( wspólnie z PZW )

- kontrola (bardziej odwiedziny...) miejsc kampingowych i wnioski do Sanepidu o kontrolę , dopingowanie Sanepidu do rzetelności

- współpraca z ichtiologami ( "naprawa" zbiornika , odchwaszczenie i prace nakierowane na zdrową populację ryb a nie  na tasiemca)

- prace przy tarliskach , "krześliskach" sandaczy i dbanie o to by bez potrzeby nie ruszano poziomem wody zaraz po tarle np. szczupaka , co ma miejsce

  każdego wręcz roku

To tak na początek

 

 

Może członkowie  "Stowarzyszenia Dadaj" pomogliby swoim doświadczeniem - wskazali drogę , co należy zrobić by dobrze zacząć .


Użytkownik staszek edytował ten post 29 lipiec 2013 - 09:43

  • Hipolos lubi to

#2 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 23:43

Inicjatywa dobra, życzę wielu dobrych ludzi na drodze.



#3 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 30 lipiec 2013 - 08:46

Inicjatywa dobra, życzę wielu dobrych ludzi na drodze.

Dziękuję .

Ale odzew jest niestety niezbyt duży :(

Czyżby łowiącym na tych zbiornikach odpowiadał istniejący stan rzeczy  ?  Stowarzyszenie nie ma być 'ZAMIAST" PZW ale obok PZW , ma wspierać działania tej organizacji, ruszyć skostniałą strukturę i najważniejsze: DOPROWADZIĆ DO TEGO BY ZA 2 ,3 GÓRA 4 LATA  ZNOWU TAM ŁOWIĆ DUŻE RYBY :ph34r:

Sam tego nie zrobię ...............



#4 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1787 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 30 lipiec 2013 - 09:18

Stowarzyszenie, na początek może być za dużo biurokracji, co niektórych może to przestraszyć( http://poradnik.ngo.pl/x/340248 ) . Może warto by było założyć Klub. Jeśli takowy zacznie działać, można pomyśleć o Stowarzyszeniu ale na początek Klub z tymi problemami może spokojnie sobie dać radę. Zawsze można poszukać wsparcia choćby w takich: http://swi.fishing.pl/

Proponuje np na początku roku przyjechać na zebrania do okolicznych kół wędkarskich, napisać ogłoszenia i rozwieść w sklepach wędkarskich w celu pozyskania członków, na pewno kilku się znajdzie, tych kilku może już takowy klub założyć- przejrzyj Statut PZW tam jest napisane co i jak.


Użytkownik Andru77 edytował ten post 30 lipiec 2013 - 09:19


#5 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 30 lipiec 2013 - 09:23

Wchodzę w to!

#6 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 30 lipiec 2013 - 09:26

Masz rację - mi nie chodzi o straszenie ludzi. Biurokrację biorę na siebie , potrzeba mi wsparcia . Faktycznie-nie musi być to STOWARZYSZENIE . Może być to Klub.

Chcę coś ruszyć , potrzebuję właśnie takich pomysłów, dyskusji  .



#7 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2013 - 09:44

Dziękuję .

Ale odzew jest niestety niezbyt duży :(

Czyżby łowiącym na tych zbiornikach odpowiadał istniejący stan rzeczy  ?  Stowarzyszenie nie ma być 'ZAMIAST" PZW ale obok PZW , ma wspierać działania tej organizacji, ruszyć skostniałą strukturę i najważniejsze: DOPROWADZIĆ DO TEGO BY ZA 2 ,3 GÓRA 4 LATA  ZNOWU TAM ŁOWIĆ DUŻE RYBY :ph34r:

Sam tego nie zrobię ...............

Tylko na tym forum zamieściłeś swoją myśl ? Jeżeli tak to spróbuj też gdzie indziej. Tutaj prędzej dowiesz się coś o nowych blankach niż zbierzesz jakąś ekipę. ;)



#8 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1787 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 30 lipiec 2013 - 10:11

Masz rację - mi nie chodzi o straszenie ludzi. Biurokrację biorę na siebie , potrzeba mi wsparcia . Faktycznie-nie musi być to STOWARZYSZENIE . Może być to Klub.

Chcę coś ruszyć , potrzebuję właśnie takich pomysłów, dyskusji  .

Dlatego właśnie najlepsze będzie zebranie,duża liczba potencjalnych kandydatów. Możesz jakąś prezentację fotograficzną przygotować wody jak i terenów przyległych, na pewno będą tacy co nie znają ww zbiorników i pokazać na jakimś laptopie. Przedstawić w jaki sposób były zagospodarowane. Zapoznać ich z celami jakie masz wyznaczone. Fajne łowisko to nie tylko ryby, to także to co jest wokół.



#9 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 30 lipiec 2013 - 15:21

dzięki już za wsparcie.

Na razie mam pomysł .

