Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pomoc w interpretacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wodzek

Wodzek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 17:32

Chciałbym prosić o pomoc :) co to za ryby oraz to co jest zielone przyklejone do dna to te ryba np sum czy zielsko ?

 

 

 

 

30rthly.jpg



#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 sierpień 2013 - 19:01

to chyba sonda jest zepsuta jeśli nie potrafi rozróżnić gatunku ryby.a tak na poważnie-to co widać to zapewne ryby-jakie?. można określić przypuszczalnie.z czasem jak dobrze poznasz łowisko i sondę łatwiej będzie ci rozróżnić gatunek.suma na ekranie twojego echa raczej nie widać.   



#3 OFFLINE   Wodzek

Wodzek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 19:05

Nie rób ze mnie idioty ok ? nie ma takiej sondy która by rozróżniła gatunek ryby :P trochę jednak coś tam wiem tylko chce sie zapytac kogoś bardziej kto się zna co to może być :P



#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 sierpień 2013 - 20:32

jak widać nie muszę.zapytałeś wprost'co to za ryby?'według mnie rozproszony białoryb.



#5 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 15 sierpień 2013 - 21:18

Miazdza mnie tego typu pytania ,, co to za ryba ,, koledzy maja echosondy za przeszlo 10 tys. i tez nie sa nigdy do konca pewni z jakimi rybami maja doczynienia na ekranie wiec dam Ci rade kup sobie kamerke podwodna z monitorem i pracuj na echo i na kamerce nie bedziesz musial wtedy takich glupich pytan zadawac , a ja nie bede ich musial czytac pozdrawiam



#6 OFFLINE   Wodzek

Wodzek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 20:51

Nie podoba się to nie komentuj :D widać że czasy hejterów w Polsce są teraz na najwyższym poziomie :) ktoś coś napiszę zaraz HEJT bo przecież to Internet jest i nikt się nie boi reakcji zwrotnej drugiego człowieka na żywo to pewnie każdy by się bał coś powiedzieć a tutaj wolność i pocisnąć trzeba :P Człowiek chciał się zapytać coś kogoś bardziej doświadczonego może by pomógł ale nie po co lepiej Hejta zasadzić i myśleć sobie w głowie że jestem spoko gościem w necie :P



#7 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:02

Wodzek a potrafisz zinterpretować i zastosować te znaki ?

 

.          ,


  • krzychun lubi to

#8 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:10

gdybyś był moderatorem tego forum przez kilka lat i chciał utrzymać jakiś ład i porządek segregując takie posty jak napisałeś to też byś się wkurzył-bo ty akuratnie masz cienko użyć wyszukiwarki,i do tego zadałeś pytanie na które nie ma konkretnej odpowiedzi.pytasz o ECHO SUMA spójrz kilka linijek niżej-są zdjęcia,rozwija się konkretna dyskusja.   



#9 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 17 sierpień 2013 - 20:11

Nie podoba się to nie komentuj :D widać że czasy hejterów w Polsce są teraz na najwyższym poziomie :) ktoś coś napiszę zaraz HEJT bo przecież to Internet jest i nikt się nie boi reakcji zwrotnej drugiego człowieka na żywo to pewnie każdy by się bał coś powiedzieć a tutaj wolność i pocisnąć trzeba :P Człowiek chciał się zapytać coś kogoś bardziej doświadczonego może by pomógł ale nie po co lepiej Hejta zasadzić i myśleć sobie w głowie że jestem spoko gościem w necie :P

 

Super ze masz poczucie humoru  :)  ale zostne przy swoim - glupie pytanie ;) pozdr. :)



#10 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 18:43

Ja myślę, że to leszczyki chociaż wolałbym aby była to nacierająca w moim kierunku ławica sandaczy ;)


Użytkownik francisco scaramanga edytował ten post 18 sierpień 2013 - 18:44


#11 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 sierpień 2013 - 19:45

dajcie koledze spokój.chyba już zrozumiał.



#12 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 20:52

Przepraszam ale ja na celu nie miałem kogokolwiek irytować i nie niepokoić. Z tą ławicą leszczyków to na poważnie. A co do sandaczy to............każdy może mieć marzenia.

 

;)



#13 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 18 sierpień 2013 - 21:15

W moim łowisku (zbiornik zaporowy) mogłaby to być zarówno ławica ryb jak i niesione przez podwyższoną w skutek opadów wodę śmieci. Przypomniała mi się historia, jak kilku wędkarzy ze Śląska, którzy regularnie odwiedzają ten rejon zadało mi pytanie, na co łowić stojące w rejonie ich łowiska metrowe szczupaki, gdyż jest ich tutaj sporo, ale za choinkę nie chcą brać. Mocno mnie zdziwiło to pytanie, gdyż nigdy w tym rejonie nie złowiłem szczupaka większego niż 60 cm. Sprawa wyjaśniła się po kilku dniach, kiedy to kolega też zauważył echa okołometrowych obiektów. Po "wyholowaniu" jednego z nich okazało się, że to metrowe polana olchy zabrane z pobliskiego składu drewna przy mocno podwyższonej wodzie. Ot echosonda. Każdy widzi to co chce.



#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2013 - 08:49

Panowie, ale nawet ja ze swojego doswiadczenia wiem, ze tylko na spokojnie cos sie wymysli... :)
Po co te pyskowki...?

Natomiast rzeczywiscie autor watku mogl zdjecie z pytaniem podczepic pod juz istniejacy watek (watki) a wczesniej nieco przeczytac - wtedy wyrazisciej by sie okazalo, ze jednoznaczne okreslenie gatunku za pomoca luku jest niemozliwe.

Od siebie zas zupelnie moge dodac, ze jak sie zmieni kolor np.na B/W to wtedy zielone nie kojarzy sie z roslina a czerwone (ja wiem, az sie boje szukac porownania) z...czerwonym winem.

Jak koledzy sugerowali nawet echosondy za ciezki pieniadz nie pokazuja gatunkow ani nie lowia ryb.
Mozna sie nabawic ciezkiego dola psychicznego nawet, po zakupie widzac co kupilismy tak naprawde...

Gumo

#15 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 17:17

Dokładnie, echosonda musi być połączona bezprzewodowo z naszą wyobrażnią,wiedzą i doświadczeniem, bez tego jest praktycznie tylko gadżetem na łodzi.


  • spy lubi to

#16 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 20 sierpień 2013 - 14:28

To ja się podczepię do tematu mam echo lowrance elite 4  no i nie mogę uzyskać takiego ładnego obrazu jak na symulatorze. Tzn w wodzie widać strasznie dużo zakłóceń.

Kombinuje w opcjach z ustawieniami czułości i linii  koloru czy coś. I nic to nie daje - jak likwiduje zakłócenia za mocno zjeżdżając z czułością  to obraz dna ciemnieje i nie widzę czy jest twarde i miękkie.

Opuszczałem przetwornik niżej i wyżej i nic.

Ustawiam inne tła i prędkości i wody słodkie słone itp i to nic nie daje. Ma ktoś może pojęcie co się kurde dzieje i jak to poprawić ??



#17 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 14:38

Nie uzyskasz takiego obrazu łuków tak samo jak wizir nie dopierze skarpetek a kroplą puru nie umyjesz góry naczyń.


  • mifek i czocho lubią to

#18 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 sierpień 2013 - 19:34

Zawsze śmieję się, że to co widać na symulacji, to jest efekt jaki projektanci echosondy chcieliby uzyskać a to co widać na żywo to jest to co udało się im naprawdę uzyskać. Jedno z drugim niestety mocno nie idzie w parze.



#19 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 21 sierpień 2013 - 07:07

Kurde to mam pierwszą echo za 200 zł - czarno-białą pikselozę  i na niej lepiej widać niż na lowrance.



#20 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 16 wrzesień 2013 - 15:03

Ha pan z Lowrenca powiedział że " ładne łuki ryb widać dopiero od głębokości 7m. " - :-)