Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup Mikado na bolenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 13 styczeń 2008 - 18:33

Witam. Mam do Was serdeczne pytanie. Czy kij Mikado Temptation Ultrafast Light Spin UFL 3m, do 22g wyrzutu nadaje się do lżejszego łowienia boleni. W sklepie nie byli mi w stanie udzielić żadnej odpowiedzi na temat tego kija.
A może lepszy byłby 3m, 5-25g wyrzutu.
Co możecie mi polecić i podpowiedzieć.
Z góry dziękuję i pozdrawiam Wojtek

#2 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 13 styczeń 2008 - 19:44

Ja tam bym wolał dołożyć z dwie stówki i zrobić coś na zamówienie i mieć na lata <_<

#3 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:10

Ja bym wziąl ten do 25g, a nawet polecał bym ciężej np. do 30g.
To zależy jeszcze gdzie je łowisz. Od ilości zaczepów w łowisku, silnego nurtu i oczywiście wielkości stosowanych przez ciebie przynęt. Ogólnie do 30g to by było i na rzecznego szczupaka czy sandacza. Takie w miarę uniwersalne.

#4 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:12

Dzięki Zulus za radę. Ja nie znam nikog kto zbroił by blanki, a mój sklep nie prowadzi tej usługi. Zostanę więc przy gotowych modelach. Może uda mi się coś w nich wybrać.
Wojtek

#5 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:23

Dzięki za radę JohnnyJohn. Ja łapię przeważnie w bardzo mocnych prądach z dużą ilością zaczepów. Stosuje plecionkę (10-18) i zazwyczaj siłowy hol (warunki wymuszają). Rybę muszę zatrzymać po zacięciu, ponieważ gdy popuszczę to idzie w zwady. Przynęty to przeważnie ripperki do 8cm z różnym obciążeniem, wahadłowki do gnom nr2, wirówki nr3 i 4 oraz woblerki do 11cm. Więc zastanawiam się też nad kijem 3m 5-40g trociowym.
Łapię na teleskop Mikado 3.30m do 60g. Ale to nie jest spinning.
Taki kij wytrzymuje zacięcie i hol siłowy.
Wojtek

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:44

skuli w tej chwili ze tak na prawde to ... nie wiesz czego szukasz... najpierw piszesz ze rozwazasz kija do 22g. pozniej 25. a na koncu 40g... no chyba ze ten trociowiec to cos jak mephisto :mellow: dzilaa w pelnym zakresie przynet :mellow:

#7 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 13 styczeń 2008 - 20:49

Dzięki Zulus za radę. Ja nie znam nikog kto zbroił by blanki, a mój sklep nie prowadzi tej usługi. Zostanę więc przy gotowych modelach. Może uda mi się coś w nich wybrać.
Wojtek


www.xrods.pl www.art-rod.com www.fishingcenter.com.pl - od wyboru do koloru :mellow:

#8 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 13 styczeń 2008 - 21:06

Mifek ja chcę kupić kij 3m 22g lub 25g W sklepie pokazywano mi tzry modele:
1 Mikado Temptation Ultrafast Light Spin UFL 3m, do 22g,
2 Dragon Millenium Heavy Duty Super Fast 2.85m, 5-25g i
3 Jaxon Digital Spinnig 3m 10-40g.
Po zapytaniu jaki kij na bolenia - wskazano mi dwa Dragon i Jaxon.
Na pytanie o łowienie cięższe i uniwersalność podano mi Jaxona.
Mnie interesuje kij do średnich przynęt z sztywnym dolnikiem.
Zulus dzięki za podpowiedż zobacze co mają.
Wojtek



#9 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 13 styczeń 2008 - 21:25

witaj
z trojga ,wybrałbym Dragona. za czsów miijego Liceum jakies 10 lat temu w 1klasie kupiłęm 1 kij tzw Lepszy Dragon progres Zander ten kij żyje do dzisiaj.tansze modele tej Firmy sa naprawdę Dobre,hoc i miałem do czunienia z HM80 itd.
Ów mój Progres,był na tyle wytrzymały,iz nawet gdy wpadłem do rowu jadąc na rowerku,co było spowodowane wkręceniem kija w szptychy Wytrzymał :huh: nawet ryski niebyło a 3 szprychy poszły :lol:

.jesli twoą podstawową przyneta bedą wobki do 25 gr to ten Millenium bedzie w sam raz.
Milleniumy są dobrze ubrane w dobre przelotki,w porównaniu do konkurencji czyli J i M Dragon wypada o wiele lepiej.

zawsze jak ktos pisze i kijach millenium,to staram sięzabierać głos bo kilka kijków dane mi było pomacać,a takim nawet 25 gramowym porzucać nad wodą,choc nie za bolkiem ale za szczupakiem.



#10 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 13 styczeń 2008 - 21:38

Dzięki wielkie hasior za podpowiedź. Dragon od razu wpadł mi w oko. Ten kij ma faktycznie sztywny dolnik i pracuje w nim szczytówka. Ja łapie przeważnie na wobki, wahadłówki nr1 i 2, takie same wirówki do nr3 oraz gumy ripperki do 8cm.
Dragon w sklepie ma bardzo dobrą opinię jako uniwersał.
O Mikado nic się nie dowiedziałem - nowość z 2007 roku.
Moi znajomi łapią na Dragony i bardzo je chwalą.
Wojtek

#11 OFFLINE   Rutt

Rutt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaOstrów Maz.

Napisano 13 styczeń 2008 - 22:07

Przeczytaj sobie temat spinning za ok 200zł - http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4563& ;start=0& to mój temat a dylemat miałem podobny - mój wybór padł na Shakespeare Ugly Stik 3m 10-25g w prawdzie jeszcze do mnie nie przyjechał i nie wiele moge powiedziec ale pomyśl nad tym kijem :D

#12 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 13 styczeń 2008 - 22:59

Witam. Mam do Was serdeczne pytanie. Czy kij Mikado Temptation Ultrafast Light Spin UFL 3m, do 22g wyrzutu nadaje się do lżejszego łowienia boleni. W sklepie nie byli mi w stanie udzielić żadnej odpowiedzi na temat tego kija.
A może lepszy byłby 3m, 5-25g wyrzutu.
Co możecie mi polecić i podpowiedzieć.
Z góry dziękuję i pozdrawiam Wojtek


@skuli - ile kaski możesz przeznaczyć na kijek? No i jaki jest zakres wagowy przynęt u ciebie? Ja od razu poleciłbym ci kijek z ciężarem wyrzutu od 10 g - te 10 g to dolna granica - moim zdaniem 5 g jest za mało na rzekę - łowiłem kiedyś takim kijem i była to dla mnie katorga bo szczytówka trochę za miękka na średnim nurcie rzeki oraz to, że niektóre woblery boleniowe jak Thrill czy Hermes stawiają w wodzie wyczuwalny opór - dodatkowo nurt rzeki... 5 g jako dolna granica - jest to moim zdaniem za mało, chyba że chcesz łowić małymi wabikami. Ja do tej pory łowiłem TD 2,90 10-25 g i był świetny Teraz mam kijek 10-28 g i 3,05 m

I jeszcze jedno - kijem 10-25 g nie miałem problemów z posyłaniem dość daleko przynęt ważących minimum 5-7 g

#13 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 13 styczeń 2008 - 23:05

Dzięki Zulus za radę. Ja nie znam nikog kto zbroił by blanki, a mój sklep nie prowadzi tej usługi. Zostanę więc przy gotowych modelach. Może uda mi się coś w nich wybrać.
Wojtek


Tutaj zbroją kije - możesz popatrzeć - http://www.fishingcenter.com.pl/

#14 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 14 styczeń 2008 - 09:54