Ten pomysł musi obrosnąć ideami . Nie chcę narzucać coś wszystkim. Dlatego myślę że we wrześniu , jak wszyscy wrócą z wakacyjnych wojaży rzucę hasło spotkania . Tam dopracowywać będziemy wszystko. To jest inicjatywa taka oddolna, ja mam być katalizatorem , mogę na początek wszystko ciągnąć ale jak znam życie wśród nas są tacy co także chcą mieć coś do powiedzenia , maja swoje pomysły. Zbierzmy je do kupy i zadziałajmy.



#10 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 31 lipiec 2013 - 09:07

Dwie osoby już są chętne do współpracy z PZW ( bo musimy nazwać to po imieniu.)  Proszę o wpisywanie swojego zainteresowania poniżej

We wrześniu spotkanie organizacyjne ( bardziej to będzie na początek KLUB niż Stowarzyszenie ) gdzie ustalimy dokładnie zakres naszej pracy nad jeziorem (jeziorami)

 

1. Staszek

2. -PYTOON-



#11 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 01 sierpień 2013 - 20:10

niestety cierpię na brak czasu i pomimo chęci nie dam rady się udzielać społecznie. :(

 

ale sercem i duszą będę z Wami



#12 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:09

Staszku, urządzimy sobie "prywatny" klub jak tak dalej pójdzie. Wnioskuję, abyś objął stanowisko prezesa. Sam zaś zostanę V-ce :)



#13 OFFLINE   ottsego

ottsego

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaBędzin

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:28

Witajcie koledzy :) niestety muszę was zasmucić, nie urządzicie sobie "prywatnego" klubu :P Mieszkam w Łagiszy i bardzo często bywam na Pogoriach. Jestem jak najbardziej ZA ideą utworzenia stowarzyszenia i pomimo ciągłego bycia " w pracy " chętnie pomogę w miarę moich możliwości i sił :)



#14 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:28

Staszku, urządzimy sobie "prywatny" klub jak tak dalej pójdzie. Wnioskuję, abyś objął stanowisko prezesa. Sam zaś zostanę V-ce :)

 spokojnie Panowie na gotowe wszyscy wpadna  , a tak z innej beczki to mam nadzieje ze nie beda <czyt. PZW> Wam podkladac klód pod nogi jak juz nie istniejacemu klubowi PRZYJACÓL SZRENIAWY z Krakowa , którzy dla rzeki w kilka lat zrobili wiecej niz PZW KRAKÓW i zacoffffaaaannneeeee kolo ze Slomnik od kad istnieja

Powodzenia i trzymam kciuki


Użytkownik krakus edytował ten post 01 sierpień 2013 - 21:30


#15 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:37

Panowie - jest nas już 5 osób :ph34r:

3 tutaj i 2 na haczyk PL .

 

Nie spodziewam się armii ludzi ale  20 osób w miarę swojego czasu pomagających daje więcej niż legion podglądaczy na zasadzie "czy się uda".

Uda się Panowie , uda. To nasze wody, wspólne dobro i musimy sami o nie zawalczyć. Nikt za nas tego nie zrobi.

A co PZW - jak będą widzieli efekty sami się włączą do pracy. Pamiętajcie Panowie że tam , we władzach , siedzą w sumie ciut starsi ludzie. Im czasami brakuje sił  do pracy . My je mamy w nadmiarze ( mnie roznosi :lol: )



#16 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 02 sierpień 2013 - 13:55

Nowy post , niech MOD wybaczy ale nie chcę by problem utonął w poście powyżej

 

Mam pytanie do znawców tematu: późną jesienią chcę zatopić (zrobić) kilkanaście gniazd dla sandaczy . Wspólnie z kolegą -PYTOON- wymyśliliśmy sobie stare korzenie , duże kłody obciążone klockiem betonowym a wszystko obleczone "mniejszymi " gałęziami  . To jeszcze przed lodem wywiezione i pozatapiane z dala od brzegu, poza zasięgiem wywózki .

Czy macie inny pomysł na zrobienie gniazd dla sandacza ?



#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 sierpień 2013 - 13:58

podobno bardzo dobrze spisuja sie krzesiska w postaci zwiazanych galezi drzew iglastych, swietnie zdaja egzamin i nie ulegaja szybkiemu rokladowi... Ale sam nigdy nie probowalem :)



#18 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 02 sierpień 2013 - 14:03

podobno bardzo dobrze spisuja sie krzesiska w postaci zwiazanych galezi drzew iglastych, swietnie zdaja egzamin i nie ulegaja szybkiemu rokladowi... Ale sam nigdy nie probowalem :)

 

 

Jak duże muszą być w ogóle krzesiska ( bo tak chyba to fachowo nazwałeś ) . Myślę że to dobre rozwiązanie , można na samej wodzie je robić , z dala od wścibskich oczy ......



#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 sierpień 2013 - 14:11

 

i jeszcze troche opisowki

 

http://www.wedkarski...-roman-pietrzak



#20 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 02 sierpień 2013 - 14:17

hehe

super pomysł  - po wigilii będzie sporo "drzewek"

Tylko po co ta butelka ? Przecież to informacja dla "mięsiarzy" : TUTAJ JESTEŚMY..............






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych