Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Foto konkurs C&R watpliwosci...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 15 sierpień 2013 - 00:07

Regulamin konkursu dyskryminuje wedkarzy mieszkajacych poza granicami Polski i lowiacych inne gatunki niz te regulaminowe. Szkoda...
  • Kuba Standera i ...not here lubią to

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 sierpień 2013 - 00:43

Nie o to nam chodzi ... Powiedzmy że nie precyzuje a nie dyskryminuje ...

Podane ryby trakowalbym jako przykład a nie zamknięte ramy poza które nie można się wychylic . Choć zdziwiłbym się gdyby konkurs wygrała np fotka z plotka . Ale jak też jest napisane: zwycięstwo przypadnie w drodze głosowania
  • duży lubi to

#3 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 15 sierpień 2013 - 00:51

Tak, czy inaczej kicha. ;)

I pytanie do ichtiologów: bass morski (po polsku labraks) ma zęby, czy ich nie ma? Sam osobiście uważam, że ich nie ma (podbieram je najczęściej łapiąc za dolną szczękę) Bo taki wargacz ma na pewno :lol:

 

Załączone pliki



#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 sierpień 2013 - 06:07

Tak, czy inaczej kicha. ;)

I pytanie do ichtiologów: bass morski (po polsku labraks) ma zęby, czy ich nie ma? Sam osobiście uważam, że ich nie ma (podbieram je najczęściej łapiąc za dolną szczękę) Bo taki wargacz ma na pewno :lol:

Ichtiologiem nie jestem ale ten uśmiech jest śliczny. Taki ......... "koński" :lol:  :lol:  :lol:



#5 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 06:40

Biala ryba... hm.....moze uda sie zlowic jakiegos esoxa albinosa. :P



#6 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 15 sierpień 2013 - 07:34

regulamin i tak jest dość zliberalizowany od zakładanego.

to nie jest żadna dyskryminacja a doszukiwanie się 2giego dna nie ma najmniejszego sensu - nic nie szkodzi na przyszłość mieć to na uwadze.



#7 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 sierpień 2013 - 07:35

Ichtiologiem nie jestem ale ten uśmiech jest śliczny. Taki ......... "koński" :lol:  :lol:  :lol:

 

Eeee tam koński, odbicie lustrzane mojej sąsiadki. Mam nadzieję, że tu nie zagląda... :D


  • popper, ...not here i Tomek_N lubią to

#8 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 15 sierpień 2013 - 09:38

Czy OKOŃ to z założenia bezzębny "zębaty" , czy pasiasaty białoryb? :huh:



#9 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 sierpień 2013 - 09:44

Czy OKOŃ to z założenia bezzębny "zębaty" , czy pasiasaty białoryb? :huh:

I tym pytaniem zdezawuował pojęcie białorybu :lol:  



#10 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 sierpień 2013 - 10:18

Regulamin konkursu dyskryminuje wedkarzy mieszkajacych poza granicami Polski i lowiacych inne gatunki niz te regulaminowe. Szkoda...

Dajcie chlopakom z Polski troche powalczyc, samo lowienie za granica na rybniejszych wodach powinno byc nagroda.Sprawiedliwym byloby zrobienie drugiego konkursu dla lowiacych wlasnie za granica.Nie ukrywajmy ze ryby zlowione na obczyznie to jak sportowcy na koksie.



#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 sierpień 2013 - 10:37

I witamy w polsce. Teraz zamiast dostać piękne zdjęcia dowiemy się jacy to niedobrzy jesteśmy i jak bardzo nie myślimy o tym by wszyscy mieli równe szansę.

Dzięki wielkie. Ale z regulaminem podobnie jak z giełda czy forum. Nikt nikogo do niczego nie zmusza....

#12 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 sierpień 2013 - 10:57

A no fakt zapomnialem ze na jb licza sie glownie zdjecia ryb zrobionych lustrzankami za 100000zl i zlowionych kijami z pracowni :) bo nie ukrywajmy ze tylko te osoby maja szanse wygrac ten konkurs.Chodzilo mi tylko o to byc dac chlopakom szanse nie na to by wygrac garsc woblerow, tylko by poczuli sie wygranymi lowiac na wodach gdzie wcale nie ma tak duzo ryb w porownaniu z wodami w innych krajach.Chlopak zlowiacy szczupaka 80cm, suma 150cm czy jakakolwiek rybe dla niego rekordowa, moze nawet nie zglosi tej ryby patrzac na galerie chlopakow z zagranicy gdzie pojawia sie szczupaki po 120cm sumy 220cm czy tez inne egzotyczne ryby, ktorych na prozno szukac w Wisle :).Bez urazy dla organizatorow, poniewaz popieram taka dzialanosc, taki konkurs, zawody badz zloty sa piekna sprawa, majaca na celu laczyc wszytskich, ale ludziska podejdzmy do tematu z realnym spojrzeniem na rzeczywistosc, jak zwykle wygra ten co ma latwiej (czyt. wieksza zasobnosc portfela )


  • tibhar lubi to

#13 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:00

Koledzy sądzę, że jak ktoś zrobi fajne zdjęcie jazgarza wypuszczanego, to też szanowna komisja uzna to zdjęcie jako konkursowe. Wg mnie chodzi o ideę i drygnięcie czegoś co słabo dryga ale ja się nie znam bo ze wsi jestem :-)



#14 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:02

Nie popadajmy w skrajnosci, ile fotek jazgarzy bylo tu kiedys umieszczanych?Ty jestes wlasnei przykladem tego ze nie trzeba lowic na Ebro by pochwalic sie pieknymi sumami.



#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:12

Dajcie chlopakom z Polski troche powalczyc, samo lowienie za granica na rybniejszych wodach powinno byc nagroda.Sprawiedliwym byloby zrobienie drugiego konkursu dla lowiacych wlasnie za granica.Nie ukrywajmy ze ryby zlowione na obczyznie to jak sportowcy na koksie.

 

Zgadzam sie w 100%. Mi na takim zachodzie na ten przyklad lososie i pstragi same wskakuja do podbieraka i nie trzeba im do tego podwatowywac wody. 

 

Z zasady trzeba takich osobnikow wylaczyc z konkursu, i tak jest im dobrze na tej obczyznie.

 

Bujo



#16 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:21

Dzięki kol @Grunwald zarumieniłem się. Trza coś złowić i wstawić fajną fotę. i pokazać, że się da i że tak właśnie trzeba.



#17 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:28

Tak czytam ten wątek i nie bardzo rozumiem o co kaman.W regulaminie nie ma podanych ram geograficznych,a kategoria "zębatych" nie jest w żaden sposób ograniczona tak więc ........wędki ,aparaty i na ryby panowie ;)


  • mifek i Piotrek Milupa lubią to

#18 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:42

Mnie chodzi o sprecyzowanie sformułowania ZĘBATE - czy chodzi dosłownie o ryby uzębione, czy też formuła ta ogarnia "ZĘBATE" w sensie drapieżne, bo w dosłownej interpretacji nie ma tu miejsca na okonie, łososie, pstrągi .... :ph34r:



#19 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:43

Zgadzam sie w 100%. Mi na takim zachodzie na ten przyklad lososie i pstragi same wskakuja do podbieraka i nie trzeba im do tego podwatowywac wody. 

 

Z zasady trzeba takich osobnikow wylaczyc z konkursu, i tak jest im dobrze na tej obczyznie.

 

Bujo

Bujo wiesz ze nie o to mi chodzi.Sam lowie we Francji co nie znaczy ze jak i tobie ryby wchodza same do podbieraka.Rybe trzeba wychodzic, sprowokowac i wyholowac na brzeg.Mozliwosc zrobienia tych trzech czynnosci jest wieksza wlasnie w Marnie w ktorej lowie niz np w Wisle w ktorej lowilem.Nie sadze ze ryb w Wisle nie ma ale mozliwosci wieksze mi daje Marna.Udzialu w konkursie bral nei bede ze wzgledu na , wytrwalosc i ciepliwosc lowiacych w Polsce.A jezeli komus tak zle na obczyznie to zawsze moze zjechac do Polski, znalezc super prace polowic wspaniale ryby :) wygrac jakis konkurs ;P

@Rózgaś trzymam kciuki za wygrana :) Pzdr



#20 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 13:32

Wracac tak odrazu po kilka woblerow? Raczej nie...

Tu naprawde nie chodzi o ta nagrode(w moim przypadku)

Tylko jak potrzebny kontakt z zagranica to.....

PS. Przyjemnej zabawy bo to najwazniejsze :)