Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator-tandem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 00:53

Witam wszystkich! Proszę Kolegów którzy używają bądź używali do napędu silnika el. dwóch jednakowych akumulatorów połączonych równolegle w celu zsumowania ich pojemności o swoje opinie i spostrzeżenia co do takiego źródła zasilania. Chodzi mi o to jak taki zestaw sprawuje się w praktyce, jakie są wymogi przy doładowaniu, jak z żywotnością akumulatorów tak użytkowanych. Czy ci, którzy mieli taki tandem stosują go dalej czy raczej wrócili do stosowania jednej "cegły"? 



#2 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 06 sierpień 2013 - 11:42

Witam
Często tak pływam. Pobór prądu rozkłada się na dwie baterie i jeżeli zakładamy, że rozładujemy dwie jednego dnia to jak najbardziej ma to sens. Natomiast jeśli nie uda nam się rozładować dwóch a nawet jednej to lepiej pływać na jednym bo po co ładować prawie wcale nie rozładowany akumulator. Każda bateria wytrzymuje kilkaset takich cykli (rozładowanie-naładowanie). Po rozładowaniu baterie ładuję osobno.
Pozdrawiam



#3 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 sierpień 2013 - 17:18

Tandem zawsze lepszy od singla a triplet jeszcze lepszy.:) Podobnie jak z dziewuchami: z dwoma na raz zawsze ciekawiej a z trzem aż się boję marzyć ...:) Jeśli tylko masz siłę ... dźwigać tyle ołowiu :). Większy zasięg pływania, większa żywotność aku, bo operujesz mniejszymi prądami itd. Poza ciężarem i obsługą, same zalety.

Ja używam jednego aku 100Ah a 32 kg i czasami ( a zwłaszcza w takie upały ) mam go serdecznie dosyć, mimo że nie noszę zbyt daleko. Musi deczko osłabłem na starość...



#4 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 06 sierpień 2013 - 17:20

Aha: mniej więcej równo rozładowane akumulatory można z powodzeniem ładować w tandemie, ino operacja będzie trwała dwa razy dłużej.



#5 OFFLINE   młody 75

młody 75

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 06 sierpień 2013 - 17:57

Zdecydowanie lepiej podłączyć dwa akumulatory równolegle,znacznie wydłużysz ich żywotnośćprzez to że będziesz ich w mniejszym stopniu wyładowywał(większa ilość cykli łdowania).Sam używam od trzech lat dwóch akumulatorów 110ah połączonych równolegle do silnika torqeedo 401 travel ,są jak nowe.



#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2013 - 23:39

Ja zacząłem używać tandemu 2xAGM 70 AH w tym roku. Wielki plus to waga. 22 kg sztuka. łatwiej to przenieść po śliskim pomoście niż cegłę 35-40 kg. o mniejszej pojemności (120AH). A i cenowo nie jest tak źle. 2 x 370 złociszów. 

Ładuję je razem sprzęgnięte.

 

http://jerkbait.pl/t...-około-2000-zł/

 

 

Do fury też można je zastosować, jakby się znudziły.