Witam ! Z trzech kijów ,które przedstawiłeś wybrałbym zdecydowanie Dragona ! To naprawde dobra marka !!! Jaxon i Mikado odpadają ... zdrzają się buble :wacko: na twoim miejscu zastanowiłbym się również na Ugly Stickiem , którego poleca Ci @Rutt ... kij na bolenie nie może być za miękki , bo będziesz miał problemy z zacięciem ... sugerując się tym wybrałbym raczej kij o cw. minimum 30g
pozdrawiam

#15 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 14 styczeń 2008 - 14:24

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Pirania 74 chcę przeznaczyć 300zł na spinnig. Przynęty wagowe; bezsterowce 17g, główki jigowe do 25g i większe wahadłówki.
Woblerki 11cm góra.
Lookasz masz rację co do bubli Jaxona. Łowiłem kijem 3m 10-30g o sztywnym dolniku tej firmy. W tamtym roku podczas zacięcia dużej rapki w bardzo silnym nurcie pękł dolnik na pół pod kołowrotkiem. Rapke straciłem ale uratowałem szczytówkę, która wysuneła się i kołowrotek.
W sklepie zapytałem się o cenę Shakspera Ugly Stick 3m 10-25g i czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam Wojtek













#16 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 styczeń 2008 - 14:50

Również, z trzech wymienionych przez Ciebie, wybrałbym Dragona.
Miałem/mam jedna wędeczke, z tej serii i myślę, że to dobry wybór, w tym przedziale cenowym.

Zobacz cenę Ugly TU


#17 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 14 styczeń 2008 - 14:57

@skuli podaje Ci link do sklepu,tam jest kijek Ugly Stik 3m cw.10-25 g który Ciebie interesuje

http://www.wobek.pl/...stik-p-910.html

#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 styczeń 2008 - 16:09

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Pirania 74 chcę przeznaczyć 300zł na spinnig. Przynęty wagowe; bezsterowce 17g, główki jigowe do 25g i większe wahadłówki.
Woblerki 11cm góra.
Lookasz masz rację co do bubli Jaxona. Łowiłem kijem 3m 10-30g o sztywnym dolniku tej firmy. W tamtym roku podczas zacięcia dużej rapki w bardzo silnym nurcie pękł dolnik na pół pod kołowrotkiem. Rapke straciłem ale uratowałem szczytówkę, która wysuneła się i kołowrotek.
W sklepie zapytałem się o cenę Shakspera Ugly Stick 3m 10-25g i czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam Wojtek


a moze by tak zaszaleć?? dołóż 100 pln - mysle ze powinna wystarczyc... Skontaktuj się z firmą atlantis, mysle ze przy wyborze batsona RX6 i przelotek batson forecast i jakimś rozsądnym korku, moze wyjsc na prawde ciekawy kijek. na pewno lepszy niż te powszechnie dostepne w sklepie...

kontakt to Atlantisa
ATLANTIS
Paweł Olszewski
ul. Ketlinga 2
54-515 Wrocław
tel. (71) 349-72-62
kom. 0-606-134-293
daleko w sumi edo niego nie masz wiec, moze i warto przejechac sie do wrocka i rzucic okiem na dostępne blanki. Myśle, że i sam Paweł chętnie Ci pomoże i coś niecoś podpowie przy doborze blanku

#19 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 styczeń 2008 - 16:43

UGLY STICK to legendarne wędziska Shakespeare wyjątkowo wytrzymałe dzięki rdzeniowi z włókna szklanego z oplotem węglowym. Na blanki te Shakespeare daje nawet 7 lat gwarancji. Przelotki SIC firmy Fuji. Akcja szczytowa A , a pod obciążeniem prawdziwa parabola . Doskonałe wędziska do połowu sandaczy i szczupaków . - Jak w tym Ugly Stick'u mogą być przelotki Fuji SiC skoro ten kij kosztuje 270zł a same przelotki kosztują około 300zł ?? :unsure:

#20 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 14 styczeń 2008 - 17:00

zulus ocknij sie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